Консултации с адвокат/Темата на Пела!!!- продължение

  • 75 265
  • 696
  •   1
Отговори
# 630
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Изчетох тази (и старите теми  ooooh! )
Не попадам на нужната информация, а гугъл препраща пак в бг.мама  Heart Eyes

Молбата ми е,  да опишете стъпките, които трябва да направи родител,  на който не е позволявано (всячески и дълги години официално) да вижда детето си. Единствено е търсена издръжка в максиален размер. Изплащана е.
Т.е. къде какви документи трябва да представи, за да получи ИЛ, и как да действа след това.
Предварително благодаря  bouquet
Трябва да се подаде молба за ИЛ по делото. След това се образува изп. дело пред Съд. изпълнител.

# 631
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Айде, пак аз с моята драма Simple Smile
БНД каза, че ще ми заведе дело за това, че не искам да му кажа къде е детската на детето .Аз му казах защо не искам да знае. Той рече "ше та съдя".
Обадих се аз на адвоката ми и му казах, той се пукна от смях, и каза ,че това няма как да стане. Утре ще се видя с него за да поговорим, но ми се иска и вашето мнение да чуя по въпроса.
В споразумението никъде не пише, че съм длъжна или не да уведомявам БНД за каквото и да е.
Освен това от както реши , че ще ме съди , понеже явно ще съди и сина си , престана иска да се виждат, съответно да плаща мизерните 50 лв.
Всъщност според мен, ти нямаш право да му отказваш такава информация. Той не е лишен от РП. И вероятно може да се измисли какво дело да ти се спретне. Независимо от смеха на адвоката ти.
Я на него ако му стига акъла, ще отиде в съответната община и ще събере нужната му информация.

# 632
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Здравейте,отново tais  bouquetВъпросът ми към Вас,е следният:какви са документите,които трябват на един адвокат,за завеждане на дело,за увеличение на издръжка?БЛАГОДАРЯ!
Мисля, че няколко страници по- нагоре в темата ги описвах. Ако не ги намериш, ще ги пиша отново.

# 633
  • Мнения: 7
Tais,благодаря за насоката!Само ме интересува вече;1.моят доход-колко назад във времето(негов нямам,разводът ни е от преди 8г и 2г фиктивна раздяла)?2.служебна бележка,че посещава детето у-ще?   А това за жилищата на съпруга  newsm78 не го разбрах!?БЛАГОДАРЯ!  bouquet

# 634
Здравейте, прочетох темите във форума, научих някои интересни и полезни неща, но за съжаление не намерих отговор на моя проблем, та ако някой може да ми помогне ще му бъда благодарна.
Разведена съм от 2 години, имам дъщеря на 3 години, съдът определи личен контакт на бащата с детето две съботи и медели в месеца с приспиване и един месец - лятото.
След контакт с него дъщеря ми обикновенно се връща разстроена вкъщи /особено след летния месец/. Бащата често ми е казвал, че се налага да я "поступва", защото съм я разглезила. Но на последната си неделя с него, тя се върна със силно насинено дупе. Детето ми разказа, че не е искала да яде, баща й й събува гащичките и я бие. Той го признава /имам го писмено от Скайп/. Извадила съм и медицинско свидетелство от съдебен лекар, според който това е достатъчно основание да заведа дело за отнемане на родителски права или да го осъдя да плати за нанесената болка. Пари не искам защото след време пак ще я набие, сигурна съм защото беше посегнал и на мен, за това се разведох, но нямам медицинско.
Та въпросът ми е, медицинското достатъчно основание ли е и имам ли шанс да спечеля дело за отнемане на родителскте права?
Не искам случилото се да се повтори и детето ми отново да изживее този ужас!

# 635
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Tais,благодаря за насоката!Само ме интересува вече;1.моят доход-колко назад във времето(негов нямам,разводът ни е от преди 8г и 2г фиктивна раздяла)?2.служебна бележка,че посещава детето у-ще?   А това за жилищата на съпруга  newsm78 не го разбрах!?БЛАГОДАРЯ!  bouquet
Ако има жилища/е на негово име, това е индикация за допълнителен доход.

# 636
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Здравейте, прочетох темите във форума, научих някои интересни и полезни неща, но за съжаление не намерих отговор на моя проблем, та ако някой може да ми помогне ще му бъда благодарна.
Разведена съм от 2 години, имам дъщеря на 3 години, съдът определи личен контакт на бащата с детето две съботи и медели в месеца с приспиване и един месец - лятото.
След контакт с него дъщеря ми обикновенно се връща разстроена вкъщи /особено след летния месец/. Бащата често ми е казвал, че се налага да я "поступва", защото съм я разглезила. Но на последната си неделя с него, тя се върна със силно насинено дупе. Детето ми разказа, че не е искала да яде, баща й й събува гащичките и я бие. Той го признава /имам го писмено от Скайп/. Извадила съм и медицинско свидетелство от съдебен лекар, според който това е достатъчно основание да заведа дело за отнемане на родителски права или да го осъдя да плати за нанесената болка. Пари не искам защото след време пак ще я набие, сигурна съм защото беше посегнал и на мен, за това се разведох, но нямам медицинско.
Та въпросът ми е, медицинското достатъчно основание ли е и имам ли шанс да спечеля дело за отнемане на родителскте права?
Не искам случилото се да се повтори и детето ми отново да изживее този ужас!

Това е наистина брутално!!!
Вариантите ти са- да искаш отнемане на РП или ограничаване на контактите с детето/поставяне на условия за упражняването им като например- да са в твое присъствие, без преспиване и т.н.
Подай жалба задължително и в Агенцията за закрила на детето.
Те после и ще участват в процеса.

# 637
  • Мнения: 1 505
Здравейте и от мен,не съм прочела темата,нито дори първия пост,но имам нужда от дефиниция на някой термини и ако ми помогнете ще бъда ужасно много благодарна.
Та какво значи,че някой печели дело след обжалване,как се преразглежда това обаялаване(става въпрос за реален случай в който на самото обажалване и докато е траело обжалването не са били викани двете страни),кой определя че обжалването е спечелело,при положение,че делтото е спечелено вече от 1-та страна,а после след обжалаването я печели 2-рата страна,сега пъртвата пак ще обжалва,но до кога така и колко време трае едно обжалване.Благодаря ви много.

# 638
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Здравейте и от мен,не съм прочела темата,нито дори първия пост,но имам нужда от дефиниция на някой термини и ако ми помогнете ще бъда ужасно много благодарна.
Та какво значи,че някой печели дело след обжалване,как се преразглежда това обаялаване(става въпрос за реален случай в който на самото обажалване и докато е траело обжалването не са били викани двете страни),кой определя че обжалването е спечелело,при положение,че делтото е спечелено вече от 1-та страна,а после след обжалаването я печели 2-рата страна,сега пъртвата пак ще обжалва,но до кога така и колко време трае едно обжалване.Благодаря ви много.

Нейсен ти е въпроса, дано съм поразбрала...
На първа инстанция едната страна "печели" делото.
Другата обжалва, пред втора инстанция.
Там решението на първата инстанция е отменето, изменено....
Колко време трае- няма определен срок. Зависи от много неща.

# 639
Здравейте, прочетох темите във форума, научих някои интересни и полезни неща, но за съжаление не намерих отговор на моя проблем, та ако някой може да ми помогне ще му бъда благодарна.
Разведена съм от 2 години, имам дъщеря на 3 години, съдът определи личен контакт на бащата с детето две съботи и медели в месеца с приспиване и един месец - лятото.
След контакт с него дъщеря ми обикновенно се връща разстроена вкъщи /особено след летния месец/. Бащата често ми е казвал, че се налага да я "поступва", защото съм я разглезила. Но на последната си неделя с него, тя се върна със силно насинено дупе. Детето ми разказа, че не е искала да яде, баща й й събува гащичките и я бие. Той го признава /имам го писмено от Скайп/. Извадила съм и медицинско свидетелство от съдебен лекар, според който това е достатъчно основание да заведа дело за отнемане на родителски права или да го осъдя да плати за нанесената болка. Пари не искам защото след време пак ще я набие, сигурна съм защото беше посегнал и на мен, за това се разведох, но нямам медицинско.
Та въпросът ми е, медицинското достатъчно основание ли е и имам ли шанс да спечеля дело за отнемане на родителскте права?
Не искам случилото се да се повтори и детето ми отново да изживее този ужас!

Това е наистина брутално!!!
Вариантите ти са- да искаш отнемане на РП или ограничаване на контактите с детето/поставяне на условия за упражняването им като например- да са в твое присъствие, без преспиване и т.н.
Подай жалба задължително и в Агенцията за закрила на детето.
Те после и ще участват в процеса.

Tais благодаря ти за бързия отговор! Днес посетих Агенцията и пуснах молба в съда за незабавна защита, а утре ще заведа дело за ограничаване режима на свиждане или отнемане на родителските правал. Чувствам се по-обнадеждена Simple Smile

# 640
  • Мнения: 188
  Здравейте!Сестра ми живее с приятеля си на семейни начала,без брак,имат и дъщеричка.През съвместния си живот са спестили известна сума пари,които тя иска да използват за обзавеждане на жилището,в което ще живеят.Той не разрешава като казва,че парите са само негови,защото последните две години е бил с по-висока заплата.Въпросът ми е-при евентоална раздяла как се поделят парите?Знам,че е глупаво,но е факт.Предварително благодаря!

# 641
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
  Здравейте!Сестра ми живее с приятеля си на семейни начала,без брак,имат и дъщеричка.През съвместния си живот са спестили известна сума пари,които тя иска да използват за обзавеждане на жилището,в което ще живеят.Той не разрешава като казва,че парите са само негови,защото последните две години е бил с по-висока заплата.Въпросът ми е-при евентоална раздяла как се поделят парите?Знам,че е глупаво,но е факт.Предварително благодаря!
Ще са на този, по чиято сметка са.
Съвместното съжителство не създава права на семейна имуществена общност.

# 642
  • Мнения: 85
Здравейте! Моето детенце е на 2 месеца и 10 дни. Баща му ни изостави преди повече от месец. Детето е припознато от него. Но до този момент той не се интересува и не полага никакви грижи, не помага нито физически, нито финансово. Не работи, няма жилище, с една дума - нямам представа къде се намира в момента. Въпросите ми са следните:
1. Има ли той родителски права при неговото положение и мога ли да очаквам някой ден да се появи и да поиска да я взима?
2. Мога ли да му отнема бащинството /да отменя припознаването/? Или да го съдя за издръжка и бих ли получила такава, при положение че той не работи? И ако получа издръжка той би ли имал право да упражни родителски права?

# 643
здравейте,
с приятелят ми закупихме с ипотека жилище.въпросът ми е ако подпишем брак и при евентуална кончина на единият от нас другият наследява ли половината на починалиятпри условие ,4е жилището реално е придобито преди брака.моля за съвет

# 644
  • Мнения: 50
Здравей , Пела
Имам конкретен  въпрос , на които те моля ако имаш възможност да ми отговориш .
По време на брака имаме закупен апартамент , чрез ипотека от нея са изминали 3 години като остават още 17 год. Ако това е от значение . Съпругат ми е основен кредито искател , а аз се водя съкредито искател. Въпроса ми е :
Какво трябва да се направи , че при един развод , съпругат ми да няма претенции върху жилището ?
 Аз съм готово да си плащам самостоятелно вноските по кредита .

Общи условия

Активация на акаунт