Расте коремчето на мама, през МАЙ ще бъде най-голямо! №6

  • 18 829
  • 294
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 16
geryg и на мен ми убягва шестото чувсто, но мисля, че знам защо...някак си винаги съм искала първото ми дете да е момченце и винаги съм мислила за такива имена даже...та от това желание не мога да освободя инстинкта може би...
единственото този сън, който ми каза, че ще е момиче е нещото което ме кара да вярвам, че шестото ми чувство се проявява и на сън...та затова почнах да мисля женски имена Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 435
И аз в новата тема. Големият ми син се казва Христо на свекър ми, свекръва ми е Йорданка, но вече името го използва другият й син, пък нещо не ми допада въобще. Ако е момиче ще се казва Мария, а ако е момче - още не съм сигурна, искам да е на баща ми, който е Андон, но не знам дали само ще използвам буквата или ...
Що се отнася до шестото чувство през първата си бременност, а и не само тогава а и преди това съм си мислела че ще съм майка на момиче и че това ще е единственото ми дете. Но ето - първото е момче и здраве и живот ще си имаме и второ детенце - пък дано е момиченце.

Последна редакция: ср, 29 окт 2008, 09:41 от Elitta

# 17
  • Русе
  • Мнения: 7 794
Пльок  smile3504

# 18
  • Мнения: 501
Аз ту си мисля , че ще е момче, ту момиче. Дори не знам кое ми се иска повече. Вече нямам търпение да наближи следващата консултация и се надявам да ни покаже момченце или момиченце е нашето съкровище.

# 19
  • Мнения: 849
Браво, Дидочка! Че темата е хубава, както винаги, е ясно. Ама още по-браво за смяната на тона на дискусията!  smile3501
Аз докато си мислех, че ще е само едно, бях сигурна, че ще го кръстя на баща ми - Иван или Ивана. Сега, учудващо, взе да става по-сложно... Най-вероятно ако са момчета, ще са на двамата бащи - Иван и Георги. Между другото, цял живот съм си мечтала да имам син, когото да кръстя на любимия си цар Калоян. Сега съм отстъпила от това име, но само отчасти, защото всъщност Калоян означава Хубав Иван.  newsm47 Имаме и много причини да кръстим бебе Георги - освен, че свекър ми се казва така, за нас с мъжа ми Гергьовден е най-важният празник. на този ден преди доста години се сгаджосахме, а 7 години по-късно вдигнахме сватба... абе малко на сапунка взе да ме избива  smile3532
За другите варианти - две момичета и съответно момче и момиче, още не съм се замисляла. чакаме да видим пола на бебоците и тогава ще мъдрим...

# 20
  • Плевен
  • Мнения: 854
Браво Зайо, познавам двама близнаци, които се казват Иван и Георги - най-българските имена, и е супер. А за Калоян на мен също ми е любимото име и ако е момче много ми се иска да се казва така. Само не знам как ще убедя мъжът ми. Laughing И молко ме дразни, че ще го кръщават с разни кокоши съкращения Коко, Коки,  ама не е страшно.

# 21
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Мой добър приятел се казва Калоян и всички му викат Кала, а не Коки, Коко ...

# 22
  • Мнения: 2
Добро Утро !

Много благодаря за идеята за име Калоян . На мен също много ми харесва като име , аз се чудех ако е момче как да го пиша Костадин ( малко ми звучи грубо), та Калоян е чудесно хрумване.За име на момиче съм си избрала Рада.

# 23
  • Русе
  • Мнения: 343
Добро утро момичета! Аз докато се наканя да пиша, вие сте си спретнали нова темичка.
Мерси, Дидочка! Добре дошли на новите майски мами!
Аз нямам оплаквания, освен, че качвам повече, отколкото ми се ще  Rolling Eyes... А не бих казала, че съм си променила начина на хранене. Ще си изтегля йога за бременни и разни други подходящи упражнения, че с това зимно бременеене може да се търкалям на финала  Mr. Green...., айде стига оплаквания  Laughing.
Утре ще си имаме рожденик, и от няколко дни се занимаваме с  празненството на малкия бандит. Днес пристигат  баба и дядо /моите родители/, и от сутринта съм започнала с готвене, чистене и т.н. приятна домакинска работа  Crazy.
А за имената, ... newsm78, с момичешките ще ми е по-лесно, ама както май се очертава пак да е момче, ще падне чудене.
Хубав ден на всички! Дано скоро и последните мами с неразположения се похвалят, че са добре. Hug

# 24
  • Мнения: 7
Ето ме и мен в новата темичка. Страхотна е! Дидочка рязко обърна курса от болести към имена, мисля че се получи супер. И аз съм на мнение, че има страхотни български имена и ми става много тъпо, като чуя някоя майка да подвиква на детето си: "Стивън!", "Дейвид!" или недай си боже "Освалдо!". Първите две със сигурност съм ги чувала. Кръстен Стивън на дядо си Стефан. Аз мисля да го кръстя на свекър ми, който се казва Иван. Ама мъжът ми не иска да е точно Иван или Иванка. Макар че на мен името Иван много ми харесва. Мислех за Ивайло, ако е момче. А ако е момиче - Ива, Ивона, Иванина. Но познавам хора с тия имена, които са ми неприятни и някак си чувствам, че името е обременено. Дано се абстрахирам. Дайте някоя идейка за имена с "И".



Според формулата за изчисляване на пола, към която Дидочка е сложила линк в началото на темата се получава да е момче.

Последна редакция: ср, 29 окт 2008, 09:12 от radost_leo

# 25
  • Мнения: 26
Ехааааа не съм писала от 2 дена, а вече даже и нова темичка си имаме.
Браво на Дидочка че имаше смелостта да се скара, че бая се бяхме поувлекли с тея болести, неразположения и изследвания.  newsm10

Аз винаги съм знаела че първото ми дете ще е момче и сега ми е много интересно дали ще позная.
Имам си имена и за двата ваианта така че каквото и да се окаже съм подготвена.  newsm68

Ако е момче ще е на свекър ми Петър, аз исках да е Павел но мъжо настоя за Петър.
Ако е момиче ще е Иваяна на баща ми Иван и майка ми Янка.

Абе да е живо и здраво пък останалото се измисля  smile3503

# 26
  • Мнения: 70
Привет и от мен в новата темичка! Много добре започва наистина Simple Smile
radost_leo, на мен с И много ми харесва името Иво - не Ивайло, а само Иво (като Иво и Ралица на П.Славейков). Освен това не е много често срещано, което за мен също е предимство.
Иначе и на мен едно от любитемите ми имена за момче е Калоян, а за момиче Ния - даже сме си говорили с таткото много отдавна, че като имаме някой ден детенце ще го кръстим така. Обаче напоследък като гледам колко деца се казват Ния и Калоян започвам да се чудя. Харесват ми също Мартин и Михаил, и Симеон също, но съкратеното Симо или Мони не ми допада твърде. За момиченце пък хич не ми хрумват имена.

# 27
  • Мнения: 125
Здравейте и от мен в новата темичка  bouquet
Аз много отдавна съм си измислила имена-за момиче- Габриела, за момче- Кристиан. Не са най-бългрските имена,но пък ми харесват,а и на таткото му харесват,май това е най-важното:)
Скоро пак го подпитах дали иска да сменим някое от имената и той ми заяви,че по принцип си имал други фаворити- Кирчо и Дафинка #Crazy,ама знаел,че няма да се навия и за това си мълчал. Докато се усетя ,че се шегува малко пофучах относно изборът му hahaha

# 28
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
Добро утро и от мен! Heart EyesАз,съм с няколко идеи по-добре,но след вчерашния шопинг-тур просто няма как да е Crazy
Благодаря на Dido4ka,че се грижи за нас Hug

Относно засегнатите теми за обезкосмяването и имената да се изкажа и аз Crazy
За мен космите са за главата-с това приключвам въпроса.Хич не мога да си представя,че някой може да ме обръсне Crossing ArmsКато бях бременна с Божа бях като кит и не ми е пречело да се бръсна сама.Като отидох да раждам и като се насочи една акушерка към мен с един бръснач и аз като викнах Crazyдоктора дойде и рече"То това момиче си се бръсне -добре се е ,не пипай"

За имената-на мен са ми делегирани правата сама да избирам имената на децата си.Единствено милото сега ми отказа,ако родя момче да го кръстя Георги/последния така се казва/.Свекърва ми е на мнение,че всяка майка решава как да си кръсти детето-обичам я тази жена Crazy
Преди Божа имам един спонтанен аборт и след като разбрах,че съм бременна си казах,че ако всичко е наред детето независимо от пола ще се казва Божидар/а-изпълних го.Понеже съм осиновена,а моята мила майчица вече е покойник от доста години съм решила,ако е момиче ще е Марияна-тя така се казваше или Мартина,ако е момче ще е Петър на баща ми.Ева също ми е вариант.

Та това е от мен,защото вече трябваше да по разчистя докато детето е  на разходка,а пък аз не мога да си махна д-то от РС-то Crazy
Хубав ден на всички Hug

# 29
  • Мнения: 826
Здравейте момичета. Колко сте изписали в новата темичка вече Peace Но като темата е приятна, се пише с повече ентусиазъм.
Невероятно при мен с имената, какво съвпадение се получи с buzha
 Grinning Надявам се да имам момиченце и 99% ще го кръстя Рада (подобрено от майка ми - Радка). Харесва ми това име и изобщо кратките имена- Ева, Дара, Ела,Нора, Яна, . За момче нищо не мога да измисля (не ми се струва, че е момченце), но мъжа ми иска да е Калоян. Аз още се дърпам, защото е често срещано и както в темичката се видя много мами са мислили за него. Много ми допада Филип, но пък мъжа ми (с красивото и силно име Борис) не го харесва. Изобщо за мъжко име, държа да не е от най-разпространените - Георги, Иван, Николай, Петър. Предпочитам да е интернационално като Филип или може би Виктор. Ще се водят преговори явно Crossing Arms
 
Добро Утро !

Много благодаря за идеята за име Калоян . На мен също много ми харесва като име , аз се чудех ако е момче как да го пиша Костадин ( малко ми звучи грубо), та Калоян е чудесно хрумване.За име на момиче съм си избрала Рада.
  newsm10 Buzha изглежда семействата ни имат подобен вкус!
П.П. Дидочка искрени благодарности за темичката и страхотното начало  love001 smile3501

Последна редакция: ср, 29 окт 2008, 10:30 от dendri

Общи условия

Активация на акаунт