бихте ли кръстили детето си.....

  • 11 294
  • 222
  •   1
Отговори
  • Мнения: 63
бихте ли кръстили детето си Стойчо?понеже дядото се казва Стойко

# 1
  • Мнения: 2 155
Мястото на темата не е тук. Но иначе по въпроса - не, не бих. По-скоро бих взела първата буквичка и бих го кръстила Стоил, Стоян или Стелиян. Peace

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 10 340
И аз не бих.Името на ми харесва.Използвай само първата буква или го кръсти както ти харесва.

# 3
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
нивгаш.  Naughty
Нооооооооо, ако дядото Стойко е милиардер, бих  Twisted Evil
Шегувам се, разбира се...  bouquet

# 4
  • Мнения: 139
Не, Стойчо - не бих.
Стоян (например) - бих.

# 5
  • Мнения: 46 434
По-скоро директно Стойко, както си е дядото.

Иначе аз не бих кръщавала на който и да е роднина, без значение дали името е хубаво или не, нещо не ме влече тази традиция.

# 6
  • Мнения: 712
не, не бих.
Ако искам нещо по-традиционно, бих избрала Стоил, Стоян.
Или пък Станислав...
Но Стойчо - не.

# 7
  • Мнения: 1 844
не,не бих.честно казано,името не ми харесва.
а и детето като порасне едва ли би се чувствало комфортно с името си на фона на хилядите нови,оригинални и хармонични имена..
можеш да измислиш нещо близко до това име,или да вземеш някои букви от него..
но Стоичо..не не бих кръстила детето си...и все пак,вие си решавате.
успех!и все пак не името прави човека,а човека името! Mr. Green

# 8
  • Мнения: 71
Не - не бих.
Нещо близо до Стойко и Стойчо и което поне на мен ми звучи малко по- добре е Стойчин.


 А я ме светнете по въпроса..кога дядо Стойко си е напънал гъзеца в родилното да роди детото?  Thinking Аман от ...хмммм...
 

# 9
  • Лондон
  • Мнения: 403
А може ли името на детенцето да не е на баби и дядовци?Ти ли искаш ,или така иска дядото?

# 10
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
да.
и Стойко и Стойчо са хубави имена.

# 11
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
да.
и Стойко и Стойчо са хубави имена.

особено, ако това е името на баща ти  Laughing   bouquet

# 12
  • Мнения: 323
Не,не бих.Дори Стойко ми звучи по-хубаво от Стойчо.Но всичко е въпрос на избор Wink
На моя мъж дядо му се казва Стою,но него са го кръстили така,макар че проекто името е било Станислав,но комшийчето се е казвало така,и хайде него по друг начин.
Каквото и  име ,да се избере,то не прави човека,а обратното.
Аз например много се дразня от разни изкилиферчени имена,взаимствани от някой латино сериал или от незнам къде си.Втакъв случай бих се спряла на традиционното бълг.име.  bouquet

# 13
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
баща ми е далеч от това име, но ми харесват.

# 14
  • ВАРНА
  • Мнения: 83
     Не разбирам какво значение има за теб, дали някой друг би си кръстил детето Стойчо. Важното е на теб какво име би ти харесало.
     Когато се роди сина ми, аз реших как ще се казва. Имах мъъъъъъъънички проблеми със свекърва ми.... ама ги преживяхме. Много уважавам родителите на съпруга ми, но му дадох име, което ми харесва.
    А, имам познати, които на дядо Стойко, кръстиха детето Силвестър....  #Crazy Ама щом им харесва...

Общи условия

Активация на акаунт