Съпруги, чийто мъже пътуват 7

  • 58 811
  • 426
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 113
На "доброволно" пенсиониране подлежът плавсъстав на възраст от 57 год.(набор 51,52г) с поне 10 год. 1-ва категория.И най веселата част-дават ти молба за назначение.

# 406
Здравейте,момичета.Да питам тия от вас,чиито мъже пътуват към БМФ дали сте успели да проверите фишовете,4е на мен не ми се отваря страницата.Мерси

# 407
  • Мнения: 1 558
Здравейте,момичета.Да питам тия от вас,чиито мъже пътуват към БМФ дали сте успели да проверите фишовете,4е на мен не ми се отваря страницата.Мерси

Нямам проблем с отварянето на страницата, още на 08.04. бяха готови фишовете  Peace

# 408
  • Варна
  • Мнения: 552
Плами,и на мен в събота не се отваряше сайта, но парите са преведени. Днес теглих.

Корабът на мъжът ми се връща във Варна от Испания.  До Гърция са вече. Сега пак му звъннах, няма обхват.
Какво ли става? За товар ли се връща и ли за нещо друго? Бяха на ремонт преди да тръгнат. Шах!!?

Това е от днес:
http://moreto.net/novini.php?n=42107

Последна редакция: пн, 13 апр 2009, 20:53 от Илиева

# 409
  • Varna
  • Мнения: 2 595
Днеска и аз взех заплатата.
Хич не се сещам да гледам във сайта Laughing

# 410
  • Мнения: 0
Илиева не се тревожи предварително и ти като мене.Може да се е наложил някакъв ремонт или наистина нещо да товарят.Помисли си само това ,че пак ще се видите.Ако беше нещо свързано персонално с него нямаше целия кораб да се връща.Споко .Горе главата.
Относно заплатите наистина фишовете излязаха на 8-мо число на 10-ти  вече можех да тегля.
Е хайде лек и ползотворен ден на всички готини птички.

# 411
  • Мнения: 0
Здравейте мацки!Ох днес трябваше да си взема лодката за да дойда на работа LaughingНямаше право да вали такъв порой.Аз от 2 дни незнам къде се намирам,милото ми пътуват за тоя Аденски залив и докато не пристигнат и не се обади ще получа удар.Вие най-добре знаете какво е.За конвоите,то има ама не винаги успяват всички кораби да ги хванат.А за БМФ бях чула,че ги принуждавали да излизат в неплатен отпуск newsm78
Дари във фирмата на моето момче си ползват сателитния телефон.Там са със  карти,които могат да зареждат с пари 2 пъти в месеца(на предния кораб си купуваха от капитана) и си говорят без проблем.Но е имало случаи в други фирми капитана да е идиот и да не им позволява на момчетата.Интернет имат само горе на мостика при капитана и шеф механика,той може по принцип да го ползва,но не е удобно-само за спешни случаи е,а и нали си има сателитен телефон.А по въпроса за телефона,на лични ако искаш и скайп и телефон ще ти дам и аз искам да си поговоря с някой в моето положение.
Делта със сигурност моето котенце няма да стане такъв като стане Шеф,най малкото ще се сеща какво му е било.
Скорпита права е делта.1-помощник няма,това е стар.пом.Провери в Морска администрация там на таблото трябва да има инфо,в интернет няма ли?Аз мога да се поровя ако искаш
Тутуне дано по-бързо оправиш колата Peace
Илиева може и да го връщат за товар,как се казва кораба на мъжа ти?Аз мога да се поразровя и да потърся инфо

Честит празник на всички именнички и на дечицата ви!!!На гооолеми патерици HugАз да ви се похваля,чух се с моето момче в неделя и обеща да ми звъни всяка седмица Heart EyesСега съм много притеснена,а и при мен наближава края на месеца.Аз не ви споменах,че смятам да напускам и да се връщам в хотела,в който работя всяко лято.Паричките са повече,само че направо незнам как ще кажа на шефа си.Той направо ще получи удар #CrazyАма не мога да стоя само защото няма кой да върши моята работа.Тук са само нови момичета и ми омръзна за всичко аз да мисля,като ме няма 2 дни на работа и после е ужас.Ами лек ден ви желая с много обаждания и смс-и.Аз по-късничко пак ще се намъкна Laughing

# 412
  • Варна
  • Мнения: 2
Привет,момичета!Макар със закъснение желая здраве и щастие на тези ,които бяха именички в неделя,а също така и на любимите ви хора с имена на цветя!Ние се тръшнахме болни- 1 седмица аз, после 1 седмица детето-УЖАСЕН вирус!

# 413
  • Варна
  • Мнения: 2
Всъщност желая на всички вас и на семействата ви да сте здрави,че в последно време само болести около нас.Мъжът ми последния път тръгна болен на рейс и почти всеки път се прибира болен.И коя умна глава е измислила да няма лекар на кораба!?!

# 414
  • Мнения: 0
Пасхаля и аз се бях тръшнала от тоя вирус-4 дена само се нервирах.Не да се тръщна и за 1 ден да мине,а аз 4 дена не можех да я разкарам тая температура 37 градуса и отвратителна хрема-ужас.Желая ти скорошно оздравяване.А по въпроса за лекарите-наистина е ужасно това.Моето момче има приятел 2-и помошник капитан,а той изпълнява функцията на лекар.Та той наскоро ми беше писал мейл,че на някакъв филипинец му се възпалила операцията насред океана и без малко да си замине.И какво може да направи това момче,да не е завършил за хирург?!!!Да не се случват такива неща,че... #Cussing outСпоред мен е много безотговорно #Cussing out

# 415
  • Варна
  • Мнения: 552
Здравейте, момичета!

Тъкмо се прибрах, хвърлих торбите, и седнах да ви прочета и получих най-накрая съобщение, че ще дойдат до Варна за ден-два, сега чакат на Дарданелите. После отиват до Украйна да товарят и заминават за Мексико през Панама. Питах дали ще се видим, то пък сега няма обхват пустия му Глобул. Малко се поуспокоих, сега чакам да науча подробности.
Стар.помощникът изпълнява функциите на "лекар", раздава болкоуспокояващи и някой друг антибиотик. А като са на зор, чакат близкото пристанище и пращат на лекар.
Спомням си преди като беше в Зодиак, капитана/някакъв хамав/ при силно вълнение праща моряците да вършат нещо навън на сред океана. И едното момче го блъска вълната в борда и имало рана на дупето. Моят мъж и още един са го кърпили на живо месо с губерката. Какво да правят, бряг далеко. Оправило се момчето.

Пасхаля, благодаря за поздравите! Да оздравявате бързо и да няма повече болести!

Ани, благодаря и на теб за пожеланията! На Верила е в момента.

# 416
  • Варна
  • Мнения: 136
Хайде добра вечер на всички,Пасхаля желая ви бързо оздравяване,И моите деца си минаха от реда каката с гнойна ангина а малкия и гърло го мина и хрема и кашлица и капака беше ушите,Да луднеш малко е,Моят мъж също се е разболявал на кораба но е имал късмет че са били на пристанище приели го в болница с бъбречна криза,Преди малко слушах новините ако не бъркам/ако бъркам ме поправете/в Аденския залив има отвлечени 17 кораба със 250 души екипаж,Нашите мъже вадят кървави пари,Илиева  това е радостна новина че твоята половинка ще дойдат може да е за малко но ще се видите,А моят мъж на майна немска ремонтира пасажер,Като го видях що за кораб е в сайта и ми увисна чейнето #Silly пълен лукс,Май много се разбъбрих,Ще прощавате нали,Чао засега  Hug

# 417
  • Варна
  • Мнения: 230
Мдам, старши помощник имах предвид. Тъй като не съм особено навътре в нещата, реших, че след като има трети и втори би трябвало да има и първи, което да е същото като старпом. Simple Smile Както и да е, в МЕИ продължават да не си вдигат и двата телефона, мобилния ми се струва, че отдавна не се ползва, защото постоянно няма връзка. Е-мейл естествено не са оставили.
Рових се в Интерент, но не намерих информация. Sad Има датите за изпитите, но не и за курсове... Абе ще продължавам да звъня още няколко дена на телефоните за Квалификационния център, ако никой не вдигне, почвам на телефоните към катедрата, факултета, и така докато някой вдигне. phoneuu

Пасхаля, бързо оздравяване!

Tutune, какво стана с колата?

# 418
  • Варна
  • Мнения: 136
Днес като спря дъжда маистора взема колата да я прави,Каза че следобед щяла да е готова да си я взема и аз отивам да си прибирам каляската а пък тя моля ви се-разколачена,Вътре под волана нямаше скрит кабел/не знаех че има толкоз кабелаци там/,И сега остана за утре следобед и се притеснявам какви пари ще ми вземе честно да ви кажа притеснено ми е но утре или ще се похваля или ще се оплача

# 419
  • Varna
  • Мнения: 2 595
Добър вечер Русалкитеееее Hug
Изчетох ви  и ви пожелавам на болните да оздравяват на тези които имат проблеми по бързо да приключват
АНИТООО-радвам се че твоя Котарак няма да се промени. Ще го обичат момчетата тогава, пък кой знае може един ден на един кораб със моя да са. Със разбрани хора и проблеми да има лесно се работи, бързо се решават.
Скорпита-ако не си отначало със твоето момче неможе да си навътре във нещата мила. Ще ги научиш, споко Wink
Яз моя си го отглеждам от самото начало и затова съм така навътре но освен това живо съм се интересувала от работите им. Ако ти е интересно бързо ще влезеш във крачка. Но не се ли интересуваш тогава......... Simple Smile И друго около мене винаги са живеле много хора от този бранш така, че то и от там идва а и като дете съм се занимавала със морско дело-имаше навремето такива неща- да занимават дечурлигата. А и съм живяла до сами морето. Сега съм малко по далече от там- на 15 мин пеш до пристанището Wink
Тутуне- Душко дано да не те одрусат със много томороу Praynig
На всички лека и сладка нощ, че очите ми боцкат. И Господ да е със нашите момчета!!!

Общи условия

Активация на акаунт