Коледа и Нова година - сладки изкушения !

  • 312 666
  • 2 129
  •   1
Отговори
# 1 335
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Страхотни сладки сте показали, момичета, браво  bouquet!

Ето и моите линцерови от вчера: - вече са прибрани в кутията и чакат ред за слепване.

# 1 336
  • Варна
  • Мнения: 1 412
Здравейте  Hug
Вдъхновена от темата и Коледното настроение, което създавате,  реших да се пробвам тази година със Щолен (по рецептата на мама Криси)
Ванилените кравайчета (на Наталина) и едни кокоски (от останалите белтъци)

# 1 337
  • София
  • Мнения: 2 658
ето го и единия от щолените, които направих. След дълги размисли, реших, че не ми се надигна, защото са ми много големи формите за това тесто. От половин доза по рецепта Джемма, направих 2 големи и един малък за проба. Хареса ми на вкус и предполагам, че като стане по-влажен ще е още по-вкусен.

[img]http://www.foto.bg/data/4887/thumbs/DSC015567

# 1 338
  • Мнения: 7 106
Ето сладките от снощи. Дребната не помага, както беше обещала  Wink, но поне не ми пречи  Joy.









Украсени са с готова моделираща маса. Избягвам белтъчената глазура, защото тези специално ще ги раздавам на дечица и ме е страх да ползвам сурови белтъци.

# 1 339
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Уааау, Зори, каква красота! Направо нямам думи Crazy!

# 1 340
  • Мнения: 413
айде и тук да покажа моите сладки за коледа, не са последни, ще има още.

ето тук и нататък снимките http://www.snimka.bg/album.php?album_id=294885&pid=9341264

Белите сладки - са Рафаелови бисквити /по моя рецепта/,покрити с кувертюр и кокос.
Червените и сините са по австрийска рецепта с техните им "миризми" /направих ги шарени, по желание на децата  Grinning/
Кафевите с бяло покритие са от тестото за меденки от някаква кошничка /незная на кой от тази тема е/Опитах са да правя кошничка от тесто, но при печенето се свлякоха стените, четох, че и други от вас са имали подобни проблеми,  и с остатъка от тестото заформих тези кафяви сладки, залепени две по две с марципан с мандаринени корички и със захарно покритие отгоре.

Захарното покритие го правя с пудра захар, белтък, лим.сок и есенция от ванилия, праскова, портокал.../по ваше желание/ /без есенция мирише на Нищо   Confused /

Ванилени кравайчета също правих, тук продават готови теста, само режеш и печеш  Grinning . Щолени също няма да меся - има ги в изобилие и асортимент  Grinning

# 1 341
  • Пловдив
  • Мнения: 972
Зори лелееееее приказни са  Crazy #Crazy Hug

# 1 342
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


                      Мишел, Джема, благодаря!Направих меденките, тестото не се точеше като при питките Simple SmileБеше леко чупливо, но станаха добри на вид, а и детето не спира да ги яде.Не станаха и кафяви като вашите, но канела сложих на око - не знаех колко гр. е едно пакетче.

       

# 1 343
  • Мнения: 1 854
Момичета, браво на всяка една от Вас  bouquet

Зори, много очарователна декорация  bouquet.И аз мислех мойте сьс мод.маса, но никой вкьщи не го обича Sad.
Какьв е вкуса на сладките(имам предвид сьщото количестви ли захар слагаш по рецепта, като декорираш с фондан отгоре?И после,когато се втвьрди то, как е като цяло в комбинация с по умекналата вече сладка?
Много ми допадна идеята от пьрвата снимка на сладките-снежинки Grinning

# 1 344
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


  И аз съм в голяма чуденка с тези цветни украси newsm78Купих си ето това http://www.supercookonline.co.uk/index.php?act=viewProd&productId=10, но се чудя дали да го ползвам.Аз лично не мога да преглътна оцветена храна и се чудя дали да давам на детето.Споделете мнение, моля!

# 1 345
  • Мнения: 7 106
Сладките са маслени. Слагала съм захар по рецептата, не съм намалявала количеството. имайки предвид, че съм разточила тънко тестото, не допринася кой знае колко за доосладняване (ама че дума, има ли такава  hahaha) в смисъл че не стават прекалено сладки. Пък и нали са сладки все пак  Mr. Green.
Имам опит вече с този тип украса, правила съм за погача и кръщене на две бебета. Мод. маса отгоре засъхва, но не се вдървява. Като цяло тук се набляга на ефекта (нали все пак е за деца)  Wink, като вкус са си най-обикновени сладки.

И понеже докато пишех, видях че Биляна е побликувала въпрос, ако може да изкажа мнение  Grinning.
Имайки предвид, че такъв вид сладки консумираме 2-3 пъти годишно максимум, не мисля че е трагедия децата да ядат. Все пак същите оцветители ги има в почти всички видове храни и сокове . Пък и какво количество може да изяде едно малко дете...?!
Аз съм леко казано маниак по отношение здравословното хравене на дребното ми, но на празници отпускам каиша  Wink.

# 1 346
  • София
  • Мнения: 615
Здравейте, опитах да потърся при вас рецепта за  лесно тесто за сладки, от което да изрежа коледни формички/ напр. елхи/ и да украся с някаква глазура, но съм толкова затруднена от вашето предлагане, на всичко отгоре съм на зверска диета и направо ми прималява като гледам снимките ви. Молбата ми е да помогнете с рецепта за нещо не много сложно и изпитано. Още веднъж комплименти за готварското ви майсторство. Hug

# 1 347
  • София
  • Мнения: 3 816
3ори , страхотни са ти сладките!  Peace
k_savova , аз също миналата година правих кокоските, много са вкусни, но тази година направих други, за разнообразие.  Wink
petia_tag , много добре изглежда щолена ти.  Simple Smile

Да покажа и аз моето производство от днес:

райски сладки
бонбони Рафаело  Heart Eyes
и маслените сладки с шам фъстъка, но аз го замених с кашу.

# 1 348
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Гелева, разкошни са  bouquet!
С какъв конфитюр слепва маслените?

# 1 349
  • София
  • Мнения: 3 816
От малинки, много е хубав! Peace

Общи условия

Активация на акаунт