Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 56

  • 32 413
  • 290
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 1 854
Елспет, да ти е жива и здрава малката чаровница!Страхотни снимки и торта  bouquet
Maria Ilva, много са малки снимките и не се вижда това, което обясняваш.Опитай да ги пуснеш по-големи

# 241
  • Мнения: 1 491

Оранжево небето, ето оправените снимки на Maria_Ilva, като нея искам да я питам правилно ли чета, че е правила тестото от шоколадова глазура? Или аз нещо не съм доразбрала  newsm78

# 242
  • Мнения: 122
Violetblue, Купих така наречената глазура преди време от Халите като всъщност представлява на глед като обикновен шоколад от 100гр и на него пише шоколадова глазура, на вкус е като марципан. Използвах него като за първи опит та ако се проваля да не ме е яд, но очевидно май съм си вкарала автогол и сега в най-скоро време ще пробвам  с шок. кувертюр. 

# 243
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Албенка, много са хубави тортите, само едно нещо ме смущава. Фитилите от които си усуквала цветовете са доста дебели и стоят грубичко.
Maria Ilva, добре е че отчиташ грешките си, така човек се учи от тях.
Елспет,ЧРД на дъщеричката. Много весело и безгрижно детство. Калинката я видяхме, дай сега барбито  Wink

# 244
  • София
  • Мнения: 2 113
Разгеле, спряхте да пишете, че следобедният сън на малкия вече изтича, а аз мислех и да сготвя нещо за това време:)))) Следователно, няма да мога да коментирам всичко и обстойно...Ще пиша по това, което съм запомнила, че 4 стр. трудно се помнят наизуст -

Елспет - да ти е жива и здрава дъщеричката! Калинката много ефектна, снимките от тази сутрин са със снежанка ли? А барбито - то за кога е, чакам го:)

За покриването на тортите с чаршаф - да добавя към всички съвети дотук - полагаш си отгоре чаршафа, заглаждаш с леко движение на сухата си ръка в полукръгове, с идеята да избуташ въздуха към ръба, не натискаш за да не смачкаш заглаждането отдолу и да не скъсаш чаршафа. После се минава към страната - при кръгла торта леко подхващаш висящите ръбове на чаршафа, и от горния ръб към основата правиш леки, бързички поглаждания с полуразтворена шепа. Не заглаждаш големи участъци наведнъж, защото накрая се събира адски много избутано и няма къде да го дянеш...Стараеш се висящите излишъци хем да са достатъчно, че да не ти остане непокрита основата на места, хем да не са твърде дълги, че тежат при заглаждането и се къса покритието по горния ръб...Абе, такива ми ти работи без видео. Наистина, това, снимано как го прави професионалист изглежда лесно и на тях сигурно им е...иначе си е напрежение как ще стане, поне при мен все още е:)))

Clairette, чудна торта! Много добре изгладена, а мечо е душичка:)))

Тандури, тортата не трябва да е замразена, когато я покриваш, иначе, това че ще престои покрита в хладилника малко - не се притеснявай - то не е като пак да я замразиш...Много искам да видя торта с фонданова плака - много ги харесвам...Жалко, че Ели ти е съсипала варианта с айсинга...може би сега ще стане нещо много интересно и ще се окаже, че си опитала успешно и пачуърк. Simple Smile

Еми, моля да ме извините, всички, които не успях да уважа с коментар, но...моето време свърши...с две думи, май се събудихме, а аз съм доникъде.... Sick

# 245
  • Поморие
  • Мнения: 86
Преди малко приключих с ето тази торта .За рождения ден на бабата на мъжа ми е .
Съжалявам за лошото качество на снимките ,но фотото ни е на ремонт,ако намеря друг апарат ще снимам . Simple Smile

# 246
  • София
  • Мнения: 830
Ох, много сте ми мили...

Но внимавайте с критиката, че ще се обидя... Mr. Green

Барбито е на етап шпакловка и замазка - 1000Е на кв.м.  Wink Може да видите http://www.snimka.bg/album.php?album_id=202257&pid=8757526

Снежанка и 7 те джуджета е купена (без фигурките, тях аз си ги добавих), защото в градината не позволяват домашни торти.

# 247
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
dobbito2, браво за тортата. И на тези снимки си личи че се е получила мноооого добре. Особенно многото рози Simple Smile

Елспет, ако че покриваш по метода на облепването разбирам защо куклата е в  тортата, но няма ли да ти е по-лесно да я покриеш като кръгла торта и да си боднеш куклата отгоре, а после да си правиш довършителните работи?

# 248
  • Мнения: 1 485
Карамелка, благодаря ти !  bouquet

Нали знаеш с прецеждането на сладкото?
Извинявам се за невежеството,но какво трябва да се знае? newsm78
Отдавна го гледам този Сахер и имам желание да я направя,та за това питам  Embarassed
Добито,да е жива и здрава бабата,страхотни са розите !
Със сигурност ще бъде във възторг! Hug

# 249
  • Сливен
  • Мнения: 295
Момичета, моля помагайте, поръчаха ми торта за АРхангелов ден, каквато аз си пожелая, но сега се чудя каква да е тя. Приемам всякакви идеи от  към оформянето й.

# 250
  • Поморие
  • Мнения: 86
Благодаря ви момичета ! Hug
За многото рози отиде и много време Crazy
Албена,страхотни са тортите както винаги!   Simple Smile
Елспет ,само като видях усмивката на детенцето ти и усетих радоста от празника ,тортичките са супер!

# 251
  • София
  • Мнения: 2 113
dobbito2, непременно направи по-ясни снимки! Този син борд е нещо релефен, но не виждам добре какво е...Розти - ах, въздишам по тях, много харесвам така плътно покрита торта с рози, но не бих имала търпението и трудолюбието да ги направя - поздравявам те и за умението и за търпението. Да е жива и здрава рожденичката!

# 252
  • Мнения: 7 091
Добито, останаха ми очите в тези рози!!! Браво!!!

Елспет, присъединявам се към коментара на Пепи- по-добре покрий и тогава сложи куклата, ще си спестиш време и нерви.  Peace

Дими, аз реших да не я
" размразявам" на стайна температура, а да я сложа в хладилника. Довечера ще я покрия и ще наредя нещата. За успешното не знам колко ще е успешно.  Rolling Eyes Пачуърк се прави с формички, а аз се набутах като.... Cry Много ме е яд, честно казано досега не ми се беше случвало да правя торта с нежелание, обаче тази направо  Confused Дано поне стане нещо за пред хора накрая.  Praynig

Клеърет, аз пак от Сатен Айс правих пачуърка  като не е фигурка е ОК, за други неща става, ама за моделиране не.  Peace

Фиор, Силрай има предвид да прецедиш сладкото за да няма парчета предполагам, защото като намажеш ще си личи под покритието.  Peace

# 253
  • Мнения: 55
Ванче,много ти благодаря,ще направя снимка на тези които имам защото по скайпа като си поръчах боичките/те са на прах де/ми казаха че не се ядат.И аз предупреждавам че не се яде.А за седефената забравих да питам.Но ти щом си видяла сертификат,ще ги покажа за да ги сравним.

Добито,мнооооого хубава торта  [smilie =smile3501.gif] с тези рози.Чудна!

Албенка,много хубави и твоите! smile3501

# 254
  • Мнения: 2 185
Благодаря ви момичета за отзивите, но наистина най-обикновена торта- нищо особено  Wink
Поздравления на всички за труда, видях интересни произведения, извинявам се, но нямам възможност да изброя всички поименно.

Силрай снимката, която показах е на тортата преди презентацията, съответно мечето също е преди презентацията, него не съм го правила пред хора, само второто, но то беше същото ( и двете са правени за по 6-7 минути ). Ето тук имам снимка, но много бързах и е размазана http://i257.photobucket.com/albums/hh204/botevinka/Torti/DSCF4725.jpg . Не съм запазила нито едно от двете, защото не можах да ги опазя - избиха се кой да ги вземе  Laughing . Много е лесно наистина...не съм вярвала, че мога да направя каквато и да е било фигурка за такова кратко време, но като опря ножа до кокала  Rolling Eyes ...и то взе че стана. Ако има интерес мога да пусна стъпка по стъпка тези дни, но ми е доста натоварено и е знам кога ще успея  да направя снимки Wink

Общи условия

Активация на акаунт