Скорпиончетата вече намаляват, идва ред Стрелците да се стягат!

  • 21 049
  • 237
  •   1
Отговори
# 150
Добро утро.Ние също даваме нощна смяна.Коликите го почнаха яко.Само се пъни горкото и връща кърма през носа.Корема му къркори страшно.Вие какви капки давате за колики.

# 151
  • някъде там......
  • Мнения: 477
Мими 03, и ние сме така. Цяла нощ е мъркала и е ръмжала, проплаква, рита с краченца, свива се - а аз нищо не мога да направя Cry Давам й Колийф, уж има подобрение - поне не се дере така, но...... явно доста я мъчат тези колики. Така ли ще бъде следващите месеци? Утре сме на док и ще разпитам подробно.
  Иначе от вчера започнах да пия копър с идеята да слезе в кърмата, поръчала съм и май против колики на ХИП да се пробвам да й го дам, че тя нали не пие нищо друго, освен кърма.....

# 152
На мен утре ще ми правят кюртаж.Матката се е затворила и събира лохийте вътре.Сега ми бият инжекций ,но като гледам не става номера. Rolling Eyes

# 153
  • София
  • Мнения: 2 011
Добро утро, ако може да се нарече такова. БАСИ ГАДНИТЕ КОЛИКИ!  Twisted Evil Луднахме снощи, ама гледам, че съвсем не сме били единствените. Давах Еспумизан капки и масажирах с кремче Бейбинос. Явно без особен ефект  Sad
liony2000, не се шашкай!  Hug Най-вероятно ще си тръгнеш няколко часа след кюртажа. А и после ще кървиш няколко дена, а ние ще се влачим с лохии до второ пришествие.

# 154
  • Мнения: 1
Привет на всички настоящи и бъдещи мамчета Hug
Момичета, имам едно питане и моля за съвет.
Мисля да изкъпя малката Мими със сол... newsm78 Защото и мен са ме къпали така , а и наистина мисля че децата къпани със сол по-малко се потят.Тя е почти 20 дни.Дали да опитам и знаете ли горе долу колко сол се слага?
Тя свекито знае ама аз да проверя Thinking
За колики Саб симплекса при нас действат добре, но наистина е важно какво си ял и как се чувстваш.

# 155
Аз не се шашкам особено.Имам си два аборта до сега,така че. Peace

# 156
  • Мнения: 1 031
Честити бебенца на Джинджи, Виктория и Елеа!
Да са ви живи и здрави и много щастливи и жизнерадостни деца!


# 157
  • Мнения: 78
Честити бебешори на мамите Джинджари, Вики и Елеа!Желая на бебоците и на вас всичко най-добро, да растат живи и здрави, щаствили и засмяни дечица!
Колики-и нас са ни хванали яко.ПО цял ден плачем, нощем спим добре.Чак без глас остава детето.Даваме инфакол, но ...детенце остава без глас, чак вчера имаше 37.1 температура.Прочетох, че при бебетата телесната температура е малко по-висока, а и го бяхме увили с едно поларено одеялце.Ама то от толкова рев и напъване...
Ииии да споделя-дойдоха ни на гости брат ми, снаха ми и Марки-на леля сладкото момченце.ТЕ така ме увикаха, че не съм му давала да суче достатъчно, какво съм чакала да минат поне два часа, в Англия били казали щом плаче да се слага на гърдата, ако иска суче, ако не иска-не, просто се успокоява.Пробвах и наистина имаше ефект.После снаха ми го гушна, пя му песнички, толкова сладко и той заспа в 6, та чак во 1 през нощта.Не го и къпахме,то милото така се беше изморило.
Понякога се чудя да не го боли нещо друго.
Тонеска, нашите акита са също такива-
Оф, много хълцаме.Уригваме се след ядене, държим се, лягаме в леглото, започва се едно продължително хълцане и повръща честичко от него.Казаха ми щом не е на фонтан, че не било страшно.Водичка не искаме да пием.И аз пия чая на хип.Ще сваря днес анасон и ще го пия аз, за да иде в кърмата.
Нашият тати много успешно преспива бебко, с ръка под коремчето му и спинкаме вече повече от час.Иначе за цял ден само час спи най-много и то на прекъсвания.
Приемам всякакви съвети....на моменти не издържам....къса ми се сърцето и ми става и нервно.
Лора, не се ядосвай толкова ....няма смисъл, аз все си г оповтарям и все се ядосвам, но гледам в границите на нормалното.
Лиони, всичко ще мине наред. Не е приятно, но...понякога се налага.Аз още кървя по малко.Няколко дни изобщо, други лекичко колкото за беля.
За колики помагало много капка зехтин в кърма преди всяко ядене и борина-запалва се и се опушва лъжичка, дава се на бебето да я оближе.Това вече го чувам за втори път-вчера колега на мъжа ми споделил и на свекър ми колежка казала, че само това помогнало на внучето й. Страхотия са тези колики.
Само се притеснявам като го слагам често на гърдата да не вземе да преяжда и стомахчето да се разшири....дали м ие хранителна кърмата, но щом спи нощем по 5-6 часа значи не е.Теглихме се двамката на кантара, около 500гр е качил за седмица, еее спеленка, пъмперс, дрешки и не ни е дигитален кантара.
Извинявам се за дългия пост, но на моменти ми е толкова притеснено и  свито на сърцето.. ще ме разберете.

# 158
  • Мнения: 3 818
Здравейте и от мен, включвам се набързо, че с каката трябва да се занимавам, утре като отиде на градина - повече ще пиша Simple Smile

Малкото Косе е добре, за момента само спи и яде, нито плаче, нито мрънка, нищичко. Даже като огладнее, не реве, а започва звучно да си смуче пръстите и по този начин сигнализира да го взема. Чакам включване от коликите, но за момента още ги няма Grinning 
Първата нощ като се прибрахме, спа седем часа, направо благодат, снощи обаче си става както си му е реда, по-честичко.

Нелчо, от всичко което съм прочела, няма такова чудо като нехранителна кърма. Даже една майка в кърмаческия форум разказваше как се обадила в банката за кърма и ги питала дали може да си изследва кърмата дали е хранителна и те бая й се посмели Wink.

# 159
  • Мнения: 191
Лунес да ти кажа за солта. Аз по принцип съм против това (ама много), обаче мажо толкова много ми се молеше първия път, де та де да сме я къпали със сол и аз склоних като разбрах как става. В кофата с вода за къпане на бебето слагахме една шепа морска сол и с тази водичка обловахме бебка. Няма нищо страшно. Но ако трябваше да сoля кожата и както правят някои хора категорично щях да откажа Naughty. А тази шепа сол е почти нищо за една кофа вода.
 П.П. само да отбележа че в нашия краи го няма този обичаи, и нито мене нито брат ми е къпан със сол, нас са ни къпали с минерална вода Peace.

# 160
  • Мнения: 252
Честито на Вита, Джинджари, Виктория и Елеа за малките съкровища! Здравички и усмихнати дечица!

Аз пропуснах вчерашния ден и може да пропусна някоя родила мама, за което се извинявам.

Освен Инфакола, започнахме почти на всяко ядене да давам настъргано индийско орехче с малко кърма в една лъжичка. Мисля, че има ефект. Плаче и се гъне в съня си, но не се събужда. За солта, и аз мисля да сложа, но само веднъж и то като се сетя, че все забравям. И Яна хълца много. В началото се дразнеше и започваше да плаче, а сега стоически само върти очи и чака да и мине. Но и тя започна доста да повръща. Един път като фонтан, но обикновено ако я сложа да легне скоро след като сме се хранили. Започнах да слагам горната част на тялото на високо и май така е по-добре.
Забелязах, че започва да вижда. Следи ни с очи, задържа си погледа върху определени предмети. Така и не запомних кога започваха да виждат като хората. Сега с нетърпение чакам да започне да се усмихва съзнателно и да разбира, че целувките, галенето и прегръдките са израз на обич.

# 161
  • Мнения: 162
Здравейте и от нас. Ние колики още нямаме, но то май ни е рано - ще видим какво ще стане. Simple Smile
Иначе Дани е добре, през деня продължава да спи, а нощем будуваме, но... явно така ще я караме.
Тонеса, благодарим за снимчицата.
Честито на всички новообебили се - живи и здрави бебчовци и красиви мами.
Хайде лек ден от нас и късмет!

# 162
  • Мнения: 690
Здравейте и от нас  Mr. Green

Честито на новите ни мамчета! Много здраве за бебоците!

Относно къпането със сол - бях чела някъде за това... Ще синтезирам по спомени, ако искате потърсете с търсачката има много мнения. Аз лично съм против и не смятам, че по някакъв начин ще окаже влияние върху потенето и то в бъдеще...  newsm78 Солта и алкохола са най-опасните неща за бебето, защото те не са способни да ги преработват и те се натрупват в организма. Затова и яденаетата на децата не солят до годинка. Вероятността да се просмуче сол през кожата и то от еднократно къпане в солена вода е минимална, но ако това е всяка вечер има голяма вероятност тя да се натрупа в организма.

За коликите - Калина има, ама засега са търпими. От опит ще ви споделя, че най-добрият лек за колики е времето - като станат на по няколко месеца и ще им минат. Всички други лекарства облекчават по малко и за кратко  ooooh!

Нелчо, слагай си детето на гърдата, ако това го успокоява и хич не се вглеждай в режими и часове. Аз така следех часовете с Калоян - резултата е, че ми намаля кърмата, детето не наддаваше добре и аз дондурках по час и нещо, за да му дойде часа... Сега като накърмя Калина и я оставям в леглото, тя гледа, после може да се погушкаме и след около час будуване почва да мрънка и приплаква. Оставям я 5-10 минути и понякога се успокоява и заспива сама, ако е стане я слагам на гърдата и а нула време е откъртила.

Тонеса, относно акитата - след няколко дни рябва да станат златистожълти. Зелените акита понякога са признак на недохранване или стават такива, ако детето има колики, или млякото му е студено (в случая с кърмата няма как да е това), но първоначално са зеленикави докато се чистят, както са ти написали момичетата вече.



# 163
  • Мнения: 81
Как сте момичета  Hug
Аз наминаван само да каже ,че ние сме добре( като изключим коликите )
Абе момичета вашите мишоци кихат ли ?И колко често  newsm78

# 164
  • Мнения: 1 031
Мими Ивко киха много често - и много често хълцаме. Да успокоя и Нелчо, че почти след всяко хранене като се уригне дребен и започва едно щуро хълцане та чак целия подскача, и се ядосва и надува гайдата Crazy
Петенце акитата ни са жълти вече, той се изчисти. Мен ме притесняваше по-скоро гъстотата - ама вече се успокоих като ми казахте, че е нормално. А между другото - ака много често моя юнак - след всяко хранене. А Лида каза, че кърмата се усвоява на 100% та сега и това ми е питанка - общо взето кърменето не ми е много силна страна Rolling Eyes
Лорче не си го слагай - бъди спокойна и мисли за децата си - сега най-малко имаш нужда от такива дразги и изпълнения.
За къпането със сол - Гоги съм го къпала така 40 дена - една шепа сол във водата. Сега изчаквам заради пъпчето - иначе и Ивко ще е подложен на същата процедура Mr. Green
Аз да се оплача, че нашият батко от вчера е болен и се моля на всички богове да успеем да опазим Ивко Praynig
Не мога да пиша много често, ама ви наглеждам по няколко пъти на ден Simple Smile
Особено сега сме голям екшън в къщи - ту единия, ту другия са ми на главата ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт