Малката Юнска душичка учи се да хапва пюренце със лъжичка!

  • 11 990
  • 298
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 389
А защо не правите АМ по-разредено, т.е. с повече вода, за да поемат повече течности? Аз редовно така правя, защото и Яна нещо не пие вода или чай.

# 256
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
А защо не правите АМ по-разредено, т.е. с повече вода, за да поемат повече течности? Аз редовно така правя, защото и Яна нещо не пие вода или чай.

То аз само така спасявам положението  Peace! Ама се притеснявам за момента в който заместя хранене с друга храна и течностите му падат сериозно. Та за това се мъча да го науча да пие вода!

# 257
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
И Калина не иска водата. Когато й бутна шишето прави толкова смешни физиономии. Иска ми се и на мен да я науча да пие водичка преди пюретата.

# 258
  • Мнения: 3 743
А защо не правите АМ по-разредено, т.е. с повече вода, за да поемат повече течности? Аз редовно така правя, защото и Яна нещо не пие вода или чай.

То аз само така спасявам положението  Peace! Ама се притеснявам за момента в който заместя хранене с друга храна и течностите му падат сериозно. Та за това се мъча да го науча да пие вода!

Дари, тогава може да му даваш разреден плодов сок и да увеличаваш постепенно съотношението в полза на водата. Спокойно ще пропие момчето Hug. Не съм виждала човек, който да не пие вода Wink

# 259
  • София
  • Мнения: 2 381
И аз се чудех за лайката(до сега само за това чета), може да пробвам. Иначе като говоря с другите мами, с който излизаме и всички казват, че бебоците им пият вода, чудя се аз що така Поля не иска, а те слагали захар и то по 2-3 лъжички Shockedеми няма да и слагам захар Naughty
Не слагам захар от 26-я ден на бебчо. Пие по 10 - 20 мл вода на едно пиене, така да се каже.

# 260
  • Мнения: 616
ааа, не е така, Gali80  Naughty Аз познавам няколко, които "Ние Вода Не Пием!!!" .... само бира  Joy

Бени86, не се тревожи че ти спи бебето по корем  Peace Нищо няма да му стане! Още повече че той сам така си заспива, значи му е удобно! Аз пак ще се повторя, ама шъ мъ извинити... моя малчо когато стана на 25-30 дни само по корем спеше. Ми нищо му няма  Mr. Green Да не говорим, че в някои държави се препоръчва новородените да спят по корем, а не по гръб  Peace

И аз не му давам вода на Митко, понеже той сам не я иска. и да започнем с пюретата, цяло хранене едва ли ще заместим скоро, така че няма и да го мъча, щом не иска  Peace

Веси, чакаме клиповете с нетърпение вече  Mr. Green

мда. Гали, ти май твърде "вътрешно" си приела въпроса с пюретата... гледам имаш си списък не само по продукти, ами и по продукти на определени марки  newsm78  все един ден ще проядат и зрънчо с неопределен произход в детската градина... неизбежно е  Peace

# 261
  • София
  • Мнения: 388
mimchence много сладка снимка с книжката!

Vivian* честито!

 Rositsaio благодаря! И Лъчезар е много сладък!

Моята госпожица вчера ми спретна номер - излязохме на разходка към 11ч. и тя като заспа - та се събуди към 17ч.! Към 14ч. само проплакахме леко, хапна и пак откърти. Дотук добре, ама снощи пак заспахме към 24ч. и до 3 през нощта съм ставала "само" 3-4 пъти! След това стана в 7 и реши,че повече няма да спи  Shocked! И аз днес цял ден ходя като бухал и се прозявам. Дано утре да не сме така. Лека нощ!

# 262
  • Стара Загора
  • Мнения: 347
Aз/т.е. Кокито/ като ветеран в спането по корем да кажа, няма нищо лошо в това. Ние/т.е.Кокито/ спи така,от както навьрши един месец. В началото дори и в количката спеше по корем.  Peace

А за водата, за да не се притеснявате, предлагайте. Бебчо, ако има нужда ще пие, ако не, ще откаже. Бебетата не са глупави, те перфектно могат да се грижат за себе си, природата се е погрижила да е така.  Wink
 
Хайде лека нощ.  Hug

# 263
  • София
  • Мнения: 779
Ето няколко клипчета как "плуваме" в легена:

http://www.youtube.com/watch?v=K8PiMbCksRY  - това е май най-пълното клипче

http://www.youtube.com/watch?v=pL-FZz6AUC4

http://www.youtube.com/watch?v=mBuaqgfIzsg

http://www.youtube.com/watch?v=K2s53YuEhqY

Пускам ги всичките, защото имам чувството, че не се вижда много много, а и някои от упражненията не се получават, защото няма място. В басейна е по-добре и се правят много повече неща, може да видите излизат в related videos записчета в басейн с инструктор - много от нещата и ние ги правим.

Ето това го правихме в басейна и много други от клипчетата:

http://www.youtube.com/watch?v=_QP23X5cl5o&NR=1. Колко ме е яд, че не може да се заснемем така Cry

Ето тези клипчета са много полезни:

http://www.youtube.com/watch?v=Aq4ZnrdtEGc&NR=1

http://www.youtube.com/watch?v=MEDUrEh7hSU&NR=1

Последна редакция: сб, 01 ное 2008, 23:24 от vesi21

# 264
  • варна
  • Мнения: 1 395
 Добро утро Hug
 Веси, да те питам знаеш ли от къде може да се купи такава надуваема яка за бебе, в едно от клипчетата я имаше. Много се запалих и аз от тази идея с плуването, но ми се струва най-полезно да не го държим, а с яката сам да си плува, за да движи ръцете от рамото. Още днеска ще осигуря един дълбок леген.
 За съжаление май няма къде да ходим на плуване във Варна

# 265
  • Мнения: 3 743
И колко други неща за съжаление ги няма в "най-добрия град за живеене" Close Tired

Офиоли, аз не си правя илюзии, че няма един ден детето да се запознае със Зрънчо или други боклучави храни. Но изборът ми на пюрета в настоящия етап няма нищо общо. В момента стомахчета им са деликатни и е естествен стремежа ми да й осигуря най-доброто /според мен/ на пазара. Освен това, така няма да се пуля един час в магазина, а ще бъда в готовност, така да се каже bowuu
Има и друго, аз твърдо вярвам, че хранителните вкусове се формират у дома, доколкото позволи малкото човече. Т.е. аз предлагам "добри храни", а малкото човече решава дали да приеме моя избор.  Peace

Хайде, и днес ни очаква дълга разходка Sunglasses. Да се чуди човек пролет ли идва или зима Crazy

# 266
  • Мнения: 510
vesi21,страхотни клипчета, не съм се сещала да напълня такъв голям леген  Grinning Ама в нас е доста хладно в банята,та май плуването ще го оставим за на лято в големия басеин Черно море... Rolling Eyes
 А за водата какво се тревожите? Някои бебета просто не искат...сега с млякото си набавят доста течности.А когато минат на по-твърди храни сами ще се научат.На сестра ми малкия е на 11 мес и тепърва се учи да пие вода Wink До 6 мес ИЗОБЩО не е пил вода, а след това пропи( и то много по малко) направо от чаша( и то не бебешка, а порцеланова ) Така и не засмука биберон! ooooh! понеже си беше само на кърма...дъвче го,играе си, ама не му идва на акъла,че може и да пусне нещо, ако цокне малко Laughing Та така,не си тормозете децата!Те си знаят...
 А иначе чета аз тук,че вашите бебоци много викат и се чудя моя как така е толкова тих   Rolling EyesДа, ама не...От няколко дни с такива арии ни буди сутрин,че да му завидят чак оперните певци! И си се кефи даже... Crazy
 Хайде,мами, приятна разходка!

# 267
  • Мнения: 3 743
Хайде да поднеса и малко лоши новини.
"Запазва се продължителността на отпуска за бременност и раждане от 315 дни (до навършване на 9-месечна възраст на детето). Размерът на обезщетението за отглеждане на малко дете от 10-месечна до 2-годишна възраст се увеличава на 240 лв. месечно."- това е публикувано на сайта на Министерството на труда и соц политика.
Да ни е честито Crossing Arms

# 268
  • София
  • Мнения: 226
EeEEEe, Гали, верно е много кофти новината Sad newsm45

# 269
  • Мнения: 1 404
vesi21,много ти благодаря за клипчетата HugВ Търново плуване за бебета също няма,чудя се има ли смисъл да почвам във ваната с упражненията ако не се престраша после да я потопя в басейн newsm78От друга страна много ми хареса,сигурна съм,че и на бебка ще и допадне Simple Smile
За водата-Ня също не пиеше до около годинката,после пропи направо от чаша,няма страшно,ще пропият накрая-я вода,я бира Crazy

Общи условия

Активация на акаунт