Вси(чките) светии..... в Испания събрани

  • 17 994
  • 282
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 1 156
Здравейте моми4ета
Мимки, 4стита ви месе4инка, да е все така сладка и здрава най ве4е
Аз да се опла4а за моята отпуска. Питах днеска 6ефа и ми казаха" Ако зависи от мен, изоб6то няма да излиза6" Казвам "Искам да видя родителите си"
 "Е ами нали ба6та ти бе6е тук миналия месец, какво 6те ходи6 да ги вижда6. А и по евтино 6те ти излезе те да дойдат тук"
Направо останах като гръмната, о6те не мога да се свестя. Аз в отпуска 6те зиляза така или ина4е, 6те се подкова с 6ефката и 6те зе измйкна,но ме е яд за отно6ениет. Ако може6 да им ба4ка6 без пари 6те им е най добре и да не си търси6 прават най ве4е. Просто не мога да повярвам. Ясно ми е 4е не му се 6те да остава без 4овек в офиса, но нали аз не съм някакво там животно, което става само за ба4кане, Ивсе пак и аз си имам някакви родители, колкот и според тях да са .... изостанали да ре4ем. Не знам как би реагирал оба4е ако се слу4и на неговата дъ6теря, която е в Германия.

Съжалявам за оплакването, но ми е много гадно.
Вес, наистина би било много хубаво и тук да има такива служители. Когато склу4вах брак ме минаха през детектора за метали ено съм терорист, и ни вкараха през задния вход на посолството, който се оказа парадния, но по обективни при4ини го заклу4ват. И отно6еноето на служителката бе6е много ... пренебрежително, меко казано. Даже ни направиха забележка" Внимавайте как го отваряте това 6ампанско, 4е сме мили пода днес." Sick
4ао за сега. Отивам да се боря утре за правата си. Ако ги имаме и тук , и кадето и да било в света.

# 241
  • ES
  • Мнения: 2 172
Гери Петрова, така както ми говориш тая твоя шефка не е испанка, ми се чини. Да не е германка, те са такива лицемерни и студени и другите нации са нищожества. Че ще ти и държи сметка как да си виждаш роднините.  Naughty Мен все ме ръчкат да си взимам отпуската. Сега като го няма Мите за какво ми е. Ако мога да я запазя за другата година ама май няма да разрешат.

Честити 8 месеца на малката Никол! Станала е хубаво и голямо момиче!  Heart Eyes

# 242
  • Мнения: 235
Момичета, след като се издаде бг паспорт-а на бебе, родено в Испания, посолството връща ли ни испанският акт за раждане?

Пътували ли сте с ИзиДжет? Интересуват ме мненията ви! Благодаря!

 Hug Сега приключих с изчитането на тази и втората половина на предната тема! Така е, като не ви чета редовно... Hug

Последна редакция: сб, 08 ное 2008, 03:07 от Penelope

# 243
  • Мнения: 65
Здравейте и от мен.
Пак много сте писали,оЩе не сам из4ела вси4ко.
Само да кажа за билетите на България ер.В понеделник имат собственни полети и цените са много ниски.Аз слу4айно го разбрах това миналата година.В момента отиване и връЩане 03.08_31.08 излиза135 евро.Винаги гледайте дати за понеделник.Незнам то4но заЩо,но миналата година новиото като ходи да купува билети,жената го попита откъде знае за тези цени. Joy Joy Joy
Отивам на пазар и обеЩавам после да ви из4ета докрай.
Приятен ден на вси4ки.  bouquet

# 244
  • Мнения: 598
здравейте момичета, извинявайте че ви се намесвам в темичката, аз не съм родител в чужбина, но мъжът ми в момента е в испания и е сериозно настинал, а не знам как да му помогна с избор на лекарство за бързо облекчение на настинка от тамошна аптека. Той испански не знае, само английски, но ако знае името ще се оправи да си го поиска това лекарство. Мисля за нещо като българския Колдрекс, Фервекс...

# 245
  • Spain
  • Мнения: 3 752
здравейте момичета, извинявайте че ви се намесвам в темичката, аз не съм родител в чужбина, но мъжът ми в момента е в испания и е сериозно настинал, а не знам как да му помогна с избор на лекарство за бързо облекчение на настинка от тамошна аптека. Той испански не знае, само английски, но ако знае името ще се оправи да си го поиска това лекарство. Мисля за нещо като българския Колдрекс, Фервекс...
gelocatil  бг парацетамол  и ако има кашлица да пита нещо за тос (альго пара тос )- по4ти е сигурно 4е ще му дадат нещо добро и на възможно най ниската цена ( поне в нашите аптеки така правят ) .за прах4ета незнам не съм ползвала от доста време лекарства  но да кажем ФРЕНАДОЛ .

# 246
  • Мнения: 350
здравейте момичета благодаря ви за пожеланията, ох днес направо си изкарах акъла, отидох за 2 мин до кухнята само да занеса едни чинии и като се връщам отварям врата и чувам че никол плаче но не я намирам на леглото а на земята направо ми се сви сърцето, със жирафа дано поне той да е олекотил удара от падането, няма нищо одрано няма нищо видимо да е натъртена, със сигурност е уплашена защото като като я оставя на леглото и започва да плаче.  #Crazy ощее треперя, по принцип я оставям в нейното легло като излизам от стаята, но сега само за две минути стана белята, даноо да е само уплахата и да няма нищо.
galentse милсля че лада ти е отговорила френадола е хубав и бързо действа като фервекса е.
отивам да видя какво иска ники, целувки от нас.

# 247
  • Murcia, Spain/Ruse
  • Мнения: 416
днес е архангелов ден,честито на именниците.и моята майка е именничка и затова да почерпя Laughing


мимки ,горката никол,дано и няма ниЩо сериозно Hug

# 248
  • Мнения: 389
Мимки, много неприятна случка  Confused. Миличката, дано да и мине бързо уплахата.

Венелина, честит имен ден на майка ти. Да ти е жива и здрава   bouquet

Ние пък днес станахме на цели 5 месеца  Grinning

# 249
# 250
  • Мнения: 350
Пенелопе извини ме че не ти отговорих бързо но днес цял ден не сме се спряли. Доколкото си спомням не сме оставяли испанския акт за раждане никъде, освен да го преведат и легализират и после ни го дадоха, иначе апостил направихме на сертифидато литерал, това сертификадо показахме в посолството за да могат да и издадат пасаван да си отидем в бг, а там никъде не ни искаха да оставим испанския акт за раждане само превода му оставихме в кметството по местоживеене където и издадоха български акт за раждане и с българския акт за раждане вече изкарахме международен паспорт за да можем да се върнем в испания. Е това е което на нас ни искаха и което ние направихме. Успех с ваденето на бг паспорт. Hug Hug Hug  bouquet Искай си в бг парите които ти се полагат за раждане на дете не са много но са си твои, и можеш лично ти да отидеш и да подадеш молбата, имаш право да си ги искаш до навършване на 3 год. възраст на бебче, след този период губиш това право.
Вени, Вивиан ами има една черта на челото, сега като излезна от стаята и тя започва да реве, иска да е постоянно с мен, ще и мине, но  и аз се уплаших сериозно цялата се разтреперах това да ми е за урок и вече да си я  оставям в легълцето. Rolling Eyes Thinking Знам че не мога да съм постоянно при нея, а и не трябва да я уча така, но никога до сега не съм я оставяла без надзор, ама то като е казано че ще стане....

# 251
  • Мнения: 389
Мимки, ясно ми е че си страдала повече от Никол. Не се тормози, случват се такива неща  Peace.

Сетих се нещо като видях, че пишеш за паспорти и документи на бебе.

Ако не си отидем в Бг до една година от както е родена Ани, дали ще имам проблем с вадене на ЕГН и паспорт, някой знае ли?

Питам, защото бях чула че до една година правят ЕГН, но след това,... въпреки че не виждам логика да е така.


# 252
  • Murcia, Spain/Ruse
  • Мнения: 416
МИМКИ,няма страШно,Ще и мине ама явно се е поизплаШила Hug
ВИВИАН,честит ви 5 ти месец. newsm51 И аз се интересувам от тия документи,понеже така както е тръгнало май Ще пропуснем БГ тази година smile3518И когато реШим да си ходим дали няма да е късно за това ЕГН?

# 253
  • Мнения: 235
Мимки, много ти благодаря! Обаче ние сме подали документи за бг-паспорт в бг-посолството в Испания. Искаха ни сертификадо де насимиенто с апостил, преведено на български, 4 снимки, паспортите на родителите, 40 евро и задължително присъствие на двамата родители. На място се попълва едно заявление за паспорт. След около 6 месеца двамата родители получават бг-паспорта лично от бг-посолството. Съставя се акт за раждане на детето по местоживеене (постоянен адрес на майката) в България и след това паспорта се издава. Понеже тук (в Испания) ми взеха оригиналният испански акт за раждане се притесних дали е трябвало да им го давам  newsm78.

# 254
  • Мнения: 789
Vivian , честити 5 месеца на Ани!Да ви е жива и здрава и много послушничка!

Venelina , честит имен ден на майка ти!Да ви е жива и здрава!

Mimky , случвало ни се е с Иви нееднократно,особено като започнахме да го свикваме да спи без решетка.Добре,че му е ниско леглото.Като тупнеше така писваше,че ти се струва,че е паднал от тавана  Laughing.Ще се оправи душицата,уплашена е сега,още и е прясно.

Момичета,аз пък да се оплача...Тая нощ не мигнах от болки в ухото,и днес ме уведоми лекарката,че съм с отит.Тоя месец изредих и очи,и уши,и нос,и гърло.По-бетер от Иви съм,много съм калпава,да му се не види Crossing Arms.

Общи условия

Активация на акаунт