За и против мазането със зехтин

  • 19 079
  • 118
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 31 212
Мажа със зехтин, като отдавна не го преварявам. Много съм доволна, даже докато мажа и сипвам в устата и пие всяка вечер. Ползвам най-висококачествен зехтин донесен от Гърция.

# 91
  • под кривата круша
  • Мнения: 294
Според мен запушват порите, омазняват ми дрехите...
И аз това щях да попитам-не запушва ли порите зехтина ако се ползва всеки ден?

# 92
  • Мнения: 789
Още една тема, на която чувам много противоречиви мнения...

От "Децата не са ястия" и "Това е варварско" до "Никаква козметика, само природни продукти".

Аз самата не съм решила още. Какви да ползите и вредите според вас?

Ползвала съм само преварен зехтин. Не се маже цялото тяло, а само гънките. Още в родилното ми казаха, че козметиките тук били фалшиви у най-добре с преварен зехтин, педиатърката каза същото, без да съм питала.

# 93
  • Мнения: 2 015
Ползвала съм само преварен зехтин. Не се маже цялото тяло, а само гънките. Още в родилното ми казаха, че козметиките тук били фалшиви у най-добре с преварен зехтин, педиатърката каза същото, без да съм питала.
И аз ползвах захтин Peace

# 94
  • Мнения: 367
Сама ще си решиш накрая с какво и как ще го мажеш,а и кожичката ще си каже  Peace Аз се мазах през цялата бременност със зехтин и сега нямам нито една стрия или нещо подобно.След като родих започнах и нея да мажа със зехтин-проблем никакъв.На два  пъти ми се наложи да взема бебешко олио(бюбхен първия път) и да я мажа с него-кожата й загрубя,а на втория (мустела) направо се изрина.Веднага изхвърлих тези продукти и продължих да си я мажа със зехтин-оправи се! Не запушва порите,споко Wink ,но ао си решила козметика си я ползвай,стига на бебето да му понася,същото се отнася и за зехтина  Peace

# 95
  • Мнения: 4 023
Още мажа със зехтин. Не съм чула бебе да е направила реакция към зехтина и според мен няма нищо лошо в него.
Разбира се имам и някои от продуктите на Мустела (бариерен крем, хидра бебе и др.), през лятото ползвах един лосион на Себамед, за къпане пък сме със сапуна и шампоана на Клоран.

# 96
  • Мнения: 1 132
Първия месец не мажех с нищо, след това с бебешко олио на Веледа веднъж седмично. Бях се подготвила с безброй мазила  Crazy , но послушах съвета на акушерката и оставих кожата на бебето да диша. Резултат-никакви обриви, алергични реакции, мека кожа.  Естествено е и въпрос до кожа.
Нямам нищо против зехтина, ако това е най-добрия вариант за кожата според родителя.

# 97
  • по света
  • Мнения: 1 587
Първите няколко седмици ги мажех с преварен зехтин.Постепенно започнах да ползвам и козметика.

# 98
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз съм против

# 99
  • Мнения: 1 520
Против мазането със зехтин съм. Може да е есктра чист, но това не е гаранция, че бебето няма да получи алергична реакция след това. Да не забравяме, че става въпрос за течност с високо мазна конзистенция, все пак.

Бебешкото олио си е най-доброто за бебето.

# 100
  • София
  • Мнения: 3 064
Против. Не знам що, ама съм против!
Има такава хубава специализирана бебешка козметика в днешни дни,
че е грехота някакси да мажеш бебето си с продукт за салата,
само защото бил натурален (уж).
Като знам колко ми е тежък и миризлив в салатата,
не ми даваше сърце да мажа бебетата си с това нещо.
Той, че омазнява- омазнява, ама колко хидратира никой не знае.

...що не пробвате вие да се намажете със зехтин,
вместо крем за лице (примерно)? А?

Ами, мазала съм си лицето със зехтин, защото не понасям почти нищо друго - изприщвам се. Бебето също съм го мазала, с козметика - също, но първите 6 месеца, после престанах, кожата му е чудесна.

# 101
  • Мнения: 121
Аз първо мазах малкия със бебешко олио-обрина се, после известно време със зехрин-обели му се кожата.От тогава, вече месец, го мажа само със свинска мас(знам че звучи ужасно) и кожата му стана страхотна.мека и лъскава.Така,че аз не съм за зехтина.

# 102
  • Мнения: 209
аз до ден днешен мажа със зехтин - не непрекъснато, но особено когато застудее. определено съм много доволна

# 103
  • Мнения: 117
Определено съм ЗА зехтина.Мазах го до шест месеца и съм много доволна.

# 104
  • Мнения: 53
Аз съм за зехтина. Мажа дъщеря си със зехтин, от както се е родила, цялата след баня всяка вечер. През деня мажа дупето при смяна на памперса  и до днес. Кожата й е като коприна. Пробвах с олио на Чико,но се обрина. Всяко дете реагира различно.

Общи условия

Активация на акаунт