Вси(чките) светии..... в Испания събрани

  • 17 988
  • 282
  •   1
Отговори
# 225
  • Murcia, Spain/Ruse
  • Мнения: 416
ДОБРО УТРО.ДНЕС СЪМ ПЪРВА ТАКА КАТО ГЛЕДАМ И ЗАТОВА СЛАГАМ КАФЕТО.
Тази ноЩ като никога спахме само с едно събуждане PraynigДивина ,къде се беШе изгубила?Елиа не спи вече денем ,но затова пък вечер рано заспива и така до сутринта.Плаче като огладнее Joy


Вал,кофти работа с тази кола Sad
Мими,как е Ивко?
Пакри,извинявай за вчера,ама плакахме до вечрта искаШе да съм до нея Twisted Evil
Силрай ,пак се изгуби дуШа Grinning
Карчи,кога тръгвате за насам?
Амига,как е кракът на мъжа ти,сериозно ли е?
Вес,и на нас ни се наложи да звъним до консулството само че в Мадрид и бяха съЩо много любезни newsm78После те ни звъннаха за една справка и любезни да видиШ,добър ден,изчакайте моля.....бре ,бре Joy
На всички които съм пропуснала  bouquet  bouquet  bouquet

Последна редакция: пт, 07 ное 2008, 09:50 от venelina81

# 226
  • Мнения: 389
Вал, направо ме остави без думи, относно обръчите на роклята,... не мога да ти кажа колко са  Thinking Whistling
Карчита, да, колата я взехме специално за сватбата. Не беше никак лесно да я намерим  Peace



Вчера ми беше луд ден. Ходих на 100 инстанции, а успях и да сложа обички на Ани  Grinning.

Много ме ядосаха тия с 2500-те евро за детето  Crossing Arms Още юни съм подала, няколко дни след като родих и си чакам. Септември ми се обадиха, че им липсвали едни данни. Дадох им ги по телефона и ми казаха до един месец ще ви платим. Вчера получавам писмо, че им липсвал документ. Отивам в Министервото и ми казват, че трябва да отида в полицията да искам документ, че имам поне 2 години легален престой в Испания преди да родя, какви глупости моля ви се #Cussing out Поисках документа от полицията, а за него трябва да отида след 10 дена и после пак в Министерството . Направо да подлудиЕиш  Crazy

И в Трафико бях вчера за да направя Notificacion, че продадохме една кола преди 1,5г, която беше на мое име и все още е  Shocked. Човека каза, че ще я прехвърли с Асесория и така си стои. Купи я на името на фирмата си, как да се съмнявам, но ето...
Не успях да я направя напълно, защото ми трябваше бележка за платен данък за 2007 (дължимото ми го приспаднаха от рентата), която трябва да отида да искам  Twisted Evil.

Днес няма да ходя никъде, ... почивка, че то е голямо приключение по инстанции със щуро дете  Joy
Като излизам взимам количката, кенгуро и ръцете си. Всичко влиза в употреба  Joy
Седнах в едно барче вчера да си попълня документите. Държа я в едната ръка с другата пиша и и дадох една играчка уж да се занимава. Удря я с все сила в масата и после я изтряска на земята. и така няколко пъти  Crazy.

Саби, моята хубавица в корема ми не можеше да разбереш, че е там. Кротка като агънце, но ела да я видиш сега es un terremoto  Joy, да ми е жива и здрава, и все така енергична да е. Обожавам го това дете  Heart Eyes

Венелина, тенкю за кафето   bouquet

Отивам да си направя едно без кофеиново, нали съм Milk bar още  Laughing

# 227
  • Murcia, Spain/Ruse
  • Мнения: 416
Вивиан,я кажи какви документи подаде за тия 2500 и къде ?Как доказваШ че имаШ тия две години легален престой?Моята резиденция е от април 2007 ,а родих септември 2008.В Испания съм от август 2006 т.е имам 2 години но само по адресна регистрация мога да докажа това.Аз и затова не съм подавала документи за тия пари Sad
Моля за кафето и аз Ще си направя безкофеин че както казваШ сме Милк бар Joy

# 228
  • Мнения: 3 098
Добър ден,моми4ета!

Вал,радвам се,4е съм те насо4ила правилно. Peace Оттървай се по_скоро от тая кола,щом нямаш сигурност със нея.

Дивина,не ми е трудно,аз пове4ето неща ги знам.То е по_скоро за още един голям + в СВ_то ми,когато му дойде времето.Но сега си мисля за онази специалност,която искам да завърша в България и я търся тук.Ако я намеря,ще я по4на.По_добре би било да е в България,но пък не мога да обърквам Ани.Най_сетне да й намеря у4илище и да я водя в България напролет,не ми се вижда добра идея. Confused
Абе ние майките колко 4есто правим компромиси със себе си в името на децата... Crazy
А ина4е за каската и аз навремето я мислех тази работа.Така ми беше писнало да пада и после да прили4а на малтретирано дете,4е известно време я водех в един парк да пада на воля върху поляна от детелини. Laughing
Да нацелуваш децата. Hug

Вивиан,напълно те разбирам за какво говориш.Навремето и ние бяхме по същият на4ин по институциите.Дете,игра4ки,дамска 4анта,коли4ка,4анта с храна и вси4ки останали атрибути и накрая като свършиш за каквото си тръгнал,се 4увстваш като изстискан лимон. Tired
Но има и положителни страни,щото като си сменях книжката в трафика,тя се разрева,но тя така реве,4е прозорците и вси4ко що е от стъкло и метал трепти,ми предложиха най_любезно 4акащите да ги прередя вси4ки.  Party Mr. Green А имаше 100 номера пред мен,тогава беше еуфория вси4ки да сменят книжките. #Crazy
Дано ти се уреди по_бързо помощта за новородено. Peace

Вес,мисля 4е тази при4инина е една от основните за поведението на служителите в посолството.


Амига,много неприятно.Да се оправя по_бързо мъжът ти. Hug


Айде,после пак ще пиша.
Само да питам майсторките на 4ерпака има ли ръжено брашно тук и ако да,къде да се намери?

# 229
  • Мнения: 350
днес да почерпя моята дунда прави 8 месеца

Вени мерси за кафето Hug А тия две години легален престой се смятат от момента в който са ти издали резиденцията, то и аз съм тук в Испания от 3 години но легално от октомври 2007, подадох документи за тия 2500 и още си ги чакам, а най вероятно и няма да ми ги дадат.
Дивина мъчат ни много зъбите но и едно не е пробило, много е неспокойна вечер, буди се по няколко пъти и мрънка.
Вес то имало и хора в посолството да не повярваш чак.
Вивиан къде сложи обичките на Ани?

# 230
  • Мнения: 389
Венелина, условието е да имаш 2 години легално пребиваване. В Ministerio de Economia y Hacienda се подават документите. Иначе да доказвам, че имам това време тук, трябваше да попълня един формуляр, който ми дадоха в полицията, фотокопия на паспорта и чакаш 10 дена.
Попитай, но ако имаш документи от 2007г., а си родила 2008г., нямаш 2г.  Rolling Eyes

Марица, точно така се чувствах вчера  Tired.
А за треперенето на прозорците си го представих нагледно  hahaha

mimky, първо ходих при матроната, оказа се че тя не пробивала уши  Thinking,...
После ходих в 5 аптеки, докато намеря тази в която слагат обеци.



Интересно бях чувала, че още в болницата пробиват ушичиките, но мен не са ме питали, а и аз не съм се сетила. Все пак, пък много мъничка бе, на 2 дена да и пробия ушите.
Исках да е сега около 5-6-ти месец, нито по-рано, нито по-късно.

Онзи ден открих грис в Карефур и спретнах един Фалшив хайвер   chef. Забравена рецепта и мнооого забравен вкус. Направо го ометохме за нула време  Mr. Green

# 231
  • Мнения: 3 098
Мимки,4естито!Да ви е жива и здрава сладураната!  Hug



Vivian* ,преди време ЛаАда беше писала за пробиването от матроната и беше много гадно.Матроната натискала с пръст и така правела дупка.
Аз знам,4е обици се слагат след 3 тата година,писала съм го доста пъти.На Ани й пробиха уши4ките на 3г и 6месеца.

# 232
  • Мнения: 389
ooooh! Mimki, честити ви 8 месеца   bouquet Да ви е жива, здрава и много щастлива   bouquet

Марица, какво е това пробиване с пръст  Shocked. Звучи ужасяващо  Crazy

Защо след 3г., че ми стана интересно?

# 233
  • Мнения: 3 098


Марица, какво е това пробиване с пръст  Shocked. Звучи ужасяващо  Crazy

Защо след 3г., че ми стана интересно?[/color]
Така зву4и,да.На мен ми предложи матроната да пробива,но аз отказах,против съм ранното дуп4ене.После ЛаАда го писа това,ина4е нямаше да знам как то4но процедират.
След третата година,лекари са ми го казали,във връзка със зъбите и нервите,които минават там.

# 234
  • ES
  • Мнения: 2 172
Вивиан, наистина си много хубава булка! Да ти кажа за тия 2500 евро. Имам една приятелка, която точно като тебе я въртяха. Първо трябвало да си подаде документите не по месторабота, а по местоживеене, които в нейния случай се различаваха, тя живее в близко градче до нашия, но се пада в друга провинция. И това й го казаха, защото беше много настоятелна и питаше постоянно в Асиендата. Като подаде в офиса на Асиендата на другата провинция пак почна едно въртене. Искаха документ от полицията, че имала 2 г. легален престой в Испания, също като теб. И ми се жалва момичето, и аз понеже от форума знам, че Анет и е взела (само за нея зная), успокоявам я, че ще й ги дадат. После й казаха, че изтървала някакъв срок и трябва да ги поиска с декларациона де рента. Не й се искаше да подава, но накрая подаде и й ги дадоха. Детето беше на 10 месеца.  Тъй, че дерзай и си ги търси, току виж и ти си изтървала някакъв срок.

Вес, наистина чудно за нашето посолство в Берн. Само едно не мог да разбера, щом сме толкова много в Испания, защо консулските ни такси са най-високи, говорила съм хора в Чехия, Германия... И като е толкова тежка и трудна работата в посолството все с връзки работят там.

Момичета, търсим да купим кола. разбира се да някъде в околностите, че до Мадрид надали ще можем да идем само да я видим.

Лек ден!

# 235
  • Murcia, Spain/Ruse
  • Мнения: 416
4естит 8 ми месец на дъЩеричката на мимки,да расте здраво и Щастливо дете

# 236
  • Мнения: 789
mimky , честити 8 месеца на малка Никол!Да ви е жива ,здрава , послушна и добричка!



Val,ето и батидото .Заповядай Hug!Не съм те забравила,но до сега не можах да се включа.

Вес , то си е за невярване,ама като не сме свикнали с вежливо отношение на служителите(българските,и тук и в БГ),за съжаление Confused.

amiga , окото вече е добре,благодаря Hug!От време на време малко боцкане в горният клепач усещам,но минава.А твоят мъж как е с крака? За отпуската - имах предвид,че вече не всеки ден ходя да гладя.Шефката ми днес ми обяснява,че през зимата не носели толкоз много дрехи,като през лятото,и нямала кой знае какво за гладене.Та ще видим.

divina , права си,едно е да учиш детето си да се защитава,и съвсем друго да отвръща с агресия на агресията.

venelina , ще пийна кафенцето за следобедно,благодаря.Аз минах на чай,че нещо забелязвам,че след всяко кафе се чувствам изнервена.А толкова обичам кафе... Confused.Отказах цигарите преди 2 години,сега и кафето ли Sad?

# 237
  • Варна
  • Мнения: 313
Благодаря на Мимки и Карчита, за обясненията.
Ето снимките с дълга коса, както ви бях обещала. Поразтърсих се....
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=305309


Mimki, Амига, бебчо е много добре, ритка си, вчера беше много активен. Благодаря че попитахте.
Ето снимка да видите моя корем в 27 седмица. Утре ще пусна и в 30.



Амига, радвам се че е излязла повърхностна рана и скоро ще мине, късмет е извадил, че не е му е паднало на крака.

Мимки, честито 8 месечие! МММ услади ми се почерпката!

Дивина, надявам се Йони да спре да си прави цицини, и да започне да ходи по уверено.

Вивиан, големи перипетии с тез 2500 евро, а и с този с колата... най-мразя да ходя по инстанции...дано се оправиш бързо. Страхотна идея за гриса, браво!

Марица, голям смях с тва дето трептяли стъклата в трафикото, искам и аз да имам такъв  късмет и да ме пуснат напредеее.

Аз пък тази вечер реших да правя пилешка супа. Отивам да си купя пилето.

# 238
  • Мнения: 3 098
pakri ,майтапа настрана,ама внимавай какво си пожелаваш,защото може да се сбъдне. Wink
Ако и твоето дете е тъй гласовито ще се видиш в 4удо първите месеци. Crazy
А за стъклото,бях махнала 4ашите от хола,да не ми кънтят.Когато пищеше,те "реагираха".И още си е така,прави ти нещо на тъпан4етата,ако викне.
Снимките ти са много хубави,а сватбата ви е била 4удесна,много сте лъ4езарни вси4ките. Hug

Mimiii,много се радвам,4е ти се оправя окото  Peace ,знам 4е е неприятна работа да го нараниш.

Много въртели с тази помощ имате. Crazy Трябва да попитам тука мои познати,дето се обебиха скоро,какво се слу4ва при тях.

# 239
  • Мнения: 1 461
Мимки честити ви 8 месеца   bouquet
Вивиан браво много хубаво че сте намерили такава кола  Hug
аз продадох колата днес  Peace
и сега мъжа ми ми каза че сме получили помоща от 210 евро за наема на апартамента  Hug

Общи условия

Активация на акаунт