Скорпиончетата вече намаляват, идва ред Стрелците да се стягат!

  • 21 025
  • 237
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 114
Ети ни и нас! Пишем набързо, че ще ядем след малко.

За чая на Хип за бебе - ние го пиехме като ни бяха силни коликите. Пиехме сино казано, защото рядко успявах да му набутам шишето. Той не обича вода и чай за сега. Иначе може да се пие по 100мл на ден, като се прави често нов чай, защото прокисва.

Най - хубавото и ефикасно лекарство за разранени зърна е Гармастан. От опит ви го казвам. Аз пробхах какво ли не. То е на билкова основа.

За ваксините - аз си купих комбинираната френска Пентаксим. Тя е най - изчистената и без странични ефекти. Майки да си я купите. Недейте да рискувате с българските и белгийските ваксини!!!

Инфакола и на нас не ни подейства, а други мои приятелки са много доволни. На нас ни подейства Лефакса. Малкия така се дереше, а сега само по - малко се свива и пъшка.

Сешоара ни помогна на два пъти, ама мен ме е страх да не го претопля.

Температурата на бебо се мери като не спи и неплаче. Така ми каза педиатърката. Иначе 37 не е температура като при нас.

Тонеска моят юнак ака почти на всяко хранене и е на кърма. Наддава успешно!!!

Целувки от нас!

# 166
  • Мнения: 14
Здравейте,мами.Напоследък нямам много време да пиша,но ви хвърлям по едно оче.Сега имам въпрос и дано можете да ни помогнете.От няколко дни нослето на Бела е запушено,не през цялото време,но на моменти е доста зле.Идва педиатърката и каза ,че е нормално и така детето се чисти и не е болно.Пръскам и стеримар и не помага.Не мога да я гледам как се измъчва,а и не ни дават да слагаме бубата,а те си я търси и се сърди.Дайте ми съвет.

# 167
  • Мнения: 114
Shemesh моята лекарка ми каза да не му слагам Стеримар, а чист физеологичен разтвор по три капки и след това с помпичка за секрети в носа (има такива на чико и авент ) ги изпомпваш. Малко е мъчително за децата но после се чувстват добре. И моят малчуган има сополи и хъркаше от тях но сега сме ок. Дано да съм ти помогнала.

# 168
  • Мнения: 1 031
Влизам като щъркелче за една наша мама Grinning

Днес мама Илайда е родила дъщеричката си Ирен - 4.000 кг, 52 см
Да й е жива и здрава малката кукла!

# 169
  • Мнения: 14
Благодаря,ще пробваме и така,дано стане.

# 170
  • Мнения: 173
за къпането в сол-твърдо против!!! нито аз съм солена,нито двамата ми братя и смея да твърдя че и тримата нямаме проблем с потта. за мен това са измислици на бабите ни.
незнам дали има нехранителна кърма ама ние се дохранване ама не защото нямам а защото не го насища. малкия изяжда еднакво количество АМ когато му давам кърма и когато не.
ние си кихаме,хъцаме,тръцкаме стабилно

# 171
  • Мнения: 81
Тонеска мерси много Hug Бях се притеснила за това кихане (доскоро имах игуана ,а тя кихаше когато и е сух въздуха) незнам как направих връзката ама реших ,че съм предобрила хлапето  smile3532
Честито на мама Илайда много да се слушкат с малката сладурка  bouquet
 И сега да почерпя ,че днес малката Александра имала имен ден (според православния календар)
Честито и на всички други малки и големи Алексанра и Александър Hug[/img]

# 172
  • Мнения: 21
Честита девойка на мама Илайда - да ти е жива и здрава!   bouquet
Честито на всички Александровци.

# 173
  • Попово
  • Мнения: 687
за къпането в сол-твърдо против!!! нито аз съм солена,нито двамата ми братя и смея да твърдя че и тримата нямаме проблем с потта. за мен това са измислици на бабите ни.

Peace и аз съм против соленето...нито Тошко, нито Генчо имат проблеми за сега, а Генчо никак не е малък.

# 174
  • Мнения: 398
За солта и аз съм против, но в крайна сметка всеки сам решава.Моят мъж е солен като малък и ако ви кажа как се поти Sick просто чаршафи, завивки всичко е мокро.
Честит имен ден на всички именници.Да са много здрави и много да слушкат.

# 175
  • Мнения: 3
Добър вечер и от нас.
Това със солта не съм съгласно , но всеки сам си решава.
Честита девойка на мама Илайда - да ти е жива и здрава!

# 176
  • Мнения: 30
Честито момиченце на мама Илайда Hug


Честито и на именничетата ни Hug


За солта и къпането
- малките до 40 дни не могат да си регулират температурата а солта ги загрява. Затова бабите ни до 40 са ги къпали със сол. Другата причина не е колко ще се поти а за мириса на тена и потта. Казват, че деца, не-къпани със сол имали по-силно миришеща кожа. Не знам дали е вярно, може да не е. И аз ще сложа шепа морска сол в коритцето на първите няколко къпания.

Моя най-добър съветник за отглеждането на деца и до ден днешен си остава баба ми на село в България. Да ми е жива и здрава.
След намалянето на кърмата ми/спирането/ тя ми продиктува по телефона една рецепта за приятна напитка и сега гърдите ще ми се пръснат от мляко, а бебка усмихната си спинка... няма помен от коликите даже.
Значи - ако някой се интересува - сварявам различни плодове/ябълки, дюли, круши-без цитрусови/, обелени и почистени, в тенджера с вода до омекване и слагам малко захар/който не обича сладко може и без захар/, а накрая слагам и подправка - зрънце карамфил. Това е домашен компот който едно време били давали на родилките да си имат кърма и да им спят дечицата. И е чудо на чудесата. Може и да го знаете този компот но аз днес го научих и не съм спряла да си благославям бабето  Crazy
Мамчета, не пренебрегвайте съветите на най-старите... не на модерни свекита и знаещи приятелки, а на бабите ни на село... те са знаели как да приспят дете, да го излекуват от колики и да се поддържат здрави, понеже е трябвало по цял ден да са по полето на работа с децата барабар  Crazy Flutter
Днешните модерни деца не знаят що е люлчина песен, нито майчина прегръдка, нито сукане на воля... знаят режими, рев в креватчетата и самота по съвет на модерни доктори. Пффф Grinning Grinning
Аз ще слушкам баба ми  Grinning
Иначе - мисля не е удачно да се дава на бебе зехтин, тежичък е за него, заменете го с бадемово масло. Продава се навсякъде в мънички шишенца. И наистина лекува, понеже Ванесса я хранехме само с АМ поради липса на кърма и във всяко шише слагахме капка бадемово масло. Нямаше запек, газове или болчици...

Но бих дала един съвет на своя глава - всяко дете е различно и ако на едно инфакола или бадемовото действат, то при друго може да няма ефект... Единственото, което действа на всички бебенца безотказно против колики е пълното спокойствие на мама...

Прегръдки от мен и Емили  Hug

Последна редакция: нд, 23 ное 2008, 20:09 от Norass / Лора

# 177
  • Мнения: 51
Мами, някоя знае ли дали от инфакола акото става зелено? От вчера си промени цвета и не знам дали да се притеснявам.

Тонеска, преди да забравя отново - много благодаря за бързата реакция за снимката.

# 178
  • Мнения: 30
Как да създам ново албумче при нашите снимки? - Там, където иска категория, там ли да попълня ноември2008?
Не схващам...

# 179
  • Мнения: 252
Лора, влизаш от 'нашето албумче', а не от 'разгледай...' "Създай нов албум" Пишеш име на албума (по твой избор). После само избери от падащото меню категория. Остави както е избрано 'публичен' и натискаш 'създай'.

А за вълшебния компот, ние му казваме ошаф и колко много съм изпила от него... Ама кой да ми каже, че за такива работи ставал. Правим го по коледа от сухи плодове. Ама сега май нямам условия да си направя, че май само ябълки имам в наличност. А банани, киви и портокали не стават Grinning.

Елиии, таман гледам снимката на аватара ти (ама не съм видяла на кого е поста Mr. Green) и си викам "Божее, този човек колко прилича на Марти". Шантавелска работа. То пак така вчера се разминах с един и си викам "Божее, този колко прилича на Ники Кънчев". А Ники ми вика "Видя ли Ники Кънчев мина покрай теб"

Мими, акото не става зелено от Инфакола.

Общи условия

Активация на акаунт