Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 56

  • 32 411
  • 290
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 1 854
Maria Ilva, разреза изглежда апетитно!Пожелавам ти повече кьсмет другия пьт, а цветенцата си личи,че си правила с голямо желание.
краси.мира, с какво намаза под чаршафа?Много хубави цветове и цветя  bouquet.А лентичката ти отчита друго, може би датата е грешно вьведена.
dobitto, страхотни цветя, като истински букет е!Аз само бих разположила топчетата около тортата по пльтно и бих ги закрьглила повече.
Албена, много апетитна торта,Красота!
van444eto, тоз другар и аз не го познавам, но е изработен уникално!Само лицето му докато се ориентирам ми трябваше повече време.Аз такова май не бих могла да изфабрикувам..с толкова кунтури..струва ми се адски сложен този трансфер.Цветовете са ти незабравими.Евала  bouquetИ весел празник,представям си реакцията на сина ти от такава внушителна торта....

Аз да мльквам, че нито торти пускам, нито критикувам достатьчно Mr. Green

Последна редакция: сб, 08 ное 2008, 00:00 от Оранжево небето

# 271
  • Мнения: X
dobbito2 ,розите ти са прекрасни! И аз тренирам,тренирам...ама

Албена, още една шоколадова разкошотия...добре,че днес има с какво да си подсладя,не само да се облизвам пред екрана...

van444eto ,за твоите торти вече нямам думи,макар че минавам за бърборана...уникална е...няма да я показвам за сега на сина,че...и без това ме тормози за замък,всички,които са правили замъци...да се чувстват виновни.А по повод цветята,сигурно си права...ама аз толкова торти гледах,че ми се замая погледа,и като седнах да я украсявам,вече не знаех кое къде да сложа,да не ти казвам колко китки останаха...

Оранжево небето , под чаршафа е с кайсиево сладко.Реших,че понеже е за в къщи,да не наблягам много на маслото.А лентичката ми отчита датата на сватбата,днес ни беше годежа.  Simple Smile

# 272
  • Мнения: 6 776
краси.мира ,много сладък подарък си спретнала  Party (така, както правя сметките, ми водиш в семейния живот с няколко дни  Wink )Ванче,нямам думи.Страхотна и изобретателна, както винаги  Peace .Добре,че децата ми са големи и вече не гледат такива филмчета,че като се знам как ме няма никаква в рисуването,посмъртно не мога да докарам нещо такова  Hug .
dobbito2 ,хем са много,хем са хубави розите ти.Явно много цениш човека за когото си правила тортата   bouquet .
Албенка ,професионалиста си е професионалист.Семпло и елегантно   bouquet .
И понеже и двете с Ванчето имате златни орнаменти,лекичко ви завидях.Или аз съм абсолютен карък или моят прах не е това,което трябва.Пробвах на една шоколадова роза да направя златен кант по листенцата и нищо не се получи.Първо направих кашичка от водка и прах и нанесох - нищо,после навлажних леко краищата на друга роза и посипах с прах - пак нищо.Явно нещо моята боя не е подходяща (на Уилтън е и беше някакъв "дъст",ама като не помня точно какъв,а съм изхвърлила опаковката  ooooh! .Имам сребърна,златна и перлена).Ако на някой му дойде някаква идея или има опит с тези прахчета, нека да сподели.  Heart Eyes

# 273
  • Мнения: 1 965
Ааааааа, мерси ви! Имам нужда от малко потупване по рамото че съм пред нервна криза.
краси.мира - дай от останалите китки, че точно това ми се оказа проблема. Ако ви кажа що китки съм навъртяла, и една четвърт от тортата остана гола. Луда станах. Мъжа ми предложи да ми наскубе тревичка от долу та да уплътня. Точно да го  #2gunfire и се сетих че това е умна идея.... сега си правя тревички. Щерката като никога реши да помага.  Малкия видя тортата и подскочи до тавана. Много е доволен.  А лицето му на тоя изрод си е такова - нюню. ЕТО Я КАРТИНКАТА. Оцветяването е малко наизуст. Защото имаме само една карта с тоз` хубавец и то е ръката му.
Албенче - Супер ти е тортичката. Не съм рисувала изцяло върху желатина. Само златните елементи са върху вече запълнено с желатин. Но предполагам че и с бои ще стане. Това е следващото което ще пробвам и ще докладвам.

# 274
  • Мнения: X
Ванче,ако има как,веднага ти ги пращам... travel   Grinning

2в1 ,напредвам аз в семейния живот...днес цял ден се чудя кога и къде отидоха тия години...

# 275
  • София
  • Мнения: 2 113
А, пак навалица....

Албенче, почвам с теб, че следобед до теб бях стигнала и ми свърши времето:) Тази последната торта е страшно елегантна!

Ванче, колко време тволи този "идиот"? (Сега, да поясня...явно някога сме попадали със сина ми на тези анимации и понеже е още достатъчно податлив на внушения, гледа каквото му купим на dvd, а тези и подобни не му ги пускаме, но....попадайки сигурон съм казала - "а, това са някакви идиоти"..минава време, прехвърляме каналите, и чувам - "това са идиоти някакви..." косите ми настръхнаха...но край, така си ги знае той тези японски анимации) Сериозно - адски много цветове, щрихи...ама нали е за щастието на децата...а то така им личи...все още:)))

краси.мира, честита годишнина - много красиви цветове и цветя!

добито, ако имаш време и желание, би ли споделила малко за техниката на розите...оставяш ли литенцата да съхнат отделно, колко листенца правиш за големите рози...много естествени са...не мога да спра да ги гледам...а той бордът не бил син...сега на тези снимки е друг...асиметрично ли е изрязан?

Редактирам се - Етомира, толкова да ми хареса тази цветова комбинация на "днешния ти провал" и самите щрихи...само да не те беше предало така покритието - повтори го този дизайн на някоя по-"послушна" торта:))))

# 276
  • Мнения: 1 271
Краси.мира, Честита ви годишнина.Още пет пъти по толкова и все с красиви торти да празнувате!

Албенче, страхотъ!!!Много ми харесват тези, твои семпли тортички, толкова ми харесват, че сигурно по половин час ги гледам.  Heart Eyes

Добито, чудесни рози, сега с това фото се виждат перфектно.Много красиви.Обаче не ми харесаха топчетата-мое мнение!Нещо на тази торта не и пасват....Според мен щеше да бъде по добре с лента или с нещо шприцовано...Следващият път, ако можеш направи го с нещо друго, да видим как ще бъде?Аз за отпечатъка от пеперудите да питам-с какви фигурки ги прави?

Етомира, подкрепям Дими във всичко казано от нея, към теб.Повече практика и ще видиш само след 3 торти, няма да имаш такива "провали".А иначе тортето е супер.

Тандури, нали ще видим тортичката?  Heart Eyes Очаквам пак да се шашна пред снимката, която ще пуснеш!

Ванче, Ванче, думи не ми останаха, пръстите ми прегракнаха...Невероятно е!И аз сигурно 15 мин му търсих главицата красива на този....Перфектна рисунка!
За уискито- АБЕ ЖЕНА, Бива ли така да съсипваш уиски за торта?!?Правилно са си го скрили хората  Naughty Обаче виж за водчицата и аз от време на време ползвам такава, обаче повечето пъти ракийка, щото тук си имаме в ицобилие...Много добре разрежда боята.
Айде чакам да видя изстрадалата торта, че вече търпение не ми остана  bowuu

# 277
  • Мнения: 1 965
Дими- не беше много. Контурите с шоколада ги направих за 20тина минути, но те са минавани 2 пъти, за да стане по-високо прагчето и после да не изтича желатина. Оцветяването също бързо стана. Не са много цветове. Светло и тъмно кафяво, малко жълто и червено. Тъмно кафявото го направих черно накрая заради колана. Златистите елементи се боядисаха от раз. Малко изнервничих на сметаната накрая, че малкия вече се беше прибрал и си видя тортата недовършена. Но пък си избра най-дребничкия шприц.
Ето ви е проклетата торта която започнах с толкова мерак и любов. Тя е за най-добрата ми приятелка, която утре утре пораства. Умира за розово, оранжево и розовооранжево. Поръча ми торта за утре, но каза по мой избор. Реших че тази кошница ще и подхожда. Лошото е, че утре ще съм там, и както винаги ще ми връчат ножа да я режа аз.... Thinking ще бъде мъка голяма със всичките тия джвъчки отгоре. Бубулечката не е за ядене. Дървена е, но ми хареса как се вписва там. Купила съм си я да я направя от тесто, но..... заминава с тортата.
И ОЩЕ
silrai - Не е рисунка душко. Имам си принтер за тая работа. Joy За втори път ме спасява с дребна рисунчица. Останалото е трансфер.

# 278
  • Мнения: 484
Ванчеееее,и двете торти са СТРАХОТНИ!!!!!!!Но като любител на цветята втората ми легна на сърцето,че онзи не е от нашия блок и не го познавам  hahaha  hahaha

краси мира,честита ви годишнина!!!!!Още дълги години щастие и любов!!!!!  bouquet
Албенка,многооо е хубава!!!!
етомира,добито,браво момичета!!!!  bouquet
дано не пропускам някого,но утре ще се реванширам  Hug

# 279
  • Мнения: 1 271
Аааа, Ванче, няма така да ни плашиш-изстрадала торта, че тя си е перфектна...Оградката отстрани, много ми допадна, като плет е!Красиво!А за цветята просто останах без думи, като ги видях и отблизо...абе това верно много китка много нещо!Пеперудките са страхотни!Много ми харесаха с тоя кант отстрани-с какво е-шоколад?  newsm78
А пък за това зеленото в средата-животинчето, толкова е сладко...  Heart Eyes
Само една забележка, обаче пък в предвид перипетиите ти с това чудо-да беше направила тревичката стърчаща, а?Как мислиш?
Мога да ти кажа, само едно голямо браво и повече без такива перипетии   bouquet  

Аааа, извинявай-кажи какви размери е това нещо, защото ми изглежда огромно!?!  Shocked

# 280
  • Мнения: 1 271
Уф днес три пъти влизах и трите пъти забравям

Пепи, я покажи това нещо, за което си говорехте с Тандури?Много ме заинтригува с това ябълково нещо  Grinning

# 281
  • Мнения: 1 854
van444eto, няколко пьти се вглеждах да видя това тортена декорация ли е.Мноого естествена!Цветовете са мн.живи и наситени и колко различни видове цветя си боднала...А кошницата отстрани от какво е направена?
Добре,че отиваш с тортата, тькмо ще пуснеш после снимка на разреза, пьк ще си вземеш обратно и буболечко Grinning

# 282
  • София
  • Мнения: 2 113
Мммм, Ванче, дочаках късното ти включване - цветово страшно ми хареса, някак си грабва погледа и го заплита към центъра...Бих я гледала още, но утре няма да мога да гледам:))) Ще бягам да почивам, доволна съм от твоя резултат - наистина много ефектно....и пеперудите...нещо средно между реалоподобна кошница и симетрично-естетична тортена украса...знам ли и аз как да се изразя, измислям си тук някакви естетски категории:)))) Дано си ме разбрала...

# 283
  • Мнения: 1 965
А, така! Знаех си че silrai ще ми усети идеята. Точно на селски стобор исках да прилича.  hahaha Не разбрах на къде да стърчи тревичката, ама преди 2 часа казах че тепърва я кося от градината. Жили-бонки с шоколад е, няма как да изсъхне за 2 часа. Няма начин и да щръкне наникъде.   Joy
Отстрани я плетох от шоколадово тестенце. Не съм добавяла пудра захр, щото ги знам утре диванетата че ще я разковат цялата торта и ще се гризе отвсякъде. И за да е по-вкусно, оставих така шоколада. точих го на нишесте обаче и го чистих с водка, оцветена с кафява боя. Идеално стана. Още ме е яд, че не разбих какао в маслото, та сега се белее, но..... карай. Другия път. Бубулучето ще си остане там. Веднъж тръгнало, няма да си го прибирам. Ще си купя друго. Размера....  newsm78.... размера е типично в моя стил. Цели платки от Илчовски - 25 на 42-3-4.  hahahaТам някъде. Височка е около 10тина см.
Така и така е утре, искам да поздравя всички именници.   bouquet  bouquet  bouquetСкрити под никовете, не мога да ви разгадая, но специално поздравявам blueeye и Мишел+. Ако има други, нека се легитимират, ако обичат. Бъде живи и здрави!!!

# 284
  • Мнения: 1 271
Ванче, Честит ти именник, да ти е жив и здрав, и да продължава да те тормози все такива страхотни торти да му правиш.

За бялото, абе добре си е!Тъкмо изпъква оградката, иначе щеше да се слее!Да питам-това буболече не е ядливо или да?  newsm78  Нещо не схванах!За тревичката-няма проблем, то така се сляга след косене, аз не съм разбрала, че е току що окосена  Mr. Green
За оградката пак да кажа-ама много ми хареса, малееее, ще спра да го повтарям.И торта висока  Party Леле, купон!

Хайде да си лягам, защото почнах да чета-кофа боя вместо кафява боя  Outta Joint

Общи условия

Активация на акаунт