Отговори
# 75
  • Мнения: 140
Споменавате рибни кюфтета,та да питам - четох различни рецепти,в единия вариант рибата,изчистена от костите ,директно се мели ,а в другия първо се вари.Как процедирате вие?

# 76
  • Мнения: 27 524
Доколкото знам на сурова риба не можеш да махнеш костите  Thinking
Аз лично първо варя или взимам топло-пушена и обезкостявам  Peace

# 77
  • Мнения: 5 001
Аз пък взимам филе-мерлуза,смилам го с машинка за месо,слагам подправките.Оформям кюфтета,потапям в брашно и пържа.....Със сварено рибно месо не съм пробвала.Трябва да опитам и да видя каква е разликата във вкуса....

# 78
  • софия
  • Мнения: 379
пилешките дробчета варят ли се преди да се изпържат? с брашно ли се овалват? благодаря.

# 79
  • Мнения: 5 001
пилешките дробчета варят ли се преди да се изпържат? с брашно ли се овалват? благодаря.
Аз ги слагам сурови....Може с брашно,може и без брашно.ВАЖНОТО е да ги посолиш след като вече са готови,защото наче дроба става твърд,а не сочен и мек...

# 80
  • Мнения: 1 265
Здравейте момичета, чета Ви иВи се радвам. Къде може да си "насладя очите" със тортите от конкурса?

# 81
  • Мнения: 1 258
А как се прави есто за баница?Не искам с готови кори защото не  ми е толкова вкусна после.Казаха ми,че се слагало мая,брашно,сол и вода.ама нещо ми се губи и миля че има и още съставки.Помощ моля Laughing

# 82
  • Мнения: 5 001
В тестото за баница няма мая.
Брашно,вода,сол,1-2 с.л. олио,1 с.л. оцет.....

# 83
  • Мнения: 1 258
Мастер,нали трябвало да втасва.от маята втасвало ooooh!

# 84
  • Мнения: 5 001
Ако ще точиш кори, в тестото няма мая.
Баница може да се направи и от тесто в което има мая,но тогава повече прилича на тутманик(аз например съм правила баница с тестото на пица Верди сещаш ли се за него?),защото тестото не се разточва чак толкова тънко,а по-дебелички са така наречените кори....

# 85
  • Мнения: 1 258
Мислех да го разточа и да сложа вътре сирене.Баба ми слага и яйца,ама ще видим дали и аз ще сложа.Пак ще намеся баба ми,но от нея се уча за баници и такива неща.Та тя я прави навита.но нямам толкова време.Надявам се да стане нещо като лазаня.само ще редя "парчетата тесто"в тавата и ще слагам сирене.(ама как обясних само ooooh!)Сещам се за Верди. PeaceИ тестото е супер.

# 86
  • Мнения: 5 001
Мислех да го разточа и да сложа вътре сирене.Баба ми слага и яйца,ама ще видим дали и аз ще сложа.Пак ще намеся баба ми,но от нея се уча за баници и такива неща.Та тя я прави навита.но нямам толкова време.Надявам се да стане нещо като лазаня.само ще редя "парчетата тесто"в тавата и ще слагам сирене.(ама как обясних само ooooh!)Сещам се за Верди. PeaceИ тестото е супер.
Разделяш си тестото на еднакви парчета,оформяш топки.Всяка топка я разтегляш колкото можеш по тънко,намазваш с разтопено масло,поръсваш със сирене.Навиваш на рулце и завиваш рулцето на охлюв и поставяш в средата на намазнена тава.Другите топки- по същия начин и после навиваш около охлюва.Така ще стане вита баничка.Отгоре я намазняваш с четка.Оставяш да втаса и тогава печеш...Към края можа поръсиш с настърган кашкавал  Crazy

# 87
  • Мнения: 243
ПОМОЩ
Току що от Метро ми донесоха филе от змиьорка и стриди,моля ви помагаите,представа си нямам как да ги приготвя  smile3511 !!!!!!

# 88
  • Мнения: 1 283
ПОМОЩ
Току що от Метро ми донесоха филе от змиьорка и стриди,моля ви помагаите,представа си нямам как да ги приготвя  smile3511 !!!!!!

стриди

змиорка Wink

# 89
  • Мнения: 243
Благодаря ти много Pepika    bouquet

Общи условия

Активация на акаунт