"ЗАСТРАХОВКА ЖИВОТ"???Бихте ли си направили??

  • 13 459
  • 112
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 043
Ако говорим за чуждестранните компании, които предлагат "живот", няма да намерим точка в българското законодателство, което да гарантира спестените пари на застрахования.
А ако говорим за същите тези чуждестранни компании, то повечето от тях работят и с презастраховател. Т.е. застрахователната компания е застрахована в друга компания  Peace

# 91
Вашата работа е все едно да ви гарантират, че утре няма да ви блъсне камион....  Joy

# 92
  • Прекрасна ВАРНА
  • Мнения: 356
Цитат на: KOTE link=topic=343759.msg9213488#msg9213488 date=122667251
кой ще ми изплати парите, Ирина
КФН, ФАЛИРАЛАТА застрахователна компания ??? кой ?

[/quote


обясних ти вече,че се прави ПРЕЗАСТРАХОВАНЕ,на фалиралата AIG в Щатите кой застана зад  гърба й да не би да са оставили своите клиенти на произвола.ти просто не даваш възможност да ти се обясни,а скачаш с някви въпроси.......не мисля че тук е мястото да ти се даде една професионална консултация.само си губиш времето със задаването на въпроси във форума,знаеш към кого да се обърнеш нали Wink

# 93
  • София
  • Мнения: 4 578
кой ще ми изплати парите, Ирина
КФН, ФАЛИРАЛАТА застрахователна компания ??? кой ?

КОте, има точно сега една такава компания в БГ. Че ще фалира е ясно, но ясно е и, че активите и пасивите й ще бъдат изкупени от друга компания, така, че спокойно. Хората пак ще си получат парите, но от друг застраховател. И не плюй по многогодишните компании. Нали се сещаш, че те много трусове, рецесии, депресии, че и 2 световни войни са преживели. В целия живот има цикличност. Както за миналата година имаше 25% доходност в ДПФ, така пак ще има. Както имаше криза преди 7-9 години, пак ще мине.
П.С. Живот свързана с индексен сертификат е разрично от ЗЖ. Но и там има застрахователна сума. Тя не е за тези, които не разбират от инвестиции и се тревожат. Затова се прави многогодишна, за да може да има периоди на спад и на възход, като вторите да са в по-голям %.

  bouquet

# 94
  • Мнения: 507
За Фонда съм сигурна, че покрива само плащания по застрахователни събития.. така че кои пари са гарантирани..
А за разтръбяването хич не се и надявам
При спестовните застраховки доживяването е "покрит риск", т.е. застрахователно събитие.

# 95
  • Мнения: 1 312
кой ще ми изплати парите, Ирина
КФН, ФАЛИРАЛАТА застрахователна компания ??? кой ?

КОте, има точно сега една такава компания в БГ. Че ще фалира е ясно, но ясно е и, че активите и пасивите й ще бъдат изкупени от друга компания, така, че спокойно. Хората пак ще си получат парите, но от друг застраховател. И не плюй по многогодишните компании. Нали се сещаш, че те много трусове, рецесии, депресии, че и 2 световни войни са преживели. В целия живот има цикличност. Както за миналата година имаше 25% доходност в ДПФ, така пак ще има. Както имаше криза преди 7-9 години, пак ще мине.
П.С. Живот свързана с индексен сертификат е разрично от ЗЖ. Но и там има застрахователна сума. Тя не е за тези, които не разбират от инвестиции и се тревожат. Затова се прави многогодишна, за да може да има периоди на спад и на възход, като вторите да са в по-голям %.

  bouquet
Абсолютно Peace
Не искам да назовавам компанията,но новият собственик е изключително стабилен във финансово отношение.
Нищо не изчезва току така в природата.
Просто се видоизменя.
За вложителя няма значение кой стои зад парите му докато те са защитени.

# 96
  • София
  • Мнения: 6 999
Имам цели 3 /три/ за живот и спестовен елемент /или както там се казва, когато ако не умреш - си вземаш парите ти/.
Освен това имам 1 за професионална отговорност, 1 за къщата и естествено каско за колата...

Чакам да влезе и международното здравно осигуряване, за да започна и там да плащам Simple Smile при това с удоволствие.

# 97
  • Мнения: 440
Направила съм на детето преди 3 години .За това ме посъветваха приятели - надявам се от добри чувства,а не с цел печалба.Все пак я направих при тях Rolling Eyes

# 98
  • София
  • Мнения: 4 578


Чакам да влезе и международното здравно осигуряване, за да започна и там да плащам Simple Smile при това с удоволствие.
Вече влезе.  bouquet

Направила съм на детето преди 3 години .За това ме посъветваха приятели - надявам се от добри чувства,а не с цел печалба.Все пак я направих при тях Rolling Eyes
Хубаво е да е при приятели, винаги ще те уведомяват за новости, ще помагат, когато има нужда. И моите приятели са при мен. Засега с добри чувства. Hug

# 99
  • София
  • Мнения: 6 999
Чакам да влезе и международното здравно осигуряване, за да започна и там да плащам Simple Smile при това с удоволствие.
Вече влезе.  bouquet

До колкото знам първоначално беше с много ниско покритие...  newsm78 сега...?

# 100
  • София
  • Мнения: 4 578
Чакам да влезе и международното здравно осигуряване, за да започна и там да плащам Simple Smile при това с удоволствие.
Вече влезе.  bouquet

До колкото знам първоначално беше с много ниско покритие...  newsm78 сега...?
Най-скъпия план покрива до 2250000 Е

# 101
  • София
  • Мнения: 6 999
Спокойна, дай малко подробности на лична, моля  Praynig

# 102
  • Мнения: 1 312
Спокойна, дай малко подробности на лична, моля  Praynig
Тука,тука,не на лични.
И аз се интересувам.

# 103
  • София
  • Мнения: 4 578
При нас, от 01.11 се продава Застраховка, здравна. Покрива лечение в БГ и цял свят. Има различни лимити. Всеки си избира план. Възможни са изключване на вече появили се болести. В САЩ покрива само спешно лечение, на пребиваващи до 6 седмици.
В случай на застрахователно събитие или предстоящо лечение, застрахованият трябва да се свърже с ******, които ще уредят директно разплащане с лекуващото медицинско заведение.
В общи линии е това.

# 104
  • Прекрасна ВАРНА
  • Мнения: 356
При нас, от 01.11 се продава Застраховка, здравна. Покрива лечение в БГ и цял свят. Има различни лимити. Всеки си избира план. Възможни са изключване на вече появили се болести. В САЩ покрива само спешно лечение, на пребиваващи до 6 седмици.
В случай на застрахователно събитие или предстоящо лечение, застрахованият трябва да се свърже с ******, които ще уредят директно разплащане с лекуващото медицинско заведение.
В общи линии е това.


то и при нас е така,само че при нас за чужбина е до 6мес.от настъпването на събитието трябва да се уведоми.

Общи условия

Активация на акаунт