Синдактилия

  • 77 093
  • 163
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 88
Dida_8181, д-р Алексиев работи в ортопедията в Горна Баня, операции извършва както в Горна Баня така и в болница Вита, координати вземи от тук   http://www.einet.bg/~alexiev/. Дано съм ти била полезна, и дано намерите доктора който ще ви вдъхне доверие за да се чувствате колкото се може по-спокойни докато мине всичко.
Лек ден!

# 121
  • Мнения: 69
Lucky77, Dida8181 и аз имам син с шесто пръстче на дясното краче. Дида ти направи ли операцията
? Ако искаш сподели как е минала.. Как са и двете деца? На останалите мами кураж и много положителни емоции Hug

# 122
  • Бургас
  • Мнения: 66
Galski, здравей, ние още не сме оперирали малката, тя е на 1 г.1м. Имахме една консултация преди няколко месеца в Бургас, но ми препоръча да направим операцията в София, но изникнаха други проблеми и малко отложихме нещата. Иначе проходихме и няма никакви проблеми с крачето, проблема при нас е по-скоро естетичен, ще ти пиша повече като направим консултацията в София. Надявам се иначе вашето детенце да е добре и да ви радва много  Hug

# 123
  • Мнения: 2
 Здравейте  Simple Smile на тези които се интересуват от тази тема.По принцип бих искал да помогна на тези които имат проблеми с пръстите било на ръцете или на краката.Аз съм от София и като бях 9-ти клас разглобих 200 пиратки и 9 BIG TIGER и отделих само барута и го събрах в 2 BIG TIGER с фитили.Моята грешка беше че запалих едната в нас и ми гръмна в ръката.За пръв път тогава влязох в болница и то в Пирогов а там е пълно с най-различни случаи.На следващият ден ме прехвърлиха в  Царица Йоанна - ИСУЛ заради дясното ми око понеже беше разкъсано и бяха попаднали изгорял барут в очите ми.На същият ден ми направиха операция.После ме преместиха в травматологията и там се запознах с доц. д-р Бинка Попова.С 4 операции тя успя да запази много голяма част от нея.Понеже нямах палец тя ми обясни че може да направи трансфер на пръст от крака на ръката който да играе ролята на палец с цел да мога да хващам.Единственото което ме притесняваше беше че операцията е 12 часа и няма гаранция на 100 % че ще стане.Казаха ми за някакъв лекар който бил в Горна Баня и реших да отида при него.Когато влязох в кабинета му с майка ми и му казах че искам палец и му показах ръката той се изуми и ми каза че си залага дипломата ако тази ръка не била оперирана от доц. д-р Бинка Попова.Аз се стъписах а майка ми само гледаше и мълчеше.Не бях казал и дума за нея а той знаеше кой я е спасил.Предлагаше ми някаква протеза но за да пасне трябвало да маха още от нея. Shocked Shocked ShockedАз нямах палец , показалеца ми го нямаше до китката , средният ми е срезан в средата на дланта,безименният ми е до първото кокалче а кутрето до второто кокалче а той искал да маха още Shocked Shocked Shocked.Ако съм искал трансфер трябвало да слепят ръката ми с крака за да може да се храни и организмът да не го изхвърли и така да си стоя вързан мин. 40 дни  :crazy eyes:  :crazy eyes:  :crazy eyes:  :crazy eyes: .Е повярвайте ми там не е за хора просто и станах с майка ми и си тръгнахме на бегом.Еми върнах се при до. дар Бенка Попова направи ми изследвания и ми каза че с тези резултати ако искам мога да ги дам някъде и да чакам някой донор с еднакви резултати а те са над 50 показателя и не се знае дали ще се намери такъв но поне щяла да ми сложи цяла ръка.Е добре звучи но тогава бях с 5 операции с 5 пълни упойки и докато не се бях отказал легнах за 6-та която бе съпроводена от 2 екипа и която траеше само 12 часа но с успех.Бяха ме изписали и ме викнаха на военна комисия  и на последната ме бяха пратили с направление до ВМА за рентгенова снимка с дата , час и молба да съм отишъл само там newsm78 newsm78 newsm78 newsm78.Когато я направих ме заведоха в няква голяма стая пална само с лекари и се струпаха около мен и един от тях каза ''Ето един важен пациент на доц. д-р Бинка Попова от УМБАЛ „Царица Йоанна – ИСУЛ“ който е с 2 трансплантации на ламбо и пръст от крака му и не се смейте вече че правиме операции върху бели мишки ами се учете за да станете като нея''.Гледаха ме 2 часа и едно разбрах , че тя е няй-добрата в много държави и се радвам , че е останала в България и се е отказала от предложенията в чужбина които биха доста апетитни за обикновения човек като да кръстят болница на нейно име и да работи в нея и още куп други случаи.Аз нямам никакви проблеми с ръката и не съм единственият неин пациент които е лягал под скалпелът и а ако ощте се чудите ще ви кажа само 2 неща Google.bg и търсите доц. д-р Бинка Попова .Късмет и УМНАТА  Peace Peace.

# 124
  • Мнения: 69
Dida8181, ние скоро ходихме на консултация при д-р Алексиев. Много ми допадна и мисля да оперираме Бебчо при него. Той каза, че е добре първо да проходи детети и тогава, та за сега просто ще чакаме.

# 125
  • Бургас
  • Мнения: 66
Galski, за д-р Алексиев има много положителни отзиви, радвам се че сте останали с добро впечатление от него Simple Smile
               Искам да попитам някой има ли мнение за проф. Владимиров-Г.Баня? Ще ходим за още една консултация при него, понеже идва за прегледи и операции в новата болница Дева Мария в Бургас. Ако решим да оперираме при него в Бургас, ще си спестим пътуването до София, с малката и половин час е премеждие да се пътува, та какво остава за шест часа път, нямаме къде да останем там, а така след изписването ще се приберем в къщи и детето ще по-спокойно, надявам се.

Последна редакция: сб, 17 мар 2012, 22:25 от dida_8181

# 126
  • Мнения: 4 306
staniola1, един познат пластичен хирург видя ръчичката на детето ми със срастванията и каза "само Бинка Попова ще търсите". После след операцията са го гледали ортопед и същия този мой познат лекар и са много доволни от резултата. По-добре не може да бъде.
Ще съм й благодарна на тази жена цял живот!
Съжалявам, че талант като нея е принуден да работи в такива условия. Липса на техника, организация... тъжно, много тъжно.
А наистина спасява много хора.

# 127
  • Мнения: 2
Ето и една нова новина за чудещите се все още - В ИСУЛ зашиха на мястото й напълно отрязана до китката лява ръка на 52-годишния Радко Радков от старозагорското с. Юлиево, съобщиха от болницата. Мъжът вече е добре. Вярвам, че той ще може да си служи с нея, казва доц. Бинка Попова от клиниката по ортопедия, която заедно с още двама лекари извършила 12-часовата операция.

Инцидентът станал на 26 февруари, когато Радко имал рожден ден. Бащата на 4 деца режел дърва на двора с циркуляр. Внезапно машината захванала ръкавицата му и за секунда прерязала дланта. Веднага се обадил на "Бърза помощ". Пристигнали от Мъглиж, където е най-близкият център. “Отказаха да ме закарат в Стара Загора, не им било в района. Биха ми една инжекция и ме оставиха”, спомня си мъжът. За да не губят време, един съсед го закарал с кола до Стара Загора, която е на 20 км. Там обработили раната, сложили в лед отрязаното парче. Ставаше ми лошо, но не загубих съзнание, казва Радко. Станало ясно обаче, че и в Стара Загора не могат да му помогнат - нямали микрохирурзи. Началник от болницата разпоредил да транспортират Радко с реанимобил и лекар до София.

Доц. Бинка Попова събрала екип само за час, след като научила, че към ИСУЛ пътува тежко пострадал. Към 20,30 ч, веднага след пристигането, вкарали Радко в операционната, където работили половин денонощие. Първо чистили 3-4 часа под микроскоп парчето длан, което трябвало да се пришие обратно. По него имало много песъчинки и миниатюрни частици дървесина. Имаше разкъсани и намачкани тъкани, които отстранихме внимателно, поясни доц. Попова. След това започнала да събира и зашива крайчетата на нерви, вени и артерии с конец, тънък като човешки косъм. По света се смята за пълен успех, ако присадена ръка може да възвърне до 50% от функциите си, обясни лекарката. Преди Радко работел като шофьор-снабдител. Надява се да може отново да се грижи за прехраната на семейството.

# 128
  • Мнения: 645
Здравейте момичета.
Как вървят нещата при вас?

Ние този месец оперирахме за трети и последен за сега  малката. Вече имаме присадена кост, уголемен среден пръст и разделени 5 пръстчета. Естествено, с липсващите фаланги, ръчичката не може да е като другата, но е много по - добре. Сега трябва да я масажирам. От тук нататък ще имаме периодични прегледи и ако може още нещо да се направи евентуално пак. За сега обаче приключихме.

Много успех на всички и кураж Hug

# 129
  • Мнения: 94
Здравейте,
Имам бебенце с добавъчен палец на дясната ръчичка. Сега е на 2,5 месеца и тепърва предстоят консултации в Горна Баня. До колкото разбрах от задължителния преглед по-рано, манипулация ще ни препоръчат на възраст 7-9 месеца. От описаните случаи, разбирам че при нас нещата са по-скоро козметични, защото няма сраствания и става въпрос само за едно пръстче, което ще бъде отстранено. И все пак, малко ми е притеснено, че ще се прави пълна упойка, а и не знам дали с една операция ще се реши проблема?! Препоръчаха ни д-р Боян Христов, който бил изключително педантичен. Някой чувал ли е нещо за него или още по-добре, ако има лични впечатления - да сподели?
Също така четох за докторката от ИСУЛ, че била фантастична в тази област. Чудя се, дали някой е ходил на консултации при нея, имат ли достъп по-обикновените пациенти... щом е толкова добра, сигурно е заета с изключително сложни случаи ...

# 130
  • Мнения: 4 306
Доц. Попова от ИСУЛ оперира моето дете.
Има прием на пациенти всеки вторник следобяд. Прегледът се плаща на каса в болницата и ти дават документ. По мои спомени беше към 40 лв.
Може да е козметично, може и да има костен блок - трябва да го прегледа ортопед. Аз бих обиколила минимум двама за да се прецени кога да се насрочи.

Аз пък се замислям за другата ръчичка, дали да не я оставим така и като порастне сам да реши. Гледах един епизод на "Клъцни срежи" и точно това беше темата. Не  пречи, не ограничава, не се вижда много. Дали пък не е някакъв стремеж към съвършенство и уднаквяване?
Никой в градината не е забелязал.
Но мъката ми е в училище...

# 131
  • Мнения: 4
Здравейте,
Имам бебенце с добавъчен палец на дясната ръчичка. Сега е на 2,5 месеца и тепърва предстоят консултации в Горна Баня. До колкото разбрах от задължителния преглед по-рано, манипулация ще ни препоръчат на възраст 7-9 месеца. От описаните случаи, разбирам че при нас нещата са по-скоро козметични, защото няма сраствания и става въпрос само за едно пръстче, което ще бъде отстранено. И все пак, малко ми е притеснено, че ще се прави пълна упойка, а и не знам дали с една операция ще се реши проблема?! Препоръчаха ни д-р Боян Христов, който бил изключително педантичен. Някой чувал ли е нещо за него или още по-добре, ако има лични впечатления - да сподели?
Също така четох за докторката от ИСУЛ, че била фантастична в тази област. Чудя се, дали някой е ходил на консултации при нея, имат ли достъп по-обикновените пациенти... щом е толкова добра, сигурно е заета с изключително сложни случаи ...

Здравей, искам да ти разкажа нашия случай, дано да помогна.
Моята бебка имаше втори палец на лявата ръчичка. Полис дуплекс е латинското наименование на състоянието. Казвам имаше, защото вече от 4 дни е оперирана и го няма.  Simple Smile Операцията ни я извърши точно д-р Боян Христов, тъй като той е специалист в хирургия на ръката и по-точно детската. При нас се наложи изрязване на добавъчния палец, прехвърляне на мускулите от него към този, който остана и изрязване на първата фаланга от нормалния палец, тъй като тя беше по-къса, но и по-дебела. Бяхме с избор на екип, като се заплаща само той, иначе операцията си я поемат здравната каса. Времето за операция беше час и половина с пълна упойка. Действително бебчето трябва да има навършени 8 месеца. Ние сме на 9. Сега малката е с гипс за 30 дни и кука в палеца, която седи там, за да държи посоката на палеца в определена позиция. Там са планови операции и съответно ходиш с направени готови изследвания. Изписват на втория ден от операцията, ако всичко е наред. Ако те интересуват координати или друга информация мейлът ми е stoj_@abv.bg

Надявам се и при вас нещата да са наред. Поздрави.

# 132
  • Мнения: 38
Моето момче се роди със сраснати 2 и 3 пръстче и на двата крака.Забелязахме го чак като се прибрахме вкъщи след банята(в болницата естествено никой не го беше забелязал).Личната докторка,която идва вкъщи също не го забеляза,само аз го видях - останах меко казано неприятно изненадана.Свекърва ми има този проблем,както и мъжа ми.
Проблема ми е,че знам колко са прями децата и съм сигурна,че когато порасне,ще му се подиграват.Аз сложих очила във втори клас - скъсаха ме от подигравки(до ден днешен имам комплекс от тези пусти очила).За това съм решила да го оперирам,малко да порасне само.Не искам да израсте с комплекси.

# 133
  • Варна
  • Мнения: 379
Bjovana,
искам само да и кажа, че комплексите са най-вече в главите на хората. Забрави за формулата моето дете е различно = другите деца ще му се подиграват и то ще се комплексира. Моето дете има по-различен проблем (макродактилия) , също е различен. Но комплекс няма, така го научихме , никой не му се подиграва и той не се срамува от различието си. На есен ще бъде 2ри клас. Не знам как ще е като влезе в пубертета, но поне поставихме добро начало. Много зависи от вас как ще го възпитате и научите да гледа на нещата.

# 134
  • Мнения: 72
здравейте,мами. не исках да пиша по тази тема, но се наложи. на 25.02.13 ми се роди син които има аномалии на ръцете.( на едната има 6 пръстчета, а на другата 4 липсва палеца), ако някои знае добри лекари нека каже, ходили сме при доц.Попова и при д-р Христов а и при д-р Симеонов в пирогов ако знаете нещо моля кажете

Общи условия

Активация на акаунт