ИЗБЕРЕТЕ БЪЛГАРСКОТО!!!

  • 4 048
  • 85
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 38 631
Българските бизнесмени има още много хляб да изядат, докато разберат, че една марка трябва да се пази като зеницата на окото ти.
Да не се осират с качеството още след първите печалби.
Да си назначат наистина кадърен маркетинг.
И да не се е.ават с работниците си, защото те говорят за марката и това най-много се чува.

# 76
  • Мнения: 2 478
Забравила съм ги вече икономическите теории, но все ми се струва, че държава, в която се произвеждат само услуги и се търгува, няма как да е добре.


Анджък!За това говорех и аз.

# 77
  • Мнения: 274
Има и готини български дрехи бе, недейте така. Примерно Капаска. Купувал съм си костюми от там, много добри. Дизайн, материи - всичко 6. Но не са по-евтини от аналогични западни и добре известни марки. Примерно едно пАлто там е 320 кинта в момента, а в Сисли - 340.
Аналогични материи и качество.

Капаска, страхотни неща има. На Маги Малеева е.

Не съвсем. Има участие, но не е мажоритарно. Фирмата се създаде, след като част от екипа на Рила Стил се отдели и си направиха Капаска. Ако не се лъжа, в началото дизайнер на мъжката линия беше един пич, българин, работещ и за Ролман. Но е факт, че са много в крак с тенденциите и материите са добри. Абе нещо добро и българско с две думи.

# 78
  • Мнения: 624
Аз в последно време имам доста добри попадения на Diamond(български са) - спортни дрехи и обувки.
Фирмата е българска, но имат много китайски внос. Ако огледаш добре етикетите ще забележиш точно това. (Трябва да си призная, че наистина са качествени в сравнение с повечето стоки от този вид.)

# 79
  • Мнения: 4 300
Капаска не шият ли с вносни платове?
Освен тях КАртел също имат добри костюми според мен, но те също внасят плата. Т.е. български е само ниско платеният шивашки труд Confused
Ако не се лъжа, в началото дизайнер на мъжката линия беше един пич, българин, работещ и за Ролман. Но е факт, че са много в крак с тенденциите и материите са добри. Абе нещо добро и българско с две думи.
- Веселин Йорданов

# 80
  • Мнения: 5 370
Ами понеже тръгнахме в посока "дрехи", да споделя и аз-фен съм на Кенсол и Маркам, както и на Тони М,  особено на колекциите, правени за износ.
Апропо, последната ми придобивка, палто, е с етикет на "3 Suisses". Mr. Green
Мога да си представя за колко е ушито, за колко го купувам АЗ и ТУК и за колко ще го "шитнат" в Швейцария.

# 81
  • София
  • Мнения: 24
Днес обиколих магазините за обувки на ул. "Екзарх Йосиф". Почти цялата стока е китайска, а на малко етикетче е написано на ръка, че са произведени в Пещера. Цените са като за български обувки.

# 82
  • Мнения: 334
Ех, сега с това, че печеля 500% надценка от търговеца. Първо - нещата си ми харесаха, мога да си ги позволя тда си купувам каквото ими хареса. Второ - търговецът също трябва да печели, нали. Всички са доволни:)

# 83
  • Мнения: 3 675
Аз имам яке на Диамонд, което не е мръднало втора година, стоките са бг, доста често ги засичам в Метро.Имат хубави спортни стоки.

# 84
  • Мнения: 2 759
                       Аз обичам да купувам бг стоки. Рядко ходя на 'Произведено в Бг', но предпочитам да  купувам бг продукти, когато мога да си го позволя. Може би най-често става дума за хранителни продукти, козметика, лекарства. Дрехи за съжаление май нямам бг, но ще се постарая повече тази година... Всъщност досега се чудех какви са тия марки, дето изброявате, а сега с почуда видях че якето ми е на 'Diamond', нося го вече втора или трета година, не забелязвам да е мръднало, а съм го подлагала на ежедневни мъчения и див тормоз. Играчки също има страхотни дървени, бг. Детски легълца, ала-бала... Като правя ремонт избирам бг тапети или бг латекс. Досега нямам бг разочарования всъщност. Когато видя бг стока на космическа цена просто ми става много смешно, и отминавам. Разбира се, силно пристрастена съм към някои вносни стоки, но предполагам и това ще отмине някой ден, както безумното влечение към определени марки на всяка цена в младостта...

# 85
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 706
Мноого внимавам, когато купувам български стоки ...

Общи условия

Активация на акаунт