Започнах с Фолиевата киселина

  • 5 830
  • 116
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 419
единия вариант е да си сложиш нещо като римайндър от телефона (ако има органайзер) - и обикновен будилник звънящ в определен час ще свърши работа - проблема е ако звънне а ти си някъде навън Wink

втория вариант (който аз практикувам като най-ефективен за моята така концентрирана същност Crazy) е да си ги държа до каната с вода на масичката до леглото - така на лягане не пропускам  Flutter

# 76
  • София
  • Мнения: 36 174
Аз я пия преди кафето.Като ритуал е - първо фолиевата ,после кафето.Четох,че не трябва да се взема едновременно фол.к-на и Вит.С.Взаимодействат си и се намаля действието им.Аз от скоро пия много Вит.С.Когато забременях с дъщеря си ,пиех по 1 амп.ВитС.10 дена в месеца, 3-4 месеца преди да забременея.Може да няма нищо общо,но няма и да ми навреди.И още нещо :моята лекарка ми каза да спра малко Фол.к-на(пия я от 3 год.,макар и не редовно).Каза ми, почини малко.

# 77
  • Мнения: 2 825
Аз не 4е я пия от много дълго, ама да си кажа...
Моята я държа то4но до кафе машината. Като вляза сутрин в кухнята, първо я вклу4вам и докато я 4акам да загрее си пия фолиевата кисилина. Та и моята мисъл беше, слагаш я на видно място  Wink

# 78
  • Мнения: 89
щях
Да попитам дали не сте забелязали апетита да ви се е усилил след като започнахте да пиете фолиевата кисилина Rolling Eyes
и аз доста си хапвам от както пия фолиева киселина  smile3521щях да питам дали само моя апетит се е уголемил smile3515
Трябва да се призная, че и аз започнах по сериозно да си хапвам. Не се бях замисляла, че е възможно това да е от фолиевата киселина, но сега след като прочетох .......... doh
С първото си дете качих 25 кг. Сега съм 53 кг. и все едно не съм раждала, но ако от сега започвам да пълнея още преди да съм забременяла ще стана гигантска. smile3511

# 79
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Аз си я държа на работата на бюрото до/върху  клавиатурата и така  не я пропускам.

# 80
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 377
Моята е наредена точно до хапчетата на половинката Mr. Green Някой път пия по инерция и от неговата...ама карай..той ми прощава Mr. Green Слагам я там при хапчетата му защото аз моите може и да ги забравям някой път обаче на мъжО Naughtyнема начин да забравя...нали съм като куче Crossing Arms

# 81
  • Мнения: 1 951
При вас пак е по лесно, хапЧетата които ги дават тук явно са с по висока концентрация и трябва да пия по Четвърт таблетка на ден  Mr. Green Ми тя си е поЧти невидима... По едно време обаЧе трябваШе да пия по половинка преz ден и тогава съвсем им иzгубих дирята  newsm78

# 82
  • Варна
  • Мнения: 3 917
Вие ме изумихте  Shocked а аз се чудя какъв е тоя апетит напоследък  doh

# 83
  • Мнения: 4 546
при мен не е чак толкова силно изразено. в началото малко повечко  newsm55 , но вече ми се нормализира апетита Laughing

# 84
  • Мнения: 3 154
Бу, направи като мене: сложи си я до компа Mr. Green Понеже там засядам като стана, няма начин да не я видя... и я пия Wink
А относно апетита - на мен не ми се е променил Rolling Eyes

# 85
  • Мнения: 1 153
ама знаеех си аз че нещо има с тази фолиева кисилина,дори ми се струва че и 2-3 кила сам качила  Thinking

# 86
  • Den Haag
  • Мнения: 1 853
Здравейте исках да питам мога ли да пия фолиева киселина сега докато взимам противозачатъчни, а тях ще ги спирам след този месец и почваме да правиме бебе, така че пишете ме и мен към групата.Само, че много ме е страх...

# 87
  • Sofia
  • Мнения: 21 743
Разбира се , че можеш . Няма страшно  Simple Smile !

# 88
  • Den Haag
  • Мнения: 1 853
Разбира се , че можеш . Няма страшно  Simple Smile !
Значи още утре отивам да си взема и почвам Peace

# 89
  • Мнения: 980
аz моята я държа пред огледалото в банята. Половинката раzправя, че ми се струвала като гилотина над главата му Heart Eyes                                                          ама на мен не ми пука Whistling
Сутрин кат стана си имам ритуал- тоалетна, поглеждане как върви яйчника, има ли ову, трябва ли да правя тест, пиене на фолиевата, миене на zъби и т.н. Просто няма начин да пропусна(освен преz уикенда, когато ритъма ми е от мърzеливите Confused)

Колкото до напълняване, бях много горда, че свалих 5 кг. преди месец и половина, но таzи седмица видях, че съм върнала 4.  Cry А не мисля, че съм увеличила яденето newsm78 С това темпо докато zабременея и родя сигурно Ще трябва да сменяме пружините на спалнята с неЩо масивно и метално

Ще да почвам спорта май newsm78

Общи условия

Активация на акаунт