"ЗАСТРАХОВКА ЖИВОТ"???Бихте ли си направили??

  • 13 455
  • 112
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 4 578
нямам нищо против да се застраховаш срещу евентуално недобро събитие...
Ето това е основното. За всеки има приоритети. Въпросът е, такива като мен, да ги намерят и тогава всеки е доволен. Казахме няколко пъти, индексация има...човек избира дали да му се индексира застрахователната сума и с какъв процент, от няколко възможни. Говорим за висока инфлация, да, така е, но напоследък не съм чула за много сделки в лева. При мен пък няма нито една.
А за канчето на другите съм съгласна. Из целя форум плюят дистрибуторите, застрахователите, магазинерите, ...а и мобилните оператори. Работещите там ползвали безплатни телефони, от чии сметки прибирали суми за да ги покрият.  Mr. Green
Коте, аз също работя в компания, която е на повече от 100 години. Има застраховки, те са презастраховани. Играчите пирамиди си мисля, че вече не са на пазара. Казваш Армеец...не съм чула да имат ЖИВОТ. Има КФН, има Закон за застраховането. Предлагат се много продукти на пазара, човек има избор. Е...за повечето застраховки. "Живот" е напоследък много често правена. И макар да няма доходността на инвестиция, хората са решили и знаят за какво я правят. Няма начин да вкарваш по 100 лв месечно и да вземеш 100 000 евро след 10 години.

# 76
  • Мнения: 5 178
Mммм да номера с презастраховането ми е любим, то сега не горят банките дали директно ипотечния заем, а тези, които са го прекупили Simple Smile
Аз зададох един прост въпрос ама никой не ми отговори в прав текст :
Гарантирани ли са спестените пари ????? и от кой фонд Simple Smile

# 77
  • Прекрасна ВАРНА
  • Мнения: 356
Mммм да номера с презастраховането ми е любим, то сега не горят банките дали директно ипотечния заем, а тези, които са го прекупили Simple Smile
Аз зададох един прост въпрос ама никой не ми отговори в прав текст :
Гарантирани ли са спестените пари ????? и от кой фонд Simple Smile


ако говорим за застрахователно-спестовните продукти ДА ГАРАНТИРАНИ СА.ти нали ги разбираш тези работи Laughing

# 78
  • Мнения: 5 178
само ми посочи точката от закона, гарантирани са банковите влогове до 40 хил, но спестовните застраховки търся точно инфо, но явно нито брокери, нито f.konsultant могат да посочат точката в закона... пък всички викат гарантирани били.
Гаранционния фонд на ЗК доколкото знам покрива съвсем други случаи
Два дни ми вадите от 10 кладенеца вода : то репутация, то 100 годишни фирми, то керливи 40 хил и тн и тн, обаче аз си търся буквата в закона .. така са ме учили  Naughty

# 79
  • Мнения: 1 312
само ми посочи точката от закона, гарантирани са банковите влогове до 40 хил, но спестовните застраховки търся точно инфо, но явно нито брокери, нито f.konsultant могат да посочат точката в закона... пък всички викат гарантирани били.
Гаранционния фонд на ЗК доколкото знам покрива съвсем други случаи
Два дни ми вадите от 10 кладенеца вода : то репутация, то 100 годишни фирми, то керливи 40 хил и тн и тн, обаче аз си търся буквата в закона .. така са ме учили  Naughty
В застраховките Живот със спестовен характер си пише колко е очакваното обезщетение в края на периода-например с 4% минимална и 6% максимална доходност.
Никой не може да ти прогнозира отсега колко точно ще вземеш след изтичане на периода,но е фиксирана най-ниска и най-висока,така,че си някъде между тях в зависимост от икономическата обстановка в страната.
Всяка година получаваш информация в какви акции ти се влагат парите и каква доходност носят те.
Гарантирани са по полица от самата застрахователна компания.
Каква друга гаранция трябва?

# 80
  • Мнения: 220
само ми посочи точката от закона, гарантирани са банковите влогове до 40 хил, но спестовните застраховки търся точно инфо, но явно нито брокери, нито f.konsultant могат да посочат точката в закона... пък всички викат гарантирани били.
Гаранционния фонд на ЗК доколкото знам покрива съвсем други случаи
Два дни ми вадите от 10 кладенеца вода : то репутация, то 100 годишни фирми, то керливи 40 хил и тн и тн, обаче аз си търся буквата в закона .. така са ме учили  Naughty
В застраховките Живот със спестовен характер си пише колко е очакваното обезщетение в края на периода-например с 4% минимална и 6% максимална доходност.
Никой не може да ти прогнозира отсега колко точно ще вземеш след изтичане на периода,но е фиксирана най-ниска и най-висока,така,че си някъде между тях в зависимост от икономическата обстановка в страната.
Всяка година получаваш информация в какви акции ти се влагат парите и каква доходност носят те.
Гарантирани са по полица от самата застрахователна компания.
Каква друга гаранция трябва?

каква друга гаранция трябва ли - ами ако в следствие на недалновидно инвестирани застрахователната компания фалира 2021 г. примерно, а ти трябва да си вземеш паричките през 2025 г .  - шси ги вземеш ли или ще пиеш от онази - студената вода...

# 81
  • Мнения: 5 178
tati2rasiera и аз това питам, но никой не говори за този случай,

При застраховка "Живот" свързана с инвестиционен фонд в кодекса на застраховането е казано

Чл. 79. (1) Резервът по застраховка "Живот", свързана с инвестиционен фонд, когато инвестиционният риск се носи от застрахованото лице, се покрива с активите, договорени в застрахователния договор. Когато задълженията на застрахователя по такъв договор са обвързани със стойността на индекс, резервите се покриват с активи, които възможно най-пълно отразяват стойността на този индекс и имат подходяща сигурност и ликвидност.  Crazy

# 82
  • Мнения: 1 312
Цитат
author=tati2raseria link=topic=343759.msg9207491#msg9207491 date=1226646883]
каква друга гаранция трябва ли - ами ако в следствие на недалновидно инвестирани застрахователната компания фалира 2021 г. примерно, а ти трябва да си вземеш паричките през 2025 г .  - шси ги вземеш ли или ще пиеш от онази - студената вода...


В договора ти пише,че парите са ти гарантирани от застрахователя.
Ако не ти бъде изплатено очакваното обезщетение имаш пълното право да го съдиш.
Какво неясно има newsm78
Решавайки да си вложи спестяванията човек се ръководи от много фактори-един от тях е доверието.
Каква ти е гаранцията,че като отидеш да си купиш баничка от закусвалнята няма да намериш пирон вътре Thinking
Каква ти е гаранцията,че като си платиш за организиране на парти ще ти бъде осигурено онова,което си договорил първоначално с фирмата Thinking
Каква ти е гаранцията,че като се возиш във влака той няма да дерайлира и ти да пострадаш Thinking
Каква ти е гаранцията,че като постъпиш на лечение вболницата няма да бъдеш заразен с хепатит Thinking
Купувайки дадена стока или услуга ти се доверяваш на продовача,фирмата,агента,превозвача,лекарят,че ще получиш това,което искаш за парите си.
Ако останеш излъган можеш да подадеш жалба или да заведеш дело.
Тук е абсолютно същото.
Ако застрахователя изпадне в несъстоятелност да си покрива задълженията,то презастрахователя ще го направи.
Ако и презастрахователя не може(хипотетична и твърде песимистична картинка),то Държавния гаранционен фонд,на който плащаш задължително при сключванетона полицата ще се погрижи за това.
Личните вложения на физическите лица са защитени тройно,защо търсите под вола теле Tired
Комисията за финансов надзор следи инвестиционните операции на компаниите.
Мислите ли наистина,че ако нещата в една компания вървят толкова на зле няма да разтръбят своевременно и да защитят гражданите на съответната държава newsm78

П.П.Ще извинявате за многото емотки,но нещо не ми работи въпросителната Rolling Eyes

# 83
  • Мнения: 5 178
За Фонда съм сигурна, че покрива само плащания по застрахователни събития.. така че кои пари са гарантирани..
А за разтръбяването хич не се и надявам

# 84
  • Мнения: 1 312
За Фонда съм сигурна, че покрива само плащания по застрахователни събития.. така че кои пари са гарантирани..
А за разтръбяването хич не се и надявам
Да предположим,че застраховката живот е за 20 години,с по 1000 евро годишна премия.
Гарантираната сума ти е около 12 000 евра.
Ако вземеш,че се гътнеш от естествена смърт на 18тата година обаче,ти се изплаща ГСто+натрупаната доходност до момента.
Така,че пак имаме настъпване на застрахователно събитие и получаване на покритието.
До втората година се изплаща само ГСто,от 3тата нататък е +доходността.

# 85
  • Мнения: 5 178
А какво става ако не се гътна на 18, но искам да си изтегля парите от спестяването...и леко застрахователа го няма вече

# 86
  • Мнения: 220
Цитат
Каква ти е гаранцията,че като отидеш да си купиш баничка от закусвалнята няма да намериш пирон вътре

гаранцията е, че все пак получавам баничка и пирон екстра...  Joy Mr. Green

# 87
  • Мнения: 5 178
http://news.ibox.bg/news/id_1116026007,  що ли нищо не казват за спестовните застраховки ????
аз търся аналог точно на тази мярка в застраховането

# 88
  • Прекрасна ВАРНА
  • Мнения: 356
А какво става ако не се гътна на 18, но искам да си изтегля парите от спестяването...и леко застрахователа го няма вече



ами нали ако нещо стане със застрахователната компания преди да ти е изтекъл срока по договора,ще ти се изплати сумата до момента колкото си внесла с лихвата.нещо не са ти смислени въпросите newsm78

# 89
  • Мнения: 5 178
кой ще ми изплати парите, Ирина
КФН, ФАЛИРАЛАТА застрахователна компания ??? кой ?

Общи условия

Активация на акаунт