Ти какво сготви? Снимай, покажи! - 18-та тема

  • 46 474
  • 371
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 5 713
забравила си да напишеш яйцата, колко са? много изкусително звучи, то  всъщност е като рецепта за мус...
Да, извинявам се, 4 яйца.
И на мен на мус ми прилича.

Само че за мус аз имам една друга рецепта от майка ми: към 180гр разтопен черен шоколад се прибавя 1/4 чаша силно и прецедено кафе и 2с.л. ром. Разбива се 1 малка кофичка сметана или ако е течна, 2/3 ч.ч. Разбиват се 4 жълтъка с 2к.л. захар до побеляване. 3-те смеси се разбъркват заедно много хубаво. Към тях се прибавят и 4-те белтъка разбити на твърд сняг с щипка сол. Изспива се в купички /6-8бр/ и се охлажда за 12 часа.

Последна редакция: вт, 25 ное 2008, 21:57 от Вери

# 346
  • Мнения: 362
 Здравейте кулинарки!!! Пак е много вкусно и красиво тук.Моите снимки са лоши,но нямам хубаво фото Embarassed
 Ето от мен: руло Стефани с пържени картофки
 пържена рибка

 и кекс с кисело мляко-цял и парченце

   Hug

# 347
  • Мнения: 307
Ще покажа само десерта - малинов сладкиш.

# 348
  • Мнения: 9 130

МММмм пепчо, точенка ли е баничката? РЕ-ЦЕП-ТА-ТА!!!! С всички тънкости! Heart Eyes


 Naughty Naughty от малка съм се ояла на домашно точени баници, сега предпочитам с готови кори  - фини ако може Wink Тънкостта е 2 тънки листа, плънка доволно - замразен спанак + сирене намачкано. Намазани корите с: еднакви части от олио и кисело мляко. Така корите омекват и не се трошат като завивам.  Отгоре напръсквам с пулвелизатор. Пека на хартия в загрята фурна до зачервяване. 

Umbra, страхотна снимка, още по-страхотно пиле   bouquet Отдавна се каня да направя пиле с каш, но все не се решавам  newsm78  Дай, ако обичаш рецепта, на теб ще се доверя и пробвам  Peace

# 349
  • NL
  • Мнения: 520
Привет на всички,нямате умора ей  bouquet.
Ето малко и от мен за последните дни.

пиле с пържени картофибоб с бекон и кашкавал




Успешна седмица от мен smile3525.

# 350
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 721
Асялейн, всичко е прекрасно, ама Тарт Татен не се ли прави с ябълки всъщност? И не е ли сладкиш?  Wink Фокачата ме интересува силнисимо, събирам рецепти с царевично брашно, до сега не съм успяла обаче да произведа свестен царевичен хляб....

 имам една книжка с френска кухня и там така е написано newsm78 - tarte  tatin с карамелизиран червен лук Thinking
ние ядахме тартата за вечеря, беше леко сладникава, ама не съм я предлагала за сладкиш.
надявах се Роца да внесе яснота Hug

Роца блее по фланговете  Laughing
Иначе класическата рецепта е с ябълки, да. Но съществуват още много сладки, солени и сладко-солени варианти. Ако искате, при случай мога да преведа някоя и друга рецепта.
всъщност номерът е в това, че Татан е "сбъркана" по френските представи торта. Тук под "торта" се разбира кора от пясъчно тесто, крем и отгоре плодове (в най-общи линии). Докато при тарт Татан се пече наобратно - плодове и отгоре тесто и едва при сервирането се обръща. Според легендата, сестрите Стефани и Каролин Татан са въртяли хотел-ресторант в градчето Ламот-Бьоврон и били много добри готвачки, особени майсторици на ябълкова торта. Един ден Стефани се заплеснала в сладки приказки със силно чаровен младеж и закъсняла с приготвянето на десерта за орда огладнели клиенти. Влетяла в кухнята, грабнала първата й попаднала тава, сложила обелените ябълки и захарта и я пъхнала във фурната без да забележи, че тавата не била предварително гарнирана с тесто. Малко по-късно се усетила, и решила да замаже положението, покривайки вече карамелизираните ябълки с тесто. После опечена, я обърнала върху подност да види как изглежда и как да се сервире това "сбъркано чудо". Малко разбита сметана отстрани за фасон и давай, че клиентите чакат. Та така се родила знаменитата тарт Татан  Laughing. Сега всяка тарта, която се готви "захлупена" с тесто и после се обръща, се казва "тип Татан", или само "Татан от еди-какво си".

Вери, Ianushkaa, палачинките са страшно лесни.

Палачинки с пълнозърнесто брашно и цвекло
300 г пълнозърнесто брашно
2 яйца
100-150 мл вода
сол
лимонов сок
1 голяма глава сварено червено цвекло
1 пак. меко сирене (тип Крема)

От брашното, яйцата и водата забърква рядко тесто (като за палачинки). Около 1/4 от цвеклото се разбива с пасатор на каша, заедно с 1 с.л. лимонов сок и се добавя към палачинковото тесто. В намаслен тиган се изпържват палачинките (моите станаха малко по-дебели от нормалните палачинки). Останалото цвекло се нарязва на кубчета. Палачинките се намазват със сиренето, гарнират се с кубчетата цвекло, поръсват се с магданоз и черен пипер (аз в някои сложих и нарязани пера на див лук (chives (англ.) или ciboulette (фр.)) и се сервирет.

Lois, май неправилно се изказах, като те питах дали мога да букмаркна блога ти. Аз нямам (още  newsm78) мой блог, за интернетските ми букмаркове ставаше въпрос.  Grinning Но, честно казано, все повече се замислям дали да не си направя един блог...
Иначе ньоките са картофени, готови ги купувам от италианския щанд на пазара в наше село, само варенето и сосът са от мен (понякога така "хитрувам" по тъча). Аз ги харесвам, че стават бързо. Сами по себе си нямат особен вкус, но със сосец или песто стават едни благи  Grinning

Umbra, и аз се нареждам за рецептата за пилето с кашу  Simple Smile.

Пак вкусотии сте направили, добре, че ги разглеждам на пълен корем  Laughing. Аз вчера и днес не готвих, че имахме годишнина от сватбата и бях в почивка  Wink.

Последна редакция: ср, 26 ное 2008, 00:10 от Роца

# 351
  • Мнения: 3 988
Изпуснах ви края.  Confused
По диагонал четох и гледах картинки, но не ми убягна от погледа брюкселското зеле с кестени на Вери, пълнената тиква с плодове, мед, орехи и канела на t_ilieva, болярската пита и пикантната кашкавална пита на Цецето, на asyalein фокачи, козе сирена, миш-маши - всичко искам, на geleva питките все са хубави (гласувах  yes), на Lois и esy снимките, дори и на месото  Laughing, на berina баничката, на Umbra аватара и съм сигурна, че съм пропуснала някой.  Rolling Eyes

Бързо се скривам от срам. Тия дни не съм готвила.  Blush

# 352
  • Мнения: 9 130
Да се покажа за тези дни, макар и съвсем скромно  newsm78

бахур /от фризера/



мляко с ориз



бъркани яйца с месо и зелении



 Запеканка с картофи, праз и наденица

# 353
  • Мнения: 362
пеп4о честита титла  bouquetзаслужаваш я

# 354
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Докато при тарт Татан се пече наобратно - плодове и отгоре тесто и едва при сервирането се обръща.

точно така е написана и в моята книжка рецептата.
поради липса на подходящ съд за котлон и печка, аз направих татина в нормалния ред - тесто и отгоре карамелизиран лук Peace

Кюбит, не разбрах какво искаш newsm78
рецепта за миш-маш и фокачата ли?
сиренето е купено, кози нямам Laughing

# 355
  • Мнения: 2 708
Гелева -  Hug Hug Hug Радвам се, че и ти си си спретнала бърбориви пържолки  Joy

Умбра - честит ти нов аватар и аз чакам за рецептата с кашуто Wink

Роцааааа- това беше мнооооооооооооооо яко (любим лаф  Wink от тийн речник). Много ми беше интересно да прочета историята. Peace Благодаря ти Heart Eyes

# 356
  • Мнения: 1 692
Здравейте момичета. Ето и моите ястия от вчера и изминалата седмица.
Мъфини със сирене и маслини (станаха страхотни но не се отдели хартията  newsm78, едва тази сутрин)
http://www.hrisa1.snimka.bg/album.php?album_id=307362&pid=9091716
Спагети
http://www.hrisa1.snimka.bg/album.php?album_id=307362&pid=9091709
Манастирски гювеч
http://www.hrisa1.snimka.bg/album.php?album_id=307362&pid=8852874
Сладко с ябълки (тук дъщеря ми ряза ябълките  Simple Smile
http://www.hrisa1.snimka.bg/album.php?album_id=307362&pid=9091739
Панирани пилешки крилца и бутчета с гарнитура картофено пюре
http://www.hrisa1.snimka.bg/album.php?album_id=307362&pid=9091733

# 357
  • Мнения: 899
Момичета, ето рецептата за пилето с кашу, тя е моя измишльотина с налични продукти Simple Smile

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=320407.msg9339767#msg9339767

Много бързо и лесно, а за всеобща изненада се получи и много вкусно. Влиза в списъка ми с редовните манджи  Laughing .
Благодаря за милите думи   bouquet .

# 358
  • Мнения: 4 358
Умбра върха Peace.Тъкмо щях да питам за рецепта за пилето Hug
Пепчо - честита титла майсторке  bouquet   bowuu  bouquet.
Още с много красоти да ни радваш.
А този бахур - леле Пепчо миличка какви спомени ме налегнаха Sad.
Обожавам го.Като гледам снимката и направо.......така ми се дояде.
Ти си от моя край, баба го правеше милата точно такъв.Ама баба вече я няма Sad. Много ми се иска да подема тази традиция. Да стана толкова добра като нея Heart Eyes
Рецепта имаш ли Пепчо Praynig
Пети честит рожден ден  bouquet  bouquet  bouquet.
Здраве, здраве и пак здраве желая.  Heart Eyes HugИ щипка любов за подправка Wink
Гелева дадох гласа си за теб Peace.Гелева, Гелава......... Peace

Последна редакция: ср, 26 ное 2008, 12:01 от Бъни

# 359
  • Мнения: 7 420
Момичета, ето рецептата за пилето с кашу, тя е моя измишльотина с налични продукти Simple Smile

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=320407.msg9339767#msg9339767

 
  Непременно ще ти опитам рецептата!Супер е! Hug Grinning

Общи условия

Активация на акаунт