Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 56

  • 32 412
  • 290
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 7 091
Клеърет, аз забравих да те питам- какъв фондан ползва? newsm78

Алана, на именник ли ще ходиш или само ще празнувате празника просто така? Защото ако ще е на именник и той се казва Ангел, може нещо с ангели например, особено ако е дете.  newsm78 Ако е за възрастен, просто бих направила стилна и изчистена цветна украса.

# 256
  • Мнения: 2 185
Тандури - Уилтънския  Peace

# 257
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
Привет,дами!
От време навреме се възползвам от вашите съвети,и ето днес пак имам питане.
Решила съм за утре да направя някакво парфе и искам отгоре по някакъв начин лесно и ефектно като за начинаещ,да изтипосам ангел,просто с контур да е без цветове и т.н. трансфери.
Мислата ми е- с някакъв готов шоколадов мус в шише дали може да се изрисува?Или други идеи?С разбита сметана  става ли,в шприц или в пликче с дупка?!?
Въобще дайте ми акъл  Praynig .

# 258
  • Сливен
  • Мнения: 295
tandoori, за възрастен мъж ангел се казва. Поръча ми торта за почерпка. И аз си мислех нещо изчистено флорални мотиви, ако имаш подръка линкове пращай, малко ме е хванала липсата на фантазия покрай това безкрайно боледуване на малкия - само за лекарства мисля Sick. Поне малко да се разсея с тортоправене Laughing

# 259
  • Мнения: 1 271
Кларет, благодаря за разясненията.Ама как са могли да изядат тия сладки мечета, ми те като живи...  Heart Eyes

Фиор, сладкото се затопля, без да завира и се прецежда през цетка, за да стане гладко като маса.След това намазваш тортата отгоре и отстрани и като стегне в хладилника и тогава заливаш.А за вътрешността на тортата никога не съм прецеждала, само съм затопляла леко, за да се намаже добре.Лошото е, че става много тежка торта, почти като Гараш и вече тук не искат със сладко, ами със сметана, което пък я слага вече далече от Сахер-а...

Много хубави торти видях.Поздравления на всички тортоправили.Видях едни страхотни рози, нямам много време, защото искам да отскоча и до другата тема днес.

Абе, хора, Атланта къде се изгуби?  newsm78

# 260
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Кукимявка, виж тук Албенка показа как става. Прави се с кувертюр или натурален шоколад. Разтапя се на водна баня с 1с.л. олио, слага се в пош и се очертават предварително отбелязани с клечка за зъби контури http://www.album.bg/mameto?view=3&page=3

# 261
  • Мнения: 7 091
Алана, просто си пусни едно търсене с Гугъл с  floral cake и ще ти излязат сума неща. В момента и аз наистина нямам възможност да търся конкретни линкове, а и все пак ти трябва да си прецениш какво можеш да направиш.  Peace

Аталанта си има причини да не се появява, но чете доколкото знам. Който желае може да и пише на лични  Peace

# 262
  • Мнения: X
Ето я и моята ...както писах,от Калифорнията не стана,та това е Рафаело.
Днес стават 20 години от годежа ни...боже,кога минаха?
Почерпете се!

 

# 263
  • София
  • Мнения: 2 658
dobbito, Чудесна торта с рози, аз също се интересувам за борда.
Краси, честита годишнина, цветята са страхотни, браво на тебе.

# 264
  • Мнения: 1 965
Ехаааааааа..... всички сте на вълна китки......  За десерт, късно вечерта ще ви покажа и моята изстрадалата с китките..... Имам да и чистя нишестето от шоколада  Crazy
dobbito - Уникални са ти розите и цялата торта изобщо.
kaaramelka - Предполагам че са същите щом са от Кадемлия. Незнам коя от двете е излъгана. Този лист който ми навряха в погледа, беше на НЯКАКЪВ си език, дори не го гледах, имаше камара печати..... и какво от това..... Аз тогава нарочно подходих с гадния тон, защото целях точно това - да си каже честно жената, а не да стане авария после с някой заради тия бои. Ако някой знае нещо по въпроса - нека каже.
краси.мира - Много ти е хубава тортата. Нестандартно синя. Ако може, само да изкажа МОЕ мнение. Бих събрала китките на букет или туфичка. Така са малко несериозно разхвърляни. Ако ги аранжираш на букетче, цялата торта ще се промени. Нооооо..... мое мнение...
Елспет - Браво и на теб. А хлапенцето е толкова сладко, че отвлича вниманието от тортата.

А сега това:
. За именния ден на синът ми утре.  Това същество, се наричало ЕКЗОДИЯ и е от Ю Ги Йо.  Shocked. Нищо не ми говори, освен че е ужасно, ноооо..... това е. Преди да хлъцнете по лицето, да ви кажа че е листче хартийка. Толкова дребосъчесто, не мога да го направя с четка и боя. Контурите са ТРАНСФЕР и ТУК, останалото е желатин. Очарована съм  от това, че върху желатина перфектно се рисува със златното. Уискито ми го скриха, ама си имам едно патронче водка, което пък аз си крия за боичките.  Mr. Green.

# 265
  • София
  • Мнения: 1 819
Violetblue, щом трябва, ама ще изпадате от смях и ужас:

Това е първия провал с разтеченото от всякъде Рафаело. После преди да я занеса я поизрязах. http://www.etomira.snimka.bg/album.php?album_id=301521&pid=8767644

А това е днешния провал:
http://www.etomira.snimka.bg/album.php?album_id=301521&pid=8767739

# 266
  • Мнения: 1 122
По въроса за брокатените бои от Кадемлия - на мен ми казаха, че се ядат но не е желателно. Като боядисвам  с такива бои не давам да се яде това дето е с тази боя.

# 267
  • Мнения: 1 491
dobbito2 останах без дъх като видях тези рози ... Прекрасни са   bouquet
Краси.мира честита ви годишнина от годежа   bouquet  Много цветна тортичка   bouquet
Ванче знаеме ние за езодия, ама ти кат не гледкаш ТВ  Whistling  Мноооого добра   bouquet
etomira не мога да си обясня защо се спльокала от едната страна  newsm78 Аз съм правила три пъти Рафаело... Използва ПОДСЛАДЕНО кондензирано мляко, нали? Втората тортичка е много сладичка и добре и стилно от към декорация. На една место ти се е скъсало покритието ...Може би много тънко си го разточила... Ноооо всички тези неволи с практиката стават все по-малко и по-малко, а ти имаш голям потенциал. Продължавай да дерзаеш   bouquet
Албенче невероятна си както винаги. Чудесни торти, изпипани, стилни и елегантни   bouquet  Но ми се струва, че усуканите въженца можеха да са една идея по-тънички, за да изпъкват още повече цветята върху самата торта...

По въпроса с боичките от Кадемлия... Аз имам сребърно. Купувах го наскоро ... Началото на Август. Тогава питах става ли за ядене, защото ще го ползвам на торта която ще бъде изядена до троха, включая декорацията. Тогава ми каза, че от началото на лятото зареждат само с ядливи бои. Преди това е имало и такива, които не стават, но те са отпаднали от предлаганите им артикули, защото клиентите са искали да могат да се ядат.  Peace

Елспет дъщеричката ти грее като слънчице ... пу пу пу, да не са й уроки, весел празник тази вечер   bouquet

# 268
  • Мнения: 634
Етоме отново.Пепи,Виолетка благодаря за съвета .Между другото сама констатирах това след,като ги поставих,но нямах време да ги поправям,но следващият път обещавам да видите по изтънчена работа.  love001
Мария илва искам да те окуража давай смело и много добре никакво предаване. newsm10
Добито,страхотен букет нищо ,че качеството на снимката е лошо. smile3501
Красимира,впечатляваща торта и аз искам да направя лилиуми ,но не зная кога ще е това. smile3525
Ванче супер smile3501 smile3501 smile3501Между другото не бих се сетила да рисувам върху желатин,но на тебе всичко май ти идва отръки.В тортата която ще покажа вече пуснах няколко перли от които ми прати .Пак благодаря. newsm03

# 269
  • Поморие
  • Мнения: 86
Албена ,отново великолепна торта!   bouquet
Благодаря ви отново момичета! Hug
Успях да направя няколко снимки със стария ни фотоапарат  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт