Тийнейджърите XI

  • 27 569
  • 330
  •   1
Отговори
# 75
  • ВАРНА
  • Мнения: 88
Здравейте и от една мама на кротко мъниче и как тийнейджерка. Записвам се да ви следя, че дъщеря ми от как са вкарали проверките е в криза, че не може да ходи в бара където се събираха досега.
Засега, нека да прочета дотук, а после ще пиша пак.
Приятна вечер на всички и се надявам да ме приемете в темата.

# 76
  • Мнения: 222
За цигарите - аз бях страстна и закоравяла пушачка. Отказвах ги по всички възможни начини и нищо не постигах само дето правех истерични сцени в къщи докато бях на "диета".
Накрая се преборих! Мъките, през които минах обаче мисля, че ще помогнат на тийнейджъра ми да се въздържи. Препоръчвам го на всички майки-пушачки.

Питам се сега дали си струва да се пропия за да му демонстрирам и вредата и опасността от  алкохола...
Пък после ще поработя и върху наркотиците... Twisted Evil

# 77
  • Мнения: 2 724
s+chris , писах ти на лични ,но не можах да се свържа с теб  Thinking...

# 78
  • Мнения: 222
s+chris , писах ти на лични ,но не можах да се свържа с теб  Thinking...
Нямам нищо от теб , проверих си кутията - не е пълна? Чудна работа.... Пробвай пак.

# 79
  • Мнения: 818
Здравейте,за пьрви пьт влизам тук и малко сьм притеснена.Но виждам виртуални познати минавайки по диагонал-Пеп-4о здравей!

Моят синковец май пуши /в 9 клас е /.Имам подозрения отдавна -видях приятелят му с цигара в рька пред училище още миналата година.Говорих сьс сина ми-досега отричаше,че пуши.Ама като знам как отричаше ,че и приятелят му пуши.... #Crazy
Аз сьм много толерантна,не му се карам,залагам на спокойни разговори насаме започнати така между другото.гледам да го наплаша относно вредите.
днес му пребьрках панталона тьй като щях да го слагам в пералнята и открих част от цигарена кутия.Показах му я,той смотолеви нещо-нито призна,нито отрече.То не,че му дадох и вьзможност де-казах му ,че ако той иска да пуши,аз не мога да го спра,но пак ть,ть,ть колко е вредно,как на еди си кой близьк му одрязаха крака поради диабет и многото цигари,как на другия пак наш познат му правиха операция на белия дроб/и той много пуши/Дори му казах,че ка реши да пуши да му взимаме малборото от склада/откьде ми дойде да го изцепя това и аз не знам/

Стана обьркано ,но днес ми дойде малко в повече.Знам,че го прави от тешкарльк,ама като нито аз,нито баща му пушим,нито някой от близкото ни обкрьжение ми става едно криво.При все ,че от мальк му повтарям,че е по-добре да си купи шоколад или доре кока-кола,но не и цигари и алкохол...Дано не е започнал и алкохал да пие,че  #Crazy

# 80
  • Мнения: 11
В нашето семейство аз пуша,а съпругът ми ги отказа преди десетина години.Синът ми е в десети клас и пуши.Въпреки,чи съм пушачка веднага го усетих.Започнаха едни разговори за вредата и неукрепналия му организъм,но...нищо.
Вече не правя забележки и съм го оставила сам да прецени как да постъпи-дасвиква с вредния навик и да върви против здравето си или да спира докато е време.
И знаете ли ... все по рядко ми замирисва на цигари,дори си мисля,че по скоро дрехите му поемат цигарения дим от кафето в което е бил,но не питам.
Желая Весела Коледа на всички!

# 81
  • Мнения: 448
Мили  тийн мами,Весела Коледа!Желая много здраве на всички и здрави нерви ,естествено!Макар че като гледам как ни позаспа  темичката ,съм много щастлива и се надявам да не се нуждаем от тях(здравите нерви)!  bouquet

# 82
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
Честита Коледа мили мами!
Нека децата ни да бъдат живи и здрави! Нека тази година бъдат малко по-добри от миналата! И нека да имат повече успехи от миналата, както в училище, така и в живота. А за нас нека бъде малко по-спокойна от изминалата.
Весели празници на всички!

# 83
  • София
  • Мнения: 16 179
Честита Коледа и от мене! Присъединявам се към пожеланията на Силви и Лулу.
Дано 2009 е по-спокойна и за децата и за нас. Въпреки, че аз много оплаквания нямам.

# 84
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Добро утро!
Приемате ли нови членове в отбора на тинейджърите Wink

# 85
  • Мнения: 222
Честито Рождество на всички тийнейджърски майки и татковци!

Както  и на прекрасните ни деца, които до скоро вярваха в Дядо Коледа, а сега се борят със собствените си бесове и хормони.

Да са ни живи и здрави, защото това е единственото, което всъщност е важно, другото ще си дойде с времето.

# 86
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
Е, брей това тинейджърство. То разбирам бунтари, ама чак пък толкова като моя син. Преди няколко седмици си сложи обица на едното ухо. Въпреки, че му говорих доста време и аз и баща му също да не си слага накрая един ден дойде и каза "виж ми обицата", "харесва ли ти". А днес ми се обажда и ми казва ,че ще се постриже 1-ви номер. Пак уговорки и убеждения, че точно сега не е момента в тоя студ, че с коса му е по-хубаво и въпреки това направи това което си беше наумил. Приятелите му казали, че така му е много хубаво и прилича на Майкъл от филма "Бягство от затвора" и той си се харесва. Е, в крайна сметка коса пораства, ама незнам кога ще му минат тия мераци и странности. Говореше за татуировка, добре че разбра ,че с татуировки няма да го приемат в полицейската академия в Симеоново и се отказа. При вашите деца как е? Момчетата какво мислят за обиците. Моят син не стига ,че си сложи една обица ,но сега говори и за втора. Незнам как да го убедя да не го прави.

# 87
  • София
  • Мнения: 16 179
Силви, не се ядосвай. Ани като започна работа в козм. салон и си сложи обица на .... езика. Sick
През деня говорих с нея, помолих я да изчака няколко дни и изрових темите от тук - че има инфекции, че е опасно. Уж обеща да изчака и да ги прочете. Вечерта звъни след работа и ми се плези с обицата. Само те я залепих за стената с 1 шамар. Изтъква, че колегите го направили безплатно. Ама тялото си е нейно, пълнолетна е и не мога да се боря. После 1 седмица мрънка, че я боли и да купя течен аналгин - да, да. Заявих, че не съм я пращала за обица и няма да купя.
Та сега сме с лепени предни зъби/счупи си постоянните преди год/  и с обицата - фъфли яко, но си мисли, че е чаровна.

# 88
  • Мнения: 5 173
*silvi*, съжалявам за обицата.
Ще кажа 1 напълно реален случай, чух го от първо лице, така че не се съмнявам ни най-малко в достоверността му.
Наш мн близък сем приятел работи на висок пост в РДВР-то. Какво точно - няма значение. Та, отишъл веднъж някакъв младеж да пита дали не може да го назначи за полицай. Въпросният бил обръснат, добре облечен, сресан, но имал белег от някогашна обица на ухото. Нашият сем. приятел го изслушал, но съдействие категорично му отказал, мисля, че няма нужда да пояснавам защо.
Дано твоето  момче не съжалява за постъпката си Peace

# 89
  • Мнения: 135
Моят син ми е обиден, че издействах забрана от баща му за сбирката за новогодишната нощ. Не мисля, че 13 годишен може да го няма цяла нощ, било и на метри от къщи или щото е Нова година. Разбих мъжката му репутация в махлата и сега само ме дебне из къщи с тъмен поглед и отрицателен отговор на всичко, което казвам. Кога порасна бе...........онова русо бебе? Мисля,... не, почти съм сигурна, че се опитва да пуши и за това смятам да му покажа, колко трудно се отказват цигарите. Аз съм върла пушачка. Благодаря за идеята прочетах я по- напред в темата. За пиърсинг и тату заедно решихме, че сега не му е времето. Не мога да му забраня, ще бъде истинско лицемерие. Аз ги имам и двете, което сваля от авторитета ми пред него и един ден той ще е в моята позиция и келеша му ще му се качи на главата както той се опитва да се качи на моята. Това се оказа сериозен аргумент. Преди всичко се опитвам да съм честна/ не винаги ми се получава, особено с домашните му по математика/ и да го убедя, че наистина го обичаме. Но сега ми е наистина сърдит. След като прочетах темата разбирам, че това е само началото. Весело посрещане на Новата Година и здраве за децата ни.

Последна редакция: ср, 31 дек 2008, 01:30 от nin4

Общи условия

Активация на акаунт