Половината ноември отлетя, а ФЕВРУАРЧЕТО ни буди през нощта

  • 11 411
  • 288
  •   1
Отговори
# 240
  • София
  • Мнения: 23
Foxy, представям си как си се чувствала, но така си го описала, че нямаше начин да не се смеем.

Сега искам да споделя, как преди малко се отървах от киселините. Цял следобяд ме мъчеха и се чудех, какво да правя, а не ми се излиза за сода или нещо друго, и преди малко взех едно лукче и.. чудо... няма киселини. Не знам дали винаги помага, но сега определо имаше ефект.

# 241
  • Мнения: 649
Момичета за креме не съм сигурна, но щом съм си го купила явно става. На мен категорично ми забраниха да се бръсна след като получих едно възпаление от бръсненето там.
Довечера като се прибера ще погледна какво пише на упътването и ще ви пиша. Но аз поне до този момент проблем съм нямала. Преди ходих на кола маска, но сега ме е страх, защото всеки път много ме боли, а последните два пъти не случих на козметичка и освен че бях подута и зачервена не можех три дни да ида до тоалетна нормално.

Толо
аз искам моя мъж да присъства на раждането, но той не желае и не мисля да го насилвам. А и не съм сигурна, че ако той присъства ще успея да се мобилизирам и да се стегна.

Когато се замисля затова и се сещам за една позната, която много държеше мъжът и да присъства на раждането. Та историята е следната- водите и изтичат. приемат я в болница , но без разкритие. Тъй като това се случва в чужбина, там лекарите не насилват нещата. Не и дават абсолютно нищо, за да ускорят процеса. Лека полека започва да получава разкритие , но и ужасни болки. Тя казва, че е плакала и се е молила на лекарите да и бият поне някаква упойка или нещо за болките, но не. В цялото си отчаяние и болки е започнала да плаче още по силно и да моли мъжът й да и помогне. А той милият просто не знаел какво да направи, как да и помогне и се разплакал като я гледал така.

бульовче не ме смятай за безотговорна. Но незнам защо винаги отлагам нещата докато положението не стане неудържимо. Все си повтарям, че всичко ще е ок и ще отмине. И така си седя. Дано само някой ден не си навредя с това мислене.

Лека вечер от мен милички.

Аз си тръгвам и ще се включа по-късно  Hug

# 242
  • Мнения: 192
По повод присъствието на мъжете на раждането, да ви разкажа истински случай:

Ние с моя любим живяхме няколко години в Англия, а там е задължително да има някой близък с родилката- ако не съпругът, то майка и, сестра, приятелка. Та на милото братовчед му ни кани да им отидем на гости и тъкмо има се беше родило момченце. Разговорихме се условията в болницата, за самото раждане и жена му каза, че съответно мъжа и е бил с нея - толкова бил шокиран горкия, че още не можел да се съвземе от гледката и от преживяното(за разлика от жена си),той самия обясняваше, че му е подействало ужасно покъртително, а бяха минали 20-тина дни вече.  Joy  Joyкошмари и т.н. Така че си мисля, че не е за всекиго това изживяване, особенно за хора с по-слаба психика. Ние жените се подготвяме от далече за случката, четем, събираме информация и т.н., а мъжете .........може би им идва някак твърде неочаквано всичко - кръв, болки, може и викове, не дай си Боже да има някакво усложнение!!!
Та не знам, аз първо исках таткото да присъства, после се позамислих и сега май съм против, макар че за него аз съм сигурна , че няма да се изплаши- ние и двамата сме ветеринарни лекари и сме виждали какви ли не операции, но пък по-добре да не ме жижда в онази ситуация,не мисля, че ще съм особенно приятна гледка. #Crazy

# 243
  • Мнения: 95
dideron4o,ама туй изгаряне  не е шега,по добре  търсете лекар..инак кремчета много но ако е много не си правете експерименти.....
hetera,относно мнението на свекито и при мен се получи нещо такова, #Cussing outсвекито ме попита ще ходя ли на някакви курсове за раждането и аз казах да ще ХОДИМ и тя..ама как така и двамата ли?Недей,да го караш да идва че след туй ще му е гадно newsm78 от какво че съм родила нашият син и той е бил там ли???Много глупаво мнение,но ние сме си решили ако всичко е наред,мъжа ми иска да присъства..аз също//така че какво мисли някой  ми е все едно  Simple Smile
Меченце,добре дошла,лека бременност ти желая.

# 244
  • Мнения: 529
Меченце, здрасти и добре си ни дошла  Hug

Мацки, и аз съм първа писта за Чиполино в четвъртък. Даже днес помолих някой да ми каже къде се намира, ама явно не сте го видели  Embarassed иначе за транспорта, аз ще се возя сама, защото идвам от Младост и май няма никой от нашата губерня, да го подбера за компания.
Моля ви отново за паролата на данните, за да звъня по телефоните, ако се случи да не мога да дойда  Embarassed

# 245
  • Велико Търново
  • Мнения: 116
Мнооого благодаря на cutesmallcat и на толо  Heart Eyes
И да ви кажа, че сте мнооооого лоши с тези линкове за онлайн пазаруване  Crossing Arms Направих поръчка от сайта на чиполино за няма и 15 минути, че ми се и обадиха преди малко да потвърдят поръчката. Пък аз даже не попитах колко струва доставката и кога трябва да платя  Laughing , сигурно като си получа нещицата с наложен платеж. И после ще ви докладвам какво си купих  Blush
Албенчеее личи си, че си болярка  Hug Няма ли да погостуваш налято да си запознаем бебоците  Heart Eyes

# 246
  • Мнения: 2 784

И ВАРНЕНКИ двайте вече с предложенията къде и кога
Аз съм заета в събота, но за неделя съм съгласна. По принцип не съм против Годзила, но в 10-11 ч. не е нито за кафе, нито за салата. Така че предлагам или към 13-14 ч. в Годзила или в 10-11 ч. в някоя сладкарница, коя зависи от това колко човека ще сме, защото в Неделя, например не се пуши, но масите са по-малки.
Може ли някой да ме отметне в списъка на рожденниците- Стрелец, 16 декември. Мерси!  bouquet

# 247
  • София
  • Мнения: 1 983
^desika^ ще съм ти благодарна да видиш какво пише на крема и как се казва,бих го пробвала.Аз се бръсна и никога не съм имала проблеми или дискомфорт,на козметик не мога да ходя пробвала съм само с краката и не мога да търпя болката,чудя се как ще изтърпя тази при раждането по тази логика,но козметичката поне мога да я избегна за разлика от другото Simple Smile

dessi06 значи твоето свеки като моето.Да не би мъжът ти да е единствено дете като моя? И на мен ми е странно това егоистично мислене.Аз имам брат и не мога да си представя как един ден аз и майка ми ще се държим със снахата така,както моята свекърва с мен.

GALL78 ей супер много,много се радвам!!!  Simple Smile Аз уж четох внимателно,но не съм видяла къде си писала.Както и да е,от Младост обаче не знам как да стигнеш най-лесно аз се ориентирам зле,ако могат толо или сutesmallcat да ти обяснят по-добре от мен.Иначе сutesmallcat ти за мен и толо не се притеснявай ние сме близо до магазина,особено аз  Simple Smile

Последна редакция: вт, 18 ное 2008, 18:40 от hetera

# 248
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 868
За раждането и присъствието там - аз съм с две ръце за. Все пак това е нещо страхотно, двамата заедно сме създали детето, така че не мога да откажа на бащата да види как се ражда. Аз бях секцио първия път, мъжа ми изобщо не се поколеба. Дойде с мен и той беше първия, който докосна нашето дете след лекаря. Каза, че цял живот ще помни чувството и усещането. Не бих го лишила и сега. Нищо не се виждаше, той през цялото време ми говореше и двамата заедно завършихме пълния цикъл. Сега ако е рекъл Господ - пак ще присъства Laughing
Тутубуту, аз съм навита като се прибера лятото да се съберем търновските мами Mr. Green

# 249
  • Мнения: 95
hetera,да и моят мъж е единствено дете... Simple Smile Simple Smile Simple Smile но аз на това от страна на свекървите му казвам..синдром..но аз ще ставам също свекърва е обещавам..няма да се меся Naughty
Гея,аз също съм на мнение че раждането е естествен процес,и е толкова нормално мъжа да присъства  ако иска,,,,но само ако иска.Моят мъж идва винаги с мен на лекар, а заедно  ще правим и подготвителният курс така че ако е рекъл Господ ще е там.Аз си спомням как беше при сестра ми..та мъжа и припадаше в началото докато беше бременна докато  на нея и вземаха кръв,но след туй цялата бременност беше винаги с нея и накрая при раждането също.Каза ми 30 мин след раждането..не мога да си представя ако не бях присъствал.
Тук в Германия..почти винаги мъжа присъства,но това е лично решение и всеки знае за себе си дали ще е добре мъжа да е там или не.

# 250
  • София
  • Мнения: 1 983
И аз живот и здраве ще ставам свекърва и не бих се месила.То тя не се меси,смисъл както ние си решим в случая,не е лоша жената,но все си мисли за "малкото и момче" просто той е цялата и вселена,а това не е никак хубаво!!!Още повече,че е жена,раждала е,знае какво ме чака и вместо да иска снаха и да е спокойна тя мисли само как по-малко да се натовари психически детето й.Не мога да разбера как така ние жените трябва да търпим да ни боли,9 месеца да минаваме през какви ли не гадости,а мъжа да не може няколко часа "да се измъчи" присъствайки на раждането,той висше същество ли е или какво?

# 251
  • Мнения: 242
И аз да се включа с коментар относно присъствието на таткото при раждането... По принцип моя мъж ще припадне само ако гледа как ми взимат кръв от вената...в това отношение е много зле.На всичкото отгоре точно когато трябва да раждам му идва периода за командировки,но аз ясно му заявих,че ако трябва лично ще помоля началниците му да не го пращат никъде,защото тръгна ли да раждам просто няма на кой друг да звънна или да разчитам...
Аз го гледам сега как ми се радва на корема,гали го,завива ми го /да не изстинат бебетата Shocked / и си говори с тях;следи с най-голям интерес разни предавания,свързани с бременност и раждане;търси всевъзможни клипове,в които жени раждат съвсем натуралистично,прави гримаси,докато ги гледа,но въпреки това го прави,защото "иска да знае как се раждат децата и какво ще й е на жена му".Та в тази връзка съм абсолютно сигурна,че първо-мъжа ми ще си остане до мен точно в този период,и второ-колкото и да му е гнусно,гадно,некомфортно и т.н.,той ще иска да присъства,дори и аз сама да му заявя,че няма нужда...Най-малкото ще иска да надникне от чисто любопитство Mr. Green
А относно "свекърстването" /нова дума ли измислих newsm78/- силно се надявам да не съм лоша свекърва някой ден,че при това две снахи ще имам,живот и здраве...тогава вече става страшно hahaha

# 252
  • Мнения: 46
Аз още не съм питала "виновника" дали иска да присъства на раждането,мисля че няма да гори от желание  ooooh!.Иначе много се радва като хване промоция-ритници и шаване на бебчо,така засиява и все ме пита,нормално ли е и го е страх да си отпусне ръката на корема,да не му направи нещо Joy.
Прическата и аз за сега сама си я правя с помощ на огледалце,но скоро ще ми е доста трудно и ще имам нужда от помощ.
Относно обслужването винаги съм солидарна с "продавачи","сервитьори" и други,все ги извинявам,тъй като и аз съм била и имам моменти(рядки) в който не ми е било до никой,хич не обичам да се заяждам и ми става неудобно,ако някой от компанията го прави,макар че има моменти в които човек наистина му идва да ги  #2gunfire
И аз имам моменти на малко изпускане и май трябва да почвам упражнения за онези мускули  Embarassed.
Тези дни доста си поспах,след като се въртя до 12,1 ставам чак към 11с няколко събуждания до 00 и събуждане на мъжо,добре че майчето му прави кафенце и заминават да работят, а аз си мързелувам по цял ден,супер е  Rolling Eyes
Лека вечер мацки  Hug

# 253
  • Мнения: 24
Здравейте коремчета   bouquet
Аз пак съм тук  Mr. Green прибрах си колата   car003 от чичо доктор и съм много щастлива, защото ми бяха казали, че ще се забавят няколко дни а то взе че стана само за един  newsm44
в този ред на мисли РЕД на мен изобщо даже не ми е тясно- от волана до корема ми има огромно разстояние, което се съмнявам, че ще се запълни чак толкова че да ми пречи. Дано изчисленията ми излязат верни,чче в напреднала бременност никак не ми се вози по автобяси  Mr. Green

За раждането аз също много искам милия да присъства. Само дано да слезе навреме. По принцип края на януари му свършва контракта дано не решат да го забавят или пък бебка да реши да избърза Praynig Иначе днес като говорихме му споменах, че искам да ми държи ръката да не ме е страх  newsm47 а той ми вика, че щял по това време да бъде в някой бар да се напива cheers Абе ще я видим ние тая работа той да си дойде пък аз ще направя всичко възможно да го убедя  smile3508  Mr. Green

Фокси ако искаш такава къщичка и такова отношение на съседските баби вземете си къща в някое Родопско селце newsm10 Ние си имаме една такава и съседите ни са направо златни само чакат да отидем и направо си ни осиновяват. И за ремонта ни помагат, изобщо страхотни хора. Само да я поремонтираме още малко да стане като за пред хора и ще поканя всички желаещи да посетят едно вълшебно място в най-красивата българска планина  newsm03 И без това лятото като ходим там все се чудим кой да замъкнем с нас ама никой не ни връзва нали сме във Варна и на всички им идва мноооого далече-все пак са си повече от 600км.

Меченце  welcome в сектата   bouquet  Mr. Green

# 254
  • Мнения: 242
wondertedy7 мерси за поканата Hug Представям си картинката-мъжете цоцат биричка на двора,изпънали крака и издули бирени шкембенца,наслаждавайки се слънчицето и на новото БМВ на съседа и пускащи отвреме-навреме по една сочна псувня hahaha,а ние-вътре пием кафета и пушим цигарки /евентуално,не задължително/ с ролките на главата и къси шорти страстоубийки,разглеждайки си целулита в детайли и въздишайки по загорелия от слънцето мускулест младеж,миещ колата си  /въпросния съсед,споменат по-горе/,а в съседната стая кротко спят трите мушморочета,като отвреме навреме гукат сладко и попръцкват блажено,доволни и сити от "манджата" на мама...
Абе идилия пълна... hahaha



Този в средата е съседа,ама забравих да спомена,че има и приятели с него Mr. Green

Последна редакция: вт, 18 ное 2008, 22:44 от foxy81

Общи условия

Активация на акаунт