бихте ли кръстили детето си.....

  • 11 347
  • 222
  •   1
Отговори
# 90
  • Варна
  • Мнения: 1 744
как се казваше на Симеон внука .... Симеон-Хасан Муньос  ... да ли ще си смени името ? или внучка му Мафалда-Сесилия ....
да ли ще се срамуват от имената си ?

Те сами ще си решат - да се срамуват ли, да се гордеят ли.

# 91
  • София
  • Мнения: 2 840
как се казваше на Симеон внука .... Симеон-Хасан Муньос  ... да ли ще си смени името ? или внучка му Мафалда-Сесилия ....
да ли ще се срамуват от имената си ?

Ох, спри се, че ме напушва смях Crazy

А самите Симеонови синове, да речем, дали са страдали в цивилизованата Испания, носейки брутално стари имена на прабългарски ханове?

# 92
  • София
  • Мнения: 2 840
Майка решила да ме кръсти на двете - Мариета
Признавам си, че Мариета е сред малкото имена, които безпричинно не харесвам хич. Whistling
Ей, няма угодия Laughing
Но все пак майка ти е търсила баланса, което и прави чест. Обаче бас държа, че недолоното бабе е било свекито, нали Mr. Green
Аха. Нали обясних, баба ми ВиолЕТА. Ей това ЕТА мама без колебание превърнала е ЕЛА. Сега съм си много доволничка Mr. Green

# 93
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
 Joy със сигурност се срамуват и чакат удобен момент да се преименуват без да ги лишат от наследство.

# 94
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
как се казваше на Симеон внука .... Симеон-Хасан Муньос  ... да ли ще си смени името ? или внучка му Мафалда-Сесилия ....
да ли ще се срамуват от имената си ?

Те сами ще си решат - да се срамуват ли, да се гордеят ли.

а защо ли майките им са нямали нищо против ....

# 95
  • Мнения: 4 757


а защо ли майките им са нямали нищо против ....
Щото са кифли без собствено мнение. Ти сега на твоята благоверна ще и рекнеш ли как да кръсти бебето или вече с първото дете се отчетохте по име? Стига Лабрадоре, признай че в Бг го има тоя странен манталитет мъжете да се инатят първородното да е кръстено на нкой от техните родители.

# 96
  • Мнения: 2 229
И ако това да НЕ е, не е желание кое е?
...

--->

...Името трябва да харесва и на двамата. А не единия да се заинати като магаре на мост, аман заман това ще е. Това ще е ама друг път. За нищо на света не бих кръстила детето си с име, което не харесвам. Както и не бих настоявала за точно определено име, ако то не харесва на мъжа ми. Ще търсим друго, което харесва и на двама ни. Все пак детето е общо, а не само на единия.

# 97
  • Мнения: 2 448
как се казваше на Симеон внука .... Симеон-Хасан Муньос  ... да ли ще си смени името ? или внучка му Мафалда-Сесилия ....
да ли ще се срамуват от имената си ?


Те нямат право на избор, за разлика от обикновените хора. Да си аристократ е друго нещо. Сигурно и на тях има доста неща, с които се съобразяват без да им харесват, но синята кръв иска жертви. Иначе може и да те натирят по живо по здраво в изгнание.  Laughing

Като ще даваш примери, направи го от обикновеното си обкръжение. Или може би си аристократ под прикритие?  Thinking

# 98
  • Мнения: 544
Само да вметна, че всъщност мъжът ходи да запише детето докато майката е в родилния дом. Така че в крайна сметка би могъл да го запише както той реши, независимо от мнението на майката. Незнам, току що ми хрумна това.

# 99
  • Варна
  • Мнения: 25 298
Това пък въобще не така, поне не навсякъде. Доколкото съм запозната идват и питат майката как ще се казва детето и го записват пред нея с името, което тя каже.

# 100
# 101
  • София
  • Мнения: 2 840
Те нямат право на избор, за разлика от обикновените хора. Да си аристократ е друго нещо.
Ти пък откъде знаеш докъде може да стигне поколението на Стойко?
Всички все в някакъв моент от живота си са били "обикновени" хора. Все някой праотец на Симеон е говорил с добичета, няма начин.

# 102
  • Мнения: 4 757
Само да вметна, че всъщност мъжът ходи да запише детето докато майката е в родилния дом.
ShockedСтига бе,не е вярно. Нали след като роди жената и я питат как да запишат детето  Crossing Arms

# 103
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392


а защо ли майките им са нямали нищо против ....
Щото са кифли без собствено мнение. Ти сега на твоята благоверна ще и рекнеш ли как да кръсти бебето или вече с първото дете се отчетохте по име? Стига Лабрадоре, признай че в Бг го има тоя странен манталитет мъжете да се инатят първородното да е кръстено на нкой от техните родители.

казах и "както решиш" ... тя реши да кръсти дъщеря ни на майка ми. за второто пак така съм казал .. и ще е на баща и ....

# 104
  • София
  • Мнения: 2 840
Само да вметна, че всъщност мъжът ходи да запише детето докато майката е в родилния дом.
ShockedСтига бе,не е вярно. Нали след като роди жената и я питат как да запишат детето  Crossing Arms
Абсолютно. Може да го  кръсти и Светофар, ако пожелае. Мъжът не присъства на процедурата, тя е още в родилното Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт