Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 59

  • 28 346
  • 215
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 11 747
И аз не му намирам кусури на водопроводчика, баш си е добре! Сигурна съм, че рожденника ще се изкефи много.  Grinning

# 76
  • София
  • Мнения: 1 164
айде и аз да си пусна моята торта, сивото трябваше да е черно , но аз стигам до заключението че не може сметана да се оцвети наситено, хем колко много сложих от черната боя на Уилтън  и не можа да стане. Отвътре е вертикална тортата.

# 77
  • Мнения: 668
Почвам отзад - напред.
Ванче - тортата е нямам думи, стратно идейна, много хумористична и не вярвам да не му хареса на рожденика. Я кажи сега обаче, щом тоал.чиния и табелката за ЧРД са отливки, как ги направи? Като изстина после ли изрязва втвърдения шоколад, или го излива във форми?
По въпроса за диетичната торта не мога да се включа, не ми се е налагало досега.  Sad
Мама терорист - успех с тортата, ще чакам. Малко офф - и твоето детенце е като моето, обича да влиза в коша  Laughing
Краси.Мира - тортата изглежда много добре. Поздравления. Сигурно си има кусури, но ти си ги знаеш най-добре, и другия път няма да ги има.  Hug Иначе цветовете и дизайна са свежи и много ми допада.
Бадем - разкошна сватбена торта, поздравления. И аз се присъединявам към мнението, че можеше цветовете да са малко по-едри, но и така е страшно семпло и изискано.   bouquet
Добито - и двете торти са хубави, но тази с мечовците по-ми допадна.
vesi - чудесен "подарък", леко е целулитен но ти си знаеш защо. Сложи ли тортата да се стегне в хладилника, преди да метнеш чаршафа? Аз винаги слагам да се втвърди, даже ако трябва и във фризера за 10-на минути, после в хладилника. Накрая ако се наложи доизглаждам и мятам чаршафа.  Дано да ти е полезно моето мнение.
Иринка - домашната торта е супер апетитна, искам парченце по пощата  Party Да минава бързо пръстчето, че чакаме чудеса с шприца.

Засега само ще ви гледам, следващия повод е след 2 седмици и още обмислям идеята. Прави ми се сметанова торта, най-вероятно на мъж ми за имения ден (Никулден) и за моя РД (3 дни след това) може да е една торта, но ще видим... Още обмислям. Иначе мнооогоооо ми се е дояло като тортите тип "шир-потреба" от едното време, с шоколадовата глазура, отгоре розови розички, зелени листенца и белички елементи. Оххххх.... Ако някой намери снимка на такава в нет-а, да свирка.

# 78
  • Мнения: 1 965
Лелееееей!
Четете ми мислите, май!
sillsav - Супер е Мики. Не му се ядосвай на черното. И така е добре.
И аз в момента правя вертикална торта. Даже двуетажна. И по тоя повод да кажа на Дракончето че и тя ми чете мислите. Ще е със заливка, но мисля вместо СОЦ-розички да има врътки разни. Ще я мисля довечера. Сега на преден план е рибарската, че е за утре рано-сутрин.
Водопроводчика си отиде преди малко. Много му се смяха на горкия..... Пепи - излови ме ти с очичките. Мислех да мина без тях, ама му нарисувах две сини очета.
thedragonbg ЕТО ТАКА го изливаш, той сам си става на плочка. Долната част е гладка като стъкло. След това със скалпелчето Wink си режеш и изрязваш. Едната е вече оформена на снимката.  Плочката е изрязана с формичка.

# 79
  • Мнения: 1 258
Ванче,тортата е убиец  bouquetАз само мога да си мечтая да направя подобно нещо.

Аз преди около час направих моята кръгла торта.Надявам се да стане нещо,че иначе срам...срам....

 thedragonbg  ,може да седи вътре с часове Peace

# 80
Здравейте и благодаря на всички за изказаните мнения и предложения!Днес направих една репетиция и според мен се получи горе-долу добре.Има още много да се доизкусурява, но за времето и условията, с които разполагам мисля, че е добре.Приемам съвети и критика!
Относно кошничката отгоре - дайте съвет как мога да я украся!Моля!
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=9021722

# 81
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
sillsav, много сладък тоз мики бе. Пък нищо, че черното не е такова каквото го искаш. Сама знаеш, че сметана се оцветява много трудно. Чакам с нетърпение разрезче да видя как изглежда отвътре Wink

# 82
  • В кошера...
  • Мнения: 529
Здравейте, нямам време за торти, но ето една еклерова торта - украсена с шоколад. Снимките са с телефон, но пак са нещо http://medunkabg.multiply.com/photos/album/4#51
Много са хубави тортите ви, така ми се качва настроението като вляза тук. Поздравления на всички!

# 83
  • София
  • Мнения: 1 164
marina_hisar не очаквах толкова голяма торта да видя. На мен кошничката ми прилича на саксия с цвете, може би някаква дръжка да му сложиш и повече цветя.
medunka не се измъквай така, кажи по коя рецепта направи тортата, че и аз се глася да правя еклерова, ама ми се ще на вкус да е като купешките-лека и въздушна.

# 84
  • София
  • Мнения: 2 671
marina_hisar, браво на теб, наистина грандиозно начиание! Сигурна съм, че ще се справиш!
Сега малко съвети от мен, дано са ти от помощ! -
разточвай готовата модеираща маса по-дебело, за да ти е по-лесно да заглаждаш.
Относно украсата - много ми хареса огледалния ефект покритие - шприцовани декорации. Мисля, че ще е добре да портъсиш някаква хармония и в съчетаването на 3-Д фигурките, дано не се разсърдиш - напълно добронамерено го казвам, но розата, кошничката и свещичката стоят доста хаотично.
И последно - ако подложиш ленти пекарска хартия под основата, като приключиш с декорирането, можеш да я издърпаш и ще ти е чистичка подложката.

Мединка, Силслав, чудесни са!
Ван444е, поредния оригинал, браво!!!

Последна редакция: сб, 22 ное 2008, 17:56 от Rumya

# 85
  • София
  • Мнения: 2 118
Ванче, това си е точно твоя торта! Много ми хареса идеята да направиш целия под в оплетени тръби и майстора като водолаз...Санитарния фаянс е много добре направен, в смисъл, че малко карикатурно, но съвсем точно показва за какво иде реч...Супер!

Медунка, прекрасна шоколадова паяжина! Какво е под нея - сметана?

Марина_Хисар, да видииим...Сега, когато човек е на 15, не обича особено да слуша критики за идеите си, затова пестеливо ще си кажа мнението по дизайна, а за изпълнението ще дам, каквито там имам препоръки:
- ако тортата трябва да отразява Коледна украса, може свещичката да я сложиш във фонданово цвете, като свещник и да е при саксията с Коледната звезда, или направо я махни...
- след като свещта освободи долния ъгъл, може да сложиш такава розичка в 4-те ъгъла (тъй като тортата ти клони към украса, основана на симетрията) а и стилизираните борчета да ги има и в отсрещния ъгъл на втория етаж
- Коледа и рози все пак не са много често съчетавани, затова можеш да замениш розите със семпли бели снежинки от фондан изрязани. Алтернативно, ако промениш Коледната стилистика, борчетата може да станат шоколадови извивки, а коледнана звезда - няколко червени рози...
- по изпълнението - малко повече да загладиш преди фондана и по-спокойно и равномерно да наредиш перлите...а златни перли няма ли предвидени? с кафевия шоколад ще дойдат като че ли по "на ти"Simple Smile

Само се чудя в тези 3 часа, на каква Т ще работите и дали маслен крем ще ви стегне за под фондана...шприцовай си от масления крем по периферията на всеки блат преди да нанесеш крема, за да не ти изтича крем, несъвместим с фондана...Не знам ще ви оценяват ли на вкус, но слагай по-малко крем между блатовете, за да задържиш по-добре формата, защото за торта, която не е престояла в хладилник, добрата украса си е голяма предизвикателство...
Моля те, не се засягай от критика, нали конкурс трябва да печел"им" Simple Smile)))

# 86
Благодаря на всички за препоръките и не се притеснявайте да критикувате.В крайна сметка целта е да се поуча от грешките си и когато аз не мога да ги открия е добре някой да ми подскаже малко! Simple Smile

# 87
  • София
  • Мнения: 618
краси.мира много оригинална и весела тортичка  Grinning И на мен белият шоколад ми взе здравето, що кърпене падна  Tired При доза от 100гр беше перфектно тесто, мислех си да не е от боята, но ти пък не си оцветявала  Thinking
van444eto тортата е страхотна  smile3501 Толкова се захласнах да разглеждам фаянса, че хич не съм видяла майстора има ли очи, няма ли  Crazy Всичко е толкова изпипано - шевовете по дрехата, ключа в джобчето ..... нямам думи .... поздравления   bouquet
sillsav Мики е станал голямо сладурче  Hug
marina_hisar поздравления за грандиозният проект   bouquet А, относно съвети, мнението ми съвпада с това на dimitrina 73  Peace
medunka дори и снимана с телефон си личи, каква вкусотия си сътворила  Heart Eyes
Благодаря на всички за мненията и препоръките Hug Да си призная, нямах никакво настроение, идея и изобщо желание за тази торта  Blush От няколко дни насам просто искам възглавница и ъгълче на дивана  smile3524 Първоначално бях направила три розички, но като ги сложих и ...... то се видя, че няма да стане само с тях Tired Дани бръкна два пъти в тортата (на етап шпакловка), ама мъжката с четири пръста  Crazy Добре, че по едно време се предаде и заспа, та поне я покрих на спокойствие  ooooh! А, перлите поскриха малко целулита  Whistling




# 88
  • София
  • Мнения: 2 658
van444eto, супер е тортичката и както винаги е много оригинална  Simple Smile
sillsav, много е сладък Мики, браво на теб
medunka, много е апетитна тази тортичка

Аз днес правя една Смърт от шоколад, защото утре сме на гости в кръстниците на детето, но мисля да не ви я показвам, защото ще е с традиционна бяла "паяжина".

# 89
  • Мнения: 1 173
Ванче браво бре жена , думи нямам . Тези черните квадрати рисува ли ги или си игра да режеш и да редиш ?
Марина и аз да кажа какво мисля. Значи на 15г правех само шахматна торта и бисквитени - за декорация и на ум не ми е идвало- затова поздравления.
 Руми ти каза за хартията - така наистина ще успееш да запазиш подложката чиста , а не да си губиш времето после да я чистиш.
Аз лично бих махнала розата и свещичката от първия етаж - идва ми малко претрупано с шприцования борд. Мисля че той е достатъчен.
 На каква  тема трябва да е декорацията - Коледна ли ? Ако е Коледна бих забучила свещта в саксията , и  както Дими73 ти каза - ако може някакво коледно цвете - коледна звезда  newsm78. Но някакси на шоколадово белия фон изведнъж едно червено цвете -  не ми изглежда подходящо . Може сребърно ( понеже имаш сребърни перли ) или златно ако замениш с златни перли.Елхичките или ги разположи отстрани  или добави още 2 в отсрещния ъгъл.
 Не знам с какви инструменти и форми ще разполагате , затова така отстрани е малко трудно да се коментира.

Другото което е - ще има ли хладилник където тортата ще може да стегне преди това ? Ако има първо си направи втория етаж и докато стяга може да работиш по шоколада. Да да не се набръчква фондана - първо изглади ъглите и после премини към страничните части.
 Успех от мен   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт