Как да си направим собствен сайт или блог лесно и безплатно

  • 144 201
  • 721
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 2 558
Здравейте!
Започнах да правя сайт /не блог/ на Wordpress и изпитвам затруднения  ooooh!, преди време съм работила с Joomla и двете платформи са толкова различни, може би поради тази причина бъркам в много неща сега...
Когато натисна бутон от топ-менюто /например "Контакти"/ надписът "Контакти" се изписва и на самата страница, възможно ли е да премахна този надпис? Надявам се, че обясних разбираемо  Rolling Eyes.
Другият ми въпрос е, има ли плъгини за wordpress за фейсбук бутони и кутийка, както и за добавяне на Google Adsense? Как се добавят тези неща?
Сигурно са ми твърде лаични въпросите, но хич не го умея този WP   Tired

# 691
  • Мнения: 237
Как да свържа сайта си с Google Анализи? Дава ми един код и трябва да се постави на всяка страница поотделно, няма ли някакъв плъгин или нещо от сорта?

Ако споделиш какъв framework или cms ползващ със сигурност бихме могли да ти помогнем. Кодът от Google Analytics обикновено се слага в хедъра или футера на сайта. Тъй като всеки сайт има един хедър и футер те се повтарят във всички страници. Сигурно има и плъгини за тази работа. Но първо кажи какво ползваш.
Wordpress

# 692
  • Мнения: 2 558
Как да добавя публикация /статия/, за която да мога да задам на коя страницата от менюто да се показва?  ooooh! newsm78
Например, като кликна на бутон "стаи" да ми се показват публикации "кухня", "баня" и т.н.  Rolling Eyes

# 693
  • Мнения: 237
Как да добавя публикация /статия/, за която да мога да задам на коя страницата от менюто да се показва?  ooooh! newsm78
Например, като кликна на бутон "стаи" да ми се показват публикации "кухня", "баня" и т.н.  Rolling Eyes
С Wordpress ли си?

# 694
  • Мнения: 2 558
Да, с Wordpress, забравила съм да напиша  ooooh!

# 695
  • Мнения: 377
Другият ми въпрос е, има ли плъгини за wordpress за фейсбук бутони и кутийка, както и за добавяне на Google Adsense? Как се добавят тези неща?
Сигурно са ми твърде лаични въпросите, но хич не го умея този WP   Tired
WP admin -> Apperearance -> Widgets -> Facebok like box.
На платените версии би трябвало да има по-голям избор.
Другия въпрос не го разбирам. В WP admin -> Posts -> Categories трябва да са ви главните категории на блога. Когато някой е в дадена категория искате останалите да не се виждат ли?
Windows Live Writer дръпнете, безплатен е, пишете статии от компютъра като UI-я е по-адекватен.

# 696
  • Мнения: 2 558
Благодаря за помощта!
Не искам да е като блог, искам към всяка страница от менюто да има определени статии, в Joomla това става лесно, но с Wordpress не мога да се преборя... ooooh! Как мога да задам определена публикация да се показва на страница от менюто, на която искам да бъде?

# 697
  • Мнения: 377
Благодаря за помощта!
Не искам да е като блог, искам към всяка страница от менюто да има определени статии, в Joomla това става лесно, но с Wordpress не мога да се преборя... ooooh! Как мога да задам определена публикация да се показва на страница от менюто, на която искам да бъде?
Май няма да може в безплатните версии. Все пак Wordpress е преди всичко CMS. От настройките в моя блог не намирам как мога да преместя постове в друга категория. Какъв е проблема да си напишете сайт по ваше усмотрение. Малко hmlt5, css, но и динамичен език ще си иска.

# 698
  • Мнения: 1 292
Май няма да може в безплатните версии. Все пак Wordpress е преди всичко CMS. От настройките в моя блог не намирам как мога да преместя постове в друга категория. Какъв е проблема да си напишете сайт по ваше усмотрение. Малко hmlt5, css, но и динамичен език ще си иска.
Понеже имам да мигрирам 3 сайта на joomla мога веднага да ви кажа какъв е проблема ми, а най-вероятно и на другите - нямам времето... Нямам времето дори да извърша миграцията, да не говорим за писане.

# 699
  • Мнения: 237
Мога ли да разделя една страница на 2 части и всяка част да има отделен линк, например както е с известията на БГ-МАММА, когато се натисне върху иконката горе и в същата страница се отварят темите.  Crazy
А дали има wordpress плъгин за тази работа?  Blush

# 700
  • Мнения: 1 292
Мога ли да разделя една страница на 2 части и всяка част да има отделен линк, например както е с известията на БГ-МАММА, когато се натисне върху иконката горе и в същата страница се отварят темите.  Crazy
А дали има wordpress плъгин за тази работа?  Blush
За Wordpress честно казано нямам идея, но по принцип е възможно с frame-ове. Предполагам, че някой на който му е потрябвала същата функционалност може да е направил плъгин и за WP, но не знам честно казано.

# 701
  • Мнения: 2 558
Естествено, това, което се мъчих да направя се оказа толкова елементарно и просто, че ми идва да  Banghead

Благодаря ви за помощта!   bouquet

# 702
  • Мнения: 1 804
Здравейте,
от известно време имам идеята за блог, но все нямам време да прочета по-сериозно по въпроса. Сега се записвам да ви следя и се надявам да схвана най-елементарните неща!

# 703
  • Мнения: 207
Здравейте, отново имам нужда от помощ. Имам блог в blogger и след промяна в html кода (с цел да добавя коментари чрез facebook) някои функции на Blogger  се прецакаха. Едната е тази, при която се слага отметка посещения от мен да не се отразяват в статистиката, а другата, когато линк от блога се публикува във facebook вместо да го оформи с картинка и заглавие, се визуализира само като линк. Някаква идея дали може да се оправи или да махна faccebook коментарите?

# 704
  • Мнения: X
Имам проблем с блогспот... Когато натисна на "по-стари публикации" и трябва да прехвърли на друга страница изписва "Няма публикации, които отговарят на вашата заявка." ,а има публикации...Кое в кодът трябва да променя за да се четат и по-старите публикации, а не само тези,които са на начална страница..

Общи условия

Активация на акаунт