Как да си направим собствен сайт или блог лесно и безплатно

  • 144 202
  • 721
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 1 292
Искам да потвърдя авторство пред Гугъл и трябва да поставя това,
Цитат
<a href="[profile_url]?rel=author">Google+</a>
но нямам представа къде и как...  Crazy
Идеи?
Какво ползваш, като платформа - някой безплатен блог ли? Ако е така не е това начина да потвърдиш авторство. Това, което показваш се слага в Index.htm(l), но това е само ако сам(а) си хостваш сайта.

# 676
  • Мнения: 237
Wordpress, на собствен хостинг...

# 677
  • Мнения: 1 292
Wordpress, на собствен хостинг...

<a title=”Author: Web CEO on Google+” href=https://plus.google.com/u/0/тук-трябва-да-е-твоят-google-+-id?rel=author”rel=”author”>Google+</a>

Това е просто хипервръзка към твоят профил в "Google+" - слагаш я във всеки пост, като преди това минаваш в "text" (горе, дясно над карето в което пишеш поста) и я добавяш примерно най-отдолу или най-отгоре.

# 678
  • Мнения: 77
някой има ли идея защо коментарите под постовете не се виждат?  newsm78
става дума за blogger

# 679
  • Мнения: 1 292
някой има ли идея защо коментарите под постовете не се виждат?  newsm78
става дума за blogger
Не ползвам blogger, но само да попитам - ти appro-ваш ли ги? Защото в WP трябва първо да бъдат  одобрени от администратор... Правиш ли го?

# 680
  • Мнения: 77
блогър също има да, одобрени са, но не се виждат

# 681
  • Мнения: 976
   Малко късно, но ме заинтригувахте, ще следя!

# 682
  • Мнения: 237
Може ли да ми дадете някакви съвети за оптимизация на сайта?
С Wordpress съм, използвам един доста добър плъгин (Yoast), но май не е достатъчен, сайтът падна от 1ва позиция на 2стр някъде към 3,4стр...

# 683
  • Мнения: 8
Може ли да ми дадете някакви съвети за оптимизация на сайта?
С Wordpress съм, използвам един доста добър плъгин (Yoast), но май не е достатъчен, сайтът падна от 1ва позиция на 2стр някъде към 3,4стр...
Пробвай да му налееш повече уникално съдържание.

# 684
  • Мнения: 168
Здравейте!
Направих си меню в блога но не мога да разбера, как да  го активирам?
Не знам къде в HTML кода да поставя линковете ,които ще се отварят при натискане на съответния бутон
Ако някой може да помогне ,ще му дам  кода който ползвам за менюто

# 685
  • Мнения: 8
Здравейте!
Направих си меню в блога но не мога да разбера, как да  го активирам?
Не знам къде в HTML кода да поставя линковете ,които ще се отварят при натискане на съответния бутон
Ако някой може да помогне ,ще му дам  кода който ползвам за менюто

Здравей

Едно меню изглежда по този начин:
 <ul>
  <li><a href="default.asp">Home</a></li>
  <li><a href="news.asp">News</a></li>
  <li><a href="contact.asp">Contact</a></li>
  <li><a href="about.asp">About</a></li>
</ul>

# 686
  • Мнения: 3 810
Имам от няколко години сайт на платен хостинг и домейн на Wordpress. От близо месец(след като направих актуализации на wordpress и плъгините) започнаха да ми се генерират файлове с име core.някаквъв номер. Ако не ги изтрия на 2-3дни ми се препълва паметта.
От хостинг-фирмата ми отправят предупреждения, но при въпрос към тях ме посъветваха да се обърна към разработчика си(сиреч аз). Някой с идея? Благодаря предварително!

# 687
  • Мнения: 1 292
От хостинг-фирмата ми отправят предупреждения, но при въпрос към тях ме посъветваха да се обърна към разработчика си(сиреч аз).
Ти не си разработчика си... разработчика ти е този, който е написал plugin-ите... Обърни се към него.

От летящ старт - без въобще да разбирам какво казваш... това или са някакви log-ове или временни файлове, които са необходими за моментното изпълнение на някой плъгин. Опитай да си спреш един по-един plugin-ите за да видиш при кой спира да ги прави.

# 688
  • Мнения: 237
Как да свържа сайта си с Google Анализи? Дава ми един код и трябва да се постави на всяка страница поотделно, няма ли някакъв плъгин или нещо от сорта?

# 689
  • Мнения: 1
Как да свържа сайта си с Google Анализи? Дава ми един код и трябва да се постави на всяка страница поотделно, няма ли някакъв плъгин или нещо от сорта?

Ако споделиш какъв framework или cms ползващ със сигурност бихме могли да ти помогнем. Кодът от Google Analytics обикновено се слага в хедъра или футера на сайта. Тъй като всеки сайт има един хедър и футер те се повтарят във всички страници. Сигурно има и плъгини за тази работа. Но първо кажи какво ползваш.

Общи условия

Активация на акаунт