Контракции подготвят мама за среща с ЯНУАРЧЕ най-желана!!!

  • 14 963
  • 272
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 490
Добре дошла при нас ОniHug
за хлябната сода... и на мен ми го предписа доки: прави се само обливане с разтвор на 1л вода(нормално топла) + 1 с. л. сода бикарбонат. Веднъж дневно в продължение на 3-4 дни. Аз, честно да си кажа нямах особено подобрение,и на следващия преглед като питах, ми позволиха Canesten -кремчето, но без аспираторите  Naughty (само с пръстче докъдето може...)
 То това течение, май си е част от бременеенето ooooh! Аз преди да забебя не съм имала. Но си е неприятно,определено... Embarassed
Дано съм полезна.. Успех!    Hug

благодаря на всичкии за топлото посрещане  bouquet
за кремчето знам,често го използвам,но ми се струваше , че има нещо по-ефикасно.Благодаря за съвета,май ще си карам така до края.
Ох,вече не се побирам в стола пред компа,нещо си усещам коремчето свито-трябва да си избера друга поза:), ,
а като бях бременна с дъщеря ни столът ми беше най-удобната мебел в къщата newsm78

# 226
  • Мнения: 11
здравейте мамчета.
Специално се включвам заради Бобулечето - мила толкова се зарадвах за теб и......................е аз пък се разплаках, явно съм по-голяма лигла от другите или е просто защото те познавам по отдавна. Нека господ те дари с най-прекрасното създание на света и усетиш щастието да бъдеш наречена майка..Целувам те и ти стискам палци, чакат те незабравими 8 месеца. Включвай се от време на време
.

# 227
  • Мнения: 872
Здравейте сладуранки  Hug
Честит ни петък на работещите коремчета  Wink
БуболечеМече аз си те спомням  Hug честито желая ти лека и безпроблемнна бременност и едно здраво бебенце на финала  Praynig
лек ден момичета

# 228
  • София
  • Мнения: 100
Здравейте !
Честит празник на християнското семейство! Все така да се обичаме и разбираме !
Доника, ако метнеш  една питка и за мен няма да имаш равна  Laughing
Добре дошла на  oni !
БуболечеМече , честито !Желая ти лека и безпроблемна бременност и едно здраво бебенце на финала  !
Smiling_Sisi , аз съм навита за срещичка.

# 229
  • Мнения: 1 102
Пловдивчанки, в понеелник от 10.00 в К2 нали?

# 230
  • Мнения: 1 054
Много сте мили всички.... направо не очаквах толкова хора да ме помнят.... Целувам ви всички и в отговор на милите ви пожелания... ще ви пожелая най-леките и безпроблемни раждания  Hug   bouquet

# 231
  • Мнения: 429
здравейте мамчета.
Специално се включвам заради Бобулечето - мила толкова се зарадвах за теб и......................е аз пък се разплаках, явно съм по-голяма лигла от другите или е просто защото те познавам по отдавна. Нека господ те дари с най-прекрасното създание на света и усетиш щастието да бъдеш наречена майка..Целувам те и ти стискам палци, чакат те незабравими 8 месеца. Включвай се от време на време
.

Е и аз се разплаках Embarassed Не сме лигли, просто това е най-прекрасното нещо! BubolecheMeche многосе радвам за теб, мила! Пожелавам ти една прекрасна бременност и пухкаво бебче на финала...И един приятелски съвет  (аз не успях да го спазя, но вече осъзнах колко хубаво щеше да бъде ако бях!)...Поглези се, усмихни се, вярвай и си позволи да имаш една СПОКОЙНА бременност и в никакъв случай не я сравнявай с предишната, защото ТОЗИ ПЪТ ВСИЧКО ЩЕ Е НАРЕД!!! В теб расте твоето дете, това което си чакала, за което си мечтала и ще го гушнен след 8-9 месеца! Ей и да не забравиш да се похвалиш!!!!
Сиси, аз съм ЗА СРЕЩА НА 30ти. Предлагам обаче да е към 12 часа, за да не чакаме много след лекцията?
Само да кажат майките с дечица кога и къде ще им е удобно? (защото места в тази част на центъра много, но с детски кът...незная)

# 232
  • Мнения: 63
Буболече Мече, и аз те помня миличка. Много се радвам за теб и ти пожелавам едно сладурче след 8 месеца!  Hug
Аз , като работеща мама, се радвам на петъка.  Laughing Дне съм на ЖК и ще видя колко е пораснала бебка. Имам да бърша малко прозорци, ама ще видим дали да не го оставя за утре.
И от мен честит ден на християнското семейство! Доника, благодаря за питката.

# 233
  • Мнения: 36
Здравейте!!! За срещата гласувам с две ръце  Grinning Само да е наблизо до Майчин дом, че вече не съм много за разходки. А возенето в маршрутка е ПРОТИВОПОКАЗНО !!! Може да родим в нея  Joy
Напоследък имам болки ниско долу. Не са продължителни и не са съпътствани с контракции, но са много неприятни. Тежест и болка едновременно. Дали е нормално????? На ЖК съм чак на 28 и съм се попритеснила.  Sad

# 234
  • Мнения: 7
Здравейте мами.
Преди малко се завърнах от разходчица, която ми дойде много добре.
Пловдивчанки и аз се записах на лекцията в понеделник.Ще се видим там надявам се.
Буболече честито миличка.Карай я по-спокойно и всичко ще бъде наред.Бърборанчето е права като казва да не сравняваш предишната бременност с тази.
Они добре дошла.Весело бременеене с нас и прекрасно бебче на финала. Hug

У нас днес дойде майстор да вземе размери за щори на прозорците в спалнята.Човекът каза, че щорите ще са готови след двайсетина дена, а на мен откъде ми дойде на акъла взех че си потупах коремчето и викам на бебка "Ти ще изчакаш за толкова нали?" и двамата се смяхме на моята изцепка.
На всички желая весел петък и Честит ден на християнското семейство.

# 235
  • Мнения: 309
Здравейте и от мен в както изглежда последния слънчев ден Simple Smile Колко жалко, че на тези от нас, които още сме на работа, не ни се отдава да му се порадваме подобаващо... А от утре, както обикновено започивните дни, ще настане мрез и дъжд  Sad Не  е честно някак си...

6turcho2009, видях, че с теб възнамеряваме да раждаме в една болница и при една и съща лекарка, че дори и сме с почки един и същи термин  Simple Smile Ще е много забавно да се засечем там... Ти говорила ли си вече с д-р калвачева по-подробно за раждането - нормално ли ще е или със секцио, упойки и т.н. На мен тя ми каза, че това ще го обсъждаме след 34 седмица, защото, ако, не дай си боже, нещо се случи преди това, трябва да се отиде в Майчин дом. Та аз чакам още 2 седмици. При теб как е?
Lanq , може би и ти ще си в нашата ситуация. Твоите впечатления как са?
Аз все попадам на жени, които ще раждат с цезарово сечение при Кълвачева, та се чудех тя ли препоръчва това по принцип или просто аз съм сред малкото, които искат да родят нормално, ако всичко е наред...

 Smiling_Sisi, и аз съм за срещичка на 30-ти. Предишната я пропуснах и сега ще се радвам да се видим  Grinning Кажете ми, моля, само нещо повече за лекцията. От колко  часа е, какво точно се очаква да засегне, каква е таксата за нея, могат ли да дойдат и татковците...?  Ще съм ви много блегодарна за повече информация!

Bubuleche Meche, и аз страшно много се радвам за теб и от сърце ти пожелавам много късмет този път и много здраво и усмихнато бебче Hug!

# 236
  • Мнения: 656
Алекс, абе аз да не те шашкам, ама се обади на док - тези болки не трябва да ги имаш.  Аз като си говорих с моя док тя ме пита точно за болки ниско долу и не направи много щастлива физиономия като й казах, че имам... Обади се на док..
А срещата - супер е да е в 12 - и моята идея беше такава - да не се мотаем дълго... И също, което и Алекс каза - да е близо до МД...  Laughing  Абе четем си мислите, момичета  Wink

Аз предлагам като измисля едно-две места да ви кажа и да си изберем и това е - който може - да идва  baby_neutral

Катериче, а за лекцията - някъде назад имаше инфо, ама аз ще го кача на началната страница на следващата тема.. (ох, дано сваря, че нещо се закучих с правенето й, ама се надявам до утре да не сте изписали всичко Wink)

# 237
  • Мнения: 3 861
На лекцията и на срещата ще дойда ако съм ок. Майчин дом ми е близо!

Около самият Майчин дом има няколко кафенета, които обаче са задимени и според мен не стават.
Има и едно ресторантче, в една от малките преки срещу входа на Майчин дом в посока бул. Витоша, непосредствено преди стълбите(има едни стълби, по които излизаш на самия бул. Витоша, почти до Аутлета там)

Не се сещам за друго прилично заведение наблизо, за всички останали се ходи пеша, което на повечето от нас вече ще им е трудничко.

Иначе нагоре към южния парк, по бул. Витоша има и пицарии и едно Лучано, но трябва да походим пеша.

Много от вас знаят за мнението ми за частните болници...
За пореден път издънка в такава. Става въпрос за Токуда.
Разказвала съм ви за кумата ми с недоносените близначета...
Сладурите се разболяха от стомашно - чревен вирус, влошиха се и се обезводниха и ги приеха в болница, в Токуда. Лежаха там 1 седмица с майка си, много добри условия, всичко уж перфектно. Изписаха ги преди 2 дена, уж стабилизирани. Същата вечер единият се влошава рязко, започва да пищи неистово и не дава да го докоснат, особено по корема, явно го боли. Изстрелват се по спешност в Токуда и оттам им казват, че не могат да направят за тях нищо повече от това, което вече са направили и ги препращат към Пирогов. В посред нощ те се изсипват в Пирогов, с пищящо едногодишно дете и там ги приемат веднага. Имало е съмнения за преплитане на червата и е бил на косъм от операция, но спешните изследвания, които са му направили са показали, че проблемът е в неизхождане по голяма нужда и ОБЕЗВОДНЯВАНЕ. При тази диагноза майката изтъпява и казва, че децата са изписани същата  сутрин от болница след едноседмичен престой там. Оказало се, че в Токуда са им вляли общо 3 банки за този период, а с оглед на състоянието им е трябвало всеки ден поне по една. Явно единият е по-лабилен и от некачественото лечение се е влошил.
Сега е от 2 дена в Пирогов и вече е добре. Детето е жизнено и усмихнато, но му вливат и АБ. Свалил е 1кг. и половина за този период.

Разказвам ви всичко това защото смятам, че трябва да се знае и за такива случаи, когато човек избира болница, където да ражда и екип, на който да повери детето си.
Добрите условия не винаги означават добри специалисти. Навсякъде има гафове, но най-често те се случват в неспециализираните за даден проблем болници.

Извинете ме за многословието!

# 238
  • Мнения: 28
Здравейте  момичета,
за раждането аз ще съм във Втора градска - д-р Калин Калев.
Желая ви уютно прекарване на днешния празник и много усмивки!

# 239
  • Мнения: 147
Они, добре дошла и леко бременеене  Hug

Bubuleche Meche, така мило ми стана като прочетох поста ти  Heart Eyes Пожелавам ти от все сърце да усетиш тази несравнима радост да бъдеш мама  Hug

На всички честит празник на Християнското семейство  Heart Eyes, нека в сърцата ни има повече топлина, обич и вяра!

Спокойна вечер, тумбачета   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт