"ЗАСТРАХОВКА ЖИВОТ"???Бихте ли си направили??

  • 13 457
  • 112
  •   1
Отговори
# 60
f.konsultant, застрахователите и за по-малко от 40 хил. се циганят.  Последно имахме една история с 450 лв за кола в гаранция и каско, докато се разберем, че счупения стоп не се покрива от гаранцията бая се размотавахме из Варна
А като фалират ( евентуално) вече нямат репутация, така че нямат какво да развалят неизплащайки моите (хипотетични) 40 хил лв

Застраховката на баща ми я знам на изуст, не случайно съм се съветвала с хора застрахователи, които са на мнение, че се опитват да ни минат. Минаха ни така или иначе, това много повече нарушава репутацията им

А моля те относно гарантирането на спестените пари да ми посочиш члена от закона за застраховането, където е казано, че се гарантират. Случайно може да съм я пропуснала тази точка.

Ти пак се правиш на неразбрал/а,  не съм против застраховката живот (дори смятам, че трябва да е задължителна), а против тези със спестовния характер.

Вече ти казах, че не говоря за някакви измислени застахователи в България... от тях друго не може да се очаква, става въпрос за световни компании в които има инвестиции за милиарди, именно те не биха рискували с неизплащане на парите ти, тъй като ако се разчуе инвеститорите ще изтеглят парите си от тях. Това за минаването... вече казах само БГ фирмички.
Щом си я пропуснала прочети го пак....
А дали ще е със спестовен характер, зависи какво търси клиента...

# 61
  • Мнения: 5 178
Аз пък чисто БГ компания така и не знам освен Армеец ( за БГ имоти мисля ги купи някой)
http://www.abz.bg/memberList.aspx?lan=BG&mi=1&smi=0 това са застрахователите от АБЗ, може да коментираш кой е БГ и няма шапка навън
Всички други застрахователи освен  ING са доста дребни и изобщо на никой не му и минава през ума да застрахова при тях и на тях не им минава през ума да се регистрират в АБЗ.

Е айде кажи ги тез големи компании с милиарди инвестиции, като застраховаме поне да се  застраховаме като хората, нали ?




# 62
Те имат шапки навън, но общите им условия за България са различни от тези за другите държави. ( да не говорим че са по една страничка с дребен щрифт)
А за компаниите не бих правил реклама на който и да е, ще кажа само на всеки който е решил да си направи такава застраховка, да обиколи и проучи всички застрахователи, защото това все пак са си вашите пари...

# 63
  • Мнения: 5 178
Не мисля, че ще се получи реклама.. има 100 теми от препоръчайте ми плочкаджия до препоръчайте ми банка
Черните и белите списъци също не са реклама. Напротив многото мнения и опит са в полза

# 64
Между другото "КОТЕ" сега видях че си от Варна, и ако наистина толкова много те интересува застраховането, с удоволствие бих те поканил на една среща където да ти дам по-подробна информация за услугите който предлага моята компания. (името й няма да кажа, защото не смятам че това е мястото за някакъв вид реклама)

# 65
Пък и е глупаво да се саморекламираш....работи с клиентите си така, че те да са твоята реклама... За мен това е най-добрия подход.

# 66
  • Бургас
  • Мнения: 1 268
Ако позволите ще се намеся в разговора ви...
Гаранция,че парите внесени днес ще имат същата покупателна стойност след 20 години-разбрах,че това е въпрас,който вълнува доста от пишещите и то с право.
Когато си направих моята застраховка ме интересуваше същото.В Граве изчисляват инфлацията за всяка година в конкретната държава.Според данните предлагат два варианта за внасяне на следващата ти вноска- по твой избор.Ако се съобразиш с изчисленията им внасяш завишена сума,ако искаш си внасяш договорената вноска от началото на договора ти.При внесена по-висока сума си предпазен от инфлацията и така избягваш риска да ти се обезценят парите в края на договорения срок.Избора е твой.Получаваш анекс към договора, в който се променя и крайната ти затрахователна сума.
Надявам се да се изразих ясно.

# 67
Това се опитвам да обясня и аз, че си има начини....

# 68
  • Мнения: 220
то начини има и парите все от моя джоб излизат...

пък гаранция - Франция...

п.п. никой не ми обясни големите бонуси и премии на консултантите и техните шефове, обученията им по Малта, Майорка и Анталия, кой ги плаща и зависи ли доходността на застраховката от размера им  newsm78 Mr. Green ooooh!

# 69
  • Бургас
  • Мнения: 1 268
Разговора мина на друго ниво-по български пак надничаме в канчето на другия.Това си е фирмена политика,стимулират си кадрите по модел,който на нас май не ни е много познат все още.
В края на краищата застраховането е доброволен акт,ако на някой не му се дават пари,да не ги дава.Аз съм си направила избора и имам доверие на компанията,където съм си вложила парите.А кой къде ходи на обучение -не ми е работата да броя чужди разходи по командировки.По въпроса за гаранцията-всяка година ми се предоставя отчет къде е инвестирано,какво е закупила компанията и най-важното за мен като клиент-колко доходност ми носят моите пари.На компании,които предлагат в пъти повече от това,което ти си вложил не вярвам.

# 70
Еми то всичко си има просто икономическо обяснение, премията ти се увеличава но след като покупателната и способност е същата, къде е разликата. В смисъл няма да даваш 50лв, а ще даваш 52лв и застрахователната сума, която ще вземеш накрая не губи стойността си.
Просто хората в България са много наплашени, защото все си мислят че някои ще ги излъже за нещо.
Ти типично по Български не гледаш ти какво ще вземеш, а какво вземали хората от застрахователната компания.

# 71
  • Мнения: 220
Тоа матриалец е препечатан направо от афтуритетниа весник "Фанешал
таймс". Сеги е мудерно да са дрълат ората по секви фенансови вапросе,
те за тава ша го преведем, за вашо сведение:

Веднаж у темната Индиа в ено село дошел един омраз и казал на
селяньете, че ша купува маймуне по десет долара парчето.

Селяньете куто виделе, че има бая маймуне у жунглъта, отишле а ги
ловат. Омразът купил неколко иляди за по десет долара. Маймунете, каде
рипале по дръвеата, останале малко и ората спреле да си дават зор а ги
ловат. Тогива тоа им рекъл, че ша копува по дваесе долара бройката.

Ониа като чуле, па отишле да ловат маймуне, кой на трици, кой на друга
стръв. Обаче маймунете намалели още. Офертата била вече на дваесе и
пет долара, а у гората немало вече ни маймуна, ни уй.

Тогива омразът им рекъл, че ша копува по пейсе долара парчето! Обаче
имАл бил работа у големиа град, и неговиа менажер щел да копува
наместо ньега.

Менажера им казал: "А глейте оня пустиняк що маймуне е насъбрал, да му
го тура! Язе ша еба да ви ги продам по триесе и пет долара, а оня куту
си доде, виа ша му ги дадете по пейсе долара!"

Селяньете си извадиле сичката парасъ и купиле сичкото маймуне...
Повече не виделе ни менажера, ни омраза, ка са обърнаале - маймуне
отсекъде!

Сега имате по-добра престава ка работи Уол Стрийт...


п.п. сега да ви обяснявам ли как работят застрахователните компании...

# 72
  • Бургас
  • Мнения: 1 268
След този убедителен материал да вземем да ги изгоним със сопите тези бирници-застрахователите и да си живеем мирно и спокойно,ден за ден.Ние сме най-умните ,остави ги западняците,като са глупави да си застраховат живота,ние сме се договорили с господа да не ни се случват лоши неща.

# 73
Хех много интересна приказка. Няма нужда да обясняваш как работят застрахователните компании, няма много допирни точки.
Мога да кажа само, че манталитетът е нещото в една държава което се променя най-трудно.

# 74
  • Мнения: 220
нямам нищо против да се застраховаш срещу евентуално недобро събитие...

никога не гледам в канчето на другия...

обаче... обаче тези нещица дето съм ги изброил - големите бонуси и премии на консултантите и техните шефове, обученията им по Малта, Майорка и Анталия, кой ги плаща и откъде идват парите за това??? зависи ли доходността на застраховката от размера на тези разходи??? - зависи и то влияе все в една посока - надолу...
и защо AIG  едвам ги спасиха... и кои се оказа, че взимали най-високите бонуси - менажерите в компаниите, дето сега са най-зле и предизвикаха настоящата финансова криза...

щото най-лесно е да въртиш синджирчето и да ловиш балъците... друго си е с мотиката на полето - и вятър си правиш...

Общи условия

Активация на акаунт