бихте ли кръстили детето си.....

  • 11 363
  • 222
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 4 792
Я, кажи, кажи нещо модерно  по темата. Модернизирай го, де, дай предложение.
Може ли аз Laughing
Имам двама познати мъже с уж модернизирани имена производни на Стойко...уж. Единият е Стойно, другият Стойчо. Второто няма изобщо да го коментирам Rolling Eyes

# 166
  • София
  • Мнения: 2 840
Имам двама познати мъже с уж модернизирани имена производни на Стойко...уж. Единият е Стойно, другият Стойчо. Второто няма изобщо да го коментирам Rolling Eyes
Е, може да го интернационализираме - Стойне!!!
Македонците много ще се зарадват, че ни завлядяват отвътре. Mr. Green
В крайна сметка, може да е Стенли Joy
Така и така ще гледаме предизборно студио за американските избори, то е ясно  накъде отиват нещата Crazy

# 167
  • Мнения: 4 792
Стоун също е добре бре, има двоен смисъл Mr. Green
 Каквото и да си говорим, когато основата под форма на име е тъпа и производните звучат тъпо ooooh!

# 168
  • Мнения: 2 448

Но все пак, по-добре Жюдикаел, от колкото Версанжеторикс, нес па Mr. Green

Определено.  Joy Ако снахата имаше такива налудничави идеи предполагам брат ми щеше да отстоява мъжки и нищо чудно, накрая да бяха измъдрили някой Аспарух.  Laughing

# 169
Ох,да изкажа "възмущение" и аз относно-"вносните" имена...
Ами не се обиждайте,ама БГ-имената са къде ,къде по-интересни от чуждестранните.
Аз ако имам момиче бих я кръстила Кусара,Пагане,Калина,Ахинора....Десислава...Все красиви женски БГ имена.
Пенка,Цонка,Стойка,Станка.....ТЦ-не са ми благозвучни...и не бих си нарекла така детето,ама и не бих си кръстила българското чедо Евелин,Кейт,Джейн или Анджи....
Честно дразня се като чуя някоя майка да вика след детенцето си...Маааайк..или Джееейн...Имаме познати ,които и  двамата си юнака кръстиха на български ханове...което,според мен е чудесно.
И пак казвам ако имам и дъщеря,няма да я кръщавам на роднини Crossing Arms ( не че не заслужават,ама не ми харесват женските имена в семейството)
Стойчо ,Стойко,Стоян...също не ми харесват...не са ми благозвучни-поне на мен...но това не значи ,че са грозни и срамни...и по-малко достойни от Марио,Джейк  или Алекс,например .И пак да кажа аз съм ЗА българските имена.
И като стана дума за Алекс-много повече ми е мило ,да кажа на някой Александър – Сашко,вместо Алекс!

Последна редакция: вт, 04 ное 2008, 13:23 от ЛОЛО

# 170
  • София
  • Мнения: 2 840
Стоун също е добре бре, има двоен смисъл Mr. Green
Е, това ще е на дедо Пешо. Mr. Green

А, сетих се, ако е момиче, може да е Сатен Joy На Стойко.

# 171
  • София
  • Мнения: 2 840
..Имаме познати ,които и  двамата си юнака кръстиха на български ханове...което,според мен е чудесно.
Чудно на кои, че то от царските синове, май не останаха свободни хански имена Mr. Green

# 172
  • Варна
  • Мнения: 25 343
Кусара,Пагане,Ахинора....

Тез не ми звучат много като български имена Rolling Eyes

# 173
  • София
  • Мнения: 2 840
Кусара,Пагане,Ахинора....

Тез не ми звучат много като български имена Rolling Eyes
За Косара и Пагане гарантирам, че са прабългарски. За Ахинора не мога да кажа, етимологията нйапомня, но не съм сигурна, може да е от гръцки.
Иначе, женските имена с наставка -ка са в славянската традиция.

# 174
  • Варна
  • Мнения: 25 343
Прабългарски може... Все пак прекалено древно ми звучат. Ахинора съм почти сигурна и аз, че е гръцко.

# 175
Ако не се лъжа и Ахинора е някаква от царското семейство-сега ще питам Гугъл,за да съм сигурна Whistling
а защо Прабългарските да са прекалено древни бе... newsm78Нали все пак са български Simple Smile
освен това Симеон,Борис,,Калина,Крум са съвременици-почти на Косара ,ако не съм в грешка де.
..Имаме познати ,които и  двамата си юнака кръстиха на български ханове...което,според мен е чудесно.
Чудно на кои, че то от царските синове, май не останаха свободни хански имена Mr. Green
Пресиян и Тервел Peace

# 176
  • Варна
  • Мнения: 25 343
Ми де да знам, тъй ми звучат newsm78 Виж Борис, Симеон, Калина ми харесват Grinning

# 177
  • София
  • Мнения: 2 840
Ако не се лъжа и Ахинора е някаква от царското семейство-сега ще питам Гугъл,за да съм сигурна Whistling
а защо Прабългарските да са прекалено древни бе...
Не става въпрос за древност. Просто в съвременния български език са останали много малко прабългарски думи. Истината е, че в него има повече гръцки думи, да речем, отколкото прабългарски. Иначе, езикът е славянски.
В този смисъл го казах. Калина също е прабългарско име, макар коренът да води към гръцкото кало.
Древността на името няма значение. Калоян, макар че е бил български владетел, е с гръцко име.

# 178
Ахам-точно така си е..Ама ако говорим за корени ..някои  прабългарси имена произлизат  и от разни персийски думи...
Абе за какво беше темата-къде я докараме.
КЛОНКА, Hug

# 179
  • Мнения: 7 008
Стоун също е добре бре, има двоен смисъл Mr. Green
 
От Стойко през Стойне =>Стоун=>Пиер=>Петър=> Камен
На ви хубаво име производно от Стойко  Whistling

Общи условия

Активация на акаунт