Бойните редици оредяха, НОЕМВРИйска мама иска да е всяка!

  • 14 260
  • 286
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 19
Много благодаря на всички за поздравите!

Относно раждането... Приеха ме в майчин дом за наблюдение 10-тина дни преди това, тъй като водите ми бяха намалели и имах 2 см разкритие. Аз се чувствах, сутрин ми правеха запис на тонове и после можех да се разхождам. Така ми се искаше бебчо да се обърне и да се род нормално. Но доктора ме успокои, че е благоприятно разположен за нормално раждане, въпреки седалищното предлежание. Тук трябва да изкажа хилядите си благодарности към д-р Дяволов, който ме подкрепи и ме караше да се чувствам спокойна и уверена, че всичко ще е наред. Един ден видя, че съм унила от това стоене в болницата и ми обеща, че до края на седмицата ще родя. Аз есетествено не го взех на сериозно, защото нямаше никакви признаци. В петък (31.10, когато се роди Кристиян) ме прегледа и ми каза да не ям и да не пия нищо. Аз пак не повярвах, че ще родя този ден, защото се чуствах както всеки друг ден, въпреки че няколко дни преди това разкритието се беше увеличило, пак без да усетя нищо. Разходих се до 7 етаж да видя една приятелка, която беше родила няколко дни преди това. Имах контрокции, които бяха чести, на не бяха болезнени. След това отидох да си поговоря с една позната акушерка. Върнах се в стаята да почета към 11.30. Доктора дойде да види как съм и като му казах за контракциите ми направи запис на тонове. Оказа се, че са редовни и съвсем не са подготвтелни както си мислех. Прегледа ме пак и усмивка ми каза, че слизаме в родилна зала. Там си изкарах с такива контракции от 13.00 до към 17.00. Бяха съвсем поносими като болка. Дори слек като се разходих малко ми се стори, че отслачнаха. Тогава ми пуснаха малко окситоцин, който значително ускори процеса. Болките станаха много силни. Извиках само веднъж, но доки каза, че няма смисъл, защото това не ми помага. В 18 часа бях готова с пълно разкритие и отидох в родилна зала. С хубави напъни, по време на три контракции и малко подпиране, за да не се връща бебо, и разбира се с помощта на доктор Дяволов, в 18.10 бебо се появи на бял свят. Не можех да повярвам, че стана така бързо. Проплака няколко скунди след  това. Дадоха ми да го погаля и целуна. Няма по-щастлив човек от мен!!!

Извинявайте за дългия пост, дано не съм ви отегчила много.

# 16
  • Мнения: 7
Гери беше много хубаво-обожавам разкази на родили мами,поздравления за лекото раждане и здравото бебче,още веднъж!!!!  bouquet

# 17
  • Мнения: 1 209
Гери, честито ти съкровище!!! Все така послушно да бъде!!!  Hug

На всички, които са все още 2 в 1 пожелавам много леко и бързо раждане...  bouquet

Ели темата е страхотно оформена  Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 215
Здравейте момичета!!!
Ели много мерси за темата!!!  bouquet
Какво става с Тонеска? Praynig
Честито бебче на Лиони, да й е живо и здраво и много да я радва!!!!  bouquet  bouquet  bouquet
Благодаря на всички мами , които споделят опита от раждането си, защото това наистин аме успокоява.  bouquet
Момичета много ми е лошо, чувствам се все едно ми е паднало кръвното, а не е,  и така ми се вие свят Shocked, имах намерение да почиствам, но съм като парцал. Sick Следобяд съм на лекар, и силно се надявам да има добри новини, искам вече да се ражда бебето.  Embarassed

# 19
  • Мнения: 22
Гергана, просълзи ме твоят разказ! Аз вярно съм хипер-чувствителна сега, ама всеки път като чета за срещите на майки с бебета и си поплаквам от умиление...
Мая, мерси!   Hug  знам, че ми трябва време да свикна
Ели, ние спим от около час- май няма да стигнем до Морската, но ако излизаме ще ти звънна

# 20
  • Мнения: 173
aleksa-почивай си, и аз тръгнах към родилното без да успея да ударя една метла поне.
дано тонеска вече да гушка бебе

# 21
  • Мнения: 297
Запис и отивам да ви чета

# 22
  • София
  • Мнения: 3 789
Запис и от мен в новата темичка! Hug
Честити бебоци на всички нови мами, ама вече им изпускам бройката Mr. Green  bouquet

До преди малко бях в ТК, където се видях с Gilian и Hot Lady. Gilian е още 2в1, но компа им се повредил и затова не се включва. Огненото Лейди и тя мяташе тумбак и цицори из коридора. Mr. Green

Ние правихме УЗ, после запис, всичко ни е наред, вървим си с 2 седмички напред и това е.
Вчера се видях и с трети офталмолог, който е категорично за секцио. Каза, че жени и с много по-висок диоптър са раждали нормално, но риска никога не е изключен и когато го има- какъв е смисъла да рискуваме?
Затова се спираме на варианта секцио, живот и здраве, скоро ще е Peace Сега съм страшно уплашена, много ме е страх и хиляди притеснения са ми в главата....Моля се всичко да мине добре и бързичко да се възстановя Praynig Praynig Praynig

Сега се връщам да ви поизчета.
Хубав и спокоен ден за всички ни! Hug

# 23
  • Мнения: 1 031
Тукаааа съм Mr. Green ей това нашето бебе ще излезе сигурно в края на 10 месец Crazy
Последната ми нагласа е че ще си излезе утре точно на термин, ако ли не губя всякаква надежда, че ще е скоро Rolling Eyes

Честито момченце на мама Гергана!

# 24
  • София
  • Мнения: 70
Ние се върнахме от прегледа, но аз съм притеснена. Малката е наддала само 50гр откакто сме си вкъщи (та това е цяла седмица вече  Shocked ) Незнам защо така - дали не се храни достатъчно или от различните везни. Доки каза да й давам допълнително кърма с биберона, защото мойта е много мързелива. Суче ми 5-10мин и заспива и после няма събуждане Sad
А точно като отидохме и повърна. След като се върнахме вкъщи пак малко повърна. Чудя се дали е възможно от друсането на колата  newsm78
Оффф, така като незная какви са причините са всичко и се побърквам  Cry

# 25
  • Мнения: 3 818
Ели, дай малко повече информация. Как я кърмиш, на поискване или под час? Даваш ли й нещо друго, освен кърма? Пишка и ака ли редовно? Ти след като я накърмиш, изцеждаш ли кърма?
Аз като родих дъщеря ми, бях в идентична ситуация - отивам на първа консултация и везната показва, че е същите килограми, на които е изписана, дори и 50гр. наддаване не показа. Лекарката ми каза да я дохранвам с изцедената кърма. Да, обаче момата суче 5-10 минути максимум и заспива като къпана, аз й бутам шишето, а тя въобще не желае да го помирише и не се събужда, за да яде още. Което е признак не за мързел, а единствено за това, че детето се е наяло Wink.
Аз зарязах дохранването като видях, че не става нищо, преди това се консултирах с една друга педиатърка, моя позната, тя каза, че при положение, че пишка и ака редовно, нямам място за притеснение и най-вероятно е от различните кантари.
На следващата консултация показа 300 гр. отгоре и за три седмици качи 1кг. Така че те съветвам да не се шашкаш предварително Hug

Тонеска, и аз имам такива подозрения за моя бебок - че си чака термина Laughing Преди малко говорих с лекарката ми да си уговорим среща за утре, тя каза, че имала предчувствие кога ще родя, ама нямало да ми каже да не се вълнувам излишно Laughing Аз от все сърце се надявам утре вечер като отида в болницата за запис на тонове, просто да ме оставят там и да родя Praynig

Мишленце, не си тормози главата с излишни притеснения, каквото трябва да направиш, ще го направиш и всичко ще е наред, ще видиш Simple Smile

# 26
  • Мнения: 21
Честита радост на мама Гергана - да ти е жив и здрав юнака!  bouquet

# 27
  • Мнения: 8 952
Честито на мама Лиони и  мама Гергана! Да са ви живи и здрави бебенцата!

Тонеска, тъкмо си мислех, че нещо липсваш днес.  newsm78

Ама как сме се изнервили всички от нетърпение... просто не е истина. Още малко остана. Все ще се родят тези бебета! Няма как да си останат в коремите ни.
Довечера съм на преглед, но не вярвам да има някакво развитие. Последните дни нищо не ме е боляло.  Sick

Пепена, сигурно е било голяма радост снощи у вас!  Hug

# 28
  • Мнения: 1 031
Утро вярно е че много сме се изнервили - това чакане може направо да те побърка Crazy
Феъри съгласна съм да е на термин - обаче не и по-късно Naughty до утре ще го изчакам Simple Smile

И една новина от последните секунди  Grinning Grinning Grinning

Хана преди 1 час е родила сина си - 3.700 кг, 50 см - да й е жив и здрав юнака
И двамата са добре - щастливата мама праща поздрави на всички Hug Hug Hug

# 29
  • Мнения: 22
ЧЕСТИТО, ХАНА! ДА ТИ Е ЖИВ И ЗДРАВ И МНОГО РАДОСТ ДА ВИ НОСИ!

Общи условия

Активация на акаунт