Коя момиченце, коя момченце е скрила в АПРИЛското шкембенце

  • 14 236
  • 292
  •   1
Отговори
# 15
  • Лудогорието
  • Мнения: 107
Хайде и аз да се разпиша  Simple Smile
Връщам се от консултация, всичко изглежда наред, плацентата ми е предна. Пола ще се узнае след месец,явно видеозона няма много екстри.  Sad На 14 ноември ще съм на преглед във Варна, надявам се там да ми дадат повече информация. Ако е момче-Иван-на свекър ми. Ще бъдат адаши и с трите имена  Mr. Green Аз не съм особено навита, ама мъжът ми е голям инат....За момиче си харесвам Дария, майка ми е Донка. Иначе харесвам имена като Виктор, Александър, Магдалена и други такива. В петък от 9 часа съм на зъболекар-ще се разделя със зъбчо  Cry
Хайде лека вечер на всички   bouquet

# 16
  • София
  • Мнения: 5 079
рони, благодаря, за новата темичка! Heart Eyes

зинаида, БРАВО! Само така и не се претоварай много! Hug Междувпрочем, откъде произлиза ника ти? Познавам една украинка, квартална мама, която наистина се казва Зинаида и ми е любопитно... Flutter

Относно разискваните теми, аз вече съм си изказвала мнението многократно Embarassed, затова само ще припомня, че ми харесва традицията да се кръщава на баби/дядовци, само с уговорката, че имената са нормални, харесвани са и от двамата родители и най - вече, човекът, чието име ще се подновява, да го заслужава.
За количките - мисля, че утвърдените марки си заслужават... Е, не безумното изхвърляне, но опитът ми досега доказва, че е по - добре да си купиш маркова количка 2 - ра употреба, отколкото евтина нова. Не съм привърженик на масовите китайски модели и марки, нито ми харесва как изглеждат, нито си струват "спестените" пари. Майките около мен смениха по 2 - 3 такива, то не бяха падащи колела, дръжки, кошове (барабар с бебето) директно на земята...  Shocked Отделно са тежки и супер неизмислени. Мое мнение. Peace
За гаденето, моето леееко поотминава, с тенденция, като съм гладна или много уморена отново да ми прилошава вечери...
За пола - нямам търпение вече... Че да се впусна в покупки... CrazyНо на 5 - ти съм на жк, а тогава не тая надежди, че ще ми кажат... То и мойто от срамежливковците. Mr. Green

Оставям ви с пожелание за приятна и усмихната вечер! Hug

Последна редакция: вт, 28 окт 2008, 17:25 от ol4eto

# 17
  • Мнения: 3 211
Привет и от мен в новата тема!
Аз ще ходя другата седмица на ФМ, нямам търпение да узная вече пола.
Дотогава ще ви кажа един "тест", за определяне на пола, който ми казаха: ако ви се прави секс по време на бременността е момиче, ако не-е момче.
На няколко приятелки се оказа вярно, при вас как е?
Ако е вярно при мен трябва да е момче, а предния път си отговаряше да е момиче Grinning
На всички, знаещи вече пола-честито!

# 18
  • Там където има любов
  • Мнения: 247
 Joy very nice  ами на тия дето ни е забранено да правим секс и не сме го правили почти от зачеването и вече ...... Mr. Green какво ще е ?
Майтапя се

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 337
Благодаря ви моммичета  Hug



зинаида, БРАВО! Само така и не се претоварай много! Hug Междувпрочем, откъде произлиза ника ти? Познавам една украинка, квартална мама, която наистина се казва Зинаида и ми е любопитно... Flutter



Ами всъщност името ми е Магдалена, но родителите ми от малка ме наричат Зина или Зинка без особена причина  Party
Колкото до секса - ами нашето май ще е момиче  Mr. Green

# 20
  • Мнения: 123
Привет и от мен!
Рони, мерси за новата темичка newsm10
Честито на всички узнали пола на шушулките си- сигурно е много вълнуващо. Живот и здраве,аз ще го знам чак другия месец.
Аз не съм писала от доста време, но защото се оказа,че моите бебета са в голяма опасност. Карам много рядък вид бременност-близнаци без преграда между тях. Доколкото успях да се информирам при моя случаи често се срещат аномалии на плодовете, а смъртността е над 50% Shocked. Минах през всякакви специалисти и всеки казва, че нищо не може да се направи, а може само да ме наблюдават и констатират какво се случва с бебетата. Опитвам се да мисля положително, но и да се подготвя за всички варианти.
Откакто разбрах не смея много да говоря за бебките,а само се  newsm17 всичко да е наред.
Жабче, по горе описаните причини ме хвана страх и да избирам и имена, и колички (поне докато не напредна малко в бременността), но преди това бях хвърлила око на TFK Twinner II (или варианта twinner twist)- харесах ги от чужди сайтове, но после открих, че се предлагат от Пакостник. Други варианти са ми FirstWheels- City twin и YOU2(мисля,че е на Cosatto). Има и доста по-евтини, но не ми харесва, че бебета  не са към теб. Не мога да си представя,че ще бутам бебета на 2-3-4 месеца и няма да ги виждам.
Ох, момичета, помолете се за моите шушулки да оцелеят през следващите месеци. Откакто ги видях как се подритват на ехографа не мога да си представя живота си без тях Weary

# 21
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 994
Кенга, искрено се надявам всичко да е наред с малките шушулки. Предполагам, че ще те наблюдават често? Ще е добре да те следят на хубав ехограф, да пускат доплер често. Иди и на всички ФМ до края на бременността. Лежи и се пази.  Hug Целта е да добутаме с тебе някак до март.  Praynig
Иначе аз на Бебемания гледах на Косато количката, но не ми хареса, че не е с цяла дръжка и бебетата не са към бутащия количката. Фърст уилс изглеждаше добре, но ми се видя тежка, а и скъпа - 1300 лв с 4те коша. На ТФК не видях на изложението.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Браво, Рони, за темичката - и заглавието ми харесва! Hug

Благодаря ви, момичета, много се зарадвах и аз на "синята" новина. Heart Eyes

Здравейте момичета ! Аз искам само да ви попитам в коя седмица видяха пола на бебето.в момента съм в 13 г.с.и утре пак сме при доктора да видим  той какво ще каже но на мен ми е любопитно  Rolling Eyes .

genobori, с теб сме с един и същ термин. В момента си в 14 г. с. и полът може да се види - вчера бях на преглед при Балев и той беше категоричен - дори в листа с изследванията ми е написал "Пол: мъжки" - нямаше да го направи, ако не беше сигурен. Mr. Green

Дотогава ще ви кажа един "тест", за определяне на пола, който ми казаха: ако ви се прави секс по време на бременността е момиче, ако не-е момче.

Може и да е вярно - в момента изобщо не ми се прави секс, даже по-зле - като ме докосне мъжът ми и ми става лошо. Sick Не мога да се понасям чак. Предния път беше съвсем различна работа. Mr. Green

За количките - за мен цената няма значение, стига да не е ненормално завишена (какъвто е случая с повечето "маркови" колички в България). Имам си критерии, на които исках да отговаря количката - маневреност, ресори на колелетата, за да не друса, големи задни гуми, за да мога да я смъквам по стълбите, да има цяла дръжка и, т. к. триколките ми харесват като визия, се спрях на такава. Още не съм я видяла на живо (в Бг нямаше такъв модел, какъвто купих), но се надявам да е точно това, което исках. Peace

Kenga_, стискам палци на бебчетата ти - дано се преборят и всичко да е наред с тях! Praynig

Последна редакция: вт, 28 окт 2008, 19:59 от chockolina

# 23
  • Мнения: 444
ронка   bouquet за темичката!
А за 'теста' какво да кажа, на мен като ми е забранено да правя, само си сънувам...ако и това е критерии за момиченце - ихааа. Party А пък мъжо все ме пита с кой го правя насън Joy, горкият взе да ревнува... Laughing
Дея, ти ли беше споменала, че те болят бъбреците? Тия дни и аз имам оплаквания, но само от едната страна и то не точно отзад на кръста, а по-скоро леко встрани към паласките. Rolling Eyes Спрях и соления айрян, сега е само айрян. Rolling Eyes
Тия дни и тежестта в корема ми зачести, както и главоболието. ooooh! Четох в листовката на Но шпа, че има странични реакции като главоболие, ниско кръвно, световъртеж, дали пък не е от него... newsm78 Пия го 3х1. Дали да не го спра и да го пия само при нужда? newsm78
Честито на всички за прекрасните новини - сини, розови, да са живи и здрави! Hug
Моята дата за ЖК ми се струва толкова далече, чета ви колко изследвания вече сте направили, а аз чак на 5-ти ще дам кръв и урина, а на 6-ти за скрининг.

Кенга  Hug Praynig Hug Ще стискаме палци всичко да е наред! Имай вяра! Peace

За пипането по корема категорично не предлагам/не че някой ми е нахалствал досега/: първо, защото ми е неприятно да ме пипат/странно ми е дори като се мажа с крем/ и второ и при двете бременности ми се появиха нещо като мъхчета и ме е срам да си го показвам. Предния път изчезнаха след раждането заедно с кафявата линия.

Сладка нощ с много ритници!  bouquet

# 24
ЗДРАВЕЙТЕ МОМИЧЕТА,АЗ ВСЪЩНОСТ ДО ТОЗИ МОМЕНТ СЪМ ПИСАЛА САМО ЕДИН ЕДИНСТВЕН ПЪТ.ЧЕТА ВСИЧКО КОЕТО ПИШЕТЕ И  СПОДЕЛЯМ ВСИЧКИТЕ ВИ РАДОСТИ И ТРЕВОГИ,ПРОСТО НЯМАШЕ КАКВО ИНТЕРЕСНО ДА СПОДЕЛЯ ЗА СЕБЕ СИ.КЕНГА МНОГО МИ РАЗНЕЖИ СЪРЦЕТО С ПОСЛЕДНИТЕ СИ ДУМИ,ЩЕ СЕ МОЛЯ ЗА ТВОИТЕ ДВЕ БЕБЕТА КАКТО ЗА МОЕТО. : Praynig Praynig PraynigАЗ СЕ НАДЯВАМ ЧЕ УТРЕ НАЙ ПОСЛЕ ЩЕ РАЗБЕРА ПОЛА НА БЕБЕТО...............И ПО ТОЗИ ПОВОД ДА ПОПИТАМ ЗА НЯКАКВИ ПРЕДЛОЖЕНИЯ ЗА МЪЖКО ИМЕ С БУКВАТА Е..................................?????.ПОНЕЖЕ ЗА МОМИЧЕНЦЕ КАКТО СЕ ВИЖДА ВЕЧЕ СЪМ ГО ИЗБРАЛА ...ЕСТЕР И ОТ ТАМ ИДВА ТОВА ЕСТИ.......МИСЛЯ ДА НЕ ПИТАМ
.

# 25
  • Мнения: 4 362
Браво на Рони!Благодаря ти,следващият път ще се заема  с новата тема,днес не можах да влезна цял ден,още веднъж големи благодарности   bouquet

За количките - мисля, че утвърдените марки си заслужават... Е, не безумното изхвърляне, но опитът ми досега доказва, че е по - добре да си купиш маркова количка 2 - ра употреба, отколкото евтина нова. Не съм привърженик на масовите китайски модели и марки, нито ми харесва как изглеждат, нито си струват "спестените" пари. Майките около мен смениха по 2 - 3 такива, то не бяха падащи колела, дръжки, кошове (барабар с бебето) директно на земята...  Shocked Отделно са тежки и супер неизмислени. Мое мнение. Peace

Това мнение на Олчето/както и повече и мнения/се покрива и с моето.Имала съм количка и от най евтината до скъпа  НО всеки знае себе си,нека моля ви се само не се съдим и делим по това кой каква количка може или ще си взема,глупаво е просто много и простее доста  Peace ,за мен не е важен джоба на човека с/у мен колко е дълбок,а самият човек  Peace

ESTI-ESTI,моля те ,пиши с малки букви,защото тук писането с главни означава ,че викаш  Peace

Nanny,аз бях и все още от време на време ги има,спирай всичко солено и много вода,дано не ти  се случва повече  Praynig  Heart Eyes

За пипането на корема
-повечето ми познати се шашкат като разберат,че съм бременна,защото все още е много малко коремчето,все едно съм преяла,но никога никой не си е позволявал да ме докосва по него,явно си ме познават  Mr. Green ,а тези който не ме познават разбират само от погледа ми  Mr. Green  Blush  hahaha 




Последна редакция: вт, 28 окт 2008, 22:11 от Дея`

# 26
  • Мнения: 36
Laughing, very nice, според теста, който спомена, нашето трябва да е момиче. Blush понякога чак се разгневявавах, защото половинката се стараеше да ограничим секса(когато получавах кризи и кървене), заради мен и бебето. Тааа докторът беше категоричен: "Момиченце е !!!" Heart Eyes
nanny, аз също си имам сериозни проблеми с бъбреците от години. Скоро се появи нечовешка болка в лявата страна отстрани маааалко над кръста.И аз си мислех, че са пак бъбреците, но като отидох урологът ми каза, че тази болка се дължи на бременността, защото матката разширявайки се и повдигайки се започва да притиска вътрешностите и това води до болка. Така че ако не ти е потвърдил лекар че болките ти произхождат от бъбреците, не се самонавивай. А no- spa се препоръчва точно за болки в бъбреците, както и останалите мускулни органи PeaceНа мен досега никой не ми е "нападал" почти невидимия корем Grinning. Дори и таткото не прекалява. Вечер преди да заспим целува мен и "нея" Heart Eyesзадължително. Лично моето мнение също е, че не е редно,а и не е възпитано, който те види и да ти пипа корема. Моите приятелки като са били бременни никога не съм си позолявала да го правя.

Последна редакция: вт, 28 окт 2008, 20:48 от Little-Big Girl

# 27
  • Мнения: 6 365
Да започнем пълненето на новата тема.

Ей сега се връщам от ФМ, знам пола, но не казвам:) Ембарго за всички, като се роди, да има изненадани. Може да организирам залагания.

Всички важни органи са наред, а ехографът показа, че Барак Обама ще е следващият президент на САЩ- ей, много е напреднала техниката. Има едно уголемено бъбречно легенче, но това често се срещало и можело да е преходно. Засега не се притеснявам.

Интересничко: видя се пълен пикочен мехур на бебето, което значи, че вече пишка. В собствената си вода, но щом си харесва...

# 28
  • Мнения: 14
Хайде и аз да се разпиша,
Рони,браво за темичката и мн балгодаря за труда който си положила smile3525
Кенга,стискам палци всичко да е наред с мъничетата,това си е истинско изпитание newsm17

Хубава вечер засега от мен newsm46

# 29
  • Мнения: 847
Кенга, много ме трогна поста ти! Стискам палци и се моля всияко да е на ред! Praynig

Общи условия

Активация на акаунт