ИЗБЕРЕТЕ БЪЛГАРСКОТО!!!

  • 4 040
  • 85
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 370
Рибозом , има много истина в приказките ти, но що, аджеба, пак трябва да обръщаме темата на "едните вс. другите"?
И, да, палтото на Кенсол струва 300. Но с 300 лева, ако си отида по моя край, мога да си напълня гардероба с дрехи!!!! Пак на Кенсол!!! И даже да си ги взема на изплащане , без оскъпяване.
По темата-избирам българското, но само че ако е на поносими цени. Не може един панталон, произведен от Маркам или Кенсол , нормален панталон, без златни нишки, дето викат, да ми струва 90 лева!!!!! Цели 90!!!! А официален костюм......ми почти цяла заплата за някои. Имам представа и какво се влага в тези дрехи като материали, и трудът колко струва, и на каква цена може да бъде купено директно от производителя.

# 16
  • Мнения: 274
А, и мразя, когато няква "кака" с джип ме засече на светофара, сваля си стъклото и ми вика "Къдие каръш, уа?! Сиелянин!!!"  Shocked

Батка, в казармата още втория ден ни водят на некво учение. Вървим си ние и съвсем културно казвам на ротния: "Вуйчо, тази чанта нещо се скъса...." А той ми крещи в лицето: " Туй ние чанта уааа. Туй сумка уа, селяниннннн!"
 Joy

# 17
  • Мнения: 5 647

Ами някои от стоките в Ла Редут са българско производство.
Знам, имам такива. И най-странното е че съм виждала същите стоки в България и пак са по-скъпи тук, от колкото да си ги поръчам от там. Търговците тук искат да приберат, ако може, 200% печалба Tired Неоправдано скъпо е, да си държат продукцията. Много бих искала да подкрепя българското производство, но не съм балък.

Не знам за българската продукция, но много от "вносните" стоки са в пъти по-скъпи, отколкото в чужбина.

# 18
  • Мнения: 2 099
Пъзел,не съм за едни срещу други.Идеята ми е,че българския бизнесмен има много хляб да яде докато стигне един немски бизнесмен примерно.Бг бизнесмен иска ако може да му се работи ангария и да печели 500%.Затова е така.За една сая на мокасин плащат 60 ст.бе!Мамка му 60 стотинки!!!Шие се на ръка.Шие се в едни забравени от бога родопски селца.А кажете вие колко струва един Бг мокасин.Неможе така да продължава вечно.Не се прави бизнес така.От това пада покупателната способност на потребителя и все някога ще стигнем и до това ако прекупвачите не си намалят процентите печалба няма да се купува от потребителя.На прага на това сме!Неможе бизнесмьена да друска 500% печалбица.Щото няма да имат кинти хората да му купуват папуцьете от 150 кинта,няма да имат пари като им плаща по 60 ст за сая.

Последна редакция: вт, 25 ное 2008, 10:18 от Рибозом

# 19
  • Мнения: 81
А, и мразя, когато няква "кака" с джип ме засече на светофара, сваля си стъклото и ми вика "Къдие каръш, уа?! Сиелянин!!!"  Shocked

Батка, в казармата още втория ден ни водят на некво учение. Вървим си ние и съвсем културно казвам на ротния: "Вуйчо, тази чанта нещо се скъса...." А той ми крещи в лицето: " Туй ние чанта уааа. Туй сумка уа, селяниннннн!"
 Joy
hahaha

# 20
  • Мнения: 81

Ами някои от стоките в Ла Редут са българско производство.
Знам, имам такива. И най-странното е че съм виждала същите стоки в България и пак са по-скъпи тук, от колкото да си ги поръчам от там. Търговците тук искат да приберат, ако може, 200% печалба Tired Неоправдано скъпо е, да си държат продукцията. Много бих искала да подкрепя българското производство, но не съм балък.

Не знам за българската продукция, но много от "вносните" стоки са в пъти по-скъпи, отколкото в чужбина.
Еее, ти пък - нормално, нали е внос все пак! Има си разходи по вноса. Въпросът е какъв е маржа - разумен или алчен... Ама това е друга тема...  Wink

# 21
  • Мнения: 6 029
pronobis, какъв внос бе човек. Ми Ла редут не го ли внасят (Франция от Китай/Бангладеш/Индия)? Как едни и същи стоки, маркови, едни и същи модели, тук струват с 100-150 лв. повече, от колкото в чужбина (Европа имам предвид)?
Аз ще си внасям от онлайн магазините. Вноса ми струва 10тина лева.

# 22
  • Мнения: 81
Пъзел,не съм за едни срещу други.Идеята ми е,че българския бизнесмен има много хляб да яде докато стигне един немски бизнесмен примерно.Бг бизнесмен иска ако може да му се работи ангария и да печели 500%.Затова е така.За една сая на мокасин плащат 60 ст.бе!Мамка му 60 стотинки!!!Шие се на ръка.юШие се в едни забравени от бога родопски селца.А кажете вие колко струва един Бг мокасин.Неможе така да продължава вечно.Не се прави бизнес така.От това пада покупателната способност на потребителя и все някога ще стигнем и до това ако прекупвачите не си намалят процентите печалба няма да се купува от потребителя.На прага на това сме!Неможе бизнесмьена да друска 500% печалбица.Щото няма да имат кинти хората да му купуват папуцьете от 150 кинта,няма да имат пари като им плаща по 60 ст за сая.
Ей сега това, което си написала за 500%, го пренеси в глобален мащаб и ще разбереш защо има забавяне на световната икономика (мекият израз за криза...)  Wink
P.S. Аууу, спирам, че нещо се раздрънках в тази тема...  Mr. Green

# 23
  • Мнения: 5 647
Има си разходи по вноса. Въпросът е какъв е маржа - разумен или алчен... Ама това е друга тема...  Wink

Е, сега друго си е да вземат някое парцалче от някой аутлет за 5 евро и тук да го пуснат за 100 лв.

# 24
  • Мнения: 2 099
Бг бизнессмешки не реинвестират в производство,те инвестират в скъпи курвети ,Корвети и яхте.Те затуй Рибозомът не избира българското.Рибозомът пазарува секънд хенд,но това е пак за друга тема за размисъл.Ако нещата се прегрупират и Рибозомът види промяна  в стотинките давани за сая на мокасин може и той да се прегрупира и да купува българско.Дотогаз протестира Рибозома.Благодарим!

# 25
  • София
  • Мнения: 5 255
Да, особено след репортажа от Тази сутрин по БТВ...Жена си купува ботуши от изложението Произведено в България, които й причиняват алергия след два дена... Crazy

На мен и майка ми се случи същото  Naughty Ужасно е.. краката като на Йети и по 2 пъти на ден в калиев пермаганат и с цинкова пастичка, да не говорим, че даже те е гнус да ги пипнеш.  Sick  Бяхме се обърнали към всички - защита на потребителите, държава...даже и при Милен Цветков бяхме, но в нашата държава никой не обръща внимание на пострадалите, важното е да си вземат парите и тва е  Tired  Няма нищо по-кофти от една такава "алергия" (терминът е токсичен дерматит) и то точно от изложението произведено в България. След 1 година това се повтори с други обувки, също на българска фирма - Познайте дали ще си купя повече обувки произведени в България или въобще от България. За мен е късмет, че често пътувам и имам възможност да пазарувам от други държави.. ..
Хич не искам да подпомагам с нищо държавата... когато видя, че всичко тръгва да се променя или наличието на много хора, които искат да го променят, тогава и аз с удоволствие ще се включа   bouquet

# 26
  • Мнения: 13
Да, особено след репортажа от Тази сутрин по БТВ...Жена си купува ботуши от изложението Произведено в България, които й причиняват алергия след два дена... Crazy

Моя прятелка преди време работеше в склад за обувки които се внасяха от Турция но им се лепяха етикети че са произвдени в България, за да участва фирмата в изложението Произведено в България....

# 27
  • Мнения: 5 647
Да, особено след репортажа от Тази сутрин по БТВ...Жена си купува ботуши от изложението Произведено в България, които й причиняват алергия след два дена... Crazy

Моя прятелка преди време работеше в склад за обувки които се внасяха от Турция но им се лепяха етикети че са произвдени в България, за да участва фирмата в изложението Произведено в България....

Ами то така лепят етикети и на всякакви марки, каквито си поискаш и полсе ги пускат из моловете. Цените какви са - много добре знаете, предполагам.  Mr. Green

# 28
  • Мнения: 2 716
Избрах си мъж български.
Старая се храната, която купувам да е родна. Но знам ли.
От "Произведено в България" си купих 2 чифта китайски ботуши и един - китайски дънки  Mr. Green
Толкоз за българското.

# 29
  • Мнения: 835
Избрах си мъж български.

И аз мисля до тук с българското!!! Родните производители искат да забогатеят за 1 ден!

Общи условия

Активация на акаунт