Малката Юнска душичка учи се да хапва пюренце със лъжичка!

  • 11 985
  • 298
  •   1
Отговори
# 270
  • Стара Загора
  • Мнения: 347
Тьй-тьй сме се заприказвали за пари/обезщетения и подобни, някой чул ли е, че махат това майката да получава 1/2 майчинство, ако се вьрне на работа преди 2-те години? Една приятелка го чула по радиото, ама тя беше чула, и че направили отпуска за бременност и раждане до 1год, затова май и нямам много доверие.  Crazy


П.П. Сега видях, че това което Гали е дала е само ПРОЕКТОбюджет, така че още има шанс в последния момент да ни зарадват.   Praynig

Последна редакция: сб, 01 ное 2008, 11:22 от samimami

# 271
  • Мнения: 339
.....Една приятелка го чула по радиото, ама тя беше чула, и че направили отпуска за бременност и раждане до 1год, затова май и нямам много доверие.  Crazy

И аз получих от майка ми същата информация, така че може би наистина има някакъв шанс.

# 272
  • Мнения: 256
Веси, аз явно имам някакъв проблем с Ю ТУб-ът и не мога да отворя клипчетата, но ще дойдем да поплуваме с вас скоро, така че ще ви гледам на живо!!!. Надявам се! Hug

И колко други неща за съжаление ги няма в "най-добрия град за живеене" Close Tired

Ми Гали ако в Разград има защо не водиш Диди там да поплува, много е готино в басейна с бебе! Пък и Варничка май бая се разрастна, 2005 беше малко над 300000 души, а януари 2008 е малко над 860000. Така че, нормално вече да не е толкова чаровен град. Прираста й не е само от варненци. Става като в София вече, няма как.

# 273
  • Мнения: 5 713
Има и друго, аз твърдо вярвам, че хранителните вкусове се формират у дома, доколкото позволи малкото човече. Т.е. аз предлагам "добри храни", а малкото човече решава дали да приеме моя избор.  Peace
Така е, Гали, права си. Аз мисля и процедирам по същия начин и хич не ме интересува дали някой ще ме помисли за крайна.
Маги примерно чипс не яде. Е, верно трябваше един път да повърне от него, за да разбере, че е боклук. Онзи ден беше на рожден ден, където имаше и чипс. Изобщо не посегна към него. Имаше и нещо като зрънчо. Него яде, защото явно й беше интересно. Досега не беше опитвала. После като се прибрахме й казах, че е като чипса, имахме си разговор. То аз по принцип някъде до 2-те й годинки не съм давала нищо от сорта- бонбон, шоколад, вафла и т.н. Веднъж една непозната баба навън я черпи с мини кроасани, не го изяде. Гледам я, че не обича торти, кексове, разни тестени, дори и аз да съм ги правила. Повече е по кремчетата и шоколада и всякакви бонбони / но и те ще се спрат; чакам я сама да се откаже от тях /. За шоколада не се сърдя, защото аз самата съм луда по него, а и смятам, че малко качествен шоколад не е вреден. Много е важен какъв пример се дава в семейството. Не може да набиваш пред детето пакет чипс и да очакваш то да не яде.
В детската градина не ядат нищо от сорта. Няма такива в петък следобед вафличка или суха паста за закуска, за да не се готви и чисти, както чета, че се процедира в някои градини в България. Около училищата няма лафки. Не знам в столовата им какво е положението, дали има разни машини за кола, пепси и десертчета. Храна за обед се носи от вкъщи. Така че всичко е в ръцете на родителите.
Сега се сетих, че веднъж й дадох да опита кола. Беше голямо тръшкане за нея. Не й хареса. Повече не е повторила. Не знам дали, защото беше газирано или заради вкуса й.

# 274
  • Мнения: 176
Относно бишкотите ПЛазмон да кажа ,че са много видове. Разгледайте темата за видовете и състав на кашите. Има безглутенови. Аз такива давам. Все още не мога да повярвам на очите си. Когато има бишотки в млякото тя НЕ ПОВРЪЩА. ДНес беше четвърти ден и със сигурност го казвам на мамите, които ги вълнува рефлукса. Мина ми мисълта да й слагам във всяко шише, но не посмях. Ако тя  след време стане дебелана, аз какво ще й кажа, че не съм могла да изтрая още месец-два-три... Видях светлина в тунела!
Поддържам мнението, че начинът на хранене се формира у дома. Голямата ми дъщеря не познаваще на 6 години вкуса на кроасан, но баща й я беше научил докато бях в родилното. Беше й интересно, но сега отново го отказва.

# 275
  • Мнения: 1 404
Да подкрепя и аз казаното от Гали и Вери-вярно е,че после децата опитват от всичко,но до около 3 години основните хранителни вкусове са се създали вече.Ния опита и зрънчо,и всякакви подобни по площадките,но по нищо не залитна.Ако я почерпят,си взема,но в магазин например никога не си ги слага в кошницата Simple SmileШоколад не обича,тестени закуски само при баба си два пъти месечно яде,не ме е молила да правя у дома.Твърди,че харесва повече черен хляб,отколкото бял,кафяв ориз,обича елда с извара,овесени ядки...На градината естесвено яде и боклучава храна,но положението доста се е променило от една година-вече имат и мюсли за закуска,плод винаги,често сурови зеленчуци,айран вместо оцветени сокчета Sick...надявам се догодина да е още по-добре Peace
Веси,а в басейна водата как я пречистват?Иска ми се поне веднъж в седмицата да правим упражнения в басейн,но се притеснявам дали няма да и стане нещо на кожата от химикалите?При вас може би е съобразено това,щом има плуване за бебчета,но в обикновен закрит басейн...а то сигурно и градусите тук ще са малко де ThinkingИначе ние пробвахме днес следобед във ваната и много и хареса,после сп като къпана Mr. Green

Последна редакция: сб, 01 ное 2008, 16:58 от Bili

# 276
  • Мнения: 510
Aбе,ние да не се окажем и градски? Grinning че и аз съм от разград по принцип... Rolling Eyes


 doh това беше за лични... Embarassed обаче не дава да го изтрия...

Последна редакция: сб, 01 ное 2008, 18:40 от Rositsaio

# 277
  • Мнения: 24
Вери едни наши познати ,храниха дъщеря си   така както ти си описала(по4ти нищо нер и даваха) и детето сега е на 4,5г и яде само колбаси хляб и супа........нищо друго....не опитва дори и плодове и зелен4уци ама никакви.Но всеки сам си преценява с какво да храни детето си.мисълта ми е 4е вкусовете се оформят още докато детето е малко  Hug

# 278
  • Мнения: 18
здравейте ,
най-накрая сме си у дома и вече мога да ви чета и когато мога да се включвам
Ние вече заместваме обедното ядене с пюре само че имаме проблем със съня не спим през деня много сме капризни а и все още се събуждаме през ноща да ядем,имаме много странен режим на хранене последно се храним в 7 часа заспиваме и се будим в 1 да хапнем пак спим и в 5 часа отново сме гладни, днес купих от бишкотките на Плазмон като ми казоха че ако дам няма да се събуди през ноща че ще е заситен,споделете ако някой има опит с тях, вече сме 7500гр чета отзиви че не се препоръчват за по-пълни дечица
Целувки на всички  и лека и спокойна нощ Hug Hug

# 279
  • Мнения: 510
Били,добрите басеини имат добра пречиствателна с-ма,а иначе за всеки случай се слага и по бидон белина  ooooh! това съм го виждала като работех по хотелите! Дано където е за бебчета са по-щадящи дезинфектантите....

# 280
  • Мнения: 256
Били,добрите басеини имат добра пречиствателна с-ма,а иначе за всеки случай се слага и по бидон белина  ooooh! това съм го виждала като работех по хотелите! Дано където е за бебчета са по-щадящи дезинфектантите....


Леле, ужас, смятай, щом и белина слагат във водата! Ти направо ме отказа от ходене по басейни! Въпреки, че басейна в Банкя, в който плуват бебоците е минерален мисля, имаше една тема във форума специално за него, там са разисквали майчетата чистотата и доколкото си спомням нямаше оплаквания. Но това го четох последно преди да родя, а то си беше отдавна, преди цели 5 месеца!!! Днес ги направихме! И по този случай малка почерпка!


# 281
  • Мнения: 5 713
Пантерке, ми тя Маги е почти на 4.5г. Да, верно забравих интересното е, че хляб обича. Но него ние си го правим. Ако купуваме, гледаме да е пълнозърнест. А колбаси не виждам как само такова би яла при положение, че не се купува. Simple Smile
Плодове ядат в градината на сутришната закуска в 9ч. После следва обяд в 12. И забелязвам, че има такива плодове, които не обичаше, а сега ги яде. Като ябълката: бърка в хладилника и си взима сама. Същото е и с пресните моркови. Като има разни залитания, а тях ги има, следва много говорене. Важен е и примера както казах.
Ей, Инче, гледам някакви готини ягоди в шоколад / нали си скорпи и ти и дебна / Simple Smile и си викам днес е явно рождения й ден. Аз е трябвало да се родя на 1-ви ноември, но се е случило на 31.10.  Wink

# 282
  • Мнения: 256
Ей, Вери и къде блях аз вчера, че не разбрах! Гледай каква съм шматка! Да си жива и здрава!!! Много щастие занапред! smile3525 bdbaloni

# 283
  • Мнения: 3 743
Aбе,ние да не се окажем и градски? Grinning че и аз съм от разград по принцип... Rolling Eyes


 doh това беше за лични... Embarassed обаче не дава да го изтрия...

Предполагам, че за мен става дума Wink. Да, от Разград съм  Mr. Green. И другото Гали /Offioly/ и тя е от Разград. Направо сме мафия Joy

Честита месечинка на Боби!

# 284
  • Мнения: 510
Цитат

Предполагам, че за мен става дума Wink. Да, от Разград съм  Mr. Green. И другото Гали /Offioly/ и тя е от Разград. Направо сме мафия Joy

Честита месечинка на Боби!

Абе,то ще се окаже, че се познаваме накрая,ама... hahaha  Joy

Общи условия

Активация на акаунт