Жалба срещу Български пощи - къде?

  • 30 438
  • 70
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 11 004
Имам 1 въпрос - възможно ли да поискам на място претегляне на пратката или могат да ми окажат?

Имаш право.

# 16
  • Мнения: 594

Къде да се оплача, за да раздухат нещата? Как може да изчезне пакет, който се дава само срещу лична карта?


В комисията за защита на потребителя. А може би няма да е зле и в "Господари на ефира" - току виж им секнал временно мерака да се обзавеждат с вносни работи за наша сметка  Rolling Eyes

# 17
  • Мнения: 2
armensкi.pop@asd.absurdistan
Съмнява ме ,че и да подадесш жалба ще има някакъв смисъл.

# 18
  • тук и там където дойде
  • Мнения: 85
black_angel1 защо да не можеш това им е работата особенно пък ако не е цяла опаковката.

# 19
# 20
  • Мнения: 1 263
Stryper, а това е моята история с БГ пощи http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=305111.msg7802709#msg7802709      Не че е много успокоително, че има и други пострадали, но....

# 21
  • Мнения: 4 156
В сряда през нощта пуснах е-мейл към ДАИТС, Български пощи, вестник капитал, Господари на ефира и 24 часа.
Днес ми се обадиха от пощата, че една жена е донесла пакета. Била със същото име като мен. Взех си го - нищо не липсваше. Външно не личеше да е отварян. Но като се прибрах в къщи видях, че е разкъсван отдолу и е залепен с бяло тиксо. 2 от пакетите бяха отваряни. Може и да е истина, но може и този, който си го беше харесал да го е върнал след като контрольорката на клона е казала, че ще подам жалба.

Изрично ме попитаха дали вече съм подала жалба.

# 22
  • In The Middle Of Nowhere
  • Мнения: 2 586
Е значи можело ...  нямам думи вече за Бг пощи  ooooh!

# 23
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 783
Имала съм спор с Български пощи за недоставен колет поради несъществуваш адрес ( преснех си шофьорската книжка, където адреса е едно към едно с този в товарителницата). Стигнах и до Комисия за защита на потебителите. Отговора беше- да права сте, единствения начин е да съдите Български пощи. Вече си мисля, че и комисията не върши нищо.

# 24
  • Мнения: 2 185
Радвам се, че проблемът вече е разрешен. При всички случаи са го взели и като си вдигнала шум са го върнали...това с жената с еднакво име са си 100 процентови лъжи.
Имам и аз такава случка. Миналата година по Коледа, още бях в Бг и ми изпратиха от Щатите малък пакет с няколко покупки от Викториа'с Сикрет. Получих известие и си взех пакета от пощата ( тази на хотел Плиска ). Когато го отворих в нас- беше празен- гледах, пулих се ...нямаше нищо. Бяха отворили внимателно едната страна на плика и извадили всичко, после бяха подлепили и пликът беше като непокътнат. Сега някоя космата пощаджийка се кипри с бельото ми...гадно крадливо племе  #Cussing out .

# 25
  • Мнения: 4 585
Колко наивно лъжат.
1.Ако съименничката е взела твоята пратка,
нали на теб щяха да ти предложат нейната още при първото ти отиване там?
2.И е нямало подпис срещу твоята пратка.

# 26
  • Мнения: 4 156
В този клон има нова жена, която дава колетите. Колежките й не я обичат. Oткакто тя почна работа там започнаха да ми изчезват пратки.
Засега ще си получавам колетите в друг клон.  Много се изнервих.

# 27
  • Мнения: 25 623
Не бързай да обвиняваш жената без доказателства. Щом не я харесват колежките, нищо чудно да ѝ правят постановки, за да я натопят и разкарат. Историята познава много такива случаи.
Пускай си жалбата, има кой да разследва проблема. А ако не го направят, действай по другите инстанции - медии и т. н.

# 28
  • Мнения: 4 156
Вярно е, че без доказателства не е хубаво да се обвинява. Но тази жена изобщо не ми харесва. Бях бременна в 9-тия месец, а тя ми вдигаше скандали, че съм отишла да проверя дали не са дошли забавените ми пратки. Имаше неща за изписването на бебето и ми беше спешно. В нашия район не винаги носят известия. Беше в най-големите жеги и на нея не й пукаше, че трябва да стоя 30 мин на опашка, за да си взема колета. Винаги е намусена, ужасно бавна. Откакто е там имам няколко непристигнали пратки. Преди това се бавеха, но винаги идваха.
И това се случва от юли насам.
Колежките й винаги са ми съдействали. Ето и сега - ако не ми бяха казали, че имам 2 пакета, нямаше и да разбера, че единия е изчезнал.
Важното е, че колета се появи. Като кажеш, че ще пуснеш жалба и всичко се оправя. Много тъжно.

Последния гаф на Български пощи е, че изпратих един каталог на момиче от Червен бряг. Пристигнал е с разкъсана опаковка и си е личало, че е гледан. Добре, че беше препоръчан иначе можеше да не пристигне.

# 29
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
А някъде има ли въобще някакъв правилник кога може да се отварят пратки и писма??? Питам, тъй като това се прави единствено в България Close. Никога досега, никъде не ми е пристигало писмо, колет или пратка с нарушена опаковка. Само и единствено тук. Бяха се спрели май по едно време, когато имаше бум с белия прах в пликовете, който уж беше не знам си каква болест Joy Joy hahaha

Общи условия

Активация на акаунт