Египет - втора тема

  • 41 192
  • 442
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 963
Old Sport, много е хубава темата, браво   bouquet

Ние в Кайро бяхме в доста тих хотел, незнам в коя част на града сме били, но наистина беше тихо през нощтта. Друг е въпроса дали си отговаряше на 5-те звезди, но като тишина беше супер.  Cataract Pyramids се казваше.

# 16
  • Мнения: 3 215
Мерси, Еликс!
Катаракт не е на такава оживена улица,никак даже.Имали сте късмет.Този Пирамидс Роуд е ужасен - адска лудница денонощно.Но има много хотели на спокойни и по-тихи места.Но пък част от чара и откачеността на Кайро е в клаксоните  Mr. Green

# 17
  • Мнения: 3 215
Понеже повече не мога да редактирам заглавния пост, слагам тук линк към един постинг за Шарм и Кайро:

SavitaResort & SPA - Sharm; Safir Hotel-Cairo

# 18
  • София
  • Мнения: 1 274
Old Sport - еталон на полезността, страхотно си го структурирала цялото инфо, благодаря ти!   bouquet Изкушавам се отдавна от тази дестинация, но има огромна съпротива у дома, онагледена с примери за заболели хора и т.н. Убедена съм, че четейки тук ще съумея да изготвя стратегия в стил "И вълкът сит, и агнето цяло!"
Щеше ми се да прочета някакво сравнение на почивка в хубав хотел, с аналогичен в Турция. Мисля, че това би било база за сравнение, или греша?

# 19
  • Мнения: 3 215
Явче, мерси!
За аналог с Турция - не е лоша идея,но аз не мога да помогна,защото съм била само в Истанбул  Blush
Това,което все пак мога да кажа е,че в Турция хотелите и обслужването като цяло са на по-високо ниво (сравнено със средния клас хотели в Египет), ол инклузива също в болшинството случаи е по-добър при съседите,но пък историческото (старините) и природното (Червено море) богатство на Египет не могат да се сравнят с нищо. В Египет повечето хора отиват за една седмица, през която се постарават да видят и преживеят максимален брой неща, докато в Турция основно се наслаждават на храната и екстрите в и около хотела.Така,че зависи какво те блазни.Успех в "обработването" на почвата.С каквото мога, ще помагам  Peace

# 20
  • Мнения: 734
Аз от свой собствен опит не мога да твърдя, но се говореше, че тази година обслужването по хотелите в Турция е било доста зле. За да са предпочитана дестинация, са свалили цените за сметка на качеството - но пак отбелязвам, че не е от личен опит... По-скоро информацията дойде по системата ЕЖК (Една Жена Каза).  Joy  Joy  Joy

# 21
  • София, България
  • Мнения: 5 597
хехе де да беше вярно  Mr. Green
качеството може да са го свалили ама те уверявам че тази година цените на хотелите бяха с по 100 евро нагоре  Crossing Arms

# 22
  • Мнения: 3 215
Т.е. изводът какъв е - влошено качество,повишени цени в Турция,така ли?При това положение Египетският туризъм е станал по-конкурентноспособен  Mr. Green

# 23
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Мона Лиза е права!
 Преди да платим екскурзията за Египет, първоначалният план беше да посетим Испания, по конкретно - Палма де майорка. Незнам как са варирали цените за Египет, тъй като не  съм ги следяла, но за Палма, миналата година съвсем спокойно се вместваш в цена за там до 350 евро, тази обаче  цените стартираха от 450 евро, а спокойно се вместваш  към 500!

# 24
  • Мнения: 734
Мона Лиза е права!
 Преди да платим екскурзията за Египет, първоначалният план беше да посетим Испания, по конкретно - Палма де майорка. Незнам как са варирали цените за Египет, тъй като не  съм ги следяла, но за Палма, миналата година съвсем спокойно се вместваш в цена за там до 350 евро, тази обаче  цените стартираха от 450 евро, а спокойно се вместваш  към 500!

Е, не смесвай двата щата.   Simple Smile Сравненията бяха Египет-Турция, понеже е все по-често посещавана. Испания никъде не я бяхме намесили.

# 25
  • Мнения: 712
И ние се гласихме за Испания - континенталната част, ама милото като видя каква програма съм му спретнала (самоорганизация, разбира се  Mr. Green), мисли, мисли и вика: "Абе я намери нещо по-като за почивка..."  Laughing Laughing Laughing И аз... нали Египет си ме тегли от малка...
Та сега отивам да събирам багажа. Принтнах си по-голямата част от това, което нашата мила Old Sport е синтезирала, ще се водя по него и мисля, че няма да има издънки. И освен това, ще му опаковам разпечатката в ръчния багаж, че хем да се подготви за това, което го очаква, хем да не мрънка, че му е скучно в самолета  Mr. Green
От мен - отзиви другата седмица.  Hug, стискайте палци да се сърнем само с положителни впечатления!

# 26
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
roxanne25,
 сигурна съм, че ще си изкарате добре...Вчера на лични ми писа една завърнала се току що мама от Египет с невероятни впечатления...Надявам се и ние така да си изкарам, аз иначе съм с много положителна настройка и вярвам, че ще останем също очаровани... Wink
А, за мъжете - никаква почивка Naughtyи аз съм спретнала тур обиколка, смятам нищо да не пропуснем и да "вземем" максимума с очите си от Египет....

# 27
  • Мнения: 3 215
Рокси,Калея,само така!Никаква прошка за мъжете  Twisted Evil
Калея,призови завърналата се мама да сподели и тук,а ако няма право все още да публикува - питай дали ти да го направиш вместо нея.Мисля,че най-ценни са личните ви впечатления от хотелите - основно за това ме питат и на лични  Peace

# 28
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
 Peace, писах и...
 Сега ще чакаме публикация..

# 29
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Ето, копирала съм нейни отговори към мен на лични....
Тя за съжаление наистина не може да пише, поради прекалено малкият брой публикации...



Продължавам - в хотела има много магазинчета за сувенири,папируси, аптека, но продават по-скъпо и не се пазарят много много.До плажа наистина има микробус през 10-15мин.,а пеша е около 15 мин разстоянието.Ние избрахме да ходим пеша.Минава се през хотел "Дана бийч" - също страхотен хотел,много красив бих казала даже, че нашия малко отстъпва по красота, но съвсем малко, а и не знам кухнята как е там,защото се оказа,че тя е едно от най-важните неща.Нашия хотел например когато отиваш на екскурзия по раничко ти приготвят на рецепция една голяма кутия с храна за всеки.Ние се нахранихме само с едната кутия,даже последния ден когато тръгвахме за Кайро към 10,пак ни бяха приготвили,а разбрах,че в другите хотели нямало такова нещо.За екскурзиите препоръчвам Луксор(тя си е направо задължителна),разходка до Ел Гуна и Бедуиско селище.Ако кажеш и за тях мога да разкажа.Ако се сетиш още нещо питай.Чао за сега.

        Re: (Без заглавие)
« Изпратено до: kaleia : събота, 08 ноември 2008, 21:04 »      

Здравей,разбрах от форума,че мамите се интересуват от мненията за хотелите за това ще съм малко по подробна за нашия хотел. Alf leila wa leila-влизаш и се чувстваш като в приказака на Шехиризада.На рецепция ни предупреди тур опреатора и беше прав - задължително 5$ в паспортите (напълно достатъчни са) и си осигурявате разкошна стая за престоя си.Ние решихме първо да минем без тях,но след 5 мин бяхме на рецепция с доларите в ръка.Дадоха ни номер 666 Ресторанта е огромен и от 7:00 до 24:00 храната е в изобилие - каквото си помислиш го има(около 20вида ястия, поне 15 вида салати,15-20 вида десерти,торти)само свинско и черен хайвер дето няма, а колко вкусно беше няма да говоря,че ще се накапя...След малко ще продължа,че малкия ме вика...


        Re: (Без заглавие)
« Изпратено до: kaleia : събота, 08 ноември 2008, 20:44 »      

Съжалявам, но нямам необходимите 50 публикации за да пиша в форума.И на мен ми се иска много да споделя преживяванията си и чета форума с интерес, но нямам много свободно време за публикации, затова само на личните мога да отговарям с голямо удоволствие обаче!
Страхотно изживяване е да посетиш Египет!Вече планирам второ пътешествие до там!Ще се убедиш сама живот и здраве!!!



        Re: (Без заглавие)
« Изпратено до: kaleia : четвъртък, 06 ноември 2008, 18:42 »
« Отговорили сте на това съобщение, или сте го препратили. »      

Пари ние така и не сменихме.Плащахме само с долари, но можеш да си смениш 10-20 долара в хотела да имате.На някой места ни го смятаха по 5 ег.паунда вместо 5.5, но те така или иначе те прекарват навсякаде така че...Но не е толкова страшно, на 2-рия ден свикваш с номерата им.
Бакшиш задължително оставете на рецепция като се настанявате за да ви дадът хубава стая-5$ стигат.1$ на пиколото дето ви носи багажа и 1$ на камериерите по някое времеТова дадохме ние.


« Изпратено до: kaleia : четвъртък, 06 ноември 2008, 09:05 »
« Отговорили сте на това съобщение, или сте го препратили. »      

Здрасти!Изкарахме си невероятно!!!Организацията на Tez tur беше перфектна,а хотела... просто нямам думи-наистина имаш чувството, че си в някаква приказка,много е красиво, храната е в изобилие и много вкусна (аз качих поне 2-3 кила), и почистването е ежедневно.Не ми се тръгваше на обратно

Общи условия

Активация на акаунт