Анкилозиращ спондилит (болест на Бехтерев)

  • 217 550
  • 722
  •   2
Отговори
# 60
  • Мнения: 14
 в групата съм!Поздрави за страхотната идея!Аз си мислех преди време как дасе даде гластност на проблема и се сетих за медиите само - Бтв ,например ,или Господарите на ефира.Но тази идея е чудесна! newsm10 newsm10 newsm10

# 61
  • Мнения: 17
Момичета,пак съм аз!Днес пуснах изследвания,тъй като няколко вечери не мога да заспя от болка,резултатите са следните:СУЕ: 41mm, AST при <200 e 200,ревматодоиден фактор - отрицателен, другите показатели са в норма.С-реактивния протеин при реф.стойност 3mm,при мен е 8.8 mm.Трябва ли според вас да се тревожа?

# 62
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Akashia утайката е висока ,явно има възпалителен процес  Thinking

# 63
  • в страната на абсурдите
  • Мнения: 1 237
и аз съм вече в групата!страхотна идея!

# 64
  • Мнения: 17
Здравей Чародейка!Днес ходих до личния,предписа ми Мелокс,ти пила ли си го?Има ли резултат?Води ли според теб до напълняване?Лекаря каза,че утайката и протеина са високи и се касае за костно скелетна инфекция-категорично изключи заболяване като артрит,рем.артрит и такива ставни болести.Въпреки диагнозата от болницата и полож.антиген В27 ,той отрича да имам анкилозиращ спондилит-защо го отрича?Като всички показатели сочат това заболяване-може би много трудно се поставя тази ужасна диагноза,но аз вече започвам да се дразня и ядосвам,да ми кажат най-после от какво ме боли гръбнака и какви мерки да взема?Възможно ли е от зъбна инфекция да съм отключила Бехтерев?Миналата година паднах зле на гръбнака и оттогава започнаха болките-първо ме държаха по седмица,после изчезваха,после се усилиха след месец два и от декемри си ме боли целият гръбнак,като много лошо се мести тази болка,сега ме е хванала в шййния отдел,после ще спре  и пак ще мине на гръдния отдел и т.н и т.н.Вече наистина няма да ходя по доктори след месец пак ще си пусна изследвания ,кръвна картина и дотук ще е .Аман вече от болка...

# 65
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Здравей Чародейка!Днес ходих до личния,предписа ми Мелокс,ти пила ли си го?Има ли резултат?Води ли според теб до напълняване?
Akashia Мелокс не съм пила никога  Rolling Eyes

Възможно ли е от зъбна инфекция да съм отключила Бехтерев?
За отключване на Бехтерев не са ясни причините   Tired

Лекаря каза,че утайката и протеина са високи и се касае за костно скелетна инфекция-категорично изключи заболяване като артрит,рем.артрит и такива ставни болести.Въпреки диагнозата от болницата и полож.антиген В27 ,той отрича да имам анкилозиращ спондилит-защо го отрича?Като всички показатели сочат това заболяване-може би много трудно се поставя тази ужасна диагноза,
За съжаление ,понякога и на специалистите им е трудно с поставянето на такава диагноза ,и понякога се случва дори да сгрешат  TiredАко толкова се съмняваш в  диагнозата ти ,винаги може да потърсиш второ мнение  Peace
Ето тук може да видиш лекарите специалисти имащи договори със здравната каса ,и да потърсиш информация из нета за тях  Peace
http://zdrave.bg/?c=o&s=s

# 66
  • Мнения: 17
 HugБлагодаря ти много,наистина много ми помагаш със съветите,които ми даваш.Дано не съм доскучала вече,боя се да не натоварвам!Извини ме ак о е така!Поздрави от мен! Hug

# 67
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Akashia нали затова сме направили темата ,да споделяме  Hug и аз чрез форума стигнах до моята лекуваща лекарка ,преди това бях с диагноза РА поставена от специалис  Peace

# 68
  • Мнения: 14
здравейте!!! Simple Smile
Исках да питам кой от колко време е на Метотрексат?Аз съм на Салазопирин от почти година.Но навсякъде чета ,че се прилага ако са засегнати периферни стави.
Дали не трябва и аз да мина на Метотрексат се чудя.Да взема да питам лекарката.Знам ли вече...да не вземе да стане късно.Чували ли сте дали само Салазопирин е достатъчен?

Поздрави! Simple Smile

# 69
  • Мнения: 34
здравейте!!! Simple Smile
Исках да питам кой от колко време е на Метотрексат?Аз съм на Салазопирин от почти година.Но навсякъде чета ,че се прилага ако са засегнати периферни стави.
Дали не трябва и аз да мина на Метотрексат се чудя.Да взема да питам лекарката.Знам ли вече...да не вземе да стане късно.Чували ли сте дали само Салазопирин е достатъчен?

Поздрави! Simple Smile
Аз съм със засегнати периферни стави и съм пила и Метотрексат и Салазопирин. Консултирай се с лекар, ако може потърси и мнението на втори лекар.  Hug

# 70
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
borabora  аз вече 3 години съм на метотрексат ,понякога съм ок и дори изследванията са ми били с отрицателен CRP ,но след време пак всичко започва отново  Peace Салазопирин не съм пила никога и незнам нищо за него . Peace И както ти е писала  kkalina  задължително се консултирай с лекар  Peace

# 71
  • Мнения: 14
благодаря за бързите отговори! Simple Smile
Ще трябва явно да питам лекарката.Но се чудя защо тя сама не ми предлага Метотрексат.Чародейка ,аз ходя при Маринова. Simple Smile
На теб тя веднага ли ти изписа Метотрексат?На мен Салазопирина ми беше предписан от Шейтанов-син и тя не ми назначи друго...незнам...ще я питам като отида на преглед слрдващия път.
Благодаря! Simple Smile

# 72
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
borabora аз преди да отида при Маринова ,бях на метотрексат ,но на по малка доза ,тя ми увеличи метотрексата .
Най добре говори с нея  Peace

# 73
  • София
  • Мнения: 124
Здравейте, и аз съм в групата. Изпратих покани на всичките си познати, които имат регистрация във Фейсбук. Дано успеем да дадем гласност на проблема.  Praynig

# 74
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Ние гласност ще дадем ,но дали някой ще ни обърне внимание ,като гледам каква каша е зе с тези лекарства ,губя надежда  Tired

Общи условия

Активация на акаунт