Имаме си вече ний тумбаци, а от вътре ни ритат МАЙските юнаци! №9

  • 18 335
  • 297
  •   1
Отговори
# 30
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Здравейте и от мен в новата тема!

Тези дни имах доста работа и почти не съм писала тук. На преглед съм чак другата сряда и нямам новини за бебчо за сега. Гладът ми се поуспокои малко и вече не се тъпча така  здраво през деня. Главата обаче ми създава много проблеми. Като започне едно главоболие по три-четири дни и се скапвам просто.

Дрешки не съм купувала и за сега няма да го правя. Имам достатъчно за начало от Наско, а и като знам как всеки, който дойде вкъщи за бебе носи по нещо, пак ще напълним гардероба. След нова година ще направя разбор на наличните дрехи и пелени и тогава ще пазаруваме, ако се наложи.

Количката ни /комбинирана Маг Ингланд/ я дадохме на братовчедка на мъжа ми в Нова Загора. Няма да я мъкна обратно. Моя позната от Пловдив има същия модел и е страшно запазена. Още преди време си говорихме, че ще я взема някой ден. Лятна си имам, така че откъм кракомобили за бебчето сме осигурени.

Днес пак ми е много криво. Главата ме цепи ужасно, а се очертава дълъг ден.

Пожелавам ви повече усмивки!

Дидочка   bouquet

# 31
  • Мнения: 4
Добро утро и от мен!
Хайде да устискаме и днес и после следват 2 почивни дни  sohappy На мен, лично, ми се видя адски дълга и досадна тази работна седмица и мисля съмвсем скоро пак да си взема болнични. Хубаво е и че идват празници и пак се очертава дъъъълга почивчица и подаръци   party002
Снощи си поръчах сума ти неща за бременни от онзи френски сайт - дънки, дънкена пола, един друг панталон, една пола от трико с колан, един само като колан-препаска за над дънки, потници. Да ги видим сега като дойдат, че и размерите ги поръчвах малко със замах. После, най-вероятно, някоя шивачка тук ще ми ги дооправя.  Crazy
Това от мен, лек и усмихнат ден на всички   bouquet

# 32
  • Мнения: 0
Здравейте и от мен! Диди СУПЕР си  bouquet......Аз мисля,че вече усещам бебо от няколко дена Grinning нещо като спазъм на мускул ниско долу в ляво...мои познати,които скоро родиха ми казаха,че това е бебенцето  Heart Eyes толкова съм щастлива...наистина е невероятно да усещаш мъничето в теб newsm44....Аз си чакам резултатите от  БХС в понеделник ,дано всичко е ок  Praynig. Ами това е за сега от мен. Лек и спокоен ден

# 33
  • Мнения: 0
Ха добър ден
Вчера гледах че в Париж запалили коледната украса... и ме обзе едно коледно настроение  Hug и днес хоп имаме си и ние коледна украса. Благодара Dido4ka

Аз съм на преглед чак на 08.12 и нямам търпение.
За бебо още нищо не съм купувала, не от суеверие просто някак си още не ми е дошла музата.
А колкото до работната седмица .......  #Crazy няма край гадта.
Но както и да е днес времето е чудесно. имам чувството че идва пролет, а не зима. Наслаждавайте му се и гледайте позитивно на всичко.
 newsm68  newsm44

# 34
  • Мнения: 336
Привет! Новата темичка е супер оформена! Благодарим ти Дидочка!
Да попитам момичетата, които си правиха БХС, задължително ли трябва да имам направление от лекар или мога да отида и без направление? И ако нямам предварителен УЗИ преглед могат ли в МД да ми го направят и къде по-точно (етаж, кабинет)? Благодаря предварително!

И едно въпросче към тези, които вече са били мами. Някоя от вас ползвала ли е слинг и доколко е практичен и удобен?

Аз от няколко нощи сънувам бебенцето, че е момченце (пола още не го знам) и как го раждам, как се кърмим, как изглежда, само гдето миналата нощ го сънувах мургавичко, а тази светличко  Grinning . Малко от рано се вкарах в тоя филм, но така е като постоянно чета книги за отглеждане на деца, хаха.

# 35
  • Мнения: 432
Привет на всички!

Цяла седмица се разправям с моят GP! Точно три пъти ми бърка направлението и все още не мога да се запиша при АГ. Отгоре на всичко в сряда чаках два часа на студа в МД, за да ми кажат, че е сбъркано направлението и вчерта вече ме болеше гърлото и имах температура! За радост сега съм добре - сигурно съм изпила 5 литра чай с мед.

Vaiza, не ти трябва направление за БХС. Аз същия ден си направих УЗ в МД - 207 кабинет, ет. 2 - ниската сграда. После отиваш на 14ет. и даваш кръв, след като си попълниш заявлението.
И слинг не съм ползвала - не мисля и да ползвам  Simple Smile

# 36
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
vaiza, аз ползвах слинг, но го открих твърде късно, Оги беше на 11 месеца, когато се сдобих с него. Слинга е в пъти по-удобен от кенгуруто. Тежестта на бебето се разпределя по-равномерно върху тялото ти, свободата на движение на майката е по-голяма, а и бебчо е в по-удобна позиция (Оги обичаше дори да спи в слинг).
Този, който имам, е зимен, с халки, ушит от кадифе. Сега ще си спретна и един летен от мек и тънък памучен плат за да мога да го ползвам от първия ден с новото бебче. Все още се чудя дали да се пробвам с другия вид слинг, но не се чувствам уверена, че ще се справя с различните позиции и начини на поставяне на бебето. Този с халки ми се вижда доста по-прост за употреба Simple Smile.

# 37
  • Мнения: 385
Лято, май ще се засечем при Марков, живот и здраве. Аз съм от 15.40. Все си мисля че преди 2 г. ме гледа около 30-40 мин. явно има голям наплив  newsm78

Аз също имам един спантанен аборт преди Наско, и страха си ме гони и сега ..... но гледам по-малко да се задълбовам в лошите мисли и да си намирам по-позитивни занимания  Peace

Да, щях да кажа и за слинга - аз го ползвах и ми беше удобен - пак ще го ползвам Simple Smile
Ей, ни на тук http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=2132363
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=2825995

Последна редакция: пт, 21 ное 2008, 12:20 от ninishte

# 38
  • Мнения: 336
Много ви благодаря за отговорите, момичета!   bouquet
Ооо, значи слинг ще се купува   smile3508

# 39
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Ооо, значи слинг ще се купува   smile3508

Моят лично е шит, защото преди година н ми се даваха 55лв. за слинг. Фирмата, която открих да ги шие в БГ, в момента предлага слинг с халки на цена от 70лв. За тези парички можеш да си купиш плат, халки и да дадеш да ти го ушият.
Ако предпочетеш все пак купен, ето ти и сайта им - ЗиЛана. Можеш да си поръчаш директно или да идеш в магазините, предлагащи техни неща.

# 40
  • Мнения: 336
Благодаря за полезното инфо KayRenn. Аз намерих друг сайт, в който едноцветният слинг струва 45 лв. http://www.bebe.to/sling/sling.html
От този сайт могат да се поръчват и много други бебешки нещица, но аз лично попаднах на него, търсейки натурална козметика за бебето. От него може да се поръчва козметика на Веледа и Бъртс бийс, което мен ме устройва.

# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 435
Запис в новата темичка. Страхотна е, а и се увеличава отбора на майските мами Grinning.
Като че ли и аз от няколко дни усещам някакви движения, като побутвания в корема си. А със синът ми беше толкова отдавна, че не си спомням вече точно така ли беше.
За мазането имам, една останала тубичка на АВОН лусион против стрии и сега се мажа с него, а като ми свърши смятам да си купя маслото против стрии на Икаров, миналия път го ползвах и много останах доволна.
А слинг за пръв път чувам Embarassed.

# 42
  • София
  • Мнения: 6 067
Здравейте и от мен!  Simple Smile
Първо, на въпроса на vaiza за БХС - както са ти казали, не ти трябва направление, платено изследване е. Отиваш първо на 14 етаж, взимаш си бланка "Поръчка" там за която седмица се падаш (нали са два вида БХС), попълваш си твоите данни. След това слизаш на втория етаж, но аз бях в кабинет 216 - не знам pavleto защо казва 207 (в брошурата за самото изследване пише кабинет 231, но на неговата врата бележка препраща към 216), може когато тя е ходила, там да са преглеждали; моята информация е от сряда. Значi лекарят гледа, мери и нанася каквото трябва в "поръчката" и после с нея - пак на 14 етаж да ти вземат кръв. След това на касата да си платиш и с фактурата на другия ден за резултата. Успех!
ninishte , ще се радвам да се видим!  Simple Smile Наистина, сгъстени са часовете...
Аз днес успях да се запиша на ЖК, и лекарката ми каза, че като ми изтече сегашният болничен, щяла да ми даде нов. Ха дано!  Simple Smile И дано да няма наистина причина де...

# 43
  • Мнения: 367
Ооооо срещичка на софийски мами , много хубаво Grinning
Момичета уволнили са Коритаров и се носи една мръсна история като причина за уволнението.
Аз много обичах да го гледам защото така ги притискаше мазните политици.
Много ми стана кофти като чух.  Sad
Май пак е някаква гадна политическа конспирация да му затворят устата.
В каква държава живеем само пуууу .... аман от комунистически мутри и крадливи плужаци бееее ....

http://www.dnes.bg/article.php?id=61295

Последна редакция: пт, 21 ное 2008, 16:42 от Felina

# 44
  • Мнения: 4
Уволнили са гооооо???  #Crazy
И аз всяка сутрин го гледам, докато се стягам за работа ... включително и тази сутрин!  ooooh!
И какво ли ще да е станало???
По принцип се дразня, че всяка сутрин, където и да превключа, вървят такъв тип предавания. Още рано-рано сутринта, докато хората се стягат за работа и започват да ни натоварват с политика, бюджета, цигански боища и какви ли не негативни теми. По немската, италианската и къде ли не, сутрин дават разни забавни, неангажиращи предавания, а нашите телевизии още от сутринта ни натоварват (поне на мен точно така ми действат) ...

Общи условия

Активация на акаунт