410 дни платено майчинство - мисията Е възможна

  • 37 375
  • 627
  •   1
Отговори
# 570
  • София
  • Мнения: 184
Това наше правителство е много умно,пак действа на принципа разделяй и владей.Тук заприлича на война.
ooooh!
Така 6те е ,ако бяхме бяла страна в която осигуряването е на принципа каквото не си използвал може6 да си го изтегли6 няма6е да има недоволни.

Съгласна!

# 571
  • Мнения: 218
малко по назад съм писала за какво ,като те интересува прочети goldi81

# 572
  • Мнения: 39
Има смисъл от действия ,лично аз писах че ще съдя държавата ,ако има и др. желаещи може да  се заведе общо дело от всички потърпевши
браво, след понеделник, щом се потвърди и аз така смятам

# 573
  • Мнения: 4 216
Аз май нещо не съм разбрала. Доколкото разбрах се взимат осигуровките 12 месеца назад. Ако в даден месец не са те осигурявали просто ще се вземе 0. Ще се раздели обшата сума на 12 месеца и готово. Как така няма да получавате нищо ако нямате 12 месеца непосредствено преди бремеността? Това звучи абсурдно.

# 574
  • Мнения: 39
Аз май нещо не съм разбрала. Доколкото разбрах се взимат осигуровките 12 месеца назад. Ако в даден месец не са те осигурявали просто ще се вземе 0. Ще се раздели обшата сума на 12 месеца и готово. Как така няма да получавате нищо ако нямате 12 месеца непосредствено преди бремеността? Това звучи абсурдно.


държавата каква ни е, че това ти звучи абсурдно, не е ли абсурд, майките, който са родили до края на 2008г да взимат 12 месеца майчинство на база 6 , новите мамчета да се обравят, тези дето са бременни кучетата ги яли, не съм егоист, нека вече родените бебчета имат добри условия, но те с нищо не са по различни от тези, които предстои да се родят, това решение било , за да се ограничат   внасянето и последващото точене на парици,точенето на мамите от 2008 не е ли пак такова, просто има противоречие в думите на господата политици, нека има заварено положение и за бременните в момента, не е честно , поставят ни в положение на "я се спасявайте, на кой му пука за вас" , промените се предприемат сега и ние нямя кяк да отриагираме на време, така че считам че заваренос би трябвало да се тълкува, като всички майки родили или бременни към момента, това е справедливо, а от там нататък всяко семеиство възнамеряващо да "подобри демографското  състояние на БГ" си решава кога и как според новите условия, като в това число поставям своето, а и много други семейства решили да имат 1,2 или 3 дете

# 575
  • Мнения: 218
Ами ако нямат стаж няма да получат
Както писах не може от днес за утре изведнъж да се решава до 31.12,2009 да се  изчислява за 6м. назад базата,а от 01.01,2009 за 12 м. ,ами бременните регистрирани в момента как да не се ощетяват .
Те са си в заварено положение,интересно че никой не мисли за тях .valensiaga и аз за това казвам
да нека да съдим държавата 

# 576
  • Мнения: 39
Ами ако нямат стаж няма да получат
Както писах не може от днес за утре изведнъж да се решава до 31.12,2009 да се  изчислява за 6м. назад базата,а от 01.01,2009 за 12 м. ,ами бременните регистрирани в момента как да не се ощетяват .
Те са си в заварено положение,интересно че никой не мисли за тях .valensiaga и аз за това казвам
да нека да съдим държавата 

Съгласна съм с теб , но 2 капки море правят ли, гластност те дава на проблеми, когато те са поставени от голяма маса от граждани, майки, едно е две майки да подадат иск в съда, друго е група от майки , Сдружение "Настоящи и бъдещи майки" защо постигнаха до голма степен исканията си , защото не бяха шепа хора, даде се гластнос, вдигна се шум, за това говоря аз, надявам се ме разбираш, дано има майки, които решат да потърсят правата си !

# 577
Момичета ,
в понеделник с коремите пред парламента в очите да ви кажат че с вашите пари ще платят на майките коите досега са родили и да обяснят защо са ви излъгали.

А колкото до съденето EU гледа така че няма да им се размине. Колективен иск е най-добре.

# 578
  • Мнения: 218
Добре ще е да се свържем с медиите ,и да им дадем тема за новини за да ни чуят,
а също мисля ,че сдружението сега трябва да покаже дали стой зад всички майки .

# 579
  • Мнения: 247
Добре ще е да се свържем с медиите ,и да им дадем тема за новини за да ни чуят,
а също мисля ,че сдружението сега трябва да покаже дали стой зад всички майки .
Много добре си го казала,аз не съм съгласна с парите от моите осигуровки да плащам на родените през 2008 ,техните дечица нещо повече ли ще бъдат от нашите. Една от тези които скачат срещу нас  mini_79 реве срещу нас, а си прави тънки сметки и заради парите ще ходи по рано да направи цезаровото.Значи тяхните пари са за тях, а нашите общи.....вече започвам мн да се ядосвам са тези глупави техни коментари. Един случай,който ме дразни на принципа на късмета- имам 3 г. трудов стаж осигурявана съм както на мин. така и на по-висока заплата,моя приятелка с 4 години по-голяма за първи път работи забременява, последните 6 м. и вдигат осигуровките и сега ще получи с 12 м. пари на базата на 6 м, а сега кажете кой, взема парите ние ли..... ?

# 580
  • Мнения: 2 122
Optimist4e, МОИТЕ ПАРИ ВЕЧЕ са в държавната хазна, към днешна дата аз се водя в отпуск за бременност и раждане и вече държавата трябва да ми плаща, не си правя тънки сметки как да надцакам държавата да ми върне пари в троен размер  ooooh! имам 7 години трудов стаж и винаги съм осигурявана на РЕАЛНАТА си заплата
върнала съм се на работа, когато детето ми беше на 11 месеца, повярвай ми не съм го искала и не ми е било лесно никак, не ми беше лесно да работя бременна и след това да търча след дъщеря си, защото не мога да я лиша от детските й игри и забавления, така че ако обичаш, аз квалификации към никой не съм отправила, така че ще те помоля и ти да не отправяш към мен

# 581
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 857
Хайде да дишаме дълбоко и да мислим малко, преди да пишем.

Реално е точно така - много бременни майки внасят по-големи осигуровки, за да могат да взимат по-високо майчинство после. Но - тези по-високи осигуровки най-често майките си ги дават от джоба, защото ако работодателят не желае да те осигури на повече от МРЗ, още по-малко пък ще го вълнува, че ще се размножаваш...
Няколко сметки, касаещи самовнасянето на осигуровките, могат да покажат, че крайният баланс няма да покаже някаква капитална разлика на парите, т.е. внесеното няма да е кой знае колко по-малко от даденото.

На мен ми се струва, че 12-те месеца осигуровки трябва да влязат в сила (самото им влизане очевидно е неизбежно) най-рано след 9 месеца, а по-правилно е след 12. Тогава със сигурност няма да има 'прецакани' родители, защото някой по-назад справедливо каза - при положение, че законът дава възможност и това не е противозаконно, просто много хора се възползват от възможността. Това, че се осигуряват на по-висока заплата за 6 (досега) месеца не е, както много се пищя, мошеничество - в болшинството от случаите тези майки преди това с години са се осигурявали на по-ниска заплата, т.е. реално осигуровките им са влизали в общ фонд Заболяване и майчинство редовно.
И тези родители са си направили някаква сметка за майчинството, т.е. ако внасят по-високи осигуровки от джоба си, то разчитат после да не мизерстват няколко месеца, а шест допълнителни месеца за изчисление на майчинството могат много да променят баланса и това не е никак приятно.

Тези, които смятат да съдят държавата и прочие - по-добре насочете усилията си в насока влизане на 12-те месеца от по-късна дата. Ясно е, че те ще влязат неизбежно и въпреки че повече бих искала майчинството да е на база 12 месеца за 2 години, като в Румъния, то тук сме винаги бамбашка, това е положението.

И се постарайте да говорите по същество. Ако се чувствате много фрустрирани от писание на някого, първо дишайте дълбоко и бройте до двайсет, а после пишете.

# 582
  • Мнения: 48
Добре ще е да се свържем с медиите ,и да им дадем тема за новини за да ни чуят,
а също мисля ,че сдружението сега трябва да покаже дали стой зад всички майки .
Много добре си го казала,аз не съм съгласна с парите от моите осигуровки да плащам на родените през 2008 ,техните дечица нещо повече ли ще бъдат от нашите. Една от тези които скачат срещу нас  mini_79 реве срещу нас, а си прави тънки сметки и заради парите ще ходи по рано да направи цезаровото.Значи тяхните пари са за тях, а нашите общи.....вече започвам мн да се ядосвам са тези глупави техни коментари. Един случай,който ме дразни на принципа на късмета- имам 3 г. трудов стаж осигурявана съм както на мин. така и на по-висока заплата,моя приятелка с 4 години по-голяма за първи път работи забременява, последните 6 м. и вдигат осигуровките и сега ще получи с 12 м. пари на базата на 6 м, а сега кажете кой, взема парите ние ли..... ?


Нещо май не си дочела правилно.Нито mini_79 , нито аз дето подкрепих въпроса и сме подкрипили  цезеровото по рано от необходимото.Но на практика може би ще има и такива които биха го направили заради парите.Но това мнение не е наше-пак го казвам.
Имахме въпрос какво се случва с тези които в момента са излязли в болничен 45 дни преди раждане , а термините са им през януари.Дали ще им се преизчислява дохода или влизат в заварено положение.

И накрая нека не се изостря тона във форума.Ние мамчетата не сме виновни за решенията на държавата.Запазете добрия тон.

# 583
  • София
  • Мнения: 307
Много се ядосах вече от тези нелепи постове кой колко бил изгубил и колко щял да спечели ако...Постоянно се мисли за далавери ама той и работодателя ви така мисли и затова сега сте на тоя хал. Ако бяхте изрядни данекоплатци нямаше сега да правите тези тънки сметки. Ами като изтече едната година какви сметки 6те направите, за да си гледате децата и семействата???
Държавата ви е виновна после. Ами тя държавата от хора като нас се прави.
Това, което разбрах от този форум, че даже кредити се теглели, за да се внасят по-високи осигуровки направо ме потресе и според мен дети далавери би трябвало да са подсъдни.
Засрамете се ! С този начин на мислене и държавата никога няма да се оправи, за6тото всеки гледа да изцица нещо и да е на далавера.

# 584
  • Мнения: 4 406
Това наше правителство е много умно,пак действа на принципа разделяй и владей.Тук заприлича на война.
ooooh!
а политиците ни гледат сеира. нарочно го измислиха така, да ни се присмиват как ще се изядем една друга...няма положение, което да удовлетвори всички настоящи и бъдещи майки...

Общи условия

Активация на акаунт