Арабско слънце тук ни грее,а чудна птичка,песен пее-и то за 94 пореден път

  • 29 986
  • 287
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 216
какво сте заразмишлявалли на глас,бе хора Wink
от толкоз мисловене,изпуснахме рождения ден на мишката...но не тази на Амал,дето и шушка нощем из спалята Joy,
а мишката Мики Маус,която става на цели 80години

лека вечер- Mr. Green

# 256
  • Мнения: 126
Запис


 Невена ще се появи в края на седмицата....И на мен тя ми липсва

Оченце на Ра-   bouquet  bouquet  bouquet Hug

# 257
  • Варна
  • Мнения: 915
изпуснахме рождения ден на мишката...но не тази на Амал,дето и шушка нощем из спалята Joy,
а мишката Мики Маус,която става на цели 80години

Честит рожден ден на мишока Мики , да продължава да радва малките и пораснали деца със своите забавни истории и скоро да се ожени за мишанката Мини а за домашният любимец на Амал след дълги нощни размишления и стоене до късни доби  smile3556 измислих   sun нека Катето Шилан да отстъпи Абас за около седмица ,стига е спал по парното ,работа има да се върши,кога ще се научи мишки да лови ако не сега  newsm53

# 258
  • Мнения: 216
Цитат
b]Дуа[/b], за джиновете знаех, че са "деца на дявола" - т.е. когато Бог е изпъдил Дявола, той се е зарекъл да докаже, че хората не са достойни за Бог, и така както Бог се "множи" чрез хората - така Дявола започнал да се "множи" чрез т.нар. джинове (бисмиллах). Т.е. как така има джинове, следващи Бог?? Или може би е както при хората - някои вървят по пътя на Дявола, така и Джиновете пък - по пътя на Бог??  newsm78
Рали,Бог не се множи(АлстагварАлла)-...
Цитат
Кажи [о, Мухаммад]: “Той е Аллах -; Единствения,
قُلْ هُوَ اللَّهُ أَحَدٌ
2    
Аллах, Целта [на всички въжделения]!
اللَّهُ الصَّمَدُ
3    
Нито е раждал, нито е роден,
لَمْ يَلِدْ وَلَمْ يُولَد
4
и няма равен Нему.”
да..има вярващи джинове,които са предани Богу,точно като хората Peace
а за това кой е бил Дявола и как е станал зъл-виж този мой пост
Цитат
Наина-Според Исляма-Джиновете са създания на Аллах,които пребивават тук на земята с нас,ние не ги виждаме ...Както първият човек е Адам,то първият джин е Иблис(т.нарДявол)...та дявола-Иблис ,първият джин-е създаден преди човека,но не от пръст,
а от пламъка на огъня,ето защо той има сили необясними за нас и доста мощни
той първоначално е пребивавал в Рая и е бил много предан на Аллах,но
когато Бог създава Адам-завистта и неприемането на човека като същество -му навличат гнева на Бог...Иблис се зарича,че след като отиде на земята,ще направи всичко възможно с цялата си сила,да вкара хората в грешния път,за да докаже на Бог,че човекът е недостойно същество-Бог му Казва-Да,ти ще успееш-но само с тези,които те последват,а тези,които следват моя път-са непослини за теб...
Адам се разможил на земята,
Иблис също...
така както има хора нечестивци,има и джинове нечестивци-за тях Всевишния споменава в
Свещенния Коран,че непременно,ще ги тикне в ада
Вярващите джинове и хора-ще са в рая
Ако имаш превода на Свещения Коран на бг,ще откриеш тези неща Вътре
Петя
Цитат
Сура 2:62 и 5:69

"Онези, които вярват, и юдеите, и християните, и сабеите, онези [от тях] които вярват в Аллах и в Сетния ден, и вършат праведни дела, имат наградата си при своя Господ и не ще има страх за тях, и не ще скърбят." ( за тези дето нямат Коран)

именно-Радвам се,че си го забелязала и го знаеш,Бог не се интерсува,ние в църква ли му се кланяме,в синагога ли,или в Джамия-Той се интерсува от начина по който го правим-дали му служим само в храма,или и извън неговите врати-стараем ли се в живота си,или все търсим лесното,повърхностното...е-знаеш как е Wink
Амалче,скоро изпит ти предстои-Успех

какво още да ви кажа-изчерпах се
Лека нощ-да спинкате сладко като бебета-(но не като моята Рабуба-),а непробудно Hug

как точно вкарах всичко това в цитата,така и не ми стана ясно,само ми се изясни,че не мога да го изкарам от него Joy-съжелявам Дивиана-за чаршафите безброй Praynig

Последна редакция: вт, 18 ное 2008, 23:07 от DUA

# 259
  • Мнения: 3
ЧРД на Мики Маус
Добър вечер мамита HugКак сте вие?Аз приспах шареното момче и сега вече мога да си отдъхна.
Също така съм много щастлива,защото на малчо пъпките са по-добре и той се държи доста мъжки.А с това,с което съм най-горда е,че не се чеше.

# 260
  • Мнения: 3 804
4естит рожден ден на Мики Маус   bouquet  bouquet  bouquet

да се похваля и аз-тази ве4ер бяхме на откриването на културния център след голям ремонт-като откриването беше направено от самия министър Калфин,който пристигна направо от летището,на еднодневно посещение-има и снимки-но утре ще ги ка4а.След ремонта е станало много свежо вътре,раздадоха на вси4ки ленти4ки със знамето-само на дерби не сложиха,но и тя си поиска-та и зака4иха и на нея,министъра изнесе кратка ре4 и след това се снима с вси4ки българки.А освен това и от националното радио взеха интервю от моя милост  Blush Blush Blush  и от каките ,голямата говори,Сами оба4е се засрами и каза само 2 думи.
поръ4аяхме и телефон-понеже нямаше в нали4ност,но трябваше да го донесът ве4ерта,но нас ни нямаше,така 4е утре ще вземем и телефона,и ще дам отзиви

лека нощ на вси4ки  bouquet

# 261
  • Мнения: 800

Рали
Цитат
Лина, не може да се сключи брак в джамия, ако и двамата младоженци не са мюсюлмани,
може  Рали,може
дори не е нужно да се ходи в джамия...може джамията да дойде при теб Wink
т.е.достатъчно е духовник(шейх)и двама свидетели да присъстват на бракосъчетанието-без значение на местоположение Peace




А както се оказа пролетта, от софийската джамия ни натириха, някакъв чичо със слаб български ни каза за никях да сме отишли в ислямския институт  Wink  нещо не беше в час човечеца,пуък може и да не е проумял какво му се говори. А и ние по никое време отидохме- след 8 вечерта.

е, мина и без Ислямския институт  Joy  



Страхотна, права си- за да се венчаете в нашенска църква, трябва и двамата да сте кръстени в източноправославието.


С тия кръщелни,те са по образец, голям смях стана  веднъж.Нали пише един кой си, роден от православни родители еди кои си. Та така на един иранец, които се прекръсти излезна , че и родителите са православни, а те хал хабер си нямат какви ги върши сина им в БГ  hahaha


Има случаи големи вече хора, ги кръщават в източноправославието в деня на сватбата им  Simple Smile


Линалав, и аз преди мислех като теб- нашите са ме кръстили , не  е хубаво да си сменям религията, нищо че вярвам.
Дълъг път изминах /още отпреди да се запозная с моя, та чак тази пролет се усетих/, докато ми просветна в главицата, че щом наистина вярвам, че Мохамед е пророка при Аллах и исляма е последната небесна религия, значи вече отдавна не принадлежа към предишното стадо и така смело напред  Peace


Човек не избира къде и в какво семейство да се роди, но затова пък на зряла възраст може да избере как да живее  Wink


Деси, рулото Стефани- омесваш кайма като за кюфтета- подправки, малко натрошен мокър хляб, яйце. Разстилаш каймата на мокра кърпа, да не е тънко, нито пък дебело,  правоъгълно парче. Подреждаш половинки варени яйца по дължината, над тях слагаш нарязани на кубчета кислели краствачики, сурови морковчета и задушени гъби / това по мой вкус, някои и грах слагат и др./ . Внимателно с кърпата завиваш рулото, прещипваш двата края да с есъединят и залепят. Пак внимателни с кърпата го изсипваш в подмазана тава, махаш кърпата, ако се е разкъсало, замазваш каймата,да няма дупчици. Печеш около 40мин някъде, ще прецениш, 10мин преди да го извадиш поливаш отгоре с доматено пюре и допичаш.  Пуска мазнина, може отвреме на време с лъжица да поливаш от тази мазнина върху рулото, че да не се изсуши. Вадиш, рецжеш на филии и муаш  Joy  Joy  Joy



Латеа, кошничките- не спазвам мерки, слагам 1 пакетче масло, 1 яйце, 1 жълтък, 1 ванилия, пудра захар 1 чаша, брашно- понякога 3 чаши, друг път по-малко или повече,,,,  да стане маслено тесто, не знам как да го обясня, да не е твърдо , нито пък съвсем меко.   Късаш малки топчета, слагаш във формичките по стените им, излишното се маха. да не са тънки кошничките, нито пък дебели. Във всяка слагаш по 2-3 зрънца боб, които после да не забравиш да извадиш, ч енякой ше си счупши зъбите. Печеш в умерена фурна,докато се зачервят, бързо стават Дръжки не правя, че не ми се занимава....  
  
Домашен крем- 1л мляко, ч1 чаша захар,3-4 яйца- само жълтъка се слага, 4-5 лъжици брашно, малко масло.  Като се сгъсти и поситине крема слагаш разбитите на пяна белтъци, внимателно да не се пресече.   Пълниш кошничките, със шприц и безвредна боя правиш червени розички, парвила съм и жълти ама не са хуабви, и с другата приставка на шприца правиш зелени листчета до розичката.   нямах шприц в студентски и с продупчено пликче правих цветчетата.





Деси, кажи подробно какво интервю поднесе, че нямамм радио да те чуя  Simple Smile


Ама тоя Мики Маус мног дърт бе  Joy  ааа Дисни не остарява, класика  Peace



Не съм на кеф нещо тия дни и не ми се пишеше. На колежка мъжа й 34год. почина внезапно, всичките сме потресени. Симпатична , добра жена, винаги усмихната, хубаво детенце на 12г, нов апартамент- на изплащане за 30години....   и изведннъж край. Толкоз е човека.



Толкоз правописни грешки, не ми с еоправят, немамнерви, разстроена съм.  Айде лека


# 262
  • Мнения: 85
Здравейте, мили дами!   bouquet

Влизам да ви поздравя. Не съм ви забравила, само малко времето не ми стига.  #Crazy
Не знам откога не съм писала. Винаги отварям на форума, но кога прочета нещо, кога просто си седи отворено. Задачи хиляди, минутка не ми остава. Не 24 часа, а 124 ми трябват на мен.

Ние сега дойдохме в БГ; Ще стоим около месец.

Както винаги много хубаво разказвате, практически обосновано и с хъс.

Прегръдки и целувки на всички! Hug Hug Hug СТРАХОТНИ СТЕ - винаги ви казвам.

 Thinking Между другото, някой ще ходи ли на приема на Ливанското посолство другата седмица по случай Деня на независимостта на Ливан?

И още един въпрос: Дали случайно на някой детенцето/децата учат във Френския лицей в София?

 lovekiss lovekiss lovekiss Само приятни емоции на всички!

# 263
  • Мнения: 468
Добро утро. Един път и аз да сервирам кафето.


Деси, чудесно е това с центъра, как съм пропуснала да чуя, че ще има. Чакам снинки на интервюираните хубавици и на пробивната им систер. Joy Peace

Шилан, звучи ужасно, наистина колко е крехък живота, а и много млади мъже са вече в рикова група по сърдечни заболявания. Колежката сега какво ще прави с този апартамент и с живота си направо не е за мислене. ooooh!

Мелани, здравей, добре дошла на родна земя! Така е, времето не стига хич.  bouquet

Лина
, мажеш ли му с нещо пъпките на шареното момче? Ние ползвахме фенистил гел, доста облекчава.

Дуа, голям си образ, покрай темоправенето гледай какви постове ни сервираш. Hug

Разан, ей сега ще ти пиша. Hug

Снежке 1, къде се изгуби, драсни един ред да кажеш как върви!!

Айде, отивам да чета последен ден преди Държавен. Стискайте ми палци да се падне това, дето по-го знам от друготот дето незнам. Joy

# 264
  • Мнения: 216
Амалче-мерси за кафето и отивай да четеш-докато още има време
Държавен изпит е това-досега с всичко си се справяла,няма накрая да се излагаш я


Кате-днес поста ти е страхотен-не знам дали има грешки,но няма нито една дума,която да не е на мястото си Peace
че и рецепти ни каза
а тия кошнички имаш л снимка-като ги хапваш сухи ли са,или кремчето ги е напоило newsm78
Дано Бог дари на колежката ти огромно търпение и много сила
Цитат
изведннъж край. Толкоз е човека
  bouquet
Цитат
Ама тоя Мики Маус мног дърт бе
Joy

Деси-ти си нашата гордост
вече си известна в Сирия
ако скоро планираш среща с Башар,уреди ми така по български,един очен преглед при него Joy
хайде,да видим снимките-обаче и Даянка се урежда много успешно-
прогресивно детенце Heart Eyes
ейии и телефона най-сетне ще получим отзиви-много хубава вечер сте имали Hug

Мелани-хайде ,де-вече мислех ,че само с Магдето сме с ливанската връзка тук-няма кой да говори ни за табули,ни за фатуш ,ни за Финикиици,ни за кедри-а мен ми е мъчно
говори ми се някого Hug...а ти къде беше досета в гърция ли ,или м Ливан
няма да ходим на приема,поради това,че няма кой да гледа децата,а мъжът ми предпочита да си почива пред тв-то и компа в наша компания-ако може да се каже,че това е почивка Tired-иначе преди
ходехме,а още по-преди нашия ресторант приготвяше храната  chef
сега си я готвим ние и си я хапваме с гости и без тях-който иска нещо
ливанско и вкусно-добре ни е дошъл Hug

# 265
  • Мнения: 234
Добър ден и от мен!
DUA,сега ако споделиш,някоя рецепта,ама да е с месо,щот посно мразя,ще съм ти много благодарна Grinning

amal,благодаря за кафето!

# 266
  • Мнения: 206
Мелани добре си си дошла, е сега софиянки ви е време за среща Simple Smile стига сте давали преднина на варненките Simple Smile
Чакам новини от Алжир и щом получа смс ще ви пиша... Марси на теб не са ли ти се обадили?

# 267
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
привет! не никой не ми се е обаждал, оставила съм тел отворен и през нощта, за да има достъп! но засега нищо, ние с нея се условихме при проблем или въпроси да пита и звъни!непременно кажи, ако имаш нещо новинка!

# 268
  • Мнения: 100

Рали,Бог не се множи(АлстагварАлла)-...


Да, да, грешно се изразих... Исках да кажа, че създанията от Бог са хората (както ти каза АДАМ се множи), а пък на Дявола създанията са джиновете. Просто грешно се изразих, аз за това сложих и кавичките. Имах предвид същото, което и ти.  Hug

Между другото наскоро се запознах с един египтянин, разведен, защото жена му била обладана от джин. В началото се възмутих, че я е изоставил, след като се е разболяла, но каза, че нейното семейство взело това решение. Каза - както се къпеше и изведнъж пускаше само горещата вода на крака си. Както ходехме по улицата - тя се събличаше гола, хората идваха да ми помагат, казва... Или както лежали заедно и тя си играела с косата му, извндъж почвала да крещи и да го скубе, да го бие, вика не мога да я укротя... И после прочетох същото тук, от вас, и го попитах - защо не са и чели Коран, или в църквата да идат. Каза, че са ходили и на двете места, ама силно било, не могло да и се помогне  Sick

Далка, дай пак някоя песничка като Мон амур  Party

Мики Маус хубаво е рожденик, ами Том и Джери??  Party Аз много ги уважавам тия двамцата  Party

http://www.youtube.com/watch?v=yR9BsLERi4c  Wink Wink Wink

# 269
  • Мнения: 800
Дуа, нямам снимка, кабела на апарата е забутан някъде, а с телефоните не става хубаво.
Като са съвсем пресни са хрупкави още, но аз ги предпочитам като преседят 3-4 часа и омекнат, направо се топят в устата. За бърза консумация са иначе, то и няма начин да изостанат де, защото ако седят примерно 2 дни и кремчето се напука отгоре  Naughty


Амал, успех с държавния. При нас държавните бяха първо писмени, после устни.  Поне 1 единица ще получиш отгоре заради коремчето. Мама като решила  да се преквалифицира и на държавния била в напреднала бременност, та се облагодетелствала  Laughing
Добре, че ми се махнаха тия изпити от главата, вече не издържах, не че съм си давала зор, ама напрежение си е все пак.  липсва ми малко

Теди,почина ли си от нас, чакаме те да разкажеш за лъвиците


Латеа, ти ли ще пускаш новата тема?

Общи условия

Активация на акаунт