410 дни платено майчинство - мисията Е възможна

  • 37 366
  • 627
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 39
Това наше правителство е много умно,пак действа на принципа разделяй и владей.Тук заприлича на война.
ooooh!
а политиците ни гледат сеира. нарочно го измислиха така, да ни се присмиват как ще се изядем една друга...няма положение, което да удовлетвори всички настоящи и бъдещи майки...
Има такова, нека решението важи за забременелите през 2009, това е законно и справедливо според мен и това е завареност! Всички родили и бременни от този период назад, според мен трябва да бъдат в заварено положение, нека подадем жалба до омбуцмана, да потърсим правата си !

# 586
  • Мнения: 247
vania01, доколкото следя темата помня,че ти  подхвана за пенсиите и от там ми станаха интересни твоите постинги , накара ме да се поразровя назад и пак се уверих в това ,което съм писала,и за студентките се сещам коментара ти, не се опитвай да ме убеждаваш,че аз не съм разбрала.

# 587
  • Мнения: 218
valensiaga точно затова пиша ,но дайте да видим какво реално може да направим по въпрос
,стига са ни  тези обиждали  за далавери и работодатели,тука не става въпрос за това а за факта че родилите преди 31,12,2009 ,ще получат изчисления на база 6 м. назад, а  родилите или по-точно излезли в болнични по майчинство след 01,01,2009 ще получат изчисления на база 12м.от къде на къде трябва да се съгласяваме ,както казах закона да важи за новите регистрирани бременни от 2009г.,ей тук е дискриминацията ,ще пиша до телевизиите и ще намеря начин да организирам не само бременни майки в момента

Сдружение "Настоящи и бъдещи майки, дайте подписка да се включат бременните майки в момента в ЗАВАРЕНО ПОЛОЖЕНИЕ,не забравяйте че името ви включва и текста бъдещи майки

# 588
  • Мнения: 39
valensiaga точно затова пиша ,но дайте да видим какво реално може да направим по въпрос
,стига са ни  тези обиждали  за далавери и работодатели,тука не става въпрос за това а за факта че родилите преди 31,12,2009 ,ще получат изчисления на база 6 м. назад, а  родилите или по-точно излезли в болнични по майчинство след 01,01,2009 ще получат изчисления на база 12м.от къде на къде трябва да се съгласяваме ,както казах закона да важи за новите регистрирани бременни от 2009г.,ей тук е дискриминацията ,ще пиша до телевизиите и ще намеря начин да организирам не само бременни майки в момента

Сдружение "Настоящи и бъдещи майки, дайте подписка да се включат бременните майки в момента в ЗАВАРЕНО ПОЛОЖЕНИЕ,не забравяйте че името ви включва и текста бъдещи майки
Да и аз така смятам, обаче защо сме само две, каде са от "сдружението", аз мисля същото за тези, които ще забременеят след 01.01.2009г, до каде и кога смяташ да пишеш, мога ли да ти помогна с нещо

# 589
  • Мнения: 218
"сдружението"за сега  мълчат. първо ще търся btv и Nova -връзка с репортерите трябва да намерим

# 590
  • София
  • Мнения: 545
Не мога да проумея как може толкова злоба и невежество да има в много от бъдещите и настоящи майки!?!?!? Няма да цитирам, за да не бъда анатемосана, но хайде да оставите настрана емоциите и да помислите малко логично.
1. Защо трябва да делите майките на родили през 2008 и родили след 01.01.2009г. и да се мразите взаимно!?!? Та нали сте майки и едните, и другите!?
2. Защо трябва да мислите /някои от вас/, че сте прецакани!?!? Има една поговорка: "Преди да поискаш нещо, помисли какво си дал!" Не, милички! Не сте прецакани! Плащали сте 6 месеца дадена сума, която впоследствие ви се е върнала на 150%! Не сте ли малко алчни да искате този процент да стане 200%!?!? И само като си помисля, че точно в духа на алчност и надлъгване ще бъде възпитавано бъдещото БЪЛГАРСКО поколение....... Пък после правителството ни било виновно Naughty
3. Като сте решили да съдите държавата, наясно ли сте кой ще поеме разходите по делото и обезщетенията, ако спечелите!?!? ДЪРЖАВАТА. Но Държавата това сте вие,ние,нашите деца,нашите родители,нашите приятели и близки.... Кого съдим в крайна сметка? Себе си,... а не "онези" от парламента!

Майка съм и точно през 2009г. ще очаквам второто си дете! Доволна съм от новия закон и мисля, че е най-справедлив!
17 години съм се осигурявала върху реалната си заплата!
17 години съм си плащала всички данъци!
За 17 години съм помогнала да се отгледат поне 17 деца!
И съм горда от това! Защото това са НАШИТЕ деца!

# 591
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 328
Страшно некорекТно от страна на правителството,чудя се как може изведнъж да се изисква база от 12 м.,ами хубаво да изискват ама да влезе в сила точно след 12м.
В момента бременните майки който няма да покрият 12м. не са само студенти, те  какво да духат супата само дето ще им глътнат парите за осигуровките,ще са внесли 6м.и  нищо няма да получат ...чото  не отговарят на условията,и паричките им ще отидат за тези дето сега са по майчинство,а те как да не са доволни те ще продължат да получават до  1 г.без преизчисления и това ако е правилно ... #Crazy
Закона трябва да гласи и включи    текста конкретно за условието 12м. стаж да важи за нови регистрирани бременни след 01.01,2009г. т.е. ЗА БЪДЕЩИ БРЕМЕННИ
НАПРАВО ЩЕ СЪДЯ ДЪРЖАВАТА ,ТЯ САМА СИ ГО ТЪРСИ
 

 Peace Съгласен!

И  аз съм  съгласна с вас   излиза ,че  за  едни  може за други  не.

Последна редакция: сб, 13 дек 2008, 10:48 от galina1231977

# 592
  • Sofia
  • Мнения: 9 767
Ами това е по-важно, а не да се нападаме взаимно.
Аз съм вече в майчинство, но също съм съгласна, че настоящите бременни също да се водят в заварено положение. Изобщо ако още в началото вместо да се обиждаме на "селяни" се бяхте насочили натам доста неприятни постове щяха да се избегнат.

Хайде момичета, кажете какво ще предприемете, за да се включим и ние. Подписка ли ще се прави?

# 593
  • Мнения: 39
"сдружението"за сега  мълчат. първо ще търся btv и Nova -връзка с репортерите трябва да намерим
Ами погледнах , има тук телефони, адреси, но предполагам ще бъдат заинтересовани, когато излезе обнародвано в ДВ, но принципно не пречи да се свържем и сега с тях

# 594
  • Мнения: 218

Как да се свържа с отдел "Новини и актуални предавания" на bTV?

Изпратете email до г-жа Люба Ризова, главен редактор „Новини и актуални предавания”, на адрес news@btv.bg или позвънете на телефон 02/ 9176 830.- почвам да им пиша тук и ще видим,

# 595
  • София
  • Мнения: 307
Подкрепям напълно Водица. Много добре казано.
Няма да се изненадам ако в наглостта си направят петиция за завареното положение да се преизчисли дохода 12 мес. назад, но аз нямам нищо против нищо, че също бих взимала по-малко пари, но не заради това, че не съм плащала осигуровки, а просто осигурителния доход беше по-нисък.
Завареното положение винаги е заварено както е било с матурите, изпити и т.н. Бих ги подкрепила напълно тези майки, но не и когато искат да си послужат с измама.

Майки, за вас не е ли по-важно да сте максимално с децата си ?

# 596
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 855
Само да посоча, че в болшинството случаи преди 6-те месеца по-високи осигуровки е имало месеци и години наред внасяни осигуровки, макар и по-ниски.
Не пренебрегвайте този факт. Мъжете ни също внасят суми във фонда, а често именно мъжете взимат по-високи заплати, нерядко и по-високи осигуровки.
Всички заедно помагаме на общите ни деца, не се нахъсвайте кой е дал повече, защото не е ясно в крайна сметка кой.

# 597
  • Мнения: 39
Подкрепям напълно Водица. Много добре казано.
Няма да се изненадам ако в наглостта си направят петиция за завареното положение да се преизчисли дохода 12 мес. назад, но аз нямам нищо против нищо, че също бих взимала по-малко пари, но не заради това, че не съм плащала осигуровки, а просто осигурителния доход беше по-нисък.
Завареното положение винаги е заварено както е било с матурите, изпити и т.н. Бих ги подкрепила напълно тези майки, но не и когато искат да си послужат с измама.

Майки, за вас не е ли по-важно да сте максимално с децата си ?

Нямам смисъл да си губя времето с такива като теб никой не мамим , не е справедливо да се прилегат стари условия и нови  облаги за едни , а за др не

# 598
  • Мнения: 232
Майки, за вас не е ли по-важно да сте максимално с децата си ?

При настоящите условия ще бъдем с децата си 3-4 месеца, после трябва да ходим да работим. Защото променят условията в движение, а не ни смятат заварено положение! Така че да не ми се фукат колко майчинство сме имали по закон, финансовия лост е по-важен.

# 599
  • Варна
  • Мнения: 38
Момичета, подкрепям напълно идеята ви за включване на бременните в завареното положение. Мисля, че този вариант би бил най-справедлив и би туширал напрежението между доволни и недоволни. В крайна сметка нали целта е да са защитени интересите на всички "настоящи и БЪДЕЩИ" майки. След влизането на закона в сила, всеки може да планира бъдещо забременяване съгласно новите условия. Дано от "Сдружението" поставят въпроса преди окончателното гласуване на промените, а междувременно ние можем да събираме подписи.
Нека насочим усилията си в правилната посока, вместо в безсмислени спорове по форумите, на които никой ОТГОРЕ не обръща внимание!

Общи условия

Активация на акаунт