Домашно животно

  • 5 059
  • 59
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Ваче, сещам се как преди няколко месеца писах в един пост, че си мечтая Мони да проходи и да ги разхождам двамата без количката, а ти ми отговори, че е още по-трудно! Е, убедих се! Вчера половин час не мога да ги прибера - кучо бяга в едната посока (без каишка беше), а Мони в другата -  Crazy станах!!!

# 16
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Значиии съм отглеждала какво ли не... аКО можех да събера всички животни у дома, би било прекрасно. Все си мечтая да имам приют за твари! Ех! Rolling Eyes

Мисля, че най-подходящо е морското прасе сякаш. Хамстерът живее доста по-малко и е по-болнав, мъничък и неудобен за кой знай колко гушене, докато прасето квичи ммного сладко и гледа умно, радва се на стопаните и живее дълго-5-7 години при добри грижи и късмет, разбира се. Зайчето също е чудесен любимец домашен, но нашия примерно като се поразгони и започва да му намирисва пиша. И понеже нямам време да го погледна дори и много беден, нещастен и тамо хлопа с купичката си, носи я в уста и я блъска по пода на аквариума, иска да го милвам. И му замирисва къщата, като го забравя. Мъж ми е поел грижите по чистенето, не иска кой-знай колко. Скубе си 2 пъти в годината космалаците, но е много сладък и галъовен зайекът, особено ако редовно обменяте ласки. Той се привързва много . аКо нямате време за самотен зайек му тряба другарче, друго зайче или прасе, обаче моя мъж забрани да внасям други гадини и тъй останах без морско прасе. Ех! Cry
Абе зайчето си е зайче, но по отношение миризмите го поставям на второ място, след прасето. Пък и последното говори. Зайекът горкия само клепи ушите и подскача... И е добре да имате тераска, да го разхождаш по нея, че има нужда и да пили нокти.. Абе много мога да пиша... Ако тряба нещо и бих могла да съм в помощ - насреща съм. Заповядайте.
Ето фотос на Трифончо.
А имам и костенур и сом. Нищо друго не ми разрешават!

# 17
  • София
  • Мнения: 13 206
Ваче, сещам се как преди няколко месеца писах в един пост, че си мечтая Мони да проходи и да ги разхождам двамата без количката, а ти ми отговори, че е още по-трудно! Е, убедих се! Вчера половин час не мога да ги прибера - кучо бяга в едната посока (без каишка беше), а Мони в другата -  Crazy станах!!!

Ха-ха-ха.. мога да си представя.. Лошото е, че мен ме изнервя адски тая ситуация и започвам да крещя по кучето и по детето... дето не са ми виновни  Embarassed

# 18
  • София
  • Мнения: 39 761
Лекси аз бавно отговарям, бавно пиша, днес се сгърчих от бачкане.
Да, мамма или тате, все едно. Имат лабладор. Много е готин (аз на снимки съм го виждала).

# 19
  • Мнения: 4 358
Ние имаме костенурка на 5 години и корубата й е по-малка от моята длан. Храним я само с витаминозните гранули за костенурки и със скариди.
Костенурките стават големи, ако им се дава месо.
Синът ми е с алергия, затова костенурката за мен е добър избор на домашен любимец.

# 20
  • На небето
  • Мнения: 5 530
О аз при всички положения ще взема куче на моя син, като поотрасне. Нищо, че е голяма грижа, само да поиска де. Ние с мъжа ми много ги обичаме, до скоро имахме немска овчарка, мъжа ми я е гледал 13 години, но почина от рак, още на операционната маса. Много тежко го преживяхме, и се заканихме никакви животни повече, но ако сина ми иска ще му вземем, може би. Само да ни мине мъката, те вече 3 години минаха от тогава, ама още не можем да я прежалим. Аз съм за куче, ори всички полужения, но съм виждала зайчетата, много са сладки и пухкави, тъпи са, ама какво ти пука, ако е само за мачкане.

# 21
  • София
  • Мнения: 7 242
Момичета, благодаря ви за отговорите Grinning. Вчера ходихме да видим "на живо" зайчетата, но... ами те хич не са "мини" и уж за зайци ходих, пък все кучетата гледах... имаше страхотни кокерчета и дакелчета. Честно казано освен куче и коте ми е трудно да възприема друго като домашен любемец. Ще помислим още малко, но междувременно ще направя изследване за алергии на Цвети, за да съм сигурна, че е алергична към котки. Ако дай Боже не е, ще е котарак. Иначе морски свинчо или зайо Grinning.
Планирам да вземем гадинката септември - след като приключат почивките. Тогава Цвети ще сменя и градината и сигурно ще има нужда от утеха Wink.

# 22
  • София
  • Мнения: 6 477
Здравейте! Сега видях темата и не мога да не се включа Flutter за зайчетата - има някакви мини зайчета, които след половин година мини им остават само ушите, те стават доста големички. Един приятел имаше такъв заек....направо заище стана! Crazy
Аз също мисля, че кучето е добро решение. Но да не се забравят следните неща - ако кучето се вземе от малко и трябва да му изграждаш хигиенни навици, а имаш и бебе - тогава е малко трудничко. Аз лично не бих се навила. При нас е лесно - кучката беше на 5 години като се роди беба и сега двете се обичат страхотно и ревностно се грижат една за друга!
На разходка и аз ставам Crazy..най-често им бъркам имената - на кучето казвам името на малката и обратното и е голям цирк Wink Преди връзвах кучето за количката и бяхма страхотно трио по улиците - ставахме за "най-смешните животни"
Но аз съм  :sohappy05 newsm10 newsm10: куче  animal037

# 23
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
И ние сме с костенурка, голяма е  Wink, 22-23см. Не сме толкова грижовни като tedi_b, гранулите тя не ги яде, скариди си хапва, но и давам и месо и зеленяши разни... Направили сме и голям аквариум, в който не обича да седи постоянно, пускам я да си лази на воля. Пика, ака само във водата, храни се в отделна кофа, да не омирисва водата, че трябва да се сменя често, а нас ни мързи  Embarassed . Яни е луд по нея, като я види почва да пищи и хуква да я гони, тя пък му бяга (доста бързо при това  Crazy), не хапе и никога не е хапала. Само съска, ако я пипа непознат. Мила животинка, не изисква много грижи, а мъникът и се радва.
Но след време задължително съм решира да му взема куче, много харесва кучета, а и аз много обичам... Само да има кой да го извежда, храни, чисти и т.н. ...

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Определено съм за кучето.
 Гледали сме и рибки, при това в голям аквариум, но наистина са си повече за украса, на малкия му бяха интересни 3-4 дни.
 За папагал и не ми се помисля, въпреки че Марти много настоява, защото не ми се слуша врява и не ми се чистят напрастанните им поразии.
 Гледахме зайче, но наистина беше зайче само първия месец, след това си стана определено доста голямо. Вярно е, че ако се сменя всеки ден не мирише кой знае колко, но все пак си се усеща. Ако е в една стая с детето може да го буди вечер, защото будуват през нощтта и нашия редовно ни будеше като започнеше да мята паничките си наляво и надясно. При разходките си много обичаше да се крие зад дивана и в един прекрасен момент установихме, че сме без телефон, защото господина беше прегризал кабела. Определено не бих повторила с отглеждането на заек.
 Котки не харесвам, за това не ги слагам в класацията, а и само като се сетя за токсоплазмоза и ги изключвам изобщо. Приятелката ми като ученичка гледаше котки и съм се нагледала на какво ли не. То не беше катерене по пердето, дране на дивани, тапети, но капак на всичко беше веднъж, когато едно малко коте най-спокойно си свърши работата в косата на майка й така както тя ки лежеше на дивана.
 Имахме куче, далматинец, умирах си за него. Определено предпочитам кучетата. Проблем е докато им се изградят навици, но после си е друго. Умни са, не пишкат в апартамента, всичко навън, ако е едра порода изисква много разходки, но винаги може да си вземете някое малко декоративно сладурче. Далматинеца не миришеше, но пък за сметка на това се скубеше постоянно и полагахме всекидневни грижи за почистването на къщата, а също така искаше и дълги разходки. Искаше и внимание, никак не обичаше да стои сам в къщи и ако не беше разходен добре и го оставим цял ден сам винаги правеше по някоя поразия. Наложи се да го подарим когато Марти беше малък, защото му откриха дерматит и ни посъветваха да няма животни наоколо.
 Приятелката ми купи за дъщеря си морско свинче и направо съм учудена колко издръжливо излезна. Тя непрекъснато го мачка, сваля го пред блока и там го мачкат всички деца и вече повече от година издържа стоически. Прилича до някъде на зайчето, но не мирише толкова къто него и наистина "говори".Определено между заек и морско свинче бих предпочела второто. Но каквото и животно да изберете винаги ще има + и - , защото всяко си има и хубави страни и негативни. Късмет в избора.

# 25
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Аз съм пристрастна-папагал.
Но си е до вкус. Аз винаги съм ги харесвала, могат да бъдат добри приятели, обикновено живеят дълго (при добро гледане и ако са щастливи), може да бъдат научени да говорят и да бъдат опитомени. За мен няма по-приятно за пипане животно от птицата.
Почистването е както при всяко животно-цапа. Зависи от реда-при мен са с три покрити стени и една отворена и плюенето навън не е такъв проблем. Почистването е въпрос на навик и аз вече мога да почистя и нахраня за около 5 минути, до 10 ако съм сънена.
Като бях малка си мечтаех за морски свинчета. Риби-по-скоро красиво, при все че обмислям варианта пак да напълня аквариума-и те имат нужда то чистене, от специално хранене и пр.
Обожавам котки, но те наистина са особени за гледане.
С кучетата трудно се понасям, а зайци-намирам, че е там вече трябва яко чистене.
Незнам какви са цените на игуаните, иначе ги препоръчват като срамежливи и нежни души, които ти изяждат хлебарките.

# 26
  • София
  • Мнения: 7 242
Първо се извинявам, че вдигам толкова стара тема, второ - още веднъж благодаря на всички за съветите и трето - решихме да са две мъжки МОРСКИ СВИНКИ. Ако клетката не е много скъпа, ще си ги вземем още през почивните дни, а иначе в началото на другия месец.
Сега е моментът за подкрепа или разубеждаване Grinning

# 27
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Йуху! Морско прасе! Супер! Да пуснеш снимки после. И ги огледайте като си ги купувате, дали са в добр оздраве и да нямат някакви рани или липси на косми. Щот оня ден в един магазин видях съжителстват зайче с прасе, обаче прасето беше изпохапано нещо, много бедно, имаше рана над очото, много бедно беше. Раната беше отдавнашна, а заекът преди беше самичък, значи не е то него, може от някоъ друго свниче да е, не знам. Обаче огледайте си ги все пак.
И какви са сладинки и квичат, маймуни!  Heart Eyes Heart Eyes
Искам и аз!  Embarassed

# 28
  • София
  • Мнения: 7 242
А, стигат си ти Трифончо и костенурката, и сома, и детето - това си е цял мини-зоопарк Laughing

# 29
  • Мнения: 1 437
Морското свинче е страхотен избор. Laughing
Гледам 2 мъжки от 3 годни , но за съжаление се наложи да ги разделим в 2 клетки.Едното май е с обаратни наклонности. Laughing
От една седмица имам и зайче джудже - подарък за рожденния ми ден от съпруга.
Като пусна и тримата на пода дребния се чуди след кого да тича Laughing

Общи условия

Активация на акаунт