ИЗБЕРЕТЕ БЪЛГАРСКОТО!!!

  • 4 047
  • 85
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 099
Оле Джули нстъпи ме по мазола с тези Колев и Колев и буйките им.Аде бе ,как може да струва буйчицата 35 кинта!!!Стига бе,бахти материалите,бахти и дизайна,бахти и заплатите трябва да плащат при тях!35 лв за бебешко буйченце.Майкоууу...абе тия луди ли са?И аз луда ли съм да дам толкоз за едни патъчки???Ми ще си купя испански,закъв да им дам 35 на КиК?Ети на испанските са по 22.Ами от тях ще взема на бебето много ясно.Нека господина си намали печалбицата и подобри заплатите на хората дет му работят и може и да дам 35.Дотогаз тц!Брех и бизнесмьене и печалбаре!Ами немога да им инвестирам в реконструкция на мадамите,инвестирам в чуждо производство.

# 46
  • Мнения: 502
  Започнахте за обувките,да кажа и аз. "Колев и Колев" изгубиха много клиенти,не само заради цените,но и заради влошеното качество напоследък. Но какво им е толкова лошото пък на китайските и турските стоки? Вземете"Сандик"или "Мат Стар",произвеждат се в Китай. Еми няма по-здрави обувки! А напоследък "Сандик" внасят детски обувки на"Бенетон","Барби"и още няколко известни марки. И пак са произведени в Китай,но са качествени и не са никак скъпи.

# 47
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
много отдавна (9 години) не съм попадала на качествено българско.
не го предпочитам, избирам чужбинското.
нещо повече - българско ли е -заобикалям го, нямам излишни пари и нерви за експерименти

# 48
  • Мнения: 5 710
Затова апелирам: изберете българското!!!

това звучи, като "За бога братя, купувайте".


аз подкрепям българското. на мъжа ми пантофите 'Дефонсека" са правени в БГ. И какво ли още не. Изненади дебнат отвсякъде.
Онзи ден похвалих едно българско кафе Бианчи, било по-хубаво от Лавацата.
Но явно , за да им се продава казват, че  е италианско. Е т'ва е тъжно, вече.

# 49
  • София
  • Мнения: 2 430
Иска ми се да го избера,ама по някога ТЦ!Чувала ли си "Къде е Киро на кирия",та и аз така.
Единствено за сутиените си избирам все още българското,защото още не съм видяла китайски с номер 90Д Mr. Green[/size]

# 50
  • Мнения: 304
доста са скъпи българските стоки-особено детските Thinking

# 51
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Аз в последно време имам доста добри попадения на Diamond(български са) - спортни дрехи и обувки. На детето(10г.) кецове, маратонки и боти - 10лв. всеки чифт. Дрехите и те са с такива цени. Качеството засега не мога да кажа, но един месец издържаха кецовете(за тренировки ги ползва), а маратонките имат малко отлепено отпред от ритане. Но и по-скъпи съм му взимала, пак толкова издържат. Та реших, че като ще ги сменям на 2-3 месеца по 3 чифта, по-добре да не хвърлям толкова много пари.

# 52
  • Мнения: 1 517

Како Минке  Grinning

Аз отдавна не съм привърженик на китайските боклуци.

# 53
  • Мнения: 9 814
Избирам това, което съчетава качество и цена според джоба ми.
Честно казано произхода на една стока вече отдавна не ме вълнува.
Има качествени и български, и турски, и китайски стоки, купувам от всички тях.
Апели като изберете българското, независимо дали е качествено или не, не ми говори за патриотизъм, а по-скоро лъха на шовинизъм.

# 54
  • Мнения: 2 401
Като гледам никой си няма идея какво има предвид авторката. Дано се намери некой икономист да обЯсни за какво става дума, аз не съм по дългите писания. Само ще кажа, че въпреки, че купувам основно внос, бих подменила кошницата с български продукти, ако рече някой отговорен другар да излезе, да обясни на хората какво,  защо и да призове да подкрепим бг икономиката.   

# 55
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Като гледам никой си няма идея какво има предвид авторката. Дано се намери некой икономист да обЯсни за какво става дума, аз не съм по дългите писания. Само ще кажа, че въпреки, че купувам основно внос, бих подменила кошницата с български продукти, ако рече някой отговорен другар да излезе, да обясни на хората какво,  защо и да призове да подкрепим бг икономиката.   
С една малка подробност. Българската стока да отговаря все пак (моля!) на някакави стандарти. Тоест, ха и производителите да се постараят малко, де. За търговците - ха някакви санкции, де. Какви са тези 500 и нагоре процента печалба?  newsm78

# 56
  • Мнения: 2 401
Добрите фирми и продукти съвсем естествено ще бъдат отсяти, народа със сигурност няма да се юрне да купува де що има с бг етикет.

# 57
  • Мнения: 9 814
Минзухар, разбирам те много добре, и теб и авторката.
Първо, всичко опира до качеството.
Пак казвам купувам и български и вносни стоки, важното е да са качествени и разбира се да са по джоба ми.
Второ, българската икономика /ако може да се нарече, че има такава/ трудно ще я подкрепи родният потребител, на които вече не му останаха пари за пазар в портфейла. А пък и никога родната продукция не се е славела с голямо качество.
Трето, а  какво значи да изберем българското?
Това че, купувам играчка на детето си произведена у нас, но с пластмаса от Китай прави ли я 100% нашенска?
Страната ни не е в позицията да се прави на шовинист и  да си избира само родната стока- 90%, ако не и повече от суровините, с които се произвежда у нас са внос. За каква българска икономика говорим тогава.
А пък милите родни производители защо аджеба предпочитат  да изнасят продукцията си в чужбина, а у нас да оставят само боклуците?
А и нали сме член на ЕС и глобализацията е повсеместна.

# 58
  • Мнения: 334
Аз се разписах на "Произведено в България" с една шапка за мен, риза и жилетка на мъжа ми, плодови сапуни и ароматизатори на Белиссимо ( страхотни са), мед, произведен в Добричко, памучно бельо за мен си... една играчка летяща ламя от дърво. Въобще всичко, което ми хареса. И съм доволна.

# 59
  • Мнения: 6 029
Аз се разписах на "Произведено в България" с една шапка за мен, риза и жилетка на мъжа ми, плодови сапуни и ароматизатори на Белиссимо ( страхотни са), мед, произведен в Добричко, памучно бельо за мен си... една играчка летяща ламя от дърво. Въобще всичко, което ми хареса. И съм доволна.

БРАВО! Печелиш.... 500% натоварване от търговеца. 

Общи условия

Активация на акаунт