масово прибиране в Бг?

  • 24 049
  • 329
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 1 049
Стига бе хора,  по спокойно! Peace
Празници идват! Praynig
Който иска да се прибира, който не иска да ходи по света.  Peace Стига нападки от личен и не личен характер. Praynig

# 301
  • Мнения: 3 521
Честно - чудя се на тази тема защо още не са и хлопнали капенците - от 7 страници хвърчат плюнки и перушини. Whistling

# 302
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 795
Аз съм спокойна Mr. Green От доста време възприемам нещата по друг начин и не се ядосвам. Направила съм си изводите и съответно се съобразявам с това. Ходя си по празници и на малка ваканция и това е. За сега семейството ми е тук, то значи и домът ми е тук, а също и сърцето. Останалото... ще се нареди някак.

# 303
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Следя цялата тема редовно. Съгласна съм с всички - все пак всеки  има право на собствено мнение и виждане, но едно не мога да си обясня. След определн брой години живот извън Бг, връщайки се обратно - толкова ли е трудно да се приспособим отново там, нали все пак някои от нас са живяли там поне 17-18г., би трябвало да не им е толкова трудно да се приспособят - друг е въпроса дали имат желание да го правят  Peace Аз все си мисля за себе си, че ако се бърна в Бг няма да имам проблем с приспособяването, не ги усещам толкова далечни нещата, просто ги приемам за нормални за там - приемам го като даденст, че там така се случват нещата, естествено и мен ме възмущават много неща, но знам ли...идеално място май няма  Peace

# 304
  • Мнения: 806
Титина, защо когато някой каже, че нещо в България не върви, ти смяташ, че я плюе??? Аз съм навън от 3 години, не съм чак толкова стар емигрант, но като се върна в България, оставам всяка година за по три-четири месеца. За първата година ми беше невероятно мъчно, че се наложи да се върна обратно в Германия, но повярвай ми за следващите - едвам издържах месеците, за да се прибера. Няма таква държава - да ти спират тока за щяло и нещяло, без да ти кажат кога ще го пуснат; да ти спрат водата и от ВиК да ти кажат - госпожо, дръжте си тубата с водата в къщи и ще сте добре; да паркират камиони за строеж, който ти влиза в терасата, пред входната врата и да ти каже простака-шофьор - няма да мръдна, кво ми пука, че си с дете и не можеш да си прибереш багажа в къщата; да ти свири чалга до 2 сутринта или металисти, щото видиш ли премиера-рокер е дошъл на мото-събор в града; да се прибираш по магистрален път и да изскочи срещу теб мотор, в насрещно движение, на забранено за това място, защото премиера-рокер се забавлява и полицаите да стоят 5 метра по-надолу и да не правят нищо #Cussing out И още, и още мога да изброявам, но не ми се говори. Няма развитие, има регресия и нещата стават ужасяващо зле. Няма дисциплина, няма ред, не се спазват законите, няма правила. Ето на това ни учат тук, навън. Нещо, което няма никога да вземем от Запада, защото видиш ли, не ни трябва. Тъжно ми е и ми е болно от това, защото в България има потенциал, но трябва ред, закон и дисциплина. А това няма никога да стане...

Гея  newsm20 Благодаря, че го каза вместо мен.  Кочина!  Мен вече ме оплюха за същото мнение, а то си е толкова вярно.  
Жалко за малкото добри хора останали в държавата.  А да не говорим за другите изродщини в България (ще е спам)

Следя цялата тема редовно. Съгласна съм с всички - все пак всеки  има право на собствено мнение и виждане, но едно не мога да си обясня. След определн брой години живот извън Бг, връщайки се обратно - толкова ли е трудно да се приспособим отново там, нали все пак някои от нас са живяли там поне 17-18г., би трябвало да не им е толкова трудно да се приспособят - друг е въпроса дали имат желание да го правят  Peace Аз все си мисля за себе си, че ако се бърна в Бг няма да имам проблем с приспособяването, не ги усещам толкова далечни нещата, просто ги приемам за нормални за там - приемам го като даденст, че там така се случват нещата, естествено и мен ме възмущават много неща, но знам ли...идеално място май няма  Peace
Очевидно има проблем.  България не е била така винаги.  Не мога да се приспособя защото това за мен не е нещо което мога да толерирам.  Не искам и няма да живея така.  Който може да се връща и да търпи идиотското отношение между хората и без това отдавна ограбени от права и мнение. 

Последна редакция: ср, 10 дек 2008, 11:39 от Албена13

# 305
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Албена13, явно твоя начин е да се дистанцираш от проблеми, ОК  Peace, но имам въпрос: В тези несигурни времена, нищо не се знае къде какво ще стане и каква ситуация ще настане в страните, в които живеем - Означава ли това, че ако в ЮАР /виждам, че там си посочила като местоживеене/ ситуацията се промени, и с годините започнат да се случват подобни неща като в Бг - ти ще сменниш и ЮАР бягайки отново от "кочината"?

# 306
  • Мнения: 806
dezita Да ще се махна.  И този ден не е много далеч, но причините са други.

България е много зле.  В всяка гледна точка, но не искам да коментирам най големият дразнител за мен.  Никога не бих се върнала да живея там.  Макар, че съм Българка, аз не мога да кажа, че имам нещо общо с 70% от хората там.  Това не е България която аз обичах, тя вече не съществува.

Последна редакция: ср, 10 дек 2008, 12:32 от Албена13

# 307
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Най-лошото е когато Българи започнем да плюем България.
То не нарекохте тази държава кочина (къде ли сме израснали ние е въпроса), то не бяха грозни думи за хората там (родителите ни, приятелите ни). Съжалявам Албена 13, че в момента се хващам за твоите думи, но точно ние които претендираме да сме толерантни (нали живеем в такова общества), сипем огън и жлъч срещу самите себе си.

Абсолютно подкрепям! Всичките ми приятели са в БГ, с изключение на 2-3-ма в чужбина. Е, не смятам, че са прости! Напротив, интелигентни млади хора с добро образование и професии. И честно казано, точно заради тях ми е обидно да чувам как всички кадърни хора били избягали от БГ... Crossing Arms

# 308
  • Мнения: 1 335
Да ще се махна.  И този ден не е много далеч, но причините са други.

България е много зле.  В всяка гледна точка, но не искам да коментирам най големият дразнител за мен.  Никога не бих се върнала да живея там.  Макар, че съм Българка, аз не мога да кажа, че имам нещо общо с 70% от хората там.  Това не е България която аз обичах, тя вече не съществува.


А къде ще отидеш като се махнеш? И дали следващото ще е  по-добро от предното място. И така можеш да се местиш докато имаш малки деца, ами после?, къде ще е идеалното място за теб да ходят на училище - а дали ще го намериш това  място.

Много си негативна Peace, не се обиждай но никога не се знае живота каква изненада може да ти поднесе.
В България е зле, да. Но има много други държави в които е още по-зле. Просто ние не знаем как да ценим това което имаме/хме и сега ни е гадно че вече не е както преди, ами даде се свободия на всичко и затова е така.

Да, ти си българка и нямаш нищо общо с хората там, явно падаш от друга планета с останалите 30%.
Не мисля че някога си обичала България, по-скоро не си се срамувала да кажеш че си оттам, нещо което сега е факт.
И е жалко.

Искам да ви попитам при хипотетична ситуация в която финансовата криза е превзела всички сектори, и не е сигурен нито един следващ ден, какво бихте направили - въпроса е предимно за тези които не са омъжени за чужденци (защото там ситуацията е по-благоприятна, все пак половината от родата е в държаваа в която живеят). Как ще осигурявате семействата си?

Последна редакция: ср, 10 дек 2008, 13:56 от Biskara

# 309
  • Germany
  • Мнения: 1 262
dezita Да ще се махна.  И този ден не е много далеч, но причините са други.

България е много зле.  В всяка гледна точка, но не искам да коментирам най големият дразнител за мен.  Никога не бих се върнала да живея там.  Макар, че съм Българка, аз не мога да кажа, че имам нещо общо с 70% от хората там.  Това не е България която аз обичах, тя вече не съществува.

Не съм десита, но ще ти напиша..
А къде ще отидеш като се махнеш? И дали следващото ще е  по-добро от предното място. И така можеш да се местиш докато имаш малки деца, ами после?, къде ще е идеалното място за теб да ходят на училище - а дали ще го намериш това  място.

Много си негативна Peace, не се обиждай но никога не се знае живота каква изненада може да ти поднесе.
В България е зле, да. Но има много други държави в които е още по-зле. Просто ние не знаем как да ценим това което имаме/хме и сега ни е гадно че вече не е както преди, ами даде се свободия на всичко и затова е така.

Да, ти си българка и нямаш нищо общо с хората там, явно падаш от друга планета с останалите 30%.
Не мисля че някога си обичала България, по-скоро не си се срамувала да кажеш че си оттам, нещо което сега е факт.
И е жалко.

Искам да ви попитам при хипотетична ситуация в която финансовата криза е превзела всички сектори, и не е сигурен нито един следващ ден, какво бихте направили - въпроса е предимно за тези които не са омъжени за чужденци (защото там ситуацията е по-благоприятна, все пак половината от родата е в държаваа в която живеят). Как ще осигурявате семействата си?

Biskara, това което коментираш не са мои думи  Naughty

# 310
  • Мнения: 1 335

Biskara, това което коментираш не са мои думи  Naughty
[/quote]

поправих се.

# 311
# 312
  • Мнения: 806
Biskara Не мисля, че имам много общо с повечето Българи в България.  Не намирам прилики в нищо.  България (това което беше) си я обичам и си е такава в спомените ми.  В къщи всичко е Българско (поне това което аз намирам за Българско). 
Няма какво повече да кажа.  Споменах, че има други причини също, просто не искам да ги коментирам защото не са по темата.

# 313
  • Мнения: 523
Темата беше за масово прибиране. Хубаво би било да се включат прибрали се българи, а не да се караме за лични неща. Както виждам, писаха единици завърнали се и си правя извод, че за сега в този форум не пишат "масово завръщащите се". А ние точно тях искахме да чуем.

Искам да ви попитам при хипотетична ситуация в която финансовата криза е превзела всички сектори, и не е сигурен нито един следващ ден, какво бихте направили - въпроса е предимно за тези които не са омъжени за чужденци (защото там ситуацията е по-благоприятна, все пак половината от родата е в държаваа в която живеят). Как ще осигурявате семействата си?

Biskara, интересен въпрос. Не знам защо се свързва кризата с подобрение на положението в България. Нали за това спорите. Колко добре било станало там. Хубаво, ще тръгна от зор да се връщам в България, но там какво ще ме чака. Безплатно жилище и осигурена работа ли? Или може би някои правят асоциации с финансово и жилищно подпомагане  от родители и близки. Да, ама мен ме е срам на моите години да чакам от мама и тате. Ако моето семейство се види натясно тук, ще търсим нови пристанище, но за голямо съжаление не в България (иначе и аз бих искала да съм при роднините си). Много от хората, които биха се върнали поради кризата е не, че в България е станало много хубаво, а просто защото нямат избор.
И това не е плюене по страната, а изброяване на причините поради които си избрал да живееш в друга.


# 314
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 795
Нещо подходящо по темата Mr. Green
http://vbox7.com/play:6747cdfd&ef=1

Общи условия

Активация на акаунт