Въпрос за стерилизацията на помпа на Авент

  • 16 164
  • 23
  •   1
Отговори
  • Стара Загора
  • Мнения: 412
Здравейте! Вчера си купих помпата на Авент и от магазина ми казаха че е препоръчително да използвам таблетки за студена стерилизация за нея, а не стерилизатора за микровълнова защото частите и се изхабявали бързо. Вие как стерилизирате и по колко пъти на ден ( аз в момента я стерилизирам преди всяко цедене, но това отнема адски много време, само с това се занимавам).   ooooh! На всичко отгоре не успявам да изцедя почти нищо с нея след като бебка е сукала само 5 минути, а като пробвам да изцедя на ръка - мляко има доста. Ще съм благодарна да чуя ващите мнения   bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 2 658
аз съм стерилизирала само в МВ, а ползвах помпата нон стоп 5 месеца, мисля, че и за следващото ще мина с нея  Simple Smile
Помпай по-продължително, вероятно бебето изсуква предното мляко,което тече по-обилно. Необохимо е да се цеди на "прази обороти" известно време, за да тръгне задното мляко. Бебето само по 5 мин ли суче? Стига ли му? А за постоянното стерилизиране има смисъл, ако след това пресипваш кърмата в шише, за да дохранваш или я замръзяваш. Иначе веднъж дневно е достатъчно.

# 2
  • Мнения: 166
Аз се цедях близо 7 месеца след всяко кърмене с такава помпа. Стерилизирах само по 2 пъти на ден в микровълнова, през останалото време държах почти всички части в хладилник. Реших, че след като млякото може да престои 24 часа в хладилник, може и нестерилизираната помпа. Не мисля, че частите са захабени.

# 3
  • Мнения: 11
Бебето ми Яде 3м и половина само изцедена кърма. Цедих се с тази помпа и стерилизирах в МВ преди всяко цедене. Частите не се захабиха от стерилизацията, според мен. Само пластмасовата фуния малко се издраска, тъй като в началото я миех с неподходяща гъбичка, явно. В момента сме на смесено хранене и продължавам да цедя, но вече стерилизирам веднъж на ден, цедя и след това съхранявам помпата в хладилника до следващото цедене. И на мен ми е много неприятно миенето, иначе самата стерилизация нищо не коства.

А помпата прави доста добър вакуум, помпай докато не усетиш как те 'дърпа'. Ако се ползва силиконовата масажираща част, не прави почти никакъв вакуум, поне при мен беше така, а може би не успях да се науча да цедя с нея.

Успех!

# 4
  • Мнения: 405
Аз имах Авент Айсис помпа и в инструкциите пише да се стерилизира само преди първоначална употреба. След това се мие със сапун и вода. Като се има предвид, че тя е от вредната пластмаса според мен трябва да се спазват инструкциите, за да няма ненужно отделяне на химикали при стерилизацията. Не знам дали Авент са излезнали с нова помпа в последните няколко месеца, моята беше купена миналата година.

# 5
  • Мнения: 6 711
Аз я стерилизирам в МВ стерилизатор. Peace

# 6
  • Мнения: 707
Няма проблем да стерилиzираш в микровълновата. След всяко цедене обаче е прекалено  Crazy. И един път на ден е достатъчно  Wink.

# 7
  • Мнения: 860
Аз също ползвам такава помпичка и я изварявам по не знам колко пъти на ден,  33uu но ми допадна написаното от mamamagni може и аз да започна да държа всичко в хладилника и да изварявам само 1 път.

Незнам защо не мога да се доверя на стерилизация с таблетки, разтвори или микровълнова Rolling Eyes

# 8
  • София
  • Мнения: 6 625
Аз я стерилизирах в електрически стерилизатор, едва ли има разлика от този за МВ, нямаше проблем, но не е нужно да се стерилизира при всяко ползване, веднъж на ден е достатъчно, просто я слагаш в хладилника, вадиш, ползваш, пресипваш кърмата в друг съд и пак в хладилника. Моята я стерилизирах вечер, така сутрин имах чиста помпа.

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 412
Бебето само по 5 мин ли суче? Стига ли му? А за постоянното стерилизиране има смисъл, ако след това пресипваш кърмата в шише, за да дохранваш или я замръзяваш. Иначе веднъж дневно е достатъчно.

Здравейте! От около 1 месец малката суче по много малко 5-10 минути и започва да се дърпа, ръмжи, плаче и ме удря с ръчички Cry. Не знам на какво се дължи това, но определено не е на липса на мляко. Като я теглихме преди 5 дни се оказа че не наддава много добре този месец ( което е нормално при това положение ) и за това реших да си купя помпата на Авент за да мога да изцеждам и да и давам повече мляко. Не искам да дохранвам с АМ. Но вчера за цял ден с нея успях да изцедя общо около 50 мл.

# 10
  • Мнения: 488
Тани,защо не дойдеш на сбирките на старозагорските майки,нажива среща много по-бързо се задават въпроси и се получават отговори.  Peace
Смятам,че ще сме полезни  Party
  12.00 часа на Бирхалето,Стария театър,ако не можеш да дойдеш се свържи с Jade, Zlati или MTV,със сигурност ще т помогнат със съвет!Но май е най-добре на жива среща!
Заповядай!

# 11
  • Мнения: 6
Здравей, аз лично гледам да си поддържам помпата изключително чиста, за да удължа и живота й. Значи, освен че имам стерилизатор на Авент, и я стерилизирам в него след всяко изстискване, понеже  от време на време давам да детето си и от шише и искам кърмата да е стерилна почти както от гърдата, аз я стерилизирам и понякога в студения разтвор на Чико, той маха онези плаки които се натрупват по пластмасата, също така прави помпата много хлъзгава, по което познавам че е чиста. Задължително измивам силиконовите части с малко сапун, тъй като те са малко по-проблемни. Не ми пречи , защото с времето се свиква и не ти прави впечатление, в началото и на мен ми беше трудно да й обръщам толкова много внимание, но това почистване прави възможно използването й при втора бременност или от други твои познати Wink А ако си се изстисквала преди на ръка , то със сигурност помпата не може да стиска със същото темпо , и това съм изпитала , но пак се свиква, защото предпочитам малко по-бавно да става отколкото да ми омаляват ръцете, ще се убедиш в това Peace

# 12
  • Стара Загора
  • Мнения: 412
Благодаря на всички за отговорите!  Hug
mamadjanka благодаря за поканата. Вече се свързах с Jade и и споделих проблема си за кърменето. Ако успея да се оправя ще дойда някой ден на Бирхалето - обикновено излизам по-късно.   bouquet

# 13
  • Мнения: 860

Здравейте! От около 1 месец малката суче по много малко 5-10 минути и започва да се дърпа, ръмжи, плаче и ме удря с ръчички Cry. Не знам на какво се дължи това, но определено не е на липса на мляко. Като я теглихме преди 5 дни се оказа че не наддава много добре този месец ( което е нормално при това положение ) и за това реших да си купя помпата на Авент за да мога да изцеждам и да и давам повече мляко. Не искам да дохранвам с АМ. Но вчера за цял ден с нея успях да изцедя общо около 50 мл.

Тани защо не започнеш да пиеш нещода стимулираш кърмата явно не се поизвежда достатъчно опитай да пиеш чай - на Хип или Бг няма значение, има и хомеопатични за стимулация на мен ми помагат и двете заедно. Щом успяваш по 50 мл значи има нещо, а може и тя да изцоква всичко за 10 мин има и такива бебчета.

# 14
  • Мнения: 1 336
Винаги я стерилизирам преди употреба в стерилизатор за микровълнова пак на Авент. Разглобявам я на съставните и части. За пръв път чувам, че така се изхабявали бързо. Но пък тя се продава с резервни. Аз изтървах най-малката част в канала на мивката - добре, че имаше 2 резервни такива.
За цеденето - много е лесно, просто трябва практика  Peace

Общи условия

Активация на акаунт