"МАРТенче в коремчето дивее,а мама дебелее"

  • 15 318
  • 283
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 70
Добро утро  Simple Smile
Elq и an_iv  baby_neutral за прегледите и да се отчетете с цвета на бибата Wink
Есме Вихронрав при теб винаги е "весело", то не беше случката с телевизора, а сега и това  ooooh! А избрахте ли си ТВ вече, похвали се  Simple Smile

Аз никаква шопинг мания нямааааам  Sad Какво ми става, дори не знам от къде какво да пазарувам, чета и за марки разни си говорите "Бебето" "Азис", а аз не знам къде ги има тези  newsm78

В предната тема четох че някой се оплакват от болки в чатала, ами и аз съм така, ама само от ляво имам болки, и то вече цяла седмица. Нито колело съм карала че да се натъртя  newsm78 Може и да е нормално знам ли.

Белла честито нова кола и безаварийно каране  Simple Smile И ние сме на вълна да изберем някаква количка за мен. Гледам да е малка за в града или на близки разстояния да си я карам. Какво ще кажете ако е с 2 врати, може ли столчето за кола да е на предната седалка или не е удачно?
Приятен ден на всички  Hug

# 16
  • Мнения: 151
И аз се интересувам дали може бебето да седи на предната седалка,тъй като и моята кола е двуврата .
До колкото знам е позволено в специална седалка отпред за дете до 12г(тъй като и скоро карах курсовете,доколкото помня е така).Но дали е безопасно?

# 17
  • Мнения: 242
Добро утро и от мен. Много свежарска страничка - с тези пеперудки.
Ели, благодаря за закуската, аз тъкмо си хапнах и седнах да ви прочета.
И аз сега карам със самобръсначката, ама си става трудно, ще пробвам номера с таолетната чиния...

Аз да ви се оплача - тази нощ се събудих със страшни болки на пъпа, един кръг колкото ябълка около самият пъп и болиии... и бебето много рита и се въртя....  Ставах да пия но-шпа и после трудно заспах... На сутринта ми няма нищо.... От какво ли може да е? В петък съм на лекар и ще питам, ама снощи си се уплаших.
Хайде, лек ден на всички.

# 18
  • Мнения: 1 187
Добруто мами!

slancetoo много ми харесва новата темичка! Hug

От няколко дни беборана такива шутове раздава,не е истина.И все късно вечер,точно като съм решила да лягам и десет минути се нагласям в поза да ми е удобно,тя решава че няма да спя на една страна и хайде пак по гръб.. Сутрин обикновенно към 7 се обажда,и колкото и да се мъча да заспя пак,не мога. Абе характерче си е от сега. Crazy

Момичета,като ви чета как се чекнете да се щавите.. Mr. Green ooooh! Аз от години ползвам депилатоар/на Veet/ за интим-зоната,и нямам никакви проблеми.За 10 мин. ставам като момиченце. Whistling  http://www.arishop-pharma.bg/bg/products/85.html
А линеа негра не ми се е появила,предния път май в 8-ми месец беше,и бързо избледня после.

Мен ме е обзела предпразничната треска за пазруване.. Crazy Засега беборана намаза няколко неща от продавалника:
http://www.prodavalnik.com/ppc/data/29/large/IMAG0538.JPG
http://www.prodavalnik.com/ppc/data/29/large/IMG_0176.JPG
http://www.prodavalnik.com/ppc/data/29/large/prodavalnik_487.jpg
http://www.prodavalnik.com/ppc/data/29/large/IMG_0418.JPG

Усилено издирвам и външна украса за къщата и не откривам това,което ми трябва..май нещата отиват към украса за обществени сгради.. Crazy
dyMa като прочетох колко прозорци имаш,та се замислих и за моите как ще ги украсявам,най-вероятно със спрей.  Rolling Eyes
Бела честито ви возило,леко и безаварийно!
 travel И аз съм с книжка от 12г.и не мога да си представя да не шофирам,особено  откакто се роди щерката ми е най-удобния превоз.Poli+ и аз до скоро имах големи разправии с моя.Чак и свеки се заобажда как ходел на работа,та я обрах и нея.  Angry Понякога си мисля,че всички  мъже един ги е правил. ooooh!
Janitsa ха дано дядо Коледа те зарадва и теб с кола.  Wink На предната седалка може да се постави кошче само ако на мястото до шоф.няма еърбег! Най-безопасното място в колата е отзад-от дясно,там се возят президенти и т.н.

Инфо по темата: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=27610.0

Все да питам и забравям,разбра ли се тази седмица изгласуваха ли в НС дали ще бъде платеното майчинство 1 г.? Някой чул ли е нещо? Rolling Eyes

За срещата-засега няма причина да не дойда. Peace

Последна редакция: вт, 18 ное 2008, 10:59 от БОДЛИВКА

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 727
Здравейте мамчета  Hug
Първо да се отчета от вчерашния преглед - момата е застанала седалищно и мъжът ми веднага коментира "Малее, женско и с гъза напред  ooooh!" Иначе доки ми пусна нови изследвания и малко ме притесни, че момата върви с една седмица назад. Така че гледам стриктно да си пия витамините, дано навакса.

За столчето на предната седалка - да може да седи, но в правилника бяха добавили, когато сте сама в колата, в смисъл че ако има още някой бебето трябва да е отзад. Имайте в предвид, че първите месеци се слага наобратно т.е. с гръб към движението и след това се обръща нормално, като при всички случаи се изключва въздушната възглавница. Тия работи ги пишеше в книжката на колата и в инструкциите за монтаж на столчето.

А бе щях да ви питам....как се поддържате...там долу.. Embarassed на мен ми става все по-трудно(за обезкосмяването става въпрос)

аз само с кола маска. даже утре ще ходя да се обезкосмявам
И аз така, почнахме от първия месец и всеки път триъгълничето ставаше все по-малко, към 8 месец го махнахме изцяло и после само поддържах. Ако ходите през 15 дена не боли толкова  Peace Не ме е сърбяло, но от време на време ми се завърта някой косъм и става на пъпка и това е вече неприятно, щото не виждам да го изчопля - там мъжо помага или аз по усет  Mr. Green
Днес е един мрачен ден, но нека не помрачава душите и сърцата ви!  bouquet

# 20
  • Мнения: 361
по въпроса с колите- аз имам рено клио, с две връти и смятам да си я карам след като родя. Даже, когато я купувах беше с тази цел- да е с две връти, че да мога без проблем да си караб детето. На предна седалка е ЗАБРАНЕНО да се слагат деца до 10год. възраст. Освен това точно там е най-лошото място.
В САЩ (поне за там имам наблюдения), столчето за колата минава през инспекция дали е правилно сложено и му се слагат някакви печати. Но те там карат с други модели столчета и кошници. Точно заради това, че са по-обезопасени таткото поиска да ни изпратят такова.
Освен това, мисля че по Нашънала бях гледала, че столчето се слага с гръб към шофьора, та при една евентуална катастрофа, бебето да не литне през предния прозорец.

# 21
  • Мнения: 3 621
Аз казвам здравейте в новата темичка и се връщам в старата да ви чета
Катерина78 само да ти кажа да не се притесняваш, сега е времето когато бебетата растат с много различни темпове, има моменти когато избързават и моменти когато изостава. И ние бяхме седмица назад, а при следващия преглед се оказа че сме 2 дена напред така че  Hug

# 22
  • Мнения: 3 637
 wavey момичета!
inea,Добре дошла и честита ти принцеса!  Hug
dessiss и на теб,честито ти розово  stork-girl !
Слънце  Hug за темичката !   bouquet
Ели,ще стискаме палци за ФМ днес и чакаме с нетърпение да ни кажеш цвета на биберона  Heart Eyes !
За обезкосмяването-карам със самобрасначка,трудно нооо,таткото помага  Mr. Green !
Отивам да закусвам  Animal Pig  tongue  eat !
Внимание, докато пишехте, в темата бяха публикувани 3 нови отговора.  
Ауу  box  tooth  Joy !

# 23
  • В Перлата на Майн-ата си, Германа (DE)
  • Мнения: 488
Да се запиша и аз в новата тема направо с въпросче. Как ви се струва Streety на Bebe Comfort? Като визия на мен много ми допада, елегантна количка, някак финна. Дали става за "тротоарчетата" ни? Пусто като тез с по-големите колела не ме кефят, груби са ми Sad

# 24
  • Мнения: 235
Здравейте момичета,
доста отдавна не съм се появявала, но си ви четях Simple Smile да се включа и аз сега в текущите дебати - и аз си ходя на кола за обезкосмяването, понеже ме мързи сама да се клеча, но сега се чудя и малко ме е срам заради гадното бременно течение, което имам  Embarassed Последния път се къпах 20 мин преди да легна да ме правят, но вече бях "потекла" и си умрях от срам  Cry някой да има същия проблем?
На шопинг не съм се отдала, гледам засега да угаждам на себе си и след всички бременни дрехи, днес мисля да изляза да си купя ботушки на огроооооомни токчета  Laughing преди винаги съм ходила на "кокили" и сега малко вече ми дотегнаха "бременните" равни обувки  Crossing Arms
Колко ли нови отговора ще има докато пишех...  Hug

# 25
  • Мнения: 14
   Здравейте и от мен мамчета!
   Ели, страхотна е новата темичка със богатата закуска - много уютно изглежда Wink Чакаме отговор как сте от ФМ Wink
   Ох, явно и аз съм от мамите дето още хич не са на вълна бебешопинг ама май трябва да почвам  да се поориентирвам... newsm78
Ние все още се държим с килограмите прилично ама да видим до кога.....все на трушии и киселичко ни избива-бебешка му работа Laughing
 Весел и усмихнат ден на всички  bouquet
 
   

# 26
  • Мнения: 18
Добър ден мацки!
С голямо удоволствие ви черпя послучай нашата 13 годишнина от сватбата!

# 27
  • Мнения: 14
dyMa честит празник  bouquet
 Да сте много щастливи, моооого да се обичате и да се радвате на малкото си мартенско слънчице Laughing
 а почерпката е от любимите ми Simple Smile

# 28
  • Варна
  • Мнения: 222
На предна седалка е ЗАБРАНЕНО да се слагат деца до 10год. възраст. Освен това точно там е най-лошото място.

Че е най-опасното място съм съгласна, но не и че е забранено. Специално съм чела закона и въпреки, че е обяснено доста объркано (според мен), поне знам, че с гръб към движението, с дезактивирана въздушна възглавница и подобаващо окопчано с колани е разрешено. Катерина78 го е обяснила по-добре. Аз лично точно така смятам да возя бебето - на предната седалка. Баткото вече е свикнал да е отзад и с него нямам никакви проблеми - гледа си пътя детето, по някое време заспива и всичко е наред. Но малкото докато свикне ще ми е по-добре да е по-близичко. Ако ви кажа какъв майтап беше с баткото, особено първите пъти като карах сама... Сложила съм кошницата отзад, посредата с гръб към движението. И бебето като ревне, аз първо не го виждах, после не можех да го стигна да му дам биба и трето - дрънчах с дрънкалката като луда и пеех ли пеех... И така докато намеря подходящо място да спра и да си му обърна внимание. Но той бързо свикна и особено, откакто го обърнах с лице към движението, нямам никакви проблеми.

# 29
  • Мнения: 267
Аз преди да забременея почнах да ходя тъкмо на кола и толкова бях доволна, ама сега не смея. Първо, че си боли и без това и второ - последния път като ходих много ме болеше, уж, защото чаках цикъл, а то съм била позабременяла, та не мога да си представя сега, както ми е чувствително да ходя доброволно. Депилатоар не бих посмяла да ползвам, заради химиите. С бръсначка пък направо ще ми се дореве ...така хубаво почнахме с колата, такива мекички станаха и сега за 9 месеца пак ще ги направя яки дървета. Карам на еликтрическа постригвачка и бръсначка, колкото да не ми дразнят, още виждам, ако не - мъжа ми май ще карам после.

Иначе искам да се оплача, че не знам какви са тия бременни, дето ядат по много и като за двама, ама снощи навън изядох една порция спагети и щях да умра!! Стомахът ми отначалото си е свит и се задоволявам с малко, ама снощи от лакомия всичко си изядох и щях с болка и ужас да се пръсна просто.

Общи условия

Активация на акаунт