бихте ли кръстили детето си.....

  • 11 320
  • 222
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 54
  Ти така или иначе си готова да попромениш традицията след като се двоумиш дали да кръстиш детето си Стойчо на дядо Стойко. Laughing

# 16
  • Мнения: 1 897
Не бих.
Но бих взаимствала първата буква-много е благодатна.
Има прекрасни български имена с буквата 'С'.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 480
     Не разбирам какво значение има за теб, дали някой друг би си кръстил детето Стойчо.
Детето е твое ,както и избора.Запиши го както ти би искала да се обръщаш към него

# 18
  • София
  • Мнения: 12 554
Не, не бих. Както и не бих угаждала на никой.

# 19
Дъщеря ми се казва София. Свекърва ми е Стефка. Не е кръстена на нея. Това е името, в което се влюбих, когато бях на 18 и реших, че ако имам дъщеря ще я нарека така. Имам приятелка - млада, умна и интелигентна жена, която кръсти двамата си сина на баща си и свекъра си - Стойко и Милко. Прекрасни момчета са и не мисля, че имената им им създават неприятности и проблеми. Носят си ги със здраве Simple Smile

# 20
  • Cофия
  • Мнения: 1 212
Детето си е твое, кръсти го както на теб ти харесва, не робувай на такива глупости -  баби, дядовци, вуйни, лели....в крайна сметка единствено ти и баща му имате право да решите Peace Много се дразня на такива неща. Не си представям как някой ще ми наложи име за МОЕТО деде!  Crossing Arms

# 21
# 22
  • Мнения: 1 517
Решихме да кръстим синът ни на свекъра. Той се казва Пейчо. но детето е Павел. Защото Пейчо не ни харесва, а Павел ни харесва.
Дъщеря ми е кръстена на баща ми - Дечко. Но не е Дечка, а Деница. Пак защото името много ни харесва.
Ако Павел беше момиче пак щеше да е същия дядо, но с име Преслава. А ако Деница беше момче щеше да се казва Ивайло - на баба си Иванка.

Моя позната си кръсти детето Минчо...на дядо Милко.

# 23
  • Мнения: X
Имам такива познати,свекъря беше Стою.Кръстиха го Стою,а сега му викат Чочо.Никой не го нарича с истинското име.И детето се срамува от него.Струва ли си ?

# 24
  • Мнения: 9 814
Абсурд.

# 25
# 26
  • Мнения: 2 448
С това кръщаване на дядовците и бабите, голям смях. Понеже доста години сме били без деца и свекъра все опяваше по повод чужди хора, че еди кой си си писал детето примерно Ивелин на дядо му Иван и това не било на него, щом е само буквата. И понеже той е Атанас, а аз казах, че детето ми в никакъв случай няма да се казва така и след като един Алекс той няма да го зачете , че е на него , го кръстих на свекървата Станимир (те я Стоянка ). Пукна се от яд и казва, че много се надявал на някой Алекс. Е, ами да не беше опявал толкова време, че само ако е Атанас, би било уважение.
Та в този смисъл, Стойко не бих го кръстила. Станислав, Станимир, дори Стамен ми харесват повече, но родителите си решават.
Знам колко е кофти да не си харесваш името. Заради акъла (или липсата на такъв у майка ми) цял живот съм се ядосвала, че е робувала на тъпата традиция момичето да се записва на свекървата. Ако беше ме кръстила поне на дядо ми, сега щях да се казвам Михаела. А сега не стига, че съм Ваня, ами и баба ми ми вика Ивана, щото иначе все едно не съм била писана на нея.  ooooh!

# 27
  • Мнения: 1 820
не,не ми харесва,да не кажа смешно!Станислав,Станимир да,но Стойко! Naughty

# 28
Не прецаквайте детето от малко Peace

# 29
  • Мнения: 54
  Такова кръщаване само с първата буква си е чисто замазване на очите, освен ако е някое производно на него.

Общи условия

Активация на акаунт