бихте ли кръстили детето си.....

  • 11 319
  • 222
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 63
напълно съм съгласна с вас,но спора е между мен и мъжа ми.той държи да е кръстен на баща му,това било традиция в рода им,съгласна съм с него,но името не ми харесва,предложих му да вземем само първата буква,а той не, та не.незнам как да се преборя с него,свекъра не е проблем,а мъжа ми

# 46
  • Варна
  • Мнения: 1 744
напълно съм съгласна с вас,но спора е между мен и мъжа ми.той държи да е кръстен на баща му,това било традиция в рода им,съгласна съм с него,но името не ми харесва,предложих му да вземем само първата буква,а той не, та не.незнам как да се преборя с него,свекъра не е проблем,а мъжа ми
Това наистина е проблем. Аз би поставила обаче въпроса така. При положение, че мъжът ти дава две от имената - бащиното и фамилното, ти имаш пълното право да избереш само едно име.

Стойко и Стойчо наистина са ужасни имена. Прашясали и извадени от селския нафталинен шкаф. Много ретро ми звучат на мен.

# 47
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
ужасни ..... баси квалификацията. може да се даде за всяко име дето на майката не я кефи. въобще от къде го измихлихте това, да не би и имената да са на мода .. тази година сивестър ли е ?

след като има такава традиция , намирам за нормално мъжът ти да настоява за това. крайното решение си е твое, защото теб ще питат, но проявеното неуважение се пише на твоята сметка ...

# 48
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Ами да - всяко име,което не кефи майката е ужасно. И какво от това? Нали това е нейното дете и тя ще го нарича така цял живот.

Това с традициите е егати отживелицата. Няма не искам, традиция. Всеки индивид има право на избор. И да се лишава от него в угода на някаква измислена традиция... Все пак сме в 21в. "Традициите не са това, което бяха"

# 49
  • Мнения: 6 701
Традициите са хубаво нещо, но ти трябва да си убедена, че точно това искаш.
Това е твоето дете и ти избираш. Избрала си и с кого да се сродиш обаче.
Пожелавам успех в решението.
Ако дядо Стойко беше милионер пак ли щеше да си против?

# 50
  • Мнения: 544
И ние имахме същия спор с мъжа ми, само че баща му е Марин и той искаше и детето да е така, но аз успях да отстоя позицията си и резултата е Мартин. А с второто направо предостави избора на мен  Simple Smile.

# 51
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Ами да - всяко име,което не кефи майката е ужасно. И какво от това? Нали това е нейното дете и тя ще го нарича така цял живот.

Това с традициите е егати отживелицата. Няма не искам, традиция. Всеки индивид има право на избор. И да се лишава от него в угода на някаква измислена традиция... Все пак сме в 21в. "Традициите не са това, което бяха"

ако го кръсти Стойчо, какво ще и стане ? ще го обича по-малко, ще му се радва по-малко, ще стане уродливо, или недоразвит кретен?
или може би бащата тук няма право на мнение??? нещо май се бъркаш ...

# 52
  • Варна
  • Мнения: 1 744
\Що пък ТРЯБВА да го кръсти Стойчо? На бащата какво ще му стане, ако не е Стойчо? Ще го обича по-малко ли, ще му се радва по-малко, ще стане уродливо, или недоразвит кретен?
или може би майката тук няма право на мнение??? нещо май се бъркаш ... ?

# 53
  • Мнения: 1 216
E, как Стойчо  Shocked ?  Стивънчо, разбира се!  Hug

# 54
  • Мнения: 6 701
А и Силвестърчо е ОК.

# 55
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
\Що пък ТРЯБВА да го кръсти Стойчо? На бащата какво ще му стане, ако не е Стойчо? Ще го обича по-малко ли, ще му се радва по-малко, ще стане уродливо, или недоразвит кретен?
или може би майката тук няма право на мнение??? нещо май се бъркаш ... ?
бащатата ще е първия който няма да спази традицията. въпроса е принципен ще се спази ли традицията или не. поне в случая няма основателна причина да не стане така.

# 56
  • Варна
  • Мнения: 1 744
\Що пък ТРЯБВА да го кръсти Стойчо? На бащата какво ще му стане, ако не е Стойчо? Ще го обича по-малко ли, ще му се радва по-малко, ще стане уродливо, или недоразвит кретен?
или може би майката тук няма право на мнение??? нещо май се бъркаш ... ?
бащатата ще е първия който няма да спази традицията. въпроса е принципен ще се спази ли традицията или не. поне в случая няма основателна причина да не стане така.
КОе е по-важно - "традицията" или добрите отношения в семейството?
 Ако в моето семейство се случи подобен казус, тегля една майна на традицията, взимам си детето и беж да ме няма. След като едно такова условно препятствие е по-важно от мен? Тази, която износва, ражда и се грижи за въпросния нероден Стойчо.
В крайна сметка какво е традиция? Нещо, създадено от хора. След като е създадено, може да бъде и променено.

# 57
  • Мнения: 2 229
ужасни ..... баси квалификацията. може да се даде за всяко име дето на майката не я кефи. въобще от къде го измихлихте това, да не би и имената да са на мода .. тази година сивестър ли е ?
...

Напротив, мен може да не "ме кефят" например Явор, Виктор и много други, тоест не бих си кръстила един ден детето така, но не бих казала, че са ужасни. Много са си хубави, даже, просто мен "не ме кефят".

Стойчо вече си е ужасно.

Може и мода да се нарече, но е факт, че от поколението на бабите и дядовците ми и преди това е имало стотици Стойка, Стойчо, Бонка, Цонка и т.н. и са си били в реда на нещата, но днес колко деца се кръщават така?

При положение, че Стоян е хубаво име и е почти същото, е абсолютен инат от страна на мъжа й.

Кой говори за Стивън и Силвестър изобщо? Има си прекрасни български имена със С.

бащатата ще е първия който няма да спази традицията. въпроса е принципен ще се спази ли традицията или не. поне в случая няма основателна причина да не стане така.

Нашата фамилия пък е много много стара, но хоп - момчета няма, фамилията свършва с баща ми. И какво, да се гръмна, че ще прецакам "рода" и традицията. newsm78

Пак казвам от гледна точка на детето - ако нашите ме бяха кръстили Бонка, щях много много да им се сърдя...

# 58
  • Мнения: 6 701
При положение, че Стоян е хубаво име и е почти същото, е абсолютен инат от страна на мъжа й.


На мен пък Стоян ми звучи абсолютно ужасно. Всичко е въпрос на възприятие.

# 59
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Абе к'во се палим толкова:) Ще стане нероден Стойчо на 18г и сам ще си смени името.
Кофти е само за майка му, която ще се чуди как да го нарича.

Общи условия

Активация на акаунт