НОЕМВРИ иде слънце беж, чакаме бебевалеж!

  • 11 367
  • 285
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 191
Здравейте Hug!
ЧЕСТИТО СИНЧЕ НА ШУШИТО - ДА ТИ Е ЖИВ И ЗДРАВ И ДА РАСТЕ ЩАСТЛИВ И ОБИЧАМ ОТ МАМА И ТАТИ Hug!

Сега се връщам от запис и преглед - всичко е наред с малкото съкровище, само дето доктора ми каза, че засега няма изгледи да се ражда, а така ми се искаше да чуя обратното Rolling Eyes. Честно казано така ми се иска да родя по-рано, че имам чувството, че вече преносвам, а знам, че има още доста време, ама пък искам вече да се обебя Crossing Arms! Но важното е всичко да е наред, пък рано или късно то само ще си излезе Simple Smile!

# 76
  • Мнения: 10
ШУШИ честито ти принц!
ДЕНЧО МАРИЯ е прекрасна!
 fingerscrossed за ШОПИ  Praynig
Имам един въпрос: Някой ще съхранява ли стволови клетки и към кого се е ориентирал?
Спорен ден на всички.

# 77
  • София
  • Мнения: 167
Феъри, знам ли и аз точно от това се притеснявам цяла бременност налитах на кисело и солено а от 2 седмици само сладко ми се яде. След малко ще звънна да питам и ще ти споделя. Аз даже незнам дали са ме изследвали за кръвна захар????

Вчера се скъсаха да ме предупреждават да не раждам днес, че щерката щяла да прилича на майка си и от сутринта така зверски ме боли единия яйчник.

# 78
  • София
  • Мнения: 167
Добро утро и от мен!

Честито на всички нови мами!     bouquet

Аз влизам набързо само да се оплача и да ми вдъхнете малко кураж, че последните дни направо ми се стъжни  Cry
Онзи ден най-накрая се наканих да отида на офталмолог. Имам -2.75д. и не очаквах никакви проблеми и все се помотвах. Даже док. от ЖК ми каза, че няма смисъл да ходя, но пък док. в Токуда каза, че е задължително. Добре че я послушах.
Оказа се, че проблем с налягането нямам, но имам някакви дегенерати по ретината ли къде нейде из окото и ме пратиха веднага за второ мнение, понеже все пак предстои раждане и ... Съответно вчера от сутринта се мотаме с татито по болници.
Гледа ме втори спец. и като чух присъдата - "секцио" направо ми призля! Обаче докторката каза, че може да ми направи веднага някаква лека манипулацийка с лазер и ако устискам 10тина дни, ще мога да си родя нормално. Просто ми идеше да избягам от кабинета, добре, че таткото вардеше вратата да не избягам. Та трябваше да реша секцио при всички положения или лазер+молитви беба да издържи още 10-14 дни и нормално раждане. И нали се сещате, че трябваше решението да се вземе веднага!!!
Решихме да дадем шанс на бебка да се роди нормално. Беше много страшно! Самата мисъл, че ми правят нещо на окото направо ме накара да обезумея! Бях като яхнала някакъв бик! Хванала се здраво за две дръжки от двете страни на апарата, а сестрата яко ме подпираше отзад, че да не избягам! Таткото и той ме придържаше ... Абе ... не го пожелавам на никой! Но поне всичко приклучи за не повече от 5-10 мин. И всъщност почти нищо не усещаш, защото очите ти са един вид упоени от разните му там капки. Проблема е преди всичко на психологическа основа. А и този зелен лазер, след който си като сляп, защото толкова са ти освтили очите ... Брррр  Confused
Сега вече се въстановявам. Вчера много ме боляха очите. А и още не са ми се прибрали съвсем зениците и ме дразни светлината. Не мога и да фокусирам добре ... Но предполагам, че  скоро всичко ще се нормализира!  Praynig


Поне си тръгнахме от кабинета с бележка, че след 10 дни мога да родя нормално! Сега ми остава само да стискам краката и да се моля беба да си дочака термина!  Praynig Поне за сега нямам никакви контракции и стягания и разни други признаци, че  наближава събитието ... Дано да устискам ,че хич не ще да ме режат  Praynig


Оплаках ви се! Сега вече съвсем ми поолекна.
Хубав ден на всички!  Hug
И стиснати палци за всички, които са се засили да раждат следващите дни! Аз ще надничам, но ще гледам да не натоварвам много очите с компютър  Rolling Eyes

# 79
  • Мнения: 162
Добро утро!
Честита рожба на Шуши. Да й е жив и здрав юнака!
Мен нещо ме наболява корема от снощи и бая контракцийки имам, че да видим. И нали ми е за сефте не посмях да отида до болницата да не ми се смеят. Просто не съм сигурна дали не е от желание да излиза вече бебо и дали не си въобразявам. Simple Smile
Лек ден и успех на всички, на които е нужен.

# 80
  • Мнения: 77
Мария, много хубава госпожичка! пу пупупу да не са й уроки, хич не ми изглежда мъничка, с такава хубава голяма косичка.
Феъри, аз напоследък също много налитам на сладкото.Само вчера дето не съм яла нищо.
Мами, вие в девети месец продължавате ли да качвате килограми.Аз тъкмо се зарадвах, че в болницата нищо не качих, а там само лежачка и ядачка, а сега за две седмици в къщи съм почти +3. Множко ми се виждат.Е, за целия девети е добре, как се успокоявам само Grinning Grinning Grinning
Иначе тази нощ ставах, но на 2 часа, друго си е малко да поспиш.До 1.30 гледах филми да се изморя хубавко, та да поспя по-дълбоко.Ние днес сме на ЖК.Добре че тоновете ми ги записваха в болницата....в кабинета няма такъв апарат, питах само в родилна зала имало и в двете болници, странна работа.Мен обаче нещо ми щипе като уринирам и ще  питам доки, да не развивам пък някой цистит, никога не съм имала проблеми с бъбреците, но знае ли човек....а и за учестения пулс някъде четох да се изследват щитовидна жлеза и бъбреци.Ама кой да се сети за всичко...
Тинче, недей да бързаш, бебо си знае работата.
Нашият тати днес ще си увеличи отпуската, че както бебо не иска да излиза....не иска аз да стоя сама и да се притеснявам и да не мога да излизам.После живи и здрави бабите ще помагат. И след това ми се искаше двамката, ама здраве да е.Наистина е важно сега да не съм сама и да можем поне по мъничко да излизаме.ВЕче изпих повече от половин литър течности,  а станах преди 30мин, но жаждата....огън ме гори Wink
Вале, мен вчера ме боля много десния яйчник.Явно се подготвяме.Амана момъка и на момата не им се излиза.
Илка, важното че всичко вече е минало и е зад гърба ти.Не е приятно,че точно сега си го изживяла, но е за добро и хубаво. Почивай се и си пази.

# 81
  • Мнения: 173
ВАЛЯ-и на мен така ми казаха да не раждам днес ама така и не разбрах ЗАЩО ??

# 82
  • Мнения: 280
Илка Опитай се да си спокойна  Hug Бебчо си знае най-добре кога трябва да излезе. Важното е че каквото е зависело от теб си го направила  Peace Стискам палци всичко да завърши добре и по възможност както ти го искаш  fingerscrossed

Нелчо До колкото знам в деветия месец се качват най-много килца  Rolling Eyes 
Колкото до водата - аз винаги съм пиела по-много вода и сега не се притеснявам изобщо. Ако, разрешите, съветвам същото и вас - НЕКА СЕ РАДВАМЕ НА ПОСЛЕДНИТЕ ДНИ ОТ БРЕМЕННОСТТА, А ДА НЕ СЕ ОБРЕМЕНЯВАМЕ С ЛОШИ МИСЛИ !   bouquet

# 83
  • Мнения: 1 031
Тинка и аз съм със същите скрити желания за по-скорошно раждане. Аз и първият път бях така и така доволно си преносих, че съм почти убедена, че и това хлапе се е запънало с краката и ръцете и ще чака термина да мине и да замине и да го вадят принудително Whistling
Илка радвам се че вичко е зад гърба ти вече - успокои се, за да устискаш още 10 дена и мисли за бебчето си Hug Между другото моя мъж днес беше на очен и са му казали, че и той се нуждае от корекция с лазер - предполагам процедурата ще е същата - ще му кажа, че не е страшно Wink
Нелчо аз до момента за 9-тия месец съм качила 2 кг, а имам още 2 седмици до термин така, че може и да те мина hahaha
Вале, Деница я стискайте краката - като са ви казали да не раждате днес, значи няма да е днес Grinning
Стискам палци на всички, които днес ще имат нужда Praynig

# 84
  • Мнения: 8 667
Добро утро!  food010

Шуши, да ви е жив и здрав юнака имного да ви радва!  bouquet

Илка, всичко ще бъде наред, важното е че си направила това което зависи от теб, а какво ще реши малкото човече...., можеш само да чакаш.

Нелчо и аз взех да качвам доста, но за деветия месец по кило за седмица било нормално.

Мами мен някакава депресия взе да ме гони и това взе да ме плаши много, взеха да ме гонят страхове за раждането, чувствам се самотна, плача много, все някакви здравословни проблеми ме изнервят допълнително. И това е сега, а като родя направо не ми се мисли ooooh!.

# 85
  • София
  • Мнения: 191
Тони, така е по закона на Мърфи Mr. Green - каквото искаш, обратното става Laughing!
Нелчо, дано бебо излиза вече, че да хване от отпуската на тати Hug!
Илка, всичко е добре, когато свършва добре. Сега само спокойствие и всичко ще е наред Hug! Ти се молиш да устискаш до термина, аз се моля да родя по-рано, абе няма угодия - бременна му работа Mr. Green!
Вита, спокойно мила - май всички сме така с настроенията и плача Hug! Аз от дребни неща мога да се разплача Rolling Eyes!

# 86
  • Мнения: 8 975
Лора, какво направи с магнезия?!
Мен снощи такива болки ме почнаха, че уж се бях зарекла, но не издържах и се нагълтах с магнезий. Хвана ме страх.  Embarassed Че и таткото ни точно тогава не си беше у дома.

Вита, мен също ме гони депресия. Толкова съм нервна напоследък, чудя се как ме търпят вкъщи. Ами как да не ми е криво като не мога да излизам от къщи вече, то дори из къщи не мога кой знае колко да се движа или нещо да върша без да ме почнат контракции и стягане. Чувствам се като затровник. А времето на пук на всичко не спря да бъде слънчево и топло.  Crossing Arms

Последна редакция: пт, 31 окт 2008, 11:16 от utro77

# 87
  • Мнения: 21
А бе мами, сега се сещам да ви питам, знаете ли на татковците полага ли се допълнителен отпуск за раждане на дете, зная че има някакво предложение за 15 дни, но май е само предложение..?

# 88
  • Мнения: 7
Честити съкровища на всички мами,радвам се че Криси е вече добре,възстановявайте се мацки и идвайте с разказчета - много ми е интереснооооооо!!!  newsm51
Утро и аз на своя глава поне до 6 ноември когато съм на преглед няма да го спра магнезия newsm78 вчера се преуморих и направо съм като труп днес+болки в корема и сега и снощи ooooh! Рано ми е.................. Tired

# 89
  • Мнения: 436
Здравейте момичета!! Два дни нямах нет и едва сега сварвам да седна да пиша. дори не успях да прочета цялата стара тема.. Само видях, че имаме много нови, хубави и здрави бебета Simple Smile Да са честити рожбите на всички майки!!! Да са ви живи и здрави и мнооого да ви радват, а на вас - бързо възстановяване!!!
Да се отчета след вчерашния преглед - бебо е около 3, 250 кг  Shocked , води - Ок, плацента 2-3 степен на зрялост, шийка - изтъняваща, но не и изгладена, абе с няколко думи - никакви изгледи за скорошна поява  Cry Така че док каза да започваме съвсем сериозно със секса, защото според него това бил един от най-проверените и сигурни методи за предизвикване на раждане  Grinning Да,ама милото снощи толкова бързо се отнесе и заспа, амй няма да е много лесно да осъществим тези препоръки  Grinning При мене ходенето не помага, ходя по 2-3 часа на ден и нищо - даже и контракции нямам, откакто спрях магнезия хич не са се появявали. Абе шантава работа.
На всичкото отгоре майка ми МИ ЗАБРАНИ да раждам утре, понеже било задушница  #Crazy Аман от бабини деветини вече!!! И тя има теория, че ще родя преди пълнолунието през ноември, което май е на 14-ти, защото тогава се раждали повече бебета. Дано е така.  Ами това е от нас. Пожелавам лек и спорен ден на всички, аз мисля да го прекарам на двора, разплута в някой стол  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт