Детски рожден ден във Варна -3

  • 78 503
  • 424
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 4 627
много малко останаха местата с хубави детки кътове във варна, направо си няма Sad
сега чух че и в елитис -таралежа щели да го затварят дано да е само слух
за анжелика рабрах че ще местят бара в дъното и до 5.01 няма да работят,така ще има повече маси отпред, там идеята за отделен със стъкло детски кът е много добра, няма такова място в града, друг е въпроса че децата ни постоянно притърчат при нас където се пуши , лятото нямаха проблем със задимяване, дори и сега аз като ходя винаги изкарвам късмет да не е опушено-страхотно мина нашият рожден ден там
не може да се сравнява със стелито те там изобщо нямат детски кът това долу е някакво пригодено избено помещение без прозорци и децата постоянно са нагоре надолу по стълбите , защото долу е тясно да се побере целият рожден ден, естествено горе се пуши децата пак дишат
и трябва много добра анимация ,за да се задържат долу децата.въпреки това моето дете си прекара чудесно последният път когато бяхме на рд  там

# 76
  • Мнения: 1 572
Не мога да си обясня защо е позволено да се пуши в такива заведения , аз също съм пушач но никога не е било проблем да се въздържа няколко часа.

# 77
  • Мнения: 6 206
Не мога да си обясня защо е позволено да се пуши в такива заведения
Какви заведения?
Те се водят кафе аперативи.
Няма регламент или изисквания за детски заведения, още повече че коментираните не се водят такива.
Май се пише колкото да не се заспи.  Simple Smile

# 78
  • Варна
  • Мнения: 3 247
Каспър права си, че тези заведения (визирам Анжелика, Викиленд, 1001 приказки и тем подобни) надали са регистрирани като "детски клубове". Обаче имат детски кът и приемат резервации за организиране на детски рожденни дни, т.е. се целят в семействата с деца, които са и преобладаващата част от клиентелата им.  Е, как така допускат вътре да се пуши? Първо, защото на персонала им е все едно къде играят децата, и без това няма много закрити места с детски кът, т.е. все ще има клиенти. Второ, родителите са изключително безотговорни и не могат да се стърпят без цигара за час-два.

А, и нали по закон трябва  да има отделена част за непушачи - аз такава не видях нито в Анжелика, нито във Викиленд (където все пак не беше така задимено, явно аспирацията им е по-добра).

Докато не почнем да бойкотираме такива заведения, собствениците няма да се сетят да забранят пушенето. За да стане това обаче, трябва да има достатъчно алтернативи на тези заведения.  Peace

# 79
  • Мнения: 1 572
Не мога да си обясня защо е позволено да се пуши в такива заведения
Какви заведения?
Те се водят кафе аперативи.
Няма регламент или изисквания за детски заведения, още повече че коментираните не се водят такива.
Май се пише колкото да не се заспи.  Simple Smile
Добре де разбрахме че имаш детски клуб и си по-компетентна от нас.Да ти кажа честно хич не ми пука как заведението се води по документи , като се има предвид категоризацията в България и как всяко заведение може да се прекатегоризира срещу определена сума пари.
Аз говоря за това собствениците да забранят пушенето ,а не закона.В твоето заведение пуши ли се ? Ти как ще го коментираш ? Мислиш ли че ще има отлив от клиенти ако го забраниш?
Ти разсъждавай като собственик , но ние разсъждаваме като клиенти и имаме право на избор  Peace

# 80
  • Мнения: 6 206
Добре де разбрахме че имаш детски клуб и си по-компетентна от нас.Да ти кажа честно хич не ми пука как заведението се води по документи , като се има предвид категоризацията в България и как всяко заведение може да се прекатегоризира срещу определена сума пари.
Аз говоря за това собствениците да забранят пушенето ,а не закона.В твоето заведение пуши ли се ? Ти как ще го коментираш ? Мислиш ли че ще има отлив от клиенти ако го забраниш?
Ти разсъждавай като собственик , но ние разсъждаваме като клиенти и имаме право на избор  Peace
Каква категоризация, какви 5 лв  Simple Smile
Пушенето се разрешава от ХЕИ, които нямат нищо общо с категоризацията, а те се намесват когато мястото се обяви като такова за работа с деца. Заведенията няма как да са с такъв статут.
Това че някой е решил да съвместява продаването на кафе, бира и торти с организиране на детски рождени дни и има кой да му се връзва, си е проблем само на този, който яде баницата.
Иначе благодаря за интереса - в моя не се пуши.

# 81
  • Мнения: 6 206
А, и нали по закон трябва  да има отделена част за непушачи - аз такава не видях нито в Анжелика, нито във Викиленд (където все пак не беше така задимено, явно аспирацията им е по-добра).


Този закон отпадна като неефективен и неприложим, защото изискването беше 50% от местата да са за непушачи и така на практика половината заведение беше неизползваемо, защото непушачите, които ходят по заведения са нищожен процент и са винаги в компанията на някой пушач. Лобито на големи ресторантьори, хотелиери и тн т се пребори да отпадне.

# 82
  • Мнения: 11 996
Сега , като стана въпрос си спомних, че в Портокал не се пуши.Там съм била гостенка на детски рожден ден, много е хубаво.И наистина не се пуши никъде.Но мисля, че четох някъде, че цените са високи.

# 83
  • Мнения: 47
Отдавна следя темата,но вече е време и аз да се включа.Февруари ще празнуваме 1-ия РД на дъщеря ни.От два месеца ме вълнува въпроса- къде??? За сега съм се спряла на сладкарница Вики.Ходих до там и ми се стори много уютно,чисто и с хубав детски кът.Другата седмица мисля да отида да поразпитам за някой подробности.Предния път ми бяха казали 14лв на дете,в които се вклучва и детския кът/не се сещам за 1 час ли е детския кът/,задължително предварителна поръчка от кухнята за майките/искам да знам дали мога дапоръчам общо пици и хапки или трябва на всяка майка по отделно/,тортата трябва д е от тях,но сме били на 3 РД  с тяхни торти и ми допаднаха/.Били сме на РД в Гес-не ми допада това,че празнуваш детски РД а няма нито една играчка,за мен това е барче задеца над 7 г.,/за РД/,в Делфинариума-нищо особенно,без никаква украса,обстановката застаряла ...,Лятото бяхме и в 1001 приказки,-много гнусно ми беше честно.Играчките мръсни,тортата в пластмасови чинийки..абе гадно,но ми казаха,че са му направили ремонт.РД в Pfone Mall ми хареса,но е за по-малко деца.Детския кът е безплатен като вкл.и аниматор,не те задължават куня за майките,тортата си я поръчваш където искаш/Преди месец ходихме на РД в пицария Домино,но според мен там е за големи деца,на които да поръчаш Парти.Ще ме зарадвате ако ми напишите нещо за Викиленд ако някой е празнувал скоро ако има и снимки Hug

# 84
  • Мнения: 2 096
Ние бяхме на РД във Викиленд през декември..Впечатления: бяхме на 2 етаж.. никой от госите не пушеше и не беше задимено.. никак даже не миришеше на цигари.. Уреда за катерене обаче не е много подходящ за 2г деца.. само сина ми си играеше там щото е катерица и пак трябваше да го пазя да не се изпляска, че не е съобразен съвсем за деца, които не могат да се пазят самички все още.. като ходихме да записваме дори падна лошо от една дупка.. пиците им са чудесни, сандвичите не толкова.. но стават.. тортата беше вкусна, нищо особено, като украса - обичайното, но пък беше вкусна.. няма музика за деца така, че е хубаво да си носите.. няма играчки - разчитат само на гимнастическия уред.. ако вземете от къщи играчки, балони и музика мисля, че би се получило добре.. за цени не мога да кажа защото ние бяхме гости, но 6 възрастни и 4 деца общо излязло 150 лв..

# 85
  • Мнения: 47
sky*,благодаря за отговора Hug

# 86
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Аз също мога да споделя за Вики от гледна точка на гост. Последните два рождени дни на които бяхме се празнуваха там. Според мен обаче мястото не е подходящо за деца под 3 г. Ние бяхме в основната зала, но през цялото време или аз, или съпругът ми тичахме след малката по етажите на детските кътове. Мястото за най-малките е в основната зала, но е толкова малко, че повече от 3-4 деца не могат да играят там. Самите съоражения пък са си опасни за деца на 1 година, поне според мен. Но в крайна сметка ти си решаваш. За менюто- бяха поръчани сандвичи, пици, сокове за децата, соленки/сладки. Мисля, че това е от задължителните неща, останалото си поръчвахме индивидуално. Тортите- вкусни и красиви. Обслужването- на моменти малко мудно, но като цяло е добре. За аниматор в детския кът не може да се говори. Има една жена, чиято единствена цел беше да следи колко деца влизат, кога си тръгват и дали е платено за престоя им. Общо взето родителите на децата си ги следят. За първи рожден ден по мое мнение Анжелика е по-подходяща /това с уговорката, че не знам на каква възраст са гостите/ Не знам дали си ходила там, но детския кът е достатъчно просторен за повече деца, аниматорите са определено по-внимателни и се занимават с децата, а и самите забавления и играчки са за по-малки дечица.

# 87
  • Варна
  • Мнения: 71
А какво заведение бихте ми предложили за рожден ден на 10 годишно момче,което иска да покани 24 деца и да е нещо интересно и да е повече от 2 часа.

# 88
  • Варна
  • Мнения: 2 097
А какво заведение бихте ми предложили за рожден ден на 10 годишно момче,което иска да покани 24 деца и да е нещо интересно и да е повече от 2 часа.
Кога е рождения ден? Ако е през топлите месеци на картинг пистата във Виница е интересно.  Peace За сега нищо интересно не ми идва на ум.  newsm78

# 89
  • Мнения: 2 096
Аниматора в Анжеика е много готина какичка, но пък беше доста студено.. аз лчино вися там през цялото време със сина ми че не ще да стои сам... но е хубаво, но пък не можеш спокойно да си пиеш кафето а детето да играе край теб.. май с диване като моето не мога да мечтая за това в близките 1-2 г

Общи условия

Активация на акаунт